Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 2.615
|
čitano: 171.912
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak
Mogu potvrditi da je slicno bilo i kod mene kada sam imao gumene podloske na zvucnicima (floorstand), bass je bio zamuljan, a onda sam stavio siljke ispod zvucnika (njegovi defaultni) i bass je odmah bio prozracniji-definiraniji-cisci.
Na podu je laminat.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
Nezz jesam prije napisao ali da guma nikako ispod podloska!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
djigibao kaže...
Mogu potvrditi da je slicno bilo i kod mene kada sam imao gumene podloske na zvucnicima (floorstand), bass je bio zamuljan, a onda sam stavio siljke ispod zvucnika (njegovi defaultni) i bass je odmah bio prozracniji-definiraniji-cisci.
Na podu je laminat.

Yup.

11 godina
Vaš audio kutak

U mom slucaju je dosta ovisila visina siljaka, pa sam se s time igrao. Ali razlika je bila vrlo cujna!

Ove gumene podloske (Sorbothane materijal) je dobro stavljati ispod elektrnonike, pogotovo DAC/CD player.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 12:08 (hudo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

U sistemu B imam Dynaudio Excite X18 zvučnike postavljene na stalke Focal Chorus S700. Ispod zvučnika sam stavio četiri kuglice Blu Tacka (slično Patafixu). Drugačiji način stavljanja zvučnika na stalak nisam probao. Zvuk mi izgleda dobro. Misli li tko da bih trebao nešto drugo iskušati?

Napomena: ne sviđa mi se postavljanje šiljaka na gornju plohu stalka jer bih tako oštetio kabinet zvučnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 13:49 (Dead).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Vaš audio kutak

Ispod spomenutih Focalovih stalaka imam mogućnost stavljanja gumenih uložaka ili šiljaka dobivenih u paketu. Izabrao sam, hmm oportunistički, soluciju s gumom. Nisam htio oštetiti podni laminat, a i bio sam u gužvi, ali sad mi je kolega Zoki uvalio bubicu da bih se ipak trebao malo potruditi i staviti šiljke s podloškama iz Ronisa.

Odabrana desna solucija Odabrana desna solucija
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
...preporuka da probas stavit siljke (i nesto ispod sto ce zastiti laminat)
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
Dead kaže...

Ispod spomenutih Focalovih stalaka imam mogućnost stavljanja gumenih uložaka ili šiljaka dobivenih u paketu. Izabrao sam, hmm oportunistički, soluciju s gumom. Nisam htio oštetiti podni laminat, a i bio sam u gužvi, ali sad mi je kolega Zoki uvalio bubicu da bih se ipak trebao malo potruditi i staviti šiljke s podloškama iz Ronisa.

A gle, ni ja nisam znao da mogu toliko dobiti, i mene je iznenadilo.

Meni su i gore šiljci pa zvučnik sjedne na njihi  nema mrdanja, to je donji dio kabineta, nemam problema s tim.

Dynaudio Emit m20 ima jako puno basa, pogotovo s mojim roksan ampom, zbilja nevjeruješ da nije samostojeći zvučnik, puncha te kopa jako, jako duboko.

Malo je boomalo ali mi nije bila namjera to rješavati, nije me smetalo iskreno, smetalo me da mi faking roomba ne poguli stalke i ne shebe svoje rotirajuće četke i gume za čišćenje jer se penjala na donji dio stalka.

I sam sam se iznenadio koliko je zategnulo bas, nema boomanja apsolutno više i sve je nekako brže, dinamičnije, preciznije.

Testirao sam s nekoliko pjesama i zbilja je sve ok bilo, malo je ječalo kao što je ječalo i prije toga ali, donji registar je proradio fantastično.

Nakon testiranja  sam stavio druge zvučničke kablove, prestalo je i ječati, jednostavno je sve sjelo kako spada, ali treba pričekati još barem 50tak sati rada da vidim da li će se što promjeniti.

Je, to je 200kn, al iskreno mislim da vrijedi :)

Da dodam, na dnu tih countera je filc, tako da ne možeš oštetiti pod i dobra stvar je da puno lakše možeš zvučnike okretati dok probavaš, za razliku od gume koja zapinje, ovdje doslvno po tom filcu možeš lagano gurati zvučnike u željenom smjeru.

I da, izgleda puno bolje s njima i šiljcima, nije niti to za odbaciti :)

Probaj vidjeti s Ronisom ,ako možeš vratiti ako ne odgovara, oni su vrlo flexibilni, mislim da neće tu biti problema, dolaze u vrećicamam malim koje se mogu lako zatvoriti kao original, imaju onaj zip koji možeš zatvoriti :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 14:31 (Zoki B).
10 godina
Zoki B kaže...

Znači imaš šiljke i na gornjoj plohi stalka. Da li donji dio kabineta tvojih zvučnika ima unaprijed predviđeno mjesto za šiljke? Izgleda mi prilično pepavo, komplicirano da sam moraš pronaći idealan položaj zvučnika u odnosu na šiljke. Hmm nije baš lako odmah pogoditi idealan položaj. Ako ne pogodiš eto oštećenja kabineta. A što misliš o spajanju zvučnika i stalka Blu Tackom? Također me buni zašto Counter Spike-ovi iz Ronisa imaju filc. Zar nije bolje da goli metal ide na pod kao što je slučaj kod mojih Sonus fabera?

10 godina
Vaš audio kutak

Ovo može bit interesantno nekome koga zanimaju šiljci, podloge šiljaka... Zato mi je neobično na podlogu za šiljak staviti filc jer se time poništava djelovanje šiljka, a time i njegovo postojanje. "Mekane" stope kao što su sferični oblici od npr. gume upijaju vibracije dok "tvrde" stope poput šiljaka spajaju masu zvučnika s podom i tako se vibracije šire čitavom tom spojenom masom i time prigušuju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vaš audio kutak

Decoupling sa filcom, ako je metal na parketu prenosi vibracije i svira pod ...

Na jednoj slici je sa šilcima i counterima, na drugoj Bowersovo rješenje sa vijcima u gumi ....

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 18:00 (Zoki B).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
Dead kaže...

Ovo može bit interesantno nekome koga zanimaju šiljci, podloge šiljaka... Zato mi je neobično na podlogu za šiljak staviti filc jer se time poništava djelovanje šiljka, a time i njegovo postojanje. "Mekane" stope kao što su sferični oblici od npr. gume upijaju vibracije dok "tvrde" stope poput šiljaka spajaju masu zvučnika s podom i tako se vibracije šire čitavom tom spojenom masom i time prigušuju.

samo da dodam; metalne, odnosno siljci, prenose, ali samo u jednom smjeru, znaci nema "odbijanja" od poda i povratka nazad u zvucnik.

takodjer, mislim da nema pravilo sto je bolje, svako mora vidjet kako utjece na njegov sistem. Dobra stvar da se dosta toga moze probati za malo para ...

~~ sound sommelier ~~
10 godina
Zoki B kaže...

Na jednoj slici je sa šilcima i counterima, na drugoj Bowersovo rješenje sa vijcima u gumi ....

A kakav je kod tebe spoj zvučnika s stalkom? Rekao si da su šiljci?

Što misliš o spajanju zvučnika sa stalkom preko četiri kuglice Blu Tacka?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 18:22 (Dead).
10 godina
hudo kaže...
Dead kaže...

samo da dodam; metalne, odnosno siljci, prenose, ali samo u jednom smjeru, znaci nema "odbijanja" od poda i povratka nazad u zvucnik.

takodjer, mislim da nema pravilo sto je bolje, svako mora vidjet kako utjece na njegov sistem. Dobra stvar da se dosta toga moze probati za malo para ...

A što misliš o spajanju zvučnika sa stalkom preko četiri kuglice Blu Tacka?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 18:28 (Dead).
11 godina
Dead kaže...

A što misliš o spajanju zvučjika sa stalkom preko četiri kuglice Blu Tacka?

Tako sam ja imao dugo vremena Focale na stalcima, i radilo je OK. Nije da sam radio neke velike A/B testove, ali cinilo mi se mrvu bolje nego kada su zvucnici bili zasarafljeni za stalke (original stalci, zvucnik se moze fixirati sa 4 sarafa)

~~ sound sommelier ~~
10 godina
Zoki B kaže...

To me buni...svira pod. Po teoriji s onog ponuđenog linka zvučnik preko šiljka i čisto metalne podloge čini cjelinu i vibracija se gubi preko čitave te cjeline da postaje nebitna. Druga solucija je pod zvučnikom imati u spoju s podom materijal koji "upija" vibraciju kao što je guma i vjerojatno tvoj filc.

5 godina
volegradele kaže...

UH totalno nema ovdje likova koji su bauhaus gumu stavili ispod zvucnika. brb

9 godina
nhooydz kaže...
volegradele kaže...

UH totalno nema ovdje likova koji su bauhaus gumu stavili ispod zvucnika. brb

Možda nema da su ispod zvučnika, ali ima koji su pod komponentu... ja sam imao po pola te gume pod pojačalom i mrežnim playerom... jedno vrijeme. Onda opet stavio na Deflex Foculpods noge. Iskreno, ta je guma odlična stvar jeftinog segmenta odlične izolacije vibracije komponenti. Još sam, k tomu, svoju dobio od susjede prije par godinam, prepilio na pola, pa imam  dvije :-)

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
4 godine
Vaš audio kutak

quick question .. Koliko vas je "pazilo" na strujnom kablu gdje je faza i da se ukopca kako "spada"  na uticnici i u amp itd

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
sseennoonn kaže...

quick question .. Koliko vas je "pazilo" na strujnom kablu gdje je faza i da se ukopca kako "spada"  na uticnici i u amp itd

Prijavljujem se sa 2 prsta... :-)

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
8 godina
tajo1960 kaže...
sseennoonn kaže...

Prijavljujem se sa 2 prsta... :-)

✌🏻

AUDIOFIL
9 godina
Vaš audio kutak

Ukoliko netko ganja zvučnike za manji prostor, ovo je super cijena i super kompletić, zvučnik + originalni stalak:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/q-acoustics-concept-20-stalci-mint-oglas-29724271?fbclid=IwAR3H4-TfiLt5E22vmJ7cZuzitFQCd4NG3_T5k5G9OxaI0zIpSeSjnNMqTU4

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
Zoki B kaže...

Gotovi absorberi, sad sam miran, rade odlično :)

Radis i za druge? :) kolko je cijena po kom?

9 godina
icek_picek kaže...
Zoki B kaže...

Mislim da svatko uz malo truda i vremena to može složiti :)

10 godina
sseennoonn kaže...

I ja.

2 godine
Zoki B kaže...
icek_picek kaže...
Zoki B kaže...

Mislim da svatko uz malo truda i vremena to može složiti :)

Eh, vrijeme je i problem :)

3 godine
sseennoonn kaže...

ako je transformator klasičan nije bitno ako je transformator smps onda isto nije bitno...
bolje pazite na uzemljenje da je dobro spojeno jer ima ekipe šta otpajaju uzemljenja radi smanjivanja šuma na lošim sustavima!!

10 godina
dabar_solta_V2 kaže...
sseennoonn kaže...

ako je transformator klasičan nije bitno ako je transformator smps onda isto nije bitno...
bolje pazite na uzemljenje da je dobro spojeno jer ima ekipe šta otpajaju uzemljenja radi smanjivanja šuma na lošim sustavima!!

Priznajem, radio sam to premda ne znam za što. Netko mi je to bio rekao pa sam prihvatio iako nisam pitao zašto to učinit. Hvala kolega na maloj poduci. 

8 godina
Dead kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
sseennoonn kaže...

Priznajem, radio sam to premda ne znam za što. Netko mi je to bio rekao pa sam prihvatio iako nisam pitao zašto to učinit. Hvala kolega na maloj poduci. 

To ni u ludilu ne bih radio!

AUDIOFIL
5 godina
Vaš audio kutak

Kod mene u zgradi je struja katastrofa. Od coil whinea na svim mogućim računalnim djelovima, do zujanja sijalica, do šuma u svemu.. do iskakanja svakog osigurača malo malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice