Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 1.752
|
čitano: 119.158
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
7 godina
Re: Vaš audio kutak
explorer 4 kaže...

@bik - kolika je prostorija u kojoj su ti zvučnici? Taj model 10.3 je zapravo 10.1 s produženom kutijom.

@gradele - bude nešto dobio, ali ne puno budući da mu se zvučnici nalaze samo u gornjem dijelu kutije. Najveći problem je što su preblizu zida pa, kao što kažeš, treba ih odmaknuti.

Inače ja sam nabavio cijeli novi setup, budete vidjeli šta :)

Kao sto rekoh izvuc zvucnike van okvira police između,bez obzira radilo se o velikim ili malim zvucnicima,bilo kakav besplatni pomak u hifi se jos bolje cijeni,ionako su pomaci u hifi minimalni ali na kraju veliki!!

AUDIOFIL
10 godina
explorer 4 kaže...

@bik - kolika je prostorija u kojoj su ti zvučnici? Taj model 10.3 je zapravo 10.1 s produženom kutijom.

@gradele - bude nešto dobio, ali ne puno budući da mu se zvučnici nalaze samo u gornjem dijelu kutije. Najveći problem je što su preblizu zida pa, kao što kažeš, treba ih odmaknuti.

Inače ja sam nabavio cijeli novi setup, budete vidjeli šta :)

Prostorija je 5m x 3.5m. 

Ovo je najbolja pozicija koju si mogu priuštiti dnevnoj sobi, nasuprot mi je kutna garnitura i taman tako hvatam svoje idealo mjesto slušanja u sredini gdje inace sjedim/ležim.

Od zida mogu ici još max 5cm naprijed što cu i napraviti, više ne jer je tu prolaz za balkon i postoji mogucnost da ih netko neoprezan udari/prevrne pa bolje ovako na sigurnom ;)

10 godina
Vaš audio kutak

Inace Wharfedale manual kaže ovako:

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Vaš audio kutak

jel tko koristio od vas forumaša raspberry pi 3 kao izvor zvuka ? Natezem se sa tim malcem vec par dana i na pocetku radilo sad me pocel zaebavat ,na njemu je volumio program koji kontroliram prek mobitela a mjuzu vuce sa stika trenutno, Al malo malo pa mi dac nestane iz outputa i onda jedino kak upogonit opet je preko kompa "uc" u raspberry i tamo ga u postavkama ima .Weird problem al fora stvar za rokat muziku sa toga posto komp ne mora radit nego eto našikat stik sa flacovima i chill

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Ciscenje kuce, dio kada "skidas" prasinu sa zvucnika :D
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
Sale_ds kaže...
Ciscenje kuce, dio kada "skidas" prasinu sa zvucnika :D

na pravim zvučnicima bude prašine, jer im je kabinet mehaničko-akustički umrtvljen, dok na "papir" kategoriji ne, jer se od vibracija tresu i nema prašina šanse "stanovati" gore. Treba čistiti i terminale, možda najbolje izopropil alkoholom, a prema savjetu nekoga kasnije i malo kontakt spreja na krpicu pa "okupati, navlažiti" kontakt površine, a neki kažu najbolje ništa... e sad... svatko prema svom nahođenju i uvjerenju 

Lp
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 11:30 (tajo1960).
3 godine
Vaš audio kutak

Sad cu i ja morat krpicu i peri...zavuklo se izmedju ..trebat ce neka cetkica radit 

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

Na moju novu igracku se prašina može počet skupljati 

Jucer se počastio sa Onkyo TX-NR575E

Moj PC  
9 0 hvala 1
6 godina

koliko para i gdje si ga uzeo?

btw gdje kupiti HDMI 2.0 kablove povoljno?

https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_2_0/index.aspx

8 godina

Nisam koristio HDMI od njih ali imam optički i coax kabel, kvalitetno su napravljeni i rade svoj posao. UGREEN je brand. 

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
10 godina

Mediamarkt Leipzig, 330eur na akciji

.. upravo odrađen BI-amping, fantazija 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2018 19:42 (bik).
11 godina
Vaš audio kutak

Pitanje o kablovima za zvucnike.

Imam jedan UTP kabel (slika) od kojeg sam mislio napraviti kabel za spajanje zvucnika sa pojacalom, po uzoru na ovaj clanak (KLIK) ali malo jednostavnija varijanta.

Mislio sam samo skinuti vanjsku ovojnicu kabela i onda bi od tih zica (8 kom) napravio lijevi i desni kanal npr. zice bijela/zute i bijela/plave za jedan kanal a ove druge za drugi.

Interesiraju me ove stvari:

1. da li bi to sljakalo OK?
  2. da li bi mozda bilo nekog stetnog utjecaja na zvucnike/pojacalo (npr. da li se moze nesto sprziti ako se tako napravit)?
  3. da li bi ovi DIY kablovi bili bolji (kvalitetniji) od ovih (slika2) koje trenutno koristim?

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Strah me odgovorit da pitanje da ne bi letile pljuske od dežurnih audiofila na pm 

Usput bih zamolio cjenjenog člana "Taju" da u ovoj temi javno iznosi svoje audiofilske savjete i poglede na (audio) svijet.

11 godina
Tajo mi odgovara na pitanje u PP.
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
Vaš audio kutak

Dokle god crvena jde  u crvenu a zuta u zutu nemre nis bit..kakav je oplet kabla je prica za sebe al dokle god je pravilno spojeno nece se nista sprzit

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
bik kaže...

Strah me odgovorit da pitanje da ne bi letile pljuske od dežurnih audiofila na pm 

Usput bih zamolio cjenjenog člana "Taju" da u ovoj temi javno iznosi svoje audiofilske savjete i poglede na (audio) svijet.

ma molim te lijepo, pa moje nježne ručice ne rade pljuske, samo ugađaju hifi, ha ha... OK, ja ovo neću shvatiti kao pljusku, dapače  

Btw, ovo ipak nije audiofilska grupa, ovo je "Vaš audio kutak", a kako PC skalamerija zvučnog tipa uglavnom (ili čak isključivo) nije audiofilska, nego više "glazbeno" orijentirana, onda pitanja audiofilstva ostavljamo za neke druge "sajtove" prepune savjeta klasičnog tipa... od samogradnje, kupovine, podešavanja do teme "kojim sapunom prati uši da bolje čujete 122 kHz" :-)

"Naš" audio kutak je više zemaljski i narodni, šire rasprostranjen među običnim svijetom, pa ga tako i treba doživljavati. Daviti ovdje javnost javno sa audiofilskim pica-bocama... načelno možda da, ali detaljno ne.

Lp
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 7:07 (tajo1960).
6 godina
....jutro... Ima li tko iskustava sa ortofon 2m red zvucnicom.....
dc hejter
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
djigibao kaže...

Imam jedan UTP kabel (slika) od kojeg sam mislio napraviti kabel za spajanje zvucnika sa pojacalom, po uzoru na ovaj clanak (KLIK) ali malo jednostavnija varijanta.

Mislio sam samo skinuti vanjsku ovojnicu kabela i onda bi od tih zica (8 kom) napravio lijevi i desni kanal npr. zice bijela/zute i bijela/plave za jedan kanal a ove druge za drugi.

2. da li bi mozda bilo nekog stetnog utjecaja na zvucnike/pojacalo (npr. da li se moze nesto sprziti ako se tako napravit)?
  3. da li bi ovi DIY kablovi bili bolji (kvalitetniji) od ovih (slika2) koje trenutno koristim? 

Evo da se javim da sam (nadam se) uspjesno izvrsio misiju pravljenja kabela za zvucnike uz VELIKU pomoc i VELIKO znanje gosp. tajo1960 (bez njega bi ovo ispalo katastrofalno ili bi se cak odustalo .

Znaci, UTP kabel koji se koristi za net sam nabavio od frenda iz T-Com (Hvala T-Comu ).

Tak kabel u sebi ima 8 zica, a svaka ta zica u sebi ima jos 7 tankih zica (kao vlas kose), znaci sve skupa svaki kabel ima 56 zicica.

Odrezao sam 4 komda po 2m (po 2 komada za svaki zvucnik +/-).

Onda sam na svim tim zicama skinuo izolaciju (samo 64 komada), naravno uz pomoc kljesta za skidanje izolacije (drugacije nije islo). 

Kupio sam 1 tanku/usku traku termo buzira i 2 deblje/sire trake.

Ova tanka traka je izrezana na 8 istih dijelova koji su posluzili za ljepsu izolaciju na krajevima svakog kabela, koju sam kasnije zagrijao (uz pomoc svijece) da se lijepo stisne po zicama.

Na jednom kabelu sam zamotao malo crvene izolirke da mogu raspoznati koji kabel je +/-. 

One 2 sire trake termo buzira su posluzile da bi se 2 kabela (+/-) spojila i da ljepse izgleda.

Takodjer sam pazio da slova/oznaka na kabelima idu u istom smjeru jer (kako mi je rekao tajo1960 ) na to isto treba malo paziti.

Znaci ako kabel ima oznaku npr. ERT2157878qw, onda pocetak te oznake treba ici prema pojacalu a kraj prema zvucnicima (nadam se da ste razumijeli).

Kablovi jos nisu spojeni niti isprobani, ali kad ih isprobam javim se sa dojmovima (trebaju proci par sati svirke).

Sve u svemu je potroseno mozda 20kn i nesto slobodnog vremena na poslu .

Evo par slika:

3 godine
Vaš audio kutak

A sad  jos 2 (bi-wiring) :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Tallahassee kaže...
....jutro... Ima li tko iskustava sa ortofon 2m red zvucnicom.....

imam je ja zvučnica je odlična,montirana mi je na project gramofon,zvuk je kao da slušaš original cd na odličnom cd playeru

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
djigibao kaže...
djigibao kaže...

Evo da se javim da sam (nadam se) uspjesno izvrsio misiju pravljenja kabela za zvucnike uz VELIKU pomoc i VELIKO znanje gosp. tajo1960 (bez njega bi ovo ispalo katastrofalno ili bi se cak odustalo .

Znaci, UTP kabel koji se koristi za net sam nabavio od frenda iz T-Com (Hvala T-Comu ).

Tak kabel u sebi ima 8 zica, a svaka ta zica u sebi ima jos 7 tankih zica (kao vlas kose), znaci sve skupa svaki kabel ima 56 zicica.

Onda sam na svim tim zicama skinuo izolaciju (samo 64 komada), naravno uz pomoc kljesta za skidanje izolacije (drugacije nije islo). 

Ova tanka traka je izrezana na 8 istih dijelova koji su posluzili za ljepsu izolaciju na krajevima svakog kabela, koju sam kasnije zagrijao (uz pomoc svijece) da se lijepo stisne po zicama.

Na jednom kabelu sam zamotao malo crvene izolirke da mogu raspoznati koji kabel je +/-. 

One 2 sire trake termo buzira su posluzile da bi se 2 kabela (+/-) spojila i da ljepse izgleda.

Takodjer sam pazio da slova/oznaka na kabelima idu u istom smjeru jer (kako mi je rekao tajo1960 ) na to isto treba malo paziti.

Znaci ako kabel ima oznaku npr. ERT2157878qw, onda pocetak te oznake treba ici prema pojacalu a kraj prema zvucnicima (nadam se da ste razumijeli).

Kablovi jos nisu spojeni niti isprobani, ali kad ih isprobam javim se sa dojmovima (trebaju proci par sati svirke).

Evo par slika:

oprosti ali kako ti misliš nadograditi zvuk sa tim kabelom,kako ja svaki dan koristim taj kabel znam da je to najeftiniji bakar vjerovatno iz italije rađen od vjerovatno paljene žice,ako želiš dobar kabel kupi si neki tvornički terminirani za par stotina kuna i osjetit ćeš razliku(bolji spojevi ,bolji bakar i bolja izolacija od tog tvog utp-a)

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
9 godina
sseennoonn kaže...

Zapravo, trebao bi još 4 (po 2 po zvučniku), ali... oslobođen je muke izrade bi-wirring kabela, jer mu zvučnici nisu bi-wirring mod-a (jednostruki terminali, barem koliko mi je rekao i poslao fotku Boston acoustics-a).

Lp
11 godina
blackalbum kaže...
djigibao kaže...

Evo par slika:

oprosti ali kako ti misliš nadograditi zvuk sa tim kabelom,kako ja svaki dan koristim taj kabel znam da je to najeftiniji bakar vjerovatno iz italije rađen od vjerovatno paljene žice,ako želiš dobar kabel kupi si neki tvornički terminirani za par stotina kuna i osjetit ćeš razliku(bolji spojevi ,bolji bakar i bolja izolacija od tog tvog utp-a)

Bit ce sigurno bolji od onih "klasicnih" kabela sto se kupe po 10kn/10m

tajo1960 kaže...
sseennoonn kaže...

Zapravo, trebao bi još 4 (po 2 po zvučniku), ali... oslobođen je muke izrade bi-wirring kabela, jer mu zvučnici nisu bi-wirring mod-a (jednostruki terminali, barem koliko mi je rekao i poslao fotku Boston acoustics-a).

Tako je, BA A26 (slika) imaju obicne +/- kabele

10 godina
djigibao kaže...

Možeš li tehnički objasniti poantu ovoga?

11 godina
Iskreno ne bas (tajo1960 mi je predlozio), uglavnom skuplji/kvalitetniji kablovi dolaze sa oznakom (strelicom) kako ih treba postaviti.
Ovdje imas neki tekst/test pa si pogledaj malo:

http://www.audiopuls.hr/testovi/smjer_kabela.html
3 godine
tajo1960 kaže...
sseennoonn kaže...

pa 2 je napravil i jos dva..brojim jedan kabel amp =zvucnik jel ..Btw htio bi bas isprobat dal  ima ikakve razlike u bi wiringu i ovako kako je meni spojeno jumperima.Nemrem bas nac audioquest type 4 iste duljine kao moj itd da spojim sad u biwire....i jos me interesira bolji strujni kabel i  koliki je pomak naspram serijskog...neki mozda home made  od metar i pol 

9 godina
sseennoonn kaže...

pa 2 je napravil i jos dva..brojim jedan kabel amp =zvucnik jel ..Btw htio bi bas isprobat dal  ima ikakve razlike u bi wiringu i ovako kako je meni spojeno jumperima.Nemrem bas nac audioquest type 4 iste duljine kao moj itd da spojim sad u biwire....i jos me interesira bolji strujni kabel i  koliki je pomak naspram serijskog...neki mozda home made  od metar i pol 

:-) Glupo bi bilo reći "pogrešno brojiš", ali, ipak pogrešno brojiš!

Kod njega je jedan kabel - jedan pol, dakle, 2 kabela su na jedu stranu, 2 kabela su na drugu stranu = što rezultira sa 4 (slovima: četiri) neovisna kabela. Da ima bi-wirring - trebao bi, dakle, još 4 kabela (po još 2 na svaki zvučnik), dakle - ukupno 8!

Lp
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 12:53 (tajo1960).
2 godine
neaktivan
Vaš audio kutak

bok, zanima me sljedece, da li je moguce spojiti kucno kino (bas zvucnike) koje ima neka skroz treca utora za audio spojiti na svoj 3.5mm kompjuter utor , nekim adapterom ?

0 0 hvala 0
8 godina
Treba ti vjerojatno 3.5mm na rca iliti chinch. Ovak to zgleda.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
19 mjeseci
Vaš audio kutak

narucio KRK 10s Subwoofer i stize za par dana. 

slike stizu, cim ga upogonim. 

u medjuvremenu crkao Scarlett 2i2 :( pa se koristi M-Audio M-Track2x2, a radit ce posao, 'bemu misa. :)

kardia mou min anisihis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice