Višenamjenski printer?

poruka: 14
|
čitano: 13.442
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Višenamjenski printer?

Dakle, u zadnje vrijeme muku mučim s potragom za višenamjenskom printerom koji dakle ne bi bio skuplji od 450kn, ima funkciju printanja/skeniranja/kopiranja, te da zamjenska punjenja ne dođu više nego sam printer...Stoga,  ako netko zna koji bi printer mogao zadovoljiti ova gore 'očekivanja', bilo bi lijepo da mi pomogneSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Višenamjenski printer?
Riker kaže...

Dakle, u zadnje vrijeme muku mučim s potragom za višenamjenskom printerom koji dakle ne bi bio skuplji od 450kn, ima funkciju printanja/skeniranja/kopiranja, te da zamjenska punjenja ne dođu više nego sam printer...Stoga,  ako netko zna koji bi printer mogao zadovoljiti ova gore 'očekivanja', bilo bi lijepo da mi pomogneSmijeh

- u potrazi za zlatnim gralom? Osnovno pravilo (nepisano) glasi: što je jeftiniji uređaj u startu, to je skuplje održavanje/potrošnja. Jednostavnom matematikom izračunaj cijenu (TOC) za godinu dana... ili prije odluke za kupnju vidi u trgovini koja zamjenska punjenja imaju (jeftino) i kupi takav uređaj.

-Za uredski rad je često jeftinije kupiti kopirku (7-8.000 kn/print/scan/copy/fax i LAN) jer jedan toner je cca 10-20.000 stranica cijena cca 1-2k kn. Ukupni godišnji trošak takve kopirke je ispod 10k kn (sa dolaskom servisera za održavanje), dok je za običan printer toner recimo 400kn/2.000 stranica, mjesećno x2-3 ... godišnje je skuplje samo za toner. Dodaj tomu fax itd.

-Za kućnu upotrebu, to nije rješenje, samo ostaje kriterij jeftine zamjenske tinte/tonera.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Višenamjenski printer?

naprimjer Epson Stylus DX 4400. komplet zamjenskih tinti košta oko 100kn

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Višenamjenski printer?

Naručio sam u linksu epson sx205, dolazi mi printer u srijeduSmijeh Ali, čitajući malo pozornije, našao sam jedan meni totalno bizaran problem. S printerom se ne isporučuje USB kabel!!!!! Nema USB kabela!! Može li mi netko pojasniti tko je tu lud i kako mogu isporučivati printer bez USB kabela? I sada ne znam što da radim. Ne znam kakav kabel trebam kupiti, a ne želim da mi u linksu koji slučajem ne podmetnu neki skupi kabel...Stoga, da li bi ovaj kabel odgovarao? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Višenamjenski printer?

-da. (odgovara)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Višenamjenski printer?
Riker kaže...

Naručio sam u linksu epson sx205, dolazi mi printer u srijeduSmijeh Ali, čitajući malo pozornije, našao sam jedan meni totalno bizaran problem. S printerom se ne isporučuje USB kabel!!!!! Nema USB kabela!! Može li mi netko pojasniti tko je tu lud i kako mogu isporučivati printer bez USB kabela? I sada ne znam što da radim. Ne znam kakav kabel trebam kupiti, a ne želim da mi u linksu koji slučajem ne podmetnu neki skupi kabel...Stoga, da li bi ovaj kabel odgovarao? 

Ja sam u zadnjih 10 godina promjenio 5 printera i niti jedan nije nikad dosao sa USB kablom :) Ne znam koja je to praksa i zasto... Uglavnom, navedeni kabel ce biti dovoljan. Zadnje sto sam kupio je Epson PX800FW koji je photo printer. Tinte bi trebale biti iste kao i u tvom, tako da sto se tice boje, biti ces jako zadovoljan :) Zamjenske tinte moze nabaviti za oko 100kn kao sto su neki vec naveli (ja kupujem preko eBaya jer nema za moj model bas na svakom koraku).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Višenamjenski printer?
infinityzg kaže...
Riker kaže...

Naručio sam u linksu epson sx205, dolazi mi printer u srijeduSmijeh Ali, čitajući malo pozornije, našao sam jedan meni totalno bizaran problem. S printerom se ne isporučuje USB kabel!!!!! Nema USB kabela!! Može li mi netko pojasniti tko je tu lud i kako mogu isporučivati printer bez USB kabela? I sada ne znam što da radim. Ne znam kakav kabel trebam kupiti, a ne želim da mi u linksu koji slučajem ne podmetnu neki skupi kabel...Stoga, da li bi ovaj kabel odgovarao? 

Ja sam u zadnjih 10 godina promjenio 5 printera i niti jedan nije nikad dosao sa USB kablom :) Ne znam koja je to praksa i zasto... Uglavnom, navedeni kabel ce biti dovoljan. Zadnje sto sam kupio je Epson PX800FW koji je photo printer. Tinte bi trebale biti iste kao i u tvom, tako da sto se tice boje, biti ces jako zadovoljan :) Zamjenske tinte moze nabaviti za oko 100kn kao sto su neki vec naveli (ja kupujem preko eBaya jer nema za moj model bas na svakom koraku).

Moj prvi printer je bio neki HP, koji je lijepo radio i obavljao funkciju printanja, ali boje su uskoro prešle cijenu samog printera...Smijeh Nisam uspjevao naći jeftiniju od 250kn, što se nakon nekog vremena pokazalo preskupo. Stoga sam i gledao ovaj epson jer sam primjetio da ima povoljne orginalne zamjenske tinte... I, još mi nije jasno kako to ne stavljaju USB kabel u pakiranje...pa to je po meni prodavanje nepotpunog proizvoda...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Višenamjenski printer?
Riker kaže...
infinityzg kaže...
Riker kaže...

Naručio sam u linksu epson sx205, dolazi mi printer u srijeduSmijeh Ali, čitajući malo pozornije, našao sam jedan meni totalno bizaran problem. S printerom se ne isporučuje USB kabel!!!!! Nema USB kabela!! Može li mi netko pojasniti tko je tu lud i kako mogu isporučivati printer bez USB kabela? I sada ne znam što da radim. Ne znam kakav kabel trebam kupiti, a ne želim da mi u linksu koji slučajem ne podmetnu neki skupi kabel...Stoga, da li bi ovaj kabel odgovarao? 

Ja sam u zadnjih 10 godina promjenio 5 printera i niti jedan nije nikad dosao sa USB kablom :) Ne znam koja je to praksa i zasto... Uglavnom, navedeni kabel ce biti dovoljan. Zadnje sto sam kupio je Epson PX800FW koji je photo printer. Tinte bi trebale biti iste kao i u tvom, tako da sto se tice boje, biti ces jako zadovoljan :) Zamjenske tinte moze nabaviti za oko 100kn kao sto su neki vec naveli (ja kupujem preko eBaya jer nema za moj model bas na svakom koraku).

Moj prvi printer je bio neki HP, koji je lijepo radio i obavljao funkciju printanja, ali boje su uskoro prešle cijenu samog printera...Smijeh Nisam uspjevao naći jeftiniju od 250kn, što se nakon nekog vremena pokazalo preskupo. Stoga sam i gledao ovaj epson jer sam primjetio da ima povoljne orginalne zamjenske tinte... I, još mi nije jasno kako to ne stavljaju USB kabel u pakiranje...pa to je po meni prodavanje nepotpunog proizvoda...

Sto se tice zamjenskih tinti, dobro ces proci i sa Canon stampacima. A ovo za USB, sigurno ima neka "caka" zasto se ne isporucuje kabel.. ali do dana danasnjeg nisam pronasao tu "caku" :)

15 godina
neaktivan
offline
Višenamjenski printer?

Zamjenska tinta za Epson printer je jako jeftimna. Npr. zamjenska tinta za SX200 je 20Kn.

Link.

Torrent je zakon!! S Linuxom dobiješ kuću, a s Windowsima samo prozore. Staistika: 4 žuta , 3 cr vena- obnavljam svakim novim kartonom
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2009 15:25 (Koja_pila).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Višenamjenski printer?
Koja_pila kaže...

Zamjenska tinta za Epson printer je jako jeftimna. Npr. zamjenska tinta za SX200 je 20Kn.

Link.

U Varazdinu sam sasvim slucajno pronasao ducan u kojem zamjensku tintu T0801 prodaju za 30kn (ovo je crna, ali boja ima istu cijenu, ima 6 kartusa). Preko neta nabavljam, konkretnije na eBayu, evo link. Tu istu tintu sam ja kupio i radi bez ikakvih problema. Kvaliteta je vrlo dobra za fotografiju. Sa dostavom sam platio 100kn. Ili ako hoces jos jeftinije, isti proizvodjac, veca kolicina, a gle cijenu na LINKu. Original mozes nabaviti i do tri puta jeftinije preko neta nego kod nas, primjer LINK. Ove zamjenske kartuse imaju dvostruko vise tinte od originala. Original ima 7.5, a zamjenske navodno i do 19ml. Ja sam odlucio nakon dviju zamjena, kupiti original, pa nakon toga opet dve zamjene, itd.

16 godina
neaktivan
offline
Višenamjenski printer?

Evo, jučer sam kupio printer, i to epson sx205. Mogu reći da sam odmah pri otvaranju paketa bio vrlo zadovoljan. Printer je puno lijepši 'u živo' nego na slici/videu. Posebice me je oduševila crna sjajna plastika na vrhu printera. Printer se pokazao vrlo jednostavnim za spajanje na struju/PC. Što se tiče funkcionalnosti pri radu i brzini printanja mogu reći da sam vrlo zadovoljan. Posebice me je oduševila vrlo kvalitetno skeniranje koje je prilično brzo. Istina je da je printer kad uvlači papir glasan kao neki V12 motor, ali podnošljivo je. Sve u svemu, printer 'rastura' u svakom pogledu. Posebice u pitanju cijene koja iznosi 415kn (Links).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Višenamjenski printer?

U linksu ima kupiti novi model  i nasljednik epsona sx 205,a to je sx 215.Razlikuje ih to što noviji model ima LCD,a cijena je 479 kn.

Zanima me ima li tko iskustva i je li kupio novi model,te koristi li iste tinte kao i sx 205?

Općenito ima li razlike osim LCD dodatka?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2009 12:06 (Gion).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Višenamjenski printer?

Ekipa bok, budim staru temu sa sličnim problemom.

 

Imam Epsona SX115 već neko vrijeme, no u zadnje vrijeme počeo je dosta zezati. Odbija zamjenske boje, pa ga se mora varati na razne načine, prilikom printanja je često zamuljano, head cleaning ne pomaže. Uz to je dosta spor i bučan.

 

Zanima me imate li kakvu preporuku višenamjenskog printera (printer, skener i kopirka) koji bi bio u nekoj best buy kategoriji za home korisnika? Ono što bi tražio su jeftine zamjenske boje, dobra kvaliteta printanja i tišina pri radu (koliko je to moguće). Cijenu zasad neću ograničit, volio bih kupiti nešto što neću morat mijenjat za godinu, dvije pa bolje nek je kvalitetno.

 

Hvala :D

http://manutd-croatia.com/forum/index.php ... forum i udruga navijača Manchester Uniteda...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 0:14 (Luuka).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice