Wireless Desktop - Chromecast i slično

poruka: 12
|
čitano: 2.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Wireless Desktop - Chromecast i slično

Dakle, ideja je bezicna tipkovnica i mis, telka sa nekakavim streaming usb dongleom i pc....

 

Chromecast, koliko vidim, podrzava samo streamanje "nekih" stvari, a ja bih htio neki dongle s kojim bih mogao streamati sve sa pc-a.

 

Preporuke, kako instalirati, gdje kupiti, s cim se moze koristiti, molim ovdje...

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
Gorstak79 kaže...

Dakle, ideja je bezicna tipkovnica i mis, telka sa nekakavim streaming usb dongleom i pc....

 

Chromecast, koliko vidim, podrzava samo streamanje "nekih" stvari, a ja bih htio neki dongle s kojim bih mogao streamati sve sa pc-a.

 

Preporuke, kako instalirati, gdje kupiti, s cim se moze koristiti, molim ovdje...

 Ja sam naručio sad Steam Link. Mozes streamati igre, filmove, desktop. Košta dva eura, ali shipping je oko 20€.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Wireless Desktop - Chromecast i slično

Što nedostaje HDMI-kabelu koji će dati mnogo bolju kakvoću slike?

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
Mary Sue kaže...

Što nedostaje HDMI-kabelu koji će dati mnogo bolju kakvoću slike?

 Neki ljudi imaju desetak metara od kompa do telke, plus ako ne možeš sakriti kabel pa se vidi na podu ili na zidu, to je katastrofa. A za kvalitetu slike, vrlo teško mi je vidjeti razliku između Blu Raya i HEVC zapisa od 2 megabita, tako da ne mislim da će biti problema s kvalitetom slike preko streaminga, a picajzla sam po pitanju toga. Ljudi jednostavno preuveličavaju razlike između streaminga i HDMI-ja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
JozoBozo121 kaže...

 Ljudi jednostavno preuveličavaju razlike između streaminga i HDMI-ja.

 Ne, ljudi jednostavno vide. Dovoljno je pogledati maksimalnu propusnost HDMI-ja i Steamove spravice da sve bude kristalno jasno. Ima ovdje nešto o tome.

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
JozoBozo121 kaže...
Mary Sue kaže...

Što nedostaje HDMI-kabelu koji će dati mnogo bolju kakvoću slike?

 Neki ljudi imaju desetak metara od kompa do telke, plus ako ne možeš sakriti kabel pa se vidi na podu ili na zidu, to je katastrofa. A za kvalitetu slike, vrlo teško mi je vidjeti razliku između Blu Raya i HEVC zapisa od 2 megabita, tako da ne mislim da će biti problema s kvalitetom slike preko streaminga, a picajzla sam po pitanju toga. Ljudi jednostavno preuveličavaju razlike između streaminga i HDMI-ja.

 wireless tipk-mouse bez pobrema rješavaju taj 'problem'.. a razlog zašto bi pc bio tako udaljen je ponekad nepostojeći. Npr mali nucevi, kućišta koja se montoraju na tv.. ili htpc. Nekog posebnog razloga smjestiti PC dalje od par metara u prosječnom stanu baš i nema.. odnosno, brdo-muhamed.. netko može prići bliže, tv ili pc dok će konzola kao pleyka bit na tvu..

problem mrežnih mogućnosti, zaštite, .. pa i cijene, dok se dirketno to eliminira, veće mogućnosti, cijena 0 (jer i miša mrežu ili hdmi kabel već imamo.. ili kupimo, šaka kuna).

-svaki mediaplayer, dvbt, iptv.. je u recimo blizini tva. PC je skoro ista kutija, može stojati ispod tva.. (kao htpc, pogotovo ako nema zasebni monitor.. to je nekad bio problem, u doba CRTa i analogije, ne danas).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
Mary Sue kaže...

 Ne, ljudi jednostavno vide. Dovoljno je pogledati maksimalnu propusnost HDMI-ja i Steamove spravice da sve bude kristalno jasno. Ima ovdje nešto o tome.

 Što ti vrijedi HDMI kabel s pustim gigabitima kad gledaš YT video od 7-8 megabita ili Netflix stream od 10? A većina ljudi ionako gleda piratizirane filmove od 2-3 megabita koji su odlične kvalitete, neprimjetno lošije od Blu Ray verzije osim ako baš gledaš kako likovima leluja kosa ili koliko trepavica imaju na lijevom oku. A ako to tražiš za vrijeme filma, onda ga ni ne trebaš gledati. Steam Link ima 50 megabitni dekoder što je više od bilo kojeg materijala kojeg ćeš gledati na kompu.

ihush kaže...

 wireless tipk-mouse bez pobrema rješavaju taj 'problem'.. a razlog zašto bi pc bio tako udaljen je ponekad nepostojeći. Npr mali nucevi, kućišta koja se montoraju na tv.. ili htpc. Nekog posebnog razloga smjestiti PC dalje od par metara u prosječnom stanu baš i nema.. odnosno, brdo-muhamed.. netko može prići bliže, tv ili pc dok će konzola kao pleyka bit na tvu..

problem mrežnih mogućnosti, zaštite, .. pa i cijene, dok se dirketno to eliminira, veće mogućnosti, cijena 0 (jer i miša mrežu ili hdmi kabel već imamo.. ili kupimo, šaka kuna).

-svaki mediaplayer, dvbt, iptv.. je u recimo blizini tva. PC je skoro ista kutija, može stojati ispod tva.. (kao htpc, pogotovo ako nema zasebni monitor.. to je nekad bio problem, u doba CRTa i analogije, ne danas).

 Da, ajmo umjesto sprave od 20 eura kupiti mali NUC od 200 eura. Meni komp ne može stajati pored TV-a jer mi treba ispod radnog stola. A da razvlačim kabel po podu mi ne pada napamet.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Wireless Desktop - Chromecast i slično

-svatko može za sebe ono što mu odgovara ili mu iz nekog razloga ne odgovara drugačije rješenje.. media server je ok, ali nema fleksibilnost-mogućnosti 'punokrvnog' PCja, bilo što osim gledanja filmova..

-zgodan fičer je i mHDMI (arc..) mob-tablet i sl. uređaj na tv..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
JozoBozo121 kaže...

 Što ti vrijedi HDMI kabel s pustim gigabitima kad gledaš YT video od 7-8 megabita ili Netflix stream od 10? A većina ljudi ionako gleda piratizirane filmove od 2-3 megabita koji su odlične kvalitete, neprimjetno lošije od Blu Ray verzije osim ako baš gledaš kako likovima leluja kosa ili koliko trepavica imaju na lijevom oku. A ako to tražiš za vrijeme filma, onda ga ni ne trebaš gledati. Steam Link ima 50 megabitni dekoder što je više od bilo kojeg materijala kojeg ćeš gledati na kompu.

 Budući da je tako dobar, možeš s tim Steamovim Linkom i u krevet.

All work and no play makes Jack a dull boy.
6 godina
protjeran
offline
Wireless Desktop - Chromecast i slično

Pitanje: Ako telka ima ugradjen wifi, bi li se to dalo softverski rijesiti, bez ikakvog uredjaja?

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično

-sve je soft..

-sve se može (uz dovoljno resursa).

.. što znači, bez ikakvog uređaja? bez npr frižidera ili bez PCja, bez media playera? .. -ne. Što god bio maedia server, pc, router, nas, konzola.. to je server, bez njega nemaš što gledati na wifiju, jednako kao da nema yt-a.. (ili routera pa nemaš internet).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Wireless Desktop - Chromecast i slično
ihush kaže...

-sve je soft..

-sve se može (uz dovoljno resursa).

.. što znači, bez ikakvog uređaja? bez npr frižidera ili bez PCja, bez media playera? .. -ne. Što god bio maedia server, pc, router, nas, konzola.. to je server, bez njega nemaš što gledati na wifiju, jednako kao da nema yt-a.. (ili routera pa nemaš internet).

 

moga si klimu upalit, vidin da te vel'ka vrucina ovladala...steam link je uredjaj, chromecast je uredjaj...zanima me moze li se softverski, bez tog uredjaja, jer mi se cini nepotreban za ovako nes, ako telka ima wifi i imas ruter sa wifijem spojen na pc...

 

npr nesto poput pdf printera, softverski wireless printer koji bi printao sve sa desktopa putem wifija na telku..

 

edit: u biti, mislim da sad kuzim na koji nacin mi moj psiho ovo radi...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.7.2018 8:39 (Gorstak79).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice