Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 1.526
|
čitano: 102.068
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
9 godina
Vaš audio kutak

Ma non stop se vrtimo u krug oko istog, treba ignorirati i nastaviti temu kakva bi trebala biti a ne se vatati na kojekakve izjave...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Sto smo opet na pocetku da sva pojacala sviraju isto?

ispravno moderno pojačalo (tj izlazni sklop ne integrirano pojačalo možda odatle zbunjoza) izveden od strane neke firme koja se bavi s audiom u 2019 bi treba zvučat isto tj razlika ima ali su toliko minijaturne da su jedva mjerljive s modernom opremom tj nečujne svakome sto posto jer su daleko od mogučnosti ljudskog uha.

nekome je "high end" amp od pedesetak vati s par tranzistora od 0.20$ i to tht bez za svu elektroniku sad več standardnog ground plane-a jer je jednostrani pcb za preko par tisuca kuna jednostavno prevara bez obzira koji "signature" zvuk ima i koliko je stara firma koja radi taj amp i kako zvuci, niko ne isključuje da zvuči ok, pogledaj šta san napisa prije, tu je beskonacni loop koji vec lagano zamara ...

super je kad ekipa počme s vrjeđanjem, a isti u isto vrjeme misle da interkonekti trebaju bit filteri

ajde bar oživi tema kad se ekipa iznervira , lp.

3 godine
Vaš audio kutak

ako sa time aludiraš na mene što sam rekao za kablove i njihovo "filtriranje" . To je moj samo pojam objašnjenja gdje ne možeš testom u kojem ces pustit signal i on ce sa kablom od 10 i onim od 10 000 kn isto doc bez gubitaka  rec da su  oba kabla ista i da eto signal je identican u oba...A onda opet spojis drukcije kablove i cujes na svoje usi drukcije . Kako to onda opisati ? Što reći na to ?  I ne ne smatram odmah da se moraju bacit ogromni novci na kablove medjutim evo kolega je imao kablova od 10 do 80 000kn  i na kraju su mu najbolji bili jedni kablovi za 1500kn i nije ih promjenio vec godinama jer jednostavno mu pasu na sve.  Sa čim objasnit da 2 kabla kroz koje prođe ista količina signala bez gubitaka zvuče drukčije jedan od drugog ? 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
sseennoonn kaže...

ako sa time aludiraš na mene što sam rekao za kablove i njihovo "filtriranje" . To je moj samo pojam objašnjenja gdje ne možeš testom u kojem ces pustit signal i on ce sa kablom od 10 i onim od 10 000 kn isto doc bez gubitaka  rec da su  oba kabla ista i da eto signal je identican u oba...A onda opet spojis drukcije kablove i cujes na svoje usi drukcije . Kako to onda opisati ? Što reći na to ?  I ne ne smatram odmah da se moraju bacit ogromni novci na kablove medjutim evo kolega je imao kablova od 10 do 80 000kn  i na kraju su mu najbolji bili jedni kablovi za 1500kn i nije ih promjenio vec godinama jer jednostavno mu pasu na sve.  Sa čim objasnit da 2 kabla kroz koje prođe ista količina signala bez gubitaka zvuče drukčije jedan od drugog ? 

Prije deset godina jedan audio novinar je opjevao jedne zvučničke kablove superlativima. James Randi i njegova fondacija ga je izazvao na dvoboj, u double blind testu, da dokaže da čuje razliku između običnih Monster Cable za desetak dolara, i dotičnih, koji su tada, ako se dobro sjećam, koštali oko sedam tisuća, valjda po metru... Pear Anjou, čini mi se. Randi je poznat u svijetu po razotkrivanju lažnih tvrdnji po pitanju koječega, čitanje misli i slično, pomoću znanstveno postavljenih testova. Nudi nagradu onome tko uspije proći test. Za ovaj konkretan slučaj, koji sam popratio, Michael Fremer je trebao doći i pokazati da fakat razlika postoji, i odnijeti doma milion dolara... no kad je Fremer shvatio da se radi o DBT proceduri gdje on neće uopće znati koji kabel svira, odustao je, hehehe...

Jel ti poznata psihoaksutika, koliki utjecaj ima položaj glave na percipirani zvuk, te koliko dugo mozak pamti te kvalitete zvuka koji su bitni u takvom testu?

Rekao bih da nije, pomak za milimetar može dovesti do posve drugačije percepcije zvučne slike, mozak pamti desetak sekundi kvalitetu zvuka, nakon toga pamti note, sekvence, riječi, instrumente. Zato se DBT radi na licu mjesta sa DBT boksevima. A ti to nisi radio, nego si u par minuta promijenio kabel, postavio glavu u potpuno drugačiju poziciju od zadnjeg puta kad si slušao stari kabel, i najednom BOOM! HEADSHOT! kako to, odakle to?

Pa ono, ne od tamo gdje si ti mislio da je... :)

A što se mjerenja tiče... if it walks like a duck, talks like a duck, then it is NOT A HORSE.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
3 mjeseca
sseennoonn kaže...

Ako prolazi bez gubtika u cemu je razlika onda? Gdje dolazi do razlike i koji fizicki ili hemijski fenomen to objasnjava? 1 i nula nisu iste u dva razlicita kabela i uredjaj na drugo kraju kabela koji prima signal zna razliku iako je dobio identicnu informaciju u digitalnom obliku ?

sseennoonn kaže...

Father_Dougal kaže...
sseennoonn kaže...

Prije deset godina jedan audio novinar je opjevao jedne zvučničke kablove superlativima. James Randi i njegova fondacija ga je izazvao na dvoboj, u double blind testu, da dokaže da čuje razliku između običnih Monster Cable za desetak dolara, i dotičnih, koji su tada, ako se dobro sjećam, koštali oko sedam tisuća, valjda po metru... Pear Anjou, čini mi se. Randi je poznat u svijetu po razotkrivanju lažnih tvrdnji po pitanju koječega, čitanje misli i slično, pomoću znanstveno postavljenih testova. Nudi nagradu onome tko uspije proći test. Za ovaj konkretan slučaj, koji sam popratio, Michael Fremer je trebao doći i pokazati da fakat razlika postoji, i odnijeti doma milion dolara... no kad je Fremer shvatio da se radi o DBT proceduri gdje on neće uopće znati koji kabel svira, odustao je, hehehe...

Jel ti poznata psihoaksutika, koliki utjecaj ima položaj glave na percipirani zvuk, te koliko dugo mozak pamti te kvalitete zvuka koji su bitni u takvom testu?

Rekao bih da nije, pomak za milimetar može dovesti do posve drugačije percepcije zvučne slike, mozak pamti desetak sekundi kvalitetu zvuka, nakon toga pamti note, sekvence, riječi, instrumente. Zato se DBT radi na licu mjesta sa DBT boksevima. A ti to nisi radio, nego si u par minuta promijenio kabel, postavio glavu u potpuno drugačiju poziciju od zadnjeg puta kad si slušao stari kabel, i najednom BOOM! HEADSHOT! kako to, odakle to?

Pa ono, ne od tamo gdje si ti mislio da je... :)

A što se mjerenja tiče... if it walks like a duck, talks like a duck, then it is NOT A HORSE.

Ti to ne razumijes ;) Ljudsko uho je jedini savrsen i nepromjenjiv instrument i iako nesto nikakav instrument ne moze izmjeriti ljudsko uho to izmjeri i osjeti ;)

3 mjeseca
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
Sto smo opet na pocetku da sva pojacala sviraju isto?

ispravno moderno pojačalo (tj izlazni sklop ne integrirano pojačalo možda odatle zbunjoza) izveden od strane neke firme koja se bavi s audiom u 2019 bi treba zvučat isto tj razlika ima ali su toliko minijaturne da su jedva mjerljive s modernom opremom tj nečujne svakome sto posto jer su daleko od mogučnosti ljudskog uha.

nekome je "high end" amp od pedesetak vati s par tranzistora od 0.20$ i to tht bez za svu elektroniku sad več standardnog ground plane-a jer je jednostrani pcb za preko par tisuca kuna jednostavno prevara bez obzira koji "signature" zvuk ima i koliko je stara firma koja radi taj amp i kako zvuci, niko ne isključuje da zvuči ok, pogledaj šta san napisa prije, tu je beskonacni loop koji vec lagano zamara ...

super je kad ekipa počme s vrjeđanjem, a isti u isto vrjeme misle da interkonekti trebaju bit filteri

ajde bar oživi tema kad se ekipa iznervira , lp.

Imao sam više ispravnih, modernih i starih pojačala, integriranih i power/pre amp kombinacija. SVAKO pojačalo zvuči drugačije, ne pretjerano, ali primjetno. Rotel 931 MKII je bio BestBuy kad je kupljen i par godina je držao tu titulu u svijetu, za svoju kategoriju. Magnum, koji je bio nešto stariji je davao puno bolji i puniji zvuk, da bi na kraju prešao na Gato Audio, jako skupo pojačalo, moderno, D klasa, užasan zvuk. Drastična razlika, pojačalo je bilo ispravno, samo se meni nije sviđao taj sterilni i hladni zvuk. Nakon toga kupujem prastaro Hitachi pojačalo snage i prezadovoljan sam sa dobijenim. Bolje od svega što sam do tada imao doma. Sve sa istim ostatkom sustava. 

Pojačala snage (!) ako su dobro izvedena ne bi trebala imati veliki utjecaj na boju zvuka, ali ovdje većina ljudi spominje neka integrirana pojačala, a s obzirom da u integriranom postoji i pretpojačalo, onda se nikako ne može govorit da je to sve isto, jer upravo pretpojačalo radi ogromnu razliku u sustavu i radi tog dijela integriranog pojačala, svako integrirano pojačalo ima drugačiji zvuk. Još mi je netko govorio kako danas ljudi manje kupuju preampove, jer je bolje da je manji put signala, odnosno ako sam dobro shvatio, kao bolja su integrirana od odvojenih sustava?!?! The fuck? Naravno da nisu i ne mogu bit po ničemu. Svako integrirano pojačalo se i dalje sastoji od 2 dijela, pretpojačala i pojačala snage. Kvaliteta zvuka ovisi o tome kako su OBA ta dijela izvedena. Odvojeno ili integrirano, to ne znači ništa, znači kako je unutra izvedeno i što je korišteno. Odvojeno je bolje samim tim što se odvoje komponente fizički, pa jedna drugoj manje smetnji rade. 

Po specifikacijama i mjerenjima pojačala dobiju se razni brojevi koji apsolutno ništa ne govore o boji, dinamici i kvaliteti zvuka, tako da to su gluposti koje pričate. 

Po ovakvim izjavama da su sva pojačala ista ako su izvedena normalno, moji Sunus Faberi bi isti zvuk trebali dat s Rotelom 931 (integr) i s ovim Hitach/Sony (power/pre) što sad imam? Kako uopće netko to može i promislit? Zašto sam onda vratio Gato Audio (integrirano, D klasa, 200 W) u tvornicu i rekao im da ga zadrže, a kupio točno 20 puta jeftinije pojačalo? Zato jer su različiti u zvuku! Kupio sam ono koje meni bolje zvuči i više odgovara, a vratio sam ono koje mi ne paše. Nema to veze s tim gdje mi je glava bila, nema veze s tim koliko mi je vremena trebalo da zamjenim pojačala i koliko moj mozak pamti. Različito pojačalo = različit zvuk, POGOTOVO ako se i pretpojačalo mijenja! Koji put se dogodi da 2 pojačala zvuče isto ili jako slično, ali to nije pravilo, pogotovo kad su različite firme u pitanju.

P.S.

Na mom starom sranju kojem se svi smijete jedan mosfet košta preko 200 kuna, a ima ih 16 (push-pull).

I što jest jest, tema oživi nakon tvojih izjava.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 10:44 (Filox).
11 godina
Posmatrač kaže..

Ti to ne razumijes ;) Ljudsko uho je jedini savrsen i nepromjenjiv instrument i iako nesto nikakav instrument ne moze izmjeriti ljudsko uho to izmjeri i osjeti ;)

Iako je ovo očito napisano sarkastično, svejedno je vidljivo da su pojmovi potpuno pobrkani - ljudsko uho nije nikakav instrument, niti bi se trebalo poistovjećivati s instrumentom.

Ljudsko uho je jednostavno dio fiziološkog lanca koji služi da se neki kolektivno uspostavljeni obrasci percipiraju - npr. što se podrazumijeva lijepom glazbom, a što kakofonijom.

Ili - kako zvuči podešeni ler-gas na Dačiji, a kako na cvajtakt skuteru.

U principu se ono što smatramo lijepo reproduciranom glazbom definira negdje na relaciji uho-mozak-društvene norme. Nema veze sa subsoničnim ili infrasoničnim frekvencijama.

Naravno da ozbiljni inženjeri, tj. R&D odjeli ozbiljnih tvrtki, prenose te relacije u neke univerzalno komforne krivulje za većinu ljudske populacije, koje neki put uključuju čak i 

distorzije na drugom harmoniku, ili rupe ili kvrge na određenom dijelu spektra (npr. kako bi komponenta imala "lijepi topli zvuk")

Problem je najčešće kad sustav dođe u prostor kakav mu je dat, bio to studio, soba ili kupaonica, jer onda "uho" (tj. uho-mozak-norme) može izmjeriti nezadovoljstvo obećanog a 

neisporučenog zvuka. 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
3 godine
Filox kaže...
..

1- Imao sam više ispravnih, modernih i starih pojačala, integriranih i power/pre amp kombinacija. SVAKO pojačalo zvuči drugačije, ne pretjerano, ali primjetno....

...

2-Po specifikacijama i mjerenjima pojačala dobiju se razni brojevi koji apsolutno ništa ne govore o boji, dinamici i kvaliteti zvuka, tako da to su gluposti koje pričate. 

...

3-Po ovakvim izjavama da su sva pojačala ista ako su izvedena normalno,......Kako uopće netko to može i promislit? ....

....

4-I što jest jest, tema oživi nakon tvojih izjava.

1. nažalost bez abx-a teško dokazat.
2. govore mjerenja puno, pogledaj post prije od kolege koji priča o cjevima i loudnessu :D
3. možda je tu problem, ne možeš ni promislit da zapravo ne čuješ razlike koje su na -80 i ispod dB recimo intermodulacijske distorzije itd, ili razlika od 0.1dB na 100Hz...
4. još da nema zlobnih komentara sve bi bilo 5.

3 mjeseca
goddard kaže...
Posmatrač kaže..

Iako je ovo očito napisano sarkastično, svejedno je vidljivo da su pojmovi potpuno pobrkani - ljudsko uho nije nikakav instrument, niti bi se trebalo poistovjećivati s instrumentom.

Ljudsko uho je jednostavno dio fiziološkog lanca koji služi da se neki kolektivno uspostavljeni obrasci percipiraju - npr. što se podrazumijeva lijepom glazbom, a što kakofonijom.

Ili - kako zvuči podešeni ler-gas na Dačiji, a kako na cvajtakt skuteru.

U principu se ono što smatramo lijepo reproduciranom glazbom definira negdje na relaciji uho-mozak-društvene norme. Nema veze sa subsoničnim ili infrasoničnim frekvencijama.

Naravno da ozbiljni inženjeri, tj. R&D odjeli ozbiljnih tvrtki, prenose te relacije u neke univerzalno komforne krivulje za većinu ljudske populacije, koje neki put uključuju čak i 

distorzije na drugom harmoniku, ili rupe ili kvrge na određenom dijelu spektra (npr. kako bi komponenta imala "lijepi topli zvuk")

Problem je najčešće kad sustav dođe u prostor kakav mu je dat, bio to studio, soba ili kupaonica, jer onda "uho" (tj. uho-mozak-norme) može izmjeriti nezadovoljstvo obećanog a 

neisporučenog zvuka. 

Nije to bila poenta mog posta vec da se ovdje na forumu provlaci kako se sve usvirava i mijenja a samo je ljudkso uho bez mane i savrseno precizno. Kabel se usvirava iako prenosi digitalni signal a ne postoji mogucnost da se ljudsko uho navikava na odredjeni setup.... Nijedan instrument ne moze izmjeriti razliku izmedju 10 USD kabela i 1000 USD kabela ali svako na ovom forumu bez problema prepozna razliku iako niko da mi kaze na kojem to naucnom fenomenu se zasniva. Svi pricate neke bajke razbacujuci se terminima ali od nauke ni n.....

7 godina
Dabre,
Koje si ti to ABX testove radio?
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 16:31 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Pitanje za mr. dobar_solta_V2 (a i ostale koji imaju slicno razmisljanje).

Recimo kupujes nove zvucnike do cca 5000kn.
Ti ces napraviti sljedece:

a): traziti od trgovca da ti izmjeri sve vrijednosti (recimo da ovo postoji) ili istraziti po netu ako je netko to vec napravio

b): uzeti zvucnike i poslusati ih kod sebe da vidis kako ti zvuce i da li ti njihov zvuk odgovara

Na osnovu cega ces obaviti kupnju?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
djigibao kaže...
Pitanje za mr. dobar_solta_V2 (a i ostale koji imaju slicno razmisljanje).

Recimo kupujes nove zvucnike do cca 5000kn.
Ti ces napraviti sljedece:

a): traziti od trgovca da ti izmjeri sve vrijednosti (recimo da ovo postoji) ili istraziti po netu ako je netko to vec napravio

b): uzeti zvucnike i poslusati ih kod sebe da vidis kako ti zvuce i da li ti njihov zvuk odgovara

Na osnovu cega ces obaviti kupnju?

a) Pogledat ću mjerenja svojih trenutnih zvučnika

b) odabrat ću moguće kandidate i pogledati mjerenja tih zvučnika, odabrati najsličnije

c) zamolit ću da mi ih, uz kaparu, posude na tjedan dana preslušavanja

Nitko ne spori da na kraju moraš poslušati jel ti se sviđa zvuk, ono što se osporava jest da ti uši imaju natprirodne sposobnosti.

d) neću kupovat nove zvučnike jer sam zadovoljan trenutnima :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
11 godina
a) mjerenja tvoji zvucnika je napravio?
b) mjerenje tih zvucnika je napravio?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
Ma koje su to gluposti👆🏻,pa naravno da ces ih uzet nakon sto ih doma poslusas par dana.Mjerenja pogledas letimicno i pazis na osjetljivost ,neces uzet zvucnike sa 85db osjetljivosti i spojit ih na Marantza od 2x50w!

Ma kakvu mi ti glupu raspravu vodimo ovdje?!WTF!!!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
volegradele kaže...
Dabre,
Koje si ti to ABX testove radio?

....neces uzet zvucnike sa 85db osjetljivosti i spojit ih na Marantza od 2x50w!

Ma kakvu mi ti glupu raspravu vodimo ovdje?!WTF!!!

onda nemoj odma podcjenjivat ako ti nije jasno....

one abx testove kad svaki put kad mi se nešto sviđa pa na kraju kad izmjerim ispadne da prati loudness curve, ili kad mi nepaše a ono skoro flat ili kad izaberem opamp s najviše distorzije tj svaki put kad nešto mjerim vidim koliko su mi uši loše. mislim da treba bit svjestan toga za naučit slušat a ne ignorirat sve i samo slušat uši onda dođeš do raznih nebuloza tipa ne gašenje opreme..

11 godina
djigibao kaže...
a) mjerenja tvoji zvucnika je napravio?
b) mjerenje tih zvucnika je napravio?

U mom slučaju - proizvođač, a mjerenja trećih strana se podudaraju :) a i u drugom slučaju bi to bio proizvođač. Da preduhitrim 'AHA!' moment, da lažu, ispali bi sa tržišta u roku keks :)

11 godina
Aha moment bi bio:
- proizvodac ili treca strana je odradila mjerenja u nekom prostoru koji nije tvoj tako da ta njihova mjerenja ne mogu bitti nikako ista u tvom prostoru zar ne?
7 godina
Vaš audio kutak

Da se nadovezem,netko je bio spomenuo tretiranje slusaone,sobe u kojoj je sistem.Da slazem se da je to od velike vaznosti ali malo tko od nas to moze napravit.Dnevni boravak je prvenstveno dio stana gdje cijela obitelj obitava najvecio dio vremena,vecina nas moze postavit zvucnik najbolje sto moze u kombinaciji sa zadovoljavajucim uvjetima za zivot,stavit tapet ispred zvucnika pokuju sliku na suprotni zid,mozda polica sa knjigama... i nadat se da se nije ponesto izgubilo ili nadodalo u tome.Poznajem ljude koji se profesionalno bave adaptacijom prostora i njihovo akusticko tretiranje ,i imam frenda koji ima akusticki tretiranu slusaonu.U fazi izgradnje stana su napravljenja mjerenja prema kojim je poslije dizajnirana cijela slusaona i vizualno i akusticki odlicno izgleda,znaci WAF faktor je na njavecoj mogucoj razini tako je i sa zvukom.Uglavnom tko moze i tko ima uvjete to je pravi put prema pravom hifi zvuku!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Ja sam za malo para uspio koliko toliko smiriti sobu, bolja polovica odobrila, već sam bio postao. Nema jeke i radi odlično😀

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
volegradele kaže...
... postene amp/zvucnike imao!
Postavio sam ti gore povise pitanja i ja i par clanova na nijedno nisi odgovorio nego samo praznu slamu mlatis.

bitno da je cjevno pojačalo pošteno.

dosta s agresijom. neman ti se šta pravdat za abx. zvučnici se kupuju po mjerenjima naravno, svaki driver ima svoj datasheet.

s druge strane od tebe nismo još dobili nikakvo mjerenje tog savršenog sistema, zašto da ti vjerujemo na rječ? ne ide to tako.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 23:04 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
djigibao kaže...
Aha moment bi bio:
- proizvodac ili treca strana je odradila mjerenja u nekom prostoru koji nije tvoj tako da ta njihova mjerenja ne mogu bitti nikako ista u tvom prostoru zar ne?

LOL wut?
Ideja je u tome da znam kako izgledaju mjerenja zvučnika čiji zvuk mi se dopada u mojem prostoru, te da u slučaju da bude gecrkt (više se ne proizvodi), mogu kupiti adekvatnu zamjenu bez straha da nisu sfušali grafikone.

Ajde malo čitaj sa razumijevanjem, može? Od nekog tko je približno mojih godina očekujem malo više ozbiljnosti u diskusiji, a ne 'eternal november' pokušaje provokacije...

7 godina
dabar_solta_V2 kaže...
volegradele kaže...
... postene amp/zvucnike imao!
Postavio sam ti gore povise pitanja i ja i par clanova na nijedno nisi odgovorio nego samo praznu slamu mlatis.

bitno da je cjevno pojačalo pošteno.

dosta s agresijom. neman ti se šta pravdat za abx. zvučnici se kupuju po mjerenjima naravno, svaki driver ima svoj datasheet.

s druge strane od tebe nismo još dobili nikakvo mjerenje tog savršenog sistema, zašto da ti vjerujemo na rječ? ne ide to tako.

Koji datasheet,ko ima savrsen sistem?Ja sigurno ne,niti postoji takav.Hebe se meni za tvoje misljenje,ti si ovdje totalno nebitan,tvoje misljenje nitko iole normalan ne shvaca ozbiljno.Samo jos mi nije jasno zasto netko tko pojama nema o hifi uopce komentira u topicu Vas audio kutak.

Ko da ja sad dojdem pametovat u topic o fotografiji i bez ikakvog iskustva sa ozbiljnim fotoaparatima i poserem sve koji imaju DSLR od par iljada kuna a ja slikajem sve s mobitelom.

Ajde daj popis pojacala koje si testirao a da prodaju maglu i da ih je pomeo Kinezic za 20-30$,naravno uz opis ostalih referentnih komponenti koje su dio sistema.

Evo doli ispod jedan par  cijevnih sranja od monoblokova koji su trenutno pokupili sve hvalospijeve gdje god su se pojavili i testirali.Neispravno pojacala od 30K eura,lud svijet..ali sigurno si ti slusao bolje..ovo je cisti BS.(naravno i za mene je cijena van svake pameti,ali ovo ionako nije za mene i slicne)

AUDIOFIL
3 godine
da daj popis pojacala....lol sinko ti stvarno nisi dobro.
9 godina
Father_Dougal kaže...

Ovo možda može biti točno ako opisuješ na koji način dobijaš zvuk iz klavira, a na koji sa harfe, no ne pričamo o instrumentima nego o pojačalima, koji su ultraglupi uređaji, čije finese smo prostudirali u šezdesetima, sedamdesetima i osamdesetima, primijenili najbolje od postojećih tehnologija u devedesetima na ovamo, razvoj tehnologije nam je donio D klasu, i ona je usavršena. Dobro se zna što pojačalo mora imati da bi sviralo kako spada, nije to tako kompleksno kako proizvođači vole isfantazirati, jer je i proces proizvodnje elektroničkih komponenti toliko usavršen da se proizvode žohari sa minimalnim odstupanjima, puno manjima nego prije dvadeset, a kamoli više godina. Današnja moderna pojačala su daleko kvalitetnija od pojačala od prije trideset godina, ako gledaš istu klasu uređaja.

No, nostalgija radi svoje.

A da nadodam, mjerenje frekvencijskog raspona i glasnoće ne možeš obaviti svojim ušima, a kamoli mjerenja impulsa i izobličenja. I dalje koristiš instrumente za takve stvari, a ne svoje uši. Stoga, kako znaš slušaš li stvarno kako bi instrument trebao zvučati, ili slušaš neku svoju varijantu tog instrumenta, koloriranu refleksijama u sobi i 'onom glupom padu od 4 dB na 3 kHz, ali to se zna za te zvučnike'...?

Po osjećaju? Plz... just... don't.

HiFi je puno širi pojam od 'kupio sam skupo pojačalo, zvučnike, kablove i CD player i oni su sada u sinergiji'. Definiranje sinergije je nemoguće, jer je, kao pojam, vrlo subjektivno, na isti način na koji je pojam high enda nemoguće definirati. Ono što jest objektivno su mjerenja - i po njima možemo pričati i rješavati probleme sa sustavom. Jel itko od vas tretirao sobu na neki način? Blokirao refleksije, niskofrekventne zamke, anything...? Jer, po ono par fotografija IIRC nalazi se laminat i parket, bez tepiha. Veselje za zvučne valove :)

I opet, ponovit ću, kupovina lampaškog (pret)pojačala nikog ne čini znalcem, nego dudekom. Daleko bitniji je prostor i zvučnici.

Vjerojatno se cijela proizvodnja (a napose prodaja) Rogue Audio, Conrad-Johnson-a, PrimaLuna-e, Audio Research-a, Luxmana-a sa tube tehnologijom, Mcintoshlabs laba, Lamm industries-a, Vincent-a, Ayon audio-a i ostalih brojnih velikana audio svijeta, koji svoju temeljnu vrijednost imaju potvrđenu na (neki i više) desteljetnom području izvrsne Vacuum-tube tehnologije - zasniva na "dudekovanju" ljudi koji vole, cijene i uživaju u jednistvenom i neponovljivom kvalitetnom zvuku navedene tehnologije.

Davno mi je poznanik, stari stručnjak u audio tehnici, ukazao da 75-80% kvalitete kasnijeg zvuka nosi pretpojačalo sa svojim elementima, a Vacuum-tube tehnika ima posebno dobar zvuk i karakteristike bliske ljudskom uhu i sluhu. I to jest točno!

No, prema riječima gore, markerom označenima, svi smo mi, čini se, dudeki, kad kupujemo i, što je bitnije, slušamo, cijevna (pret)pojačala. Tko nam je kriv, sami smo se svrstali u tu katgoriju, novonastale klasifikacije cijenjenog kolege!

Jedan je član foruma ovdje kod mene stavljen na "Ignore", zaslugom svojih nebuloza i pisanog terora koji provodi svojim postovima, a počevši od  temeljne (ne)pismenosti pa do sadržaja i pristupa, ali, sada vidim da i drugi (uvaženi) kolega ima sličnu (istu) budućnost. Jbg, što ću, kad sam dudek :-(

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 9:56 (tajo1960).
9 godina

Ne znam koji mi je više smješniji, onaj koji lemi u garaži stare sklepe i pametuje a nije niti vidio uživo pravi komad HiFi opreme a kamoli poslušao, ili drugi koji ode u restoran i traži konobara da mu prvo izmjeri pečeni odrezak koliko je dugačak, težak, koliko ima soli i papra i tek onda ide jesti iako po mjerenju ranije odrađenom od strane konobara već zna da mu je to dobar odrezak.

Jad i bjeda dečki, jad i bjeda,

pozdrav

Moj PC  
5 0 hvala 2
7 godina
Hahahahahahahahahah
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
volegradele kaže...

Koji datasheet,ko ima savrsen sistem?Ja sigurno ne,niti postoji takav.Hebe se meni za tvoje misljenje,ti si ovdje totalno nebitan,tvoje misljenje nitko iole normalan ne shvaca ozbiljno.Samo jos mi nije jasno zasto netko tko pojama nema o hifi uopce komentira u topicu Vas audio kutak.

Ko da ja sad dojdem pametovat u topic o fotografiji i bez ikakvog iskustva sa ozbiljnim fotoaparatima i poserem sve koji imaju DSLR od par iljada kuna a ja slikajem sve s mobitelom.

Ajde daj popis pojacala koje si testirao a da prodaju maglu i da ih je pomeo Kinezic za 20-30$,naravno uz opis ostalih referentnih komponenti koje su dio sistema.

Evo doli ispod jedan par  cijevnih sranja od monoblokova koji su trenutno pokupili sve hvalospijeve gdje god su se pojavili i testirali.Neispravno pojacala od 30K eura,lud svijet..ali sigurno si ti slusao bolje..ovo je cisti BS.(naravno i za mene je cijena van svake pameti, ali ovo ionako nije za mene i slicne)

:-) Ali, ovo JE i za tebe i za tebi slične; i za mene i za Zoki B... Što misliš, da ne bi znao slušati ovo, ha ha. Ovo bi bilo krasno da imaju svi koji cijene i vole dobar zvuk; samo je sitnica "cijena" u pitanju, ali da JE za tebe i za mene i za sve... JE! Bez sumnje. Druga je stvar što to ne možemo platiti / priuštiti si (barem u ovom životu, ha ha).

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
7 godina
Cijena je van svake pameti ali tako je to u high endu,naravno da bih svaki ljubitelj dobrog zvuka to htio imat u svojoj slusaoni,ali onda ni par Wilson zvucnika ne bih bio na odmet a i min 35 m2 lipo pozicionirane slusaone usput...ali vratimo se mi malo na zemlju,dobro je meni i ovo doma sto imam,pomalo bude jos toga.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Vaš audio kutak

Ova kinezi koji se spominju, ne znam jel ironično, imao sam par kineza, i mogu reći da od SMSL-ova koji su do 150 eura pa do ovih jeftinjaka od 20 eura sve ih je pomeo Onkyo rabljeni od 500kn, star oko 10ak godina. A tko tvrdi da se među pojačalima ne čuje razlika, čak i meni kao velikom laiku, je očito da je ta razlika i više nego primjetna. 

Ja sam se malo pozabavio preko vikenda neki dan i napravio prve dyi kablove:

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 13:59 (nhooydz).
Moj PC  
4 0 hvala 0
3 mjeseca
dabar_solta_V2 kaže...
da daj popis pojacala....lol sinko ti stvarno nisi dobro.

Dobro te čovjek pitao. Pričaš, a ne pokazuješ.

Oćeš mjerenja svega živoga, detaljno, od Hitachi HMA 8500? Evo ti: https://kenrockwell.com/audio/hitachi/hma-8500-mk-ii.htm

Ja nisam završio cijeli fakulter Elektrotehnike, nego samo prvu godinu, a kao ekonomist ne razumijem 90% onoga što piše ovdje. Ti si očito jako učen i DIY stručnjak, pa evo tebi lijepo sheet, pa mi ti prokomentiraj krivulje i harmonike i loudnesse i sve ostalo.

Jesi ovo tražio? Jeli ovo sranje od prastarog uređaja? Nađi mi kineza u D klasi da ima bolje brojeve od ovoga, bilo koje cijene, danas, moderno. Ovo je izazov!   

P.S.

Ovo su mjerenja koja je Ken Rockwell radio, ali ako pogledaš tvorničke specifikacije, primjetit ćeš da su identični brojevi. Naime, u Japanu se u to vrijeme nije moglo dopustit da u specifikacijama piše nešto što uređaj ne bi mogao isporučiti, pa su se uvijek detaljno mjerili svi uređaji, a pisale su se najgore dobijene vrijednosti ma testu. Tako su bili sigurni da ih niti jedan njihov uređaj neće osramotiti ako netko uzme instrumente i testira sve. Privatni testovi bi trebali dat mrvicu bolje rezultate od tvorničkih ili iste, ali nikad lošije. Tako da ja za svaki svoj uređaj mogu uzet tvornički sheet i bit uvjeren da su sigurno takva mjerenja. Jer znam što sam kupio i zašto. Meni ne trebaju nikakvi testovi doma, tvornica je testirala odavno. Probaj ti tako koristit sheet iz tvornice od tih kineza koje voliš spominjat. Hahahaha...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 17:53 (Filox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice