Zujanje zvucnika

poruka: 17
|
čitano: 12.492
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Zujanje zvucnika

Pozz

 

ima logitech x530 i u zadnje vrijeme puno puta cuje zujanje (struje ili cega vec) iz subwoofera. jel se da to kako srediti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zujanje zvucnika

Ako imas garanciju sredi garancijom. 
Ako nemas, u bas zvucniku ti vjerovatno zuji trafo. Njega mozes zamjenit iako nisam siguran isplatili se.

Ako se cuje dublje zujanje direktno iz drivera bas zvucnika, onda ti je najvjerovatnije neki kontakt (kabel). 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Zujanje zvucnika

Imam sličan problem sa Z-523!

Pretpostavljam da je izvor problema isto iz sub-a.

Kada isključim zvučnike, čujem zujanje koje nije glasno, ali "para" uši (tiho zujanje, za koje se skuži koliko je iritantno tek kad se zvučnike ponovo uključi - kada zujanje nestaje)!

Ima li pomoći?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zujanje zvucnika

Probaj eventualno okrenuti strujni utikač, da ne bi slučajno imalo veze gdje je faza, a gdje nula. Ako ne pomogne, probaj lagano udariti zvučnik - možda se ostvari bolji kontakt, ako je stvar u slabom kontaktu. Ako ne pomogne - servis. To nije nešto što će se riješiti bez otvaranja zvučnika.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 3:21 (mbaksa).
14 godina
neaktivan
offline
Zujanje zvucnika

Hvala na savjetu, probati ću!

Situacija je ista i kada je kompjuter uključen (samo je teško primjetiti jer je on glasniji)!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zujanje zvucnika

Zanimljivo, kada pomičem naglo sub (naginjem lijevo-desno) zujanje se stisava, odnosno gubi na intenzitetu glasnoce zujanja. imao sam vec x530. ovo su mi drugi. i prvi su se culi zujati kad je bila tisina u prostoriji, samo sto ovi ponekad stvarno zamjetno zuje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zujanje zvucnika
Idealist kaže...

Zanimljivo, kada pomičem naglo sub (naginjem lijevo-desno) zujanje se stisava, odnosno gubi na intenzitetu glasnoce zujanja. imao sam vec x530. ovo su mi drugi. i prvi su se culi zujati kad je bila tisina u prostoriji, samo sto ovi ponekad stvarno zamjetno zuje...

Znači, kontakt je u pitanju.

 

Ja inače imam aktivne stereo zvučnike i desni se ponekad jedna čuje. Tad ga lupim s gornje strane i proradi punim plućima. Loša izrada - vjerojatno nisu dovoljno pazili za izoliranje ili na kvalitetu lemljenja.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2014 17:41 (mbaksa).
12 godina
offline
Zujanje zvucnika

Pozdrav

Meni se zujanje dogada na genius 2020 starim 4 mjeseca al sam tek nedavno primjetio, ukljucim ih samo u struju upalim i iskljucim na daljinskom i cuje se zujanje samo iz zvucnika iz kojeg ide kabal za struju drugi se nist ne cuje a kad ih iskljucim bas odozada na zvucniku onda je to zujanje sve vise glasnije i nakon 20 sekundi prestane. Zanima me da li je to normalno i ako nije da li neko zna u cem je problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zujanje zvucnika

Probaj ih priključiti na neko drugo mjesto u kući, na drugoj fazi. Ako ne pomogne, ne znam što drugo bi mogao nego da ih odneseš na servis, pogotovo što pretpostavljam da još uvijek imaš garanciju.

12 godina
offline
Zujanje zvucnika

Vec sam isprobao doma na par mjesta ih prikljucit i svugdje se dogada zujanje cak sam ih i kod brata nosio i tam dok sam ih prikljucio isto zuji. Slao sam ih u microline pa su mi ih poslali nazad i rekli da su ispravni. Dok sam ih kupio nisu zujali poceli su mi unazad mjesec dana zat me i zanima da li je to normalno. Trgovina di sam ih kupio kaze da odem u microline kod voditelja servisa pa da pred njim se isproba jos bi i otiso da mi Zagreb nije udaljen 150km.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zujanje zvucnika
dmx kaže...

Trgovina di sam ih kupio kaze da odem u microline kod voditelja servisa pa da pred njim se isproba jos bi i otiso da mi Zagreb nije udaljen 150km.

Bojim se da nemaš druge opcije (ako ne želiš platiti popravak). Usput kad ideš u Zagreb odnesi ih na servis pa nek ih pred tobom uštekaju u struju. Ili organiziraj neki izletić - u zoološki vrt, u kino, na predstavu, na utakmicu... {#} Zeznuto je to što bi te vjerojatno manje od toliko koliko koštaju dva puta u Zagreb (zapravo je bitnije da ih pred tobom uključe prije nego ti ih vraćaju, kad "ustvrde" da im nije ništa ili da su ih popravili) i nazad koštalo da daš nekom lokalnom servisu a/v opreme nek ti ih poprave.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Zujanje zvucnika
dmx kaže...

Pozdrav

Meni se zujanje dogada na genius 2020 starim 4 mjeseca al sam tek nedavno primjetio, ukljucim ih samo u struju upalim i iskljucim na daljinskom i cuje se zujanje samo iz zvucnika iz kojeg ide kabal za struju drugi se nist ne cuje a kad ih iskljucim bas odozada na zvucniku onda je to zujanje sve vise glasnije i nakon 20 sekundi prestane. Zanima me da li je to normalno i ako nije da li neko zna u cem je problem.

ground loop problem...jesu li zvučnici i pc uključeni na isti produžini kabel?ground loop problem se događa kad imaš neželjenu struju na vodiču koji spaja 2 uzemljene točke,te točke bi trebale bit na istom potencijalu,ali iz nekog razloga nisu,pa ti ta struja stvara ground loop

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
10 godina
neaktivan
offline
Zujanje zvucnika

ako nisi riješio problem,možda ti audio izolator pomogne

Naspi nam po rakiju i nazdravi za kraj tehnoloski visak danas slavi 1 maj /////Jelena Rozga nema mozga i pjeva ko konj
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zujanje zvucnika
kivic15 kaže...

ako nisi riješio problem,možda ti audio izolator pomogne

sto je to?

7 godina
offline
Re: Zujanje zvucnika

Imam Logitech z313 i isto mi zuje zvučnici konstantno, kad je sve pogašeno se tek čuje pošteno. Mislim da imam taj ground loop problem koji je opisan jer imam kod kompa samo jednu utičnicu, pa mi je sve spojeno u produžni iz nje. Kada izvučem kabel od napajanja računala iz struje, zvučnici više ne zuje. Jel ima tko kakav savjet obzirom da imam samo jesnu utičnicu? Bi pomogao onaj spliter koji naravi dva ulaza od jednog, pa da u jedan stavim produžni, a u drugi zvučnike?

7 godina
offline
Zujanje zvucnika

I dalje imam isti problem, pa je svaki savjet dobrodošao. Isprobao sam sa produžnim kablom iz druge utičnice još ali zuji i dalje. Kada zvučnike zaštekam u jedan produžni, a komp u drugi ponovo počne zujat. Sve kombinacije sam isprobao s ta dva produžna i nemam ideja šta da radim...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zujanje zvucnika

A kako su ti postavljeni zvučnici u odnosu na kućište?
Ja recimo imam sličan problem.. Meni se čuje nekakvo pucketanje u zvučnicima i ispada da im WiFi smeta. Router je na pola metra od zvučnika i čim ugasim wifi na routeru to pucketanje prestane. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice