Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 2.979
|
čitano: 207.950
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
11 godina
Re: Vaš audio kutak

Jako lijepo...koji su to B&W?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine

http://bwgroupsupport.com/downloads/specsheets/bw/DM16%20InfoSheet.pdf

B&W dm16, nažalost davno prelakirani bijelom farbom. 

Kasnije idem kod ujaka kojemu sam nabavio isto raritetne,b&w dm 1400, zvuk nešto plići od mojih ali i dalje izrazito precizan, pa ću bacit koju fotku.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 16:57 (Fly598).
11 godina
jel to spojeno sa stalkom ili je posebno?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
Fly598 kaže...

Nakon nekoliko godina i dalje kombinacija B&W & Luxman,  zvuk i dalje mekan i baršunast. 

U potrazi za izvorom, dac ili cd player. 

Ako smijem reći svoje viđenje...

-Po mom mišljenju - cd player, ali sa dobrim DACom u sebi, naravno! Pod uvjetom da imaš kolekciju cd-a i da ju slušaš. Posebno naglasiti - poželjno da cd player ima mogućnost korištenja internog DACa i kao vanjskog DACa; to je uvijek lijepa mogućnost!

-Ako već ne - onda možda neki kvalitetni Network player sa (i opet) dobrim i kvalitetnim DACom u sebi. Iskreno, FLACova je sve više, WAVova također, o DSDu da i ne govorim... a kako vidim da ti je laptop spojen i izvor signala / zvuka... - izbor je logičan (pogotovo ako nemaš neku značajnu kolekciju cd izdanja). Mrežni playeri su popularni kod nevelikog broja ljudi, jer nisu još "prodrli" dovoljnom snagom u šire slušateljstvo. Ali, da su prava stvar - jesu; pogotovo što i mrežni player možeš koristiti i kao vanjski DAC, što je i opet izvrsna i dobrodošla mogućnost i karakteristika.

-DAC posebno? DAC nije izvor, on je DAC. E, tu se sada lome koplja koja klasa, do koliko love, koja marka, itd. Sa DACom imaš, uvjetno rečeno, ograničenja, da je on "samo" DAC i ništa više. Namjerno pod navodnicima, jer "samo", u slučaju nekog odličnog DACa, znači i podrazumijeva dizanje kvalitete reprodukcije bilo kojeg dovedenog mu materijala na njegovu (podrazumijeva se) odličnu razinu, ali... onda si opet ograničen izvorom signala.

Najbolje bi bilo uzeti cd transport, DAC i mrežni player odjednom :-)))

Kupovina posebnog (kvalitetnog) DACa daje mogućnost da ti kasniji cd player u izboru i ne bude "baš neki", jer ga se može (i treba) koristiti samo kao cd transport, a funkciju konverzije signala ostaviti kvalitetnom DACu, naravno...

Odluka, vjerujem, neće biti lagana, jer sve ima svoje prednosti. O manama ne treba govoriti, jer su cijene, uglavnom, gotovo jedina mana. Obzirom da imaš Luxmana i Bowerse - očekujem da potvrdiš da i u nastavku želiš dobar i još bolji zvuk, stoga, treba vagnuti puno i drugih mišljenja, stavova i sugestija, a po mogućnsti i isprobati što bi koja kombinacija donijela (ili, neželjeno, uskratila).

Svakako, sretno u odabiru!

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 22:24 (tajo1960).
4 godine

za djigibao, to je spojeno sa vijcima od ispod nije stalak.

tajo da u pravu ste, mislim da ni ja sam ne znam što želim. 

Cd-jeva imam (originalnih), ali ne dovoljno da bi mi možda odabir  njega bio najbolji izbor.

Do prije 2-3 godine sam imao Sony CDP-338ESD cd-player gdje sam napravio najvecu gresku prodajuci ga, jer robusnost i kvaliteta toga 'stroja' je za moje potrebe bila fenomenalna, čitanje i reprodukcija perfektna.

Nakon toga nekoliko diy DAC-ova koji nekako nisu bili usklađeni sa sistemom, što vizualno, tako i zvukom (možda placebo), jednostavno nije to to, (izvor je naravno uvijek bio laptop >usb kabel>dac>rca>amp).

E sad network player nisam nikad imao s obzirom da su cijenovno iznad mog budgeta, dok dac-ove i cd playere mogu pronaći do 2k kn.  

Evo u prilogu slika i b&w dm 1400, koji će kako sam veceras saznao nažalost ići u prodaju zbog djeteta, tako da će na njihovo mjesto ići neko jeftino komercijalnije rješenje jer šteta bi bilo da se ovi oštete.

3 godine
Fly598 kaže...
..

Nakon toga nekoliko diy DAC-ova koji nekako nisu bili usklađeni sa sistemom, što vizualno, tako i zvukom (možda placebo)...

može detalji ako nije problem? vjerovatno placebo ako je pcb dobro izveden jer rjetko se vidi diy a da se gleda svaki cent i broj komponenti ko u consumer audiu.

4 godine

Jednostavno mi nije sjelo, nisam samograditelj tih dac-ova tako da nisam adekvatan sa stručne strane, vjerujem da mi je više estetski smetalo jer sam ih ja trebao skutijati (imao sam sklopove), a nisam to bio u stanju napraviti kako treba. 

Tako da povlačim to sa zvukovne strane, bilo je to ugodno slušno, iako na mojem sistemu to su sve sitne promjene jer nije high-end, i da je stavit dac od 10000e to bi vjerovatno bili pomaci od nekoliko % koliko ovisi o ostalim komponentama i samim medijom reproduciranja.

8 godina
Vaš audio kutak

I da malo zvucnike izvuces van okvira komode puno bih dobio ovako stoje u liniji ili cak iza sto nikako nije dobro za zvucnu sliku!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Tallahassee kaže...
morrisoN kaže...

Nadam se da ovo nećete doživjeti kao off topic, no svaki ljubitelj dobrog zvuka ovo treba čuti. Naročito, s obzirom na činjenicu da je pjesma nastala šezdesetih godina prošlog vijeka.

... bas sam prosli tjedan htio postat njegov video, u kojem je fail zesci... naime tipicno za Amera sluzi se i koristi samo ocite i svima poznate primjere, a to sto je htio, zahtjeva puno vise posla, puno... u videu za najbolje bubnjarske introe uvrsti u prvih 10 Walk This Way od Aerosmitha... mislim, tu dionicu sviraju klinci na prvoj godini akademije u prvom semestru zmirecki, ono wtf... nemres mi tak sloppy video napravit kao sto je sloppy vecina bubnjara spomenuta u videu...

... easy...

Covik nije stavljao bubnjarski intro po zahtijevnosti ili slozenosti nego jednostavno po njegovom izboru,voljeli mi to ili ne Walk This Way  ima vrlo poznat bubnjarski intro!

AUDIOFIL
6 godina
Vaš audio kutak

Treba mi preporuka za gramofon.

Od 2016 iman AT LP60, moj prvi gramofon. Odlučia sam ga se riješti i uzeti nešto naprednije između 2000-2500 kn.

E sad nije da iman neko iskustvo sa drugim gramofonima, ali odlučia sam se za to pošto lp60 nemogu nadograditi ništa osim igle i dosta komentara je da bi zvuk moga biti bolji..

Želim opet uzet gramofon sa ugrađenim pretpojačalom, s obzirom da imam aktivne Edifier R2000DB zvučnike. Isto tako volia bi da ima automatsko vračanje ruke na kraju ploče, međutim koliko sam primjetia tu funkciju imaju samo jeftiniji noviji modeli kao AT LP60 i slično, dok kod naprednijih modela to nema, pa ajde valjda mogu prić priko toga..

ovako na prvu mi se nameću novi AT LP120 za oko 1900-2000, zavisno od seriji i boji

i novi AT LP5 za 2300, 

te novi Sony PS-HX500 za 2250, ali je iz Eu dok su ova dva u hrvatskoj šta mi je povoljnije radi garancije i vračanja ako bude potrebe

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 16:40 (xDISORDERx).

0 0 hvala 0
11 godina
xDISORDERx kaže...

i novi AT LP5 za 2300, 

Mislim da ti je ovaj, u tom cjenovnom rangu, pun pogodak. AudioTechnica se dugo vremena bavi gramofonima, mislim da tu ne bi trebalo biti nikakvih problema.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina

i meni se čini.. proletia sam kroz dosta osvrta i usporedbi sa ovim sonyevim modelom, kažu da su sitne razlike kod zvuka, sony mi je lipši za vidit, ali navodno je AT lakši za nadogradnju, a i dosta mi igra šta ga ima u hr za ovu cijenu radi garancije

10 godina
Vaš audio kutak

Na faceu lik prodaje za 1800kn, marantz cd 6006 uk edition, dole je prtscn ako netko treba😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Zoki B kaže...

Na faceu lik prodaje za 1800kn, marantz cd 6006 uk edition, dole je prtscn ako netko treba😁

Jel se dobije i set magarećih ušiju? :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
6 godina
volegradele kaže...

Covik nije stavljao bubnjarski intro po zahtijevnosti ili slozenosti nego jednostavno po njegovom izboru,voljeli mi to ili ne Walk This Way  ima vrlo poznat bubnjarski intro!

... velika je razlika izmedju najpoznatiji (sto sam i napisao) i najbolji... ak si streamer, bar nemoj ekipu navodit na krivi put, to je poanta...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
8 godina
Tallahassee kaže...
volegradele kaže...

... velika je razlika izmedju najpoznatiji (sto sam i napisao) i najbolji... ak si streamer, bar nemoj ekipu navodit na krivi put, to je poanta...

Neznam sto ti nije jasno !Lik je jasno naglasio "my top 20 greatest  drums intro of all time"

AUDIOFIL
11 godina
Vaš audio kutak

Interesntno i malo drugacije predstavljanje izvođača-opreme-kako i zasto je snimano itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
xDISORDERx kaže...

Treba mi preporuka za gramofon.

Od 2016 iman AT LP60, moj prvi gramofon. Odlučia sam ga se riješti i uzeti nešto naprednije između 2000-2500 kn.

E sad nije da iman neko iskustvo sa drugim gramofonima, ali odlučia sam se za to pošto lp60 nemogu nadograditi ništa osim igle i dosta komentara je da bi zvuk moga biti bolji..

Želim opet uzet gramofon sa ugrađenim pretpojačalom, s obzirom da imam aktivne Edifier R2000DB zvučnike. Isto tako volia bi da ima automatsko vračanje ruke na kraju ploče, međutim koliko sam primjetia tu funkciju imaju samo jeftiniji noviji modeli kao AT LP60 i slično, dok kod naprednijih modela to nema, pa ajde valjda mogu prić priko toga..

ovako na prvu mi se nameću novi AT LP120 za oko 1900-2000, zavisno od seriji i boji

i novi AT LP5 za 2300, 

te novi Sony PS-HX500 za 2250, ali je iz Eu dok su ova dva u hrvatskoj šta mi je povoljnije radi garancije i vračanja ako bude potrebe

Pogledaj ovdje Pro-Ject Primary Phono USB za 2.299,00 kn.

6 godina

pogleda sam malo, ovaj model je kažu za prvi gramofon, manje funkcionalnosti nego ijedan od ovih koje sam navea, a cijena veća ili ista tako da mi nema smisla.. uzet ću AT LP5 u Sonus Art za 2290 na akciji

3 godine
Vaš audio kutak

baš me zanima šta van je draže... i zašto?

TT Drive - ?

2 Direct
1 Belt
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 18:52 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
dabar_solta_V2 kaže...

TT Drive - ?

Jel netko to ozbiljno koristi za slušanje glazbe? :)

10 godina
dabar_solta_V2 kaže...

TT Drive - ?

Davno, tamo 1980., sam nabavio direct drive Technics SL-10. To je bio stroj za pokazat se, impresionirat čak i mlade piplice pogotovo što si ga mogao i objesiti o zid s tim da mu osiguraš blagi kut kako bi gravitacija ipak držala iglu u brazdi. Trajao mi je dugo dugo. Problem se javio s nogama čije opruge su bile obučene u mekanu gumu koja se raspala i mehanizam koji je dizao iglu na kraju LP-ija počeo je to činiti u pola zadnje pjesme. Neki tadašnji direct drive gramofoni su patili od buke koje je motor prenosio na preko plattera i ploče na iglu. Kod SL-10 to nikad nisam primijetio. Motor je bio dead silence. Nakon njega sam prešao na belt drive jer i nije bilo neke ponude direct drivea koja mi je bila zanimljiva. Prvo Pro-Ject RPM 6.1 SB koji mi nije nešto legao, phono stage "pretih", cueing mehanizam neprecizan. Trenutno sam na Clearaudio Concept belt drive gramofonu koji mi je vjerojatno i posljednji, fantastičan uređaj s izvrsnim eksternim phono stageom. Belt drive ko belt drive, nečujan, ali zahtijeva praćenje stanja remena i eventualnu zamjenu.

SL-10 funkcionalan obješen na zidu: 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 23:08 (Dead).
10 godina
Father_Dougal kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

TT Drive - ?

Jel netko to ozbiljno koristi za slušanje glazbe? :)

Ima nas još uvik, srećom.

10 godina
Vaš audio kutak

This may be the best deep-bass test ever. We don't mean the booming, headache-inducing hip-hop or heavy rock brand of bass. We're talking about the subtle, beautiful bass emitted by a massive pipe organ, with its deepest notes reaching way down to 16 Hz. This recording from Boston Audio Society's album "Test CD-1" is not to be played without caution.

Be aware that the low tones are in this track are so intense that they can easily destroy small woofers!

https://www.dropbox.com/s/l2cja4kdkbqg8ca/02%20-%20Saint-Sa%C3%ABns_%20Symphony%20No.%203%20in%20C%20Minor%2C%20Op.%2078%2C%20_Organ%20Symphony__%20Ib.%20Poco%20adagio.flac?dl=0

Moj PC  
2 0 hvala 4
10 godina
Zoki B kaže...

This may be the best deep-bass test ever. We don't mean the booming, headache-inducing hip-hop or heavy rock brand of bass. We're talking about the subtle, beautiful bass emitted by a massive pipe organ, with its deepest notes reaching way down to 16 Hz. This recording from Boston Audio Society's album "Test CD-1" is not to be played without caution.

Be aware that the low tones are in this track are so intense that they can easily destroy small woofers!

https://www.dropbox.com/s/l2cja4kdkbqg8ca/02%20-%20Saint-Sa%C3%ABns_%20Symphony%20No.%203%20in%20C%20Minor%2C%20Op.%2078%2C%20_Organ%20Symphony__%20Ib.%20Poco%20adagio.flac?dl=0

Ja entuzijastično pokušao ovo poslušati na telefonu sa samsung (AKG wannabe) earbudsima. Reći ću samo - he he.

Na kućnom sistemu zvuči odlično.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 21:39 (morrisoN).
10 godina
Vaš audio kutak

Iskreno nisam fan takve glazbe, al zbilja zvuči odlično :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Zoki B kaže...

Tnx; skinuo, prebacio na media player, pa preko Pioneer mrežnjaka pustio na amp i kutije... zvuči vrlo dobro, nema što, iako je zvučna slika i fokus FLACa malo pomaknuto u lijevo, ali frekvencijski vrlo lijepo odrađeno! Krasani Organ basovi :-)  Da je čuti original snimak, SACD, cd ili BluRay izdanje... to bi bilo ono pravo :-)

Btw, to je ovo?

https://www.amazon.com/Saint-Sa%C3%ABns-Organ-Symphony-Carnival-Animals/dp/B074BLNC4B

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
11 godina
Zoki B kaže...

...upsampled...

8 godina
Zoki B kaže...

Slusam ja i slusam,lagano zagrijao Pathosa,lipo sija u sweetspot i drzim se rukama za kauc,cekam kad ce djava odnit mene i Opere ,kad ono teski apaurin!Malo nekog cudnog basa u podlozi,dosta dubok i dosta izrazen.

p.s

E da zaboravih,dok sam slusao i dok je taj basic brombao u pozadini ja se digao i smanjujem subwoofer jer u zadnje vrime malo isprobavam sinergiju u sitemu prilikom stereo slusanja,nebitno ja smanjujem i vratim se,pa se opet dignem i smanjujem...i tako par puta dok nisam skuzio da je subwoofer iskljucen.Jer nekad se zna desit da vrlo dobro nastelim subwoofer i onda doleti neka pisam koja upce ne odgovara i primoren sam pravit korekcije i sad mi to uslo u naviku i non stop ko luđak trazim dlaku u jajetu!I sad se sjetih zasto sam prodao 2 prijasnja subwoofera .Postali su mi ko droga,nemos s njima a nemos bez njih!

AUDIOFIL
8 godina
Vaš audio kutak

#tajo1960

Mala ispravka,ipak si bio upravu za zvuk David Gilmore live at Pompei!Imam neki problem sa komunikacijom između Tvix media playera i recivera,nikako da provucem DTS Master HD zvuk,imam samo klasicni DTS,na kraju sam u postavkama recivera dobio bolji zvuk kad stavim 2.1 channel stereo!

Zvuk je fantastican i jedan od boljih sto sam cuo,stoji uz bok Creamu live in RAH.

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice