Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

poruka: 93
|
čitano: 14.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Lijep pozdrav,

zanimaju me vase preporuke i iskustva sa zvucnicima negdje u rangu oko 1000kn-a. Netrebaju mi za gaming vec iskljucivo glazbu.

Pretrazivao sam prethodne teme i postove i jedino sto sam pronasao zanimljivo jesu: http://protis.hr/products/details/zvucnici-geniusi-swhf51-5050-150w-rms/32142

Volio bih uzeti nesto jos bolje kvalitete zvuka .

zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
Uzet ces 5,1 sustav za slusanje glazbe? Za glazbu je ili 2,0 ili 2,1. Ja ti preporucujem corsair sp2500 koji je 2.1 i ina 232 w rms snage. Cijena je 1150 kn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
sushii kaže...

Lijep pozdrav,

zanimaju me vase preporuke i iskustva sa zvucnicima negdje u rangu oko 1000kn-a. Netrebaju mi za gaming vec iskljucivo glazbu.

Pretrazivao sam prethodne teme i postove i jedino sto sam pronasao zanimljivo jesu:  http://protis.hr/products/details/zvucnici-geniusi-swhf51-5050-150w-rms/32142

Volio bih uzeti nesto jos bolje kvalitete zvuka .

zahvaljujem

  Nemoj 5.1

To je uzalud bacen novac ako ne igras igre. Trazi 2.0 (drvene?) kutije ili trazi 2.1 brand name zvucnike

Max Headroom
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 16:31 (Lazarus Long).
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
Ma za te pare corsair nema konkurenata u zvucnicima, jedini konkurent mu moze bit stariji i slabiji logitech z2300 kojeg nema vise u prodaji. 5,1 uzmi ako ces puno ledat filmove ali cak i tu corsair briljira
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

A da odeš na njušku nađeš Technics CD-SB320 2 komada+pojačalo da se naći za 1500kn da su u izvrsnom stanju,ja imam te zvučnike i prezadovoljan za glazbu ajme,a za gaming 5.1 imam.

steam:evilmage007 skype:evilmage007 gmail:evilmage007@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

moje preporuke za sp 2500 predobro!!

xfact
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
Ti ih imas? Kad dođem doma pitat cu te par stvari o njima :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Sry, al sa 5.1 zvučnicima mi je bolje slušat glazbu jer je ispunjen zvukom svaki dio prostora, naravno to vrijedi i za filmove. Za igre imam slušalice. ;) Genius 5050 sasvim dovoljan, a i best buy.

 

A za ovaj Corsair neznam. Ako ga ima nabavit kod nas za pristojnu cijenu, slobodno uzmi...

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 19:53 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
DiRT kaže...

Sry, al sa 5.1 zvučnicima mi je bolje slušat glazbu jer je ispunjen zvukom svaki dio prostora, naravno to vrijedi i za filmove. Za igre imam slušalice. ;) Genius 5050 sasvim dovoljan, a i best buy.

 

A za ovaj Corsair neznam. Ako ga ima nabavit kod nas za pristojnu cijenu, slobodno uzmi...

 gledaj 5.1 sustav je za igranje i filmove. u filmovima je vjerujem odlican ali u glazbi ga ovaj corsair podere itekako. prvo zato sto ima 232w raspoređenih na tri zvucnika (2 zvucnika+sub) tocnije sub mu ima 120w a sateliti svaki 56 a po review-ima sam cito da kad se pojaca na najjace da zvuk ostaje kristalno cist tako da je i glasniji od 5050. za igre uvijek koristim slusalice tako da mi zvucnici za to netrebaju. ja cu vjerojatno kupit corsaira.

13 godina
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Znam da je jači i glasniji, al neznam kolko je skuplji. Ako je 500 kn više mislim da se ne isplati, makar je i opet bolji za te pare, jer bass podere sve. :) Kad ti kažem, staviš bass od Z-5500 na 0 i pojačaj zvučnike i slušaj tako. Pa to je užas, ko neko zadnje smeće. Bez bassa zvučnici su NULA. Previše znači woofer, tako da nebi nikad uzimao bez nekog jačeg woofera. Meni je i ovaj moj onak, ok-slab. :)

★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 23:35 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
=xfact= kaže...

moje preporuke za sp 2500 predobro!!

  Da, cuo sam ih [frend], zatim sam plakao frendu da mi zajmi na nedelju dana pa ih nisam htio vracati :)))

 

Inace sam po default audiofil* i mjuzu slusam na HI-FI sustavu ali uz ove malisane sam navikao dosta brzo a koristio sam ih za slusanje amplificirane glazbe i to redom elektronske [sve elektronsko...od DJ Tiesto pa nadalje] rock i jazza.

Slusao sam ih u moj ured koji je prilicno velik i sto da kazem a da ne zvucim banalno....zvucnici su jednostavno super za slusanje glazbe. Brzi, precizni i eksplozivni basovi a ne mlitavu i podmuklu tutnjavu sto neki zovu bas.

 

IMHO

nadmasuju i daleko veca brand name imena. Da sam bezobrazan rekao bih da zvuce bolje od Bosea ali nisam bezobrazan i necu reci to :)

 

Kupi i slusaj. Na FLAC-ovima rastura

 

 

*audiofil [da interpretiram Informaticara Starog Kova]

Audiofil je lik koji ima 20 kvadrata legalnih CD-a, i 40 do 50 kvadrata LP ploca. Audifil nije lik koji ima albume marke Traxdata i njegove pijesme noze nazive Track01.mp3 :)))

Max Headroom
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 0:08 (Lazarus Long).
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
Slazem se, woofer je jako bitan i nesmije bit neki srot koji kad pojacas gubi na kvaliteti zvuka. Autor je reko da daje 1000 kn i 50eura+- i da treba za glazbu. Mislim da corsair nema nikakvog konkurenta uopce na tom podrucju. Em sto je woofer odlican em sto su sateliti odlicni a cijena ni nije tako velika s obzirom na njihovu snagu. Sjetite se samo cijene logitecha z2300 koji je slabiji od ovog corsaira. Sad nek se javi autor i kaze jel mu odgovara cijena corsaira ili da mu trazimo nesto drugo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
mar123 kaže...
Slazem se, woofer je jako bitan i nesmije bit neki srot koji kad pojacas gubi na kvaliteti zvuka. Autor je reko da daje 1000 kn i 50eura+- i da treba za glazbu. Mislim da corsair nema nikakvog konkurenta uopce na tom podrucju. Em sto je woofer odlican em sto su sateliti odlicni a cijena ni nije tako velika s obzirom na njihovu snagu. Sjetite se samo cijene logitecha z2300 koji je slabiji od ovog corsaira. Sad nek se javi autor i kaze jel mu odgovara cijena corsaira ili da mu trazimo nesto drugo.

 

Odakle ti da je Logitech slabiji od Corsaira.Katkad rms snaga ne mora nužno značiti da su zvučnici jači. Inače , jako zanimljiv set od Corsaira , da nemam Z 2300 ne bi se puno dvoumio.Z 623 ne bi ni pogledao kraj njih.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

procito sam na jednom review-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Procitaj ovu temu. Ako dajes 1000 kuna toplo preporucam ove koje sam ja uzeo. Stvarno za te novce mislim da nema pariranja po kvaliteti...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Potpis na Swans što se 2.0 modela tiče, kao i M-Audio AV40. Od 2.1 svakako Corsair SP2500.

Cemetary gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Evo preporuka za 2.0 i 2.1 sustave.

 

2.1 sustavi: Logitech Z 623 ili Corsair spa 2500 ili M audio LX4

 

2.0 sustavi : M audio AV40 ili swans D1080MKII

 

Evo pa ti izaberi.Ja bi uzeo M audio kod oba slučaja.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

daj obrazlozi zasto bi uzeo to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Zašto ne ?

Provjerena kvalitetna marka , imaju neloše cijene.

 

Ti bi naravno uzeo Corsair pored ovih M audio.Ajde ti objasni zašto ne , može tako :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

pa nisam reko da su losi ili nesto tako nego te pitam samo zasto bi ti bas uzeo te a ne neke druge. ja bi uzeo corsair zato su su jaki, imaju cist zvuk, bass je pre*eben, cijena nije tako visoka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
mar123 kaže...

daj obrazlozi zasto bi uzeo to.

Zato što je Corsair, unatoč tome što je napravio odličan posao sa ovim 2.1 zvučnicima, u pelenama po pitanju zvuka u odnosu na M-Audio. I da ništa drugo ne gledaš, ima ljudi koji će pitati - uzeo bi Corsšta?! Jer za pak Corsair nikad nisu čuli, dok je M-Audio tatamata u toj klasi, pa i osjetno skupljim i višim klasama zvučnika.

 

Između Swansa i M-Audija ja bi pak uštedio i protegnuo se do Adama A3X, ali to sam ja. Po mnogima radi se o najboljim monitorima na svijetu u toj klasi.

 

Cijena im je ta koja je,

 

..ali vrijede svake lipe, za taj novac se eventualno da naći kakvo polovno stereo pojačalo i Dali Concept 1. Na to bi išao kao alternativu. Mislim da sam viđao polovne čak i oko 800kn, i neko pojačalo za istu cijenu, i tip top za 1500kn. Neusporedivo totalno sa ičim tipa Logitech, Creative itd.

 

Corsair SPA2500 je pak po meni best buy pošto se radi o izuzetnom 2.1 sustavu po meni. Prva rečenica koju sam napisao odnosi se na Corsair kao audio brand, koji je totalni anonimus na tom području. Za 1100,1200kn odličan 2.1 set.

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 10:53 (thedream).
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

cekaj ti bi kupio slabije zvucnike zato sto su m-audio samo tako da mozes rec ja imam m-audio. dobro corsair prije nije radio zvucnike ali je provjerena firma i kvalitetna. s ovim zvucnicima su napravili odlican posao i neznam zasto uopce gledat ime. ja gledam kvalitetu zvucnika a ne ono sto pise na njima. sto ti tocno dobivas s kupnjom m-audio zvucnika? a ovo sto si predlozio za 1500kn je iznad buđeta autora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
mar123 kaže...

pa nisam reko da su losi ili nesto tako nego te pitam samo zasto bi ti bas uzeo te a ne neke druge. ja bi uzeo corsair zato su su jaki, imaju cist zvuk, bass je pre*eben, cijena nije tako visoka.

 

tko kaže da si ti rekao su loši , to nigdje ne piše u mom postu.

Corsair su jači od ovih lx4 za nekih 5-6 db , i to im je jedina prednost.

Kvalitenija izrada, kvalitenije komponente i kvalitetnije pojačalo su na strani M audia.

 

Ne kažem da su Corsair loši niti ću to ikad reći , ali u ovom slučaju bi M audio.Više njima vjerujem što se tiče zvuka.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

hm cijena m-audio-a je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Naporan si 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Corsair nista ne proizvodi, on samo prodaje tudje proizvode pod svojim imenom.

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

ne nisam naporan nego ti si preporucio m-audio 2.1 sustav koji kosta 1800 kn, jel autor trazio nesto za 1800 kn? nije jer da je mogo je kupit z5500 u oglasniku koji tolko kosta. za 1800 kn isto tako u oglasniku se moze kupit neko pojacalo i dva zvucnika za njega koji ce opet bit bolji od tog m-audio sustava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

Joj neda mi se raspravljat s tobom , tako si napadan i osoran.

 

I još kad mi uspoređuješ Z 5500 s M audiom koji dođe slično kao on vidim koliko ti je znanje.Količina buke je to što ti misliš da je kvaliteta.

 

I samo lupaj td-ove ako te to tješi.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
5 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)
mar123 kaže...

cekaj ti bi kupio slabije zvucnike zato sto su m-audio samo tako da mozes rec ja imam m-audio. dobro corsair prije nije radio zvucnike ali je provjerena firma i kvalitetna. s ovim zvucnicima su napravili odlican posao i neznam zasto uopce gledat ime. ja gledam kvalitetu zvucnika a ne ono sto pise na njima. sto ti tocno dobivas s kupnjom m-audio zvucnika? a ovo sto si predlozio za 1500kn je iznad buđeta autora.

100-150kn van budžeta, stvarno za objesit se,ha? A dobije nešto neusporedivo uopće tipa Dali ili Adam. Ima 1350 ili 1400kn i problem je dodati 100kn za upiknuti najbolje monitore za tu paru koji postoje, a šta da ti kažem. Neka kupi Corsair za 1200kn, osobno mislim da s nijednima ne može pogriješiti.

 

To što je Corsair provjerena i kvalitetna firma ne odnosi se na zvučni asortiman, SPA su odlični zvučnici tim više što je ponuda odurna na domaćem tržištu po tom 2.1 pitanju, i uzeo bi ih prije nego Z623 i Z2300 od Logitecha. Ali uspoređivati njih i studijske monitore je smiješno, kao da s jedne strane imaš nabrijanu Corsu ili Astru a s druge Mercedes. Iako je nabrijano i odlično za te pare, nikad neće biti Mercedes. U našem slučaju po zvuku. Dali Concept 1 i  Adam A3X su priča za sebe, pitanje samo želiš li pasivne ili aktivne zvučnike, i što to već povlači za sobom u smislu troška i povezivanja.

Cemetary gates
15 godina
online
Zvucnici cca1000kn(+/- 50€)

ma kuzim ja sto ti hoces rec, ja samo uspoređujem po cijeni njih. autor je reko cca 1000 kn a onda jos 50 eura plus minus a ne jos na to 150 kn plus. neznam al mislim da mu je preskupo. mogo bi se i javit u svoju temu kad ju je vec otvorio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice