Zvucna kartica za 5.1

poruka: 70
|
čitano: 16.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Molim vas da mi preporucite neku zvucnu karticu koja podrzava real 5.1 do max 100-150 kn ako uopce takva postoji?

 

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Evo nema bolje kupnje nadaleko , odličan zvuk za te pare.

Imam je i radi bez problema s xp , wista ili w7

 

http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/sound-blaster-audigy-2-zs-zvucna-kartica-oglas-4276803

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Zvucna kartica za 5.1
Prodana je ta...Moze jos par prijedloga i mene zanima...
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1
Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 8:46 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1

Pokusaj se rastegnuti jos malo i uzmi Asus Xonar DG

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Tako ce i bit.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1
Ako ikako možeš uzmi Asus Xonar DG. Dođe nekih 220-250 Kn a imas novo i bolje od Creative Audigy te jeftinih X-fi.
Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Odlucio sam,da. Uzet cu Asus Xonar dg

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1
Za te pare ide Audigy 2 ili 2 ZS koje su ipak nešto bolje kartice od xonar dg
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 1 hvala 0
12 godina
online
Zvucna kartica za 5.1

Ja sam jučer naručio xonar dg, rekao je da će doći danas, sad će negdje overseas. Stavim slike u "Slike vašeg hardvera" i napišem doživljaje kad dođe :D

Rest In Peace Steve Jobs. Watercooled CPU.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1
Explorer, odakle ti da su Creative Audigy bolje od Asus Xonar DG? Ne samo da su losije (daju losiji zvuk, imaju losiji sound to noise ratio, ...), puno starije i imaju skoro nikakav Creativeov support nego su i odavno tehnoloski prevazidjene te nemaju pojacala za slusalice vece impedancije i mnoge zvucne opcije/postavke novijih kartica. Asus Xonar DG šije Creative X-fi kartice u kvaliteti zvuka a kamo li Audigy.
Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
191x7 kaže...
Explorer, odakle ti da su Creative Audigy bolje od Asus Xonar DG? Ne samo da su losije (daju losiji zvuk, imaju losiji sound to noise ratio, ...), puno starije i imaju skoro nikakav Creativeov support nego su i odavno tehnoloski prevazidjene te nemaju pojacala za slusalice vece impedancije i mnoge zvucne opcije/postavke novijih kartica. Asus Xonar DG šije Creative X-fi kartice u kvaliteti zvuka a kamo li Audigy.

Audigy 2 ZS : 108dB SNR vs. 105dB kod Xonara DG , Dolby Digital Surround ES, DTS ES (kod Xonara DG ? ), ASiO 2.0 podrška (kod Xonara također) , 1394 FW, 192khz / 24bit mogućnost reprodukcije ( 96khz /24 kod Xonar-a DG ), headphone amp nema (Xonar DG ima), hardverski EAX 4.0 (kod Xonara softverska emulacija 5.0 efekata).

 

Iz priloženog se vidi da šije jednu Audigy2 ZS u pojačalu za slušalice, i emulaciji višeg stupnja EAX-a. Sjajno. Ne moram podsjetiti da sam čuo obje, da driveri za Audigy 2 ZS rade savršeno i na Visti/W7/XP, bilo službeni, bilo u režiji daniel_K Audigy2 packa.

 

Xonar DG je kvalitetnija kartica po meni od AudigySE, pa i X-Fi Extreme Audio kartice, ali što se tiče Audigy-a 2 ZS, ipak još žganaca mora jesti. 2 ZS je usporediv komotno sa DS/D1 modelima Xonara. Pojačalo za slušalicu na stranu, ukoliko sluške ne koristiš džabe ti.

Dijelim naravno tvoj hype i oduševljenje spram DG-a, pogotovo uzevši u obzir da si do sada imao onboard i AudigySE ako se ne varam, ali pogrešno je sve Audigy kartice uopće staviti u isti koš, a pogotovo X-Fi (od Extreme Audia do Titanium HD-a i jačih je udaljenost u kvaliteti i mogućnostima kao od Zagreba do Washingtona).

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 12:17 (thedream).
14 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1

On igra dosta bf 3 koliko sam primjetio i tu je xonar dg najbolji radi pojacala za sluske.

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
Joe Cooker kaže...

On igra dosta bf 3 koliko sam primjetio i tu je xonar dg najbolji radi pojacala za sluske.

Ako mislis na mene,da igram Bf3 dosta cesto i nadam se da ce se najvise i najbolje pokazat u tome.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

@ 191x7 & thedream

 

Audigy 2 ZS je kartica u klasi od 100 eura, dok je Xonar DG u klasi kartica od 30 eura. Dodatno, DG je specijalizirana kartica, prvenstveno namijenjena igračima sa slušalicama i tankim budžetom. Audigy 2 ZS je svojevremeni Creative Labsov flagship, namijenjen zahtjevnijim korisnicima.

 

Komentirat ću razlike koje su navedene:

  • razlika u SNR je zanemariva; osim toga audio CD ima SNR od oko 100 dB, pa nisam čuo da se netko žalio; šum na analognim kazetama (SNR oko 60 dB) je čujan na kvalitetnim slušalicama, a snaga šuma na CD-u je 10000 puta manja
  • Dolby Digital Surround ES i DTS ES označavaju da kartica ima dekodere za te tehnologije, te da se dekodiranje odvija na DSP-u kartice - ES zapis koristi se pri gledanju filmova; većina softverskih DVD/Blu-ray playera ima dekodere za navedene formate, a procesori su toliko snažni da dekodiranje ne oduzima više kojeg postotka procesorskog vremena - IMO nevažno je isticati ovu stavku
  • ono što Audigy 2 nema, nego je potrebno doplatiti cca 5 dolara, je podrška za Dolby Digital Live, odnosno DTS Connect (tehnologije koje omogućavaju enkodiranje 5.1 zvuka u digitalni format u realnom vremenu i prijenos do vanjskog dekodera) - ono što je važno jest da Xonar DS dolazi s DTS Connectom, D1/DX s Dolby Digital Liveom, a skuplje Xonar kartice s obje tehnologije, bez posebne doplate
  • Audigy 2 i X-Fi serije nemaju Dolby Headphone (koju imaju DG, D1/DX i skuplje kartice), nego koriste Creativeovu tehnologiju CMSS-3D za pretvaranje 5.1 zvuka u binauralni zvuk  - CMSS-3D je prilično loš na Audigy 2 seriji i za kojeg korisnici kažu da je smeće, dok je na X-Fi znatno poboljšan; je li bolji DH ili CMSS-3D (na X-Fi karticama, ne na Audigy), ovisi o korisniku, a većina kaže da, u igrama, DH daje bolju kvalitetu zvuka, dok CMSS-3D ima bolje pozicioniranje bliskih izvora zvuka (iako je u DH u reference room modu vrlo blizak); kod filmova, gotovo se svi slažu da je DH znatno bolji od CMSS-3D-a - razlike između dvije tehnologije odražavaju namjenu primijenjenih algoritama: CMSS-3D je razvijan primarno za primjenu na pozicioniranje izvora zvuka u igrama, dok je DH razvijan na umu sa simuliranjem okoline za gledanje filmova (obje tehnologije koriste HRTF, ali su funkcije uštimane na drugačiji način)
  • ASiO podrška je važna ako se korisnik bavi real-time snimanjem i obradom zvuka
  • Firewire (IEEE1394) - primarno za obradu videa, po meni potpuno nepotrebno na zvučnoj kartici
  • 192 kHz - ljudi čuju zvukove do cca 20-22 kHz, tako da je stopa uzorkovanja od 48 kHz sasvim dovoljna; stopa uzorkovanja od 96 kHz je i više nego dovoljna; podatak da kartica može reproducirati 192 kHz je važna jedino za DVD Audio, koji, kao i SACD, nije zaživio zato što je kvaliteta koju pruža audio CD (44,1 kHz, 16 bita) dovoljno dobra za većinu korisnika; nove Sound Blaster Recon3D kartice niti ne podržavaju playback na 192 kHz (osim Professional kartice, ali profesionalci ionako neće koristiti Sound Blaster :) )
  • pojačalo za slušalice - korisno ako imate slušalice veće impedancije (obično audiofilske slušalice) - većina slušalica ima impedanciju između 16 i 64 oma, što gotovo sve zvučne kartice pogone bez problema; Recon3D ima pojačalo za slušalice
  • podrška za EAX - kod novijih naslova (zadnjih par godina) EAX se ne koristi, pogotovo kod višeplatformskih igara, budući da konzole ne podržavaju EAX (PS3 uopće, dok se na XBoxu može vrtjeti softverski, ali uz puno problema i usporavanja); danas se većina procesiranja zvuka odvija se na procesoru, softverski

 

Audigy SE i X-Fi Extreme Audio su u biti ista kartica, sa vrlo starim čipom (CA0106) bez DSP-a, te sve se vrti softverski; u današnje vrijeme najbolje ih je izbjegavati.

 

Audigy 2 je dobra serija i može se uspoređivati s modernim karticama (za razliku od Audigy serije; slažem se da ne treba trpati sve Audigy kartice u isti koš), ali treba uzeti u obzir da je CL proglasio End of service life za njih.

 

Gledamo li čitavu Xonar seriju, kartice daju bolji zvuk od cjenovno usporedivih Sound Blastera X-Fi, koje CL (izgleda) namjerava zamijeniti Recon3D serijom (prema prvim izvješćima, nove kartice imaju lošiju kvalitetu zvuka od X-Fi serije). Xonar DS (kartica u klasi od 50 eura) ima zamjenjivo pojačalo na Front Stereo izlazu (skuplje Xonar kartice omogućavaju zamjenu na svim izlazima), te se ugradnjom kvalitetnog pojačala (npr. LM4562 odnosno LM49720) kvalitetom zvuka može mjeriti s linijskim komponentama od 1000 dolara.

 

Moje je mišljenje da za cijenu koju Asus traži za Xonare, gledajući omjer cijena/kvaliteta, bolji su izbor od Sound Blastera (Xonar DG nema cjenovni ekvivalent, X-fi Extreme Audio je u cjenovnom rangu Xonara DS (DS je znatno bolja kartica), X-Fi Titanium u bulk pakiranju je u cjenovnom rangu Xonara D1 u retail pakiranju (kartice se mogu mjeriti jedna s drugom)).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2012 17:28 (hrx).
12 godina
online
Zvucna kartica za 5.1

Evo, meni je danas došla Asus xonar dg.
Zanima me kako mogu iskljuciti front panel detection, jer su mi slušalice spojene preko jednog malog kontrolera koji je cijelo vrijeme spojen u front panel.
A kad je nešto spojeno u front panel onda mi ne rade zvučnici. Ja hoću da rade oboje u isto vrijeme.
Hvala 

Rest In Peace Steve Jobs. Watercooled CPU.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
hrx kaže...

Sjajan osvrt i iskreno se zahvaljem (iako mi je u 95% sadržaja poznat). Čisto sam reagirao sa primarno tehnološkog i specifikacijskog aspekta, kad se netko zakači na SNR i spomene ga numerički čisto kao viši / niži, da baš i nije istina da od Audigy 2 ZS ima viši.

 

Kakav je utjecaj visine istog na zvuk, po meni - vrlo dvojbeno ukoliko je DSP uz ostale komponente smeće. Imam na ploči VIU 1828S codec sa 110dB SNR-om, i jedna priprosta X-Fi Extreme Audio koja je zaista SB Live 24!bit odnosno AudigySE okrljašteni djedica i moram to reći, za današnje pojmove ograničena kartica što se naprednijih korisnika tiče, čak i ona takva je zvučala gotovo 30% čišće, glasnije i u nekoj konačnici detaljnije i kvalitetnije. Tako da mi je zaista teško reći, a još više ne reagirati, kad netko spomene SNR.

 

Ostalo mogu samo potpisati, jer kao što sam rekao, koristio sam u posljednjih 15-tak godina gotovo sve mainstream zvučne kartice na našem tržištu (tj. koje su se mogle kupiti) uz poneku iz high segmenta poput E-MU 0404 PCI.

 

Po meni je argument pojačala za slušalice - upitan, da budem pristojan i korektan, tim više onom korisniku koji ih ne koristi. Da stvar bude apsurdnija, 1394 bi mnogima u videoeditingu bio presudniji pri odabiru zvučne u ovom slučaju, iako i njega, 95% korisnika ne koristi niti ima pojma šta uštekati uopće unutra. Tko koristi slušalice i ima 200kn za zvučnu, ma go for it, slažem se, drž ne daj.

 

Kažem, XonarDG je sjajna budget kartica, ali ipak još uvijek - po meni, slabija od Audigy-a 2 ZS. Što se Recon-a 3D tiče, nemam osobnog doticaja sa novom serijom pošto me X-Fi Extreme Music fantastično služi za moje potrebe, ali po onome što saznajem od kolega s njemačkih portala i foruma, radi se o čistom marketingu i tech-hypeu. Po kvaliteti, opet mogu potpisati, sumnjam da može nadmašiti jače X-Fi modele.

Cemetary gates
16 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1

sry kaj upadam u temu, zanima me koja bi nakraju bila najbolja za nekih 250-300kn ova ASUS Xonar DG ili neka druga, interesira me i planiram nekaj piknut, mora bit 5.1 i mora imat izlaz optiku i dali kaj valja ovaj čip kaj imam na matičnoj Realtek ALC889A codec http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2690#sp sad mi je spojeno tak na onboard, a imam još i ovu zvučnu Trust sc 5250 5.1, dal bi dobil kaj bolji zvuk da nju stavim?

 

win 7 64 bit. je OS

 

Hvala!!!

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 19:55 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
191x7 kaže...
Explorer, odakle ti da su Creative Audigy bolje od Asus Xonar DG? Ne samo da su losije (daju losiji zvuk, imaju losiji sound to noise ratio, ...), puno starije i imaju skoro nikakav Creativeov support nego su i odavno tehnoloski prevazidjene te nemaju pojacala za slusalice vece impedancije i mnoge zvucne opcije/postavke novijih kartica. Asus Xonar DG šije Creative X-fi kartice u kvaliteti zvuka a kamo li Audigy.

 

Bravo meštre.

Prije nego se izletavaš malo se informiraj pa onda piši.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
explorer 4 kaže...
191x7 kaže...
Explorer, odakle ti da su Creative Audigy bolje od Asus Xonar DG? Ne samo da su losije (daju losiji zvuk, imaju losiji sound to noise ratio, ...), puno starije i imaju skoro nikakav Creativeov support nego su i odavno tehnoloski prevazidjene te nemaju pojacala za slusalice vece impedancije i mnoge zvucne opcije/postavke novijih kartica. Asus Xonar DG šije Creative X-fi kartice u kvaliteti zvuka a kamo li Audigy.

 

Bravo meštre.

Prije nego se izletavaš malo se informiraj pa onda piši.

Mislio sam na Audigy koje se još uvijek može kupiti nove kod nas, dakle nisam pogriješio.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Onda počni pažljivije čitati.

 

Bravo za TD , samo lupaj ne dira me ;)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
mrakky kaže...

sry kaj upadam u temu, zanima me koja bi nakraju bila najbolja za nekih 250-300kn ova ASUS Xonar DG ili neka druga, interesira me i planiram nekaj piknut, mora bit 5.1 i mora imat izlaz optiku i dali kaj valja ovaj čip kaj imam na matičnoj Realtek ALC889A codec http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2690#sp sad mi je spojeno tak na onboard, a imam još i ovu zvučnu Trust sc 5250 5.1, dal bi dobil kaj bolji zvuk da nju stavim?

Ako misliš spajati vanjski 5.1 sustav putem optike, uzmi karticu koja podržava Dolby Digital Live (DDL) ili DTS Connect (ovisi što dekoder sustava podržava) - to su tehnologije koje u realnom vremenu enkodiraju 5.1 zvuk u Dolby Digital ili DTS stream, tako da na vanjskom sustavu imaš 5.1 zvuk iz igara; bez njih, osuđen si na stereo zvuk ako igra nema ugrađene navedene enkodere unutar svojeg zvučnog podsustava.

 

DDL ćeš naći na Xonar D1/DX i skupljim karticama, dok je DTS Connect prisutan na Xonar DS i skupljim karticama (ne i na D1/DX). Xonar DG je prvenstveno namijenjen slušalicama, te ne podržava gorenavedene tehnologije, što znači da kroz optički izlaz može ići stereo zvuk ili predenkodirani Dolby/DTS zapis kod gledanja filmova ili iz igara koje imaju enkodere. Također, u cjenovnom rangu D1/DX možeš naći X-Fi Titanium (u bulk pakiranju), koja podržava DDL.

 

Što se tiče Trusta, vjerojatno ćeš dobiti nešto bolji zvuk - iako ima CMedijin 8738 čip koji je entry-level rješenje (najčešće se nalazi na matičnim pločama i vrlo jeftinim zvučnim karticama), ne nalazi se na matičnoj ploči, te bi smetnje trebale biti manje. Ipak, mislim da neće biti toliko kvalitetan kao sa Xonara.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2012 21:45 (hrx).
16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
hrx kaže...
mrakky kaže...

sry kaj upadam u temu, zanima me koja bi nakraju bila najbolja za nekih 250-300kn ova ASUS Xonar DG ili neka druga, interesira me i planiram nekaj piknut, mora bit 5.1 i mora imat izlaz optiku i dali kaj valja ovaj čip kaj imam na matičnoj Realtek ALC889A codec http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2690#sp sad mi je spojeno tak na onboard, a imam još i ovu zvučnu Trust sc 5250 5.1, dal bi dobil kaj bolji zvuk da nju stavim?

Ako misliš spajati vanjski 5.1 sustav putem optike, uzmi karticu koja podržava Dolby Digital Live (DDL) ili DTS Connect (ovisi što dekoder sustava podržava) - to su tehnologije koje u realnom vremenu enkodiraju 5.1 zvuk u Dolby Digital ili DTS stream, tako da na vanjskom sustavu imaš 5.1 zvuk iz igara; bez njih, osuđen si na stereo zvuk ako igra nema ugrađene navedene enkodere unutar svojeg zvučnog podsustava.

 

DDL ćeš naći na Xonar D1/DX i skupljim karticama, dok je DTS Connect prisutan na Xonar DS i skupljim karticama (ne i na D1/DX). Xonar DG je prvenstveno namijenjen slušalicama, te ne podržava gorenavedene tehnologije, što znači da kroz optički izlaz može ići stereo zvuk ili predenkodirani Dolby/DTS zapis kod gledanja filmova ili iz igara koje imaju enkodere. Također, u cjenovnom rangu D1/DX možeš naći X-Fi Titanium (u bulk pakiranju), koja podržava DDL.

 

Što se tiče Trusta, vjerojatno ćeš dobiti nešto bolji zvuk - iako ima CMedijin 8738 čip koji je entry-level rješenje (najčešće se nalazi na matičnim pločama i vrlo jeftinim zvučnim karticama), ne nalazi se na matičnoj ploči, te bi smetnje trebale biti manje. Ipak, mislim da neće biti toliko kvalitetan kao sa Xonara.

 tnx na odgovoru, konkretno komp bum spajal na ovo pojačalo http://www.kenwood.eu/products/home/separates/avcc/KRF-V5100D/details/ i mislim da bum piknul ovu zvučnu http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052320005 ak neko ima ideju za neku jeftiniju nek slobodno veli (nemora bit nova) kolko sam shvatil Xonar DG nebi igrala jer je za sluške i nema te tehnologije, napominjem mora mi imat optički izlaz ili bar coaxial izlaz, žemil te žice svest na minimum....

 

Hvala!!!

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 0:00 (mrakky).
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Kupio Asus Xonar dg 5.1

 

Prezadovoljan. Mislim da je best-buy za ono sta imam i za sta mi treba. Mislim da su jedino mogli malo pojednostavit njihov program onaj ali inace je sve ok!

 

Razlika se vidi izmedu onboard zvucne i ove,to je sigurno.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Zvucna kartica za 5.1
drahic kaže...

Kupio Asus Xonar dg 5.1

 

Prezadovoljan. Mislim da je best-buy za ono sta imam i za sta mi treba. Mislim da su jedino mogli malo pojednostavit njihov program onaj ali inace je sve ok!

 

Razlika se vidi izmedu onboard zvucne i ove,to je sigurno.

I ja isto prije par dana.
Mene još nervira što ne mogu naći negdje da pusti muziku i na front panel i iza(treba mi oboje u isto vrijeme).
Pa, ako netko zna :) 

Rest In Peace Steve Jobs. Watercooled CPU. AKO IMATE DOBRE 120mm VENTILATORE, JAVITE SE NA PP. MORAJU BITI PLAVI LED, PROZIRNI, NE TOLIKO GLASNI. KUPUJEM 4 ISTA
16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
drahic kaže...

Kupio Asus Xonar dg 5.1

 

Prezadovoljan. Mislim da je best-buy za ono sta imam i za sta mi treba. Mislim da su jedino mogli malo pojednostavit njihov program onaj ali inace je sve ok!

 

Razlika se vidi izmedu onboard zvucne i ove,to je sigurno.

kaj spajaš na nju reciever ili neke za komp zvučnike, ti radi sve ono DTS i Dolby digital? jer bi htel da mi bar jedno od toga dela....

mrakky
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Ja sam spojio svoje slusalice koje su real 5.1.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
drahic kaže...

Ja sam spojio svoje slusalice koje su real 5.1.

 mislim da je to skroz nekaj drugo, ak sam u krivu nek me neko ispravi

mrakky
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
dombak1608 kaže...
(...)

Mene još nervira što ne mogu naći negdje da pusti muziku i na front panel i iza(treba mi oboje u isto vrijeme).
Pa, ako netko zna :) 

U većini slučajeva, nije moguće istovremeno imati zvuk na front panelu i kroz stražnji front stereo izlaz - to ovisi o samom front panelu (radi li se o AC97 ili HDA panelu, te šalje li signal zvučnom čipu da isključi stražnji izlaz koji je mapiran na panel (najčešće front stereo)), kao i zvučnom čipu i njegovim driverima (dopuštaju li istovremeni playback na front panel i stražnjim izlazima). U driverima Xonara DG, kada postaviš izlaz na FP Headphone, sa strane se pojavi FP botun; pogledaj što se pojavi kada pritisneš na njega, možda ima kakva konfiguracija izlaza - odgovaram na poruku iz Fedore, pa trenutno ne mogu sam pogledati.

mrakky kaže...
(...) kaj spajaš na nju reciever ili neke za komp zvučnike, ti radi sve ono DTS i Dolby digital? jer bi htel da mi bar jedno od toga dela....

Kod Xonara DG, 5.1 zvuk kroz optički izlaz jedino je moguć s predenkodiranim 5.1 zvučnim zapisom - npr. filmovima ili ako određena igra ima Dolby Digital Live ili DTS Connect enkoder i može predati zvuk na S/PDIF izlaz. U ostalim slučajevima, kroz optički izlaz ide stereo zvuk. Na analognim izlazima, kartica podržava 5.1 zvuk, ali imaš tri kabela od kartice do receivera.

 

Dakle, prije navedene kartice, poredane po cijeni:

  • Xonar DG nema real-time 5.1 enkodere
  • Xonar DS ima DTS Connect, koji se sastoji od DTS Interactivea - real-time 5.1 enkodera (ekvivalent je Dolby Digital Live) - i DTS Neo:PC, upmixera koji pretvara stereo zvuk u 7.1 (ekvivalent je Dolby Pro Logic IIx)
  • Xonar D1 ima Dolby Digital Live i Dolby Pro Logic IIx
  • X-Fi Titanium ima Dolby Digtial Live i DTS Connect, ali izgleda i probleme s driverima; možda su riješeni, kao što je navedeno prije, ali budi upozoren ...

 

Receiver koji si naveo ima DTS i Dolby dekodere, tako da je Xonar DS najjeftinija kartica koja će prebaciti sav 5.1 zvuk sa računala.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
online
Re: Zvucna kartica za 5.1
hrx kaže...

U većini slučajeva, nije moguće istovremeno imati zvuk na front panelu i kroz stražnji front stereo izlaz - to ovisi o samom front panelu (radi li se o AC97 ili HDA panelu, te šalje li signal zvučnom čipu da isključi stražnji izlaz koji je mapiran na panel (najčešće front stereo)), kao i zvučnom čipu i njegovim driverima (dopuštaju li istovremeni playback na front panel i stražnjim izlazima). U driverima Xonara DG, kada postaviš izlaz na FP Headphone, sa strane se pojavi FP botun; pogledaj što se pojavi kada pritisneš na njega, možda ima kakva konfiguracija izlaza - odgovaram na poruku iz Fedore, pa trenutno ne mogu sam pogledati.

Radi se o HD, imam i AC97 tamo kao konektor od kucista.
Koji da spojim u zvučnu? Ja sam spojio HD.
Kad kliknem na FP samo dopusti da odaberem dali je HD ili AC97.

Rest In Peace Steve Jobs. Watercooled CPU. AKO IMATE DOBRE 120mm VENTILATORE, JAVITE SE NA PP. MORAJU BITI PLAVI LED, PROZIRNI, NE TOLIKO GLASNI. KUPUJEM 4 ISTA
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice