Zvučnici sami sviraju!!

poruka: 33
|
čitano: 4.994
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Evo ovako, dođem ja maloprije u sobu tek ono iz zvučnika neka glazba svira, gledam winamp nije pokrenut, wtf, otvorim task manager, ništa, svakih par min uleti neka glazba i svira 2-3 min. I naiđem na nekom forumu, kaže lik da vjerovatno zvučnici hvataju radijske signale, ali kako sad odjednom nije mi jasno. Pa ako ima koja dobra duša da zna kako to popravit jer znaju me uplašit, i btw sviraju i dok su ugašeni.

Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

O kojim je zvučnicima riječ ako smijem znati? {#}

Mes que un Club! FCBarcelona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Zamoli Caspera da te prestane zaj*bavat{#}

Sve ima svoju cijenu! Pa tako i stvari pod moj PC. volim često mjenjati stvari pa imajte i to imajte na umu, ne sramite mi se neš ponuditi od hardvera :-D
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.8.2011 22:24 (rooswelt1991).
Moj PC  
25 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
rooswelt1991 kaže...

Zamoli Caspera da te prestane zaj*bavat{#}

Haha, i na to sam pomislio čak bio vjeruj mi. {#}

15 godina
offline
Zvučnici sami sviraju!!

tako je meni jedan stari telefon isto nonstop pusto radio, zanimljivo je to..pogotovo onim ljudima koji npr. imaju metalnu plocicu u celu pa cuju radio hehe..bas me zanima jer i za njih vrijedi hrt pretplata posto na sve radio prijamnike se placa hehe

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
FrEaK94 kaže...

 

Ovo je vjerovatno sin od x 530 :D

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
offline
Zvučnici sami sviraju!!

A jbg, onda hvata radio stanice iz Iraka, Irana, di već. :D

★★★★★
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Znači nitko nezna kako spriječit to :(

Jbg, sad se samo nadam da neće ujutro u 4h počet neki radijski voditelj pričat {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Da li sviraju i kada je komp potpuno ugasen?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
Dragon23288 kaže...

Da li sviraju i kada je komp potpuno ugasen?

Da.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
FrEaK94 kaže...

Znači nitko nezna kako spriječit to :(

Nekako izolirati kablove? Mozes probati aluminijskom folijom ako je bas tako gadno. Nemam pojma hoce li pomoci, ali moglo bi.

 

Ja imam slusalice koje isto hvataju sve i svasta (pogotovo wireless, iako se on ocituje kao sum).

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
16 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

I meni se cuje radio iz zvucnika,ali me za to briga isto koliko i za to ko je pobijedio u trecoj zanzibarskoj ligi (ako takva liga uopce postoji).

We are free to follow our own path. There are those who will take that freedom from us, and too many of you gladly give it.
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zvučnici sami sviraju!!

To se i meni dešavalo, ništ čudno.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Meni da se to desi u pola noći ,i da nisam upućem tj . da neznam da ima još ovakvih slučajeva...

Ukratko , logitech bi bio odgovoran za moju smrt {#} ...

http://www.hercegbosna.org/
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Negdje sam cuo da ih stavljaju u farradayev kavez zbog toga..

http://zerocool12-radio.net16.net/Index.html : http://forumi.hrzona.net/index.php
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
FrEaK94 kaže...

Evo ovako, dođem ja maloprije u sobu tek ono iz zvučnika neka glazba svira, gledam winamp nije pokrenut, wtf, otvorim task manager, ništa, svakih par min uleti neka glazba i svira 2-3 min. I naiđem na nekom forumu, kaže lik da vjerovatno zvučnici hvataju radijske signale, ali kako sad odjednom nije mi jasno. Pa ako ima koja dobra duša da zna kako to popravit jer znaju me uplašit, i btw sviraju i dok su ugašeni.

Iskljuci ih iz struje i eto, a kad ih ukljucis eh jbg onda.

LoL acc THCJoshi
16 godina
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Navodno prestanu ako ih malo pojačaš. Ostavi ih upaljene i mrvu ih pojačaj.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvučnici sami sviraju!!

šta si im dao da puše?

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Ja uvijek čujem neke švabe,francuze... ali to samo kada je zvučnik skroz stišan. Inače kada je negdje na pola nema problema.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 1:08 (Jabulani).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
FrEaK94 kaže...
Dragon23288 kaže...

Da li sviraju i kada je komp potpuno ugasen?

Da.

Odgovoro ti mora dati netko tko se razumije u struku. Po mojim laicki saznanjima, zvucnici ne sadrze apsolutno nikakvu internu antenu niti bilo sto cime bi moglo hvatati signal, niti ga zadrzati pa pustiti kasnije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
Father_Dougal kaže...

Navodno prestanu ako ih malo pojačaš. Ostavi ih upaljene i mrvu ih pojačaj.

Ne, koliko god ih pojačam ili stišam isto se čuje.

14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

To je čudno, signalni kabel može poslužiti kao antena, al opet, sklopova koji odvajaju val nosioc od radio programa, tj onog kaj slušamo mi nema u zvučnicima

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
Dragon23288 kaže...

Odgovoro ti mora dati netko tko se razumije u struku. Po mojim laicki saznanjima, zvucnici ne sadrze apsolutno nikakvu internu antenu niti bilo sto cime bi moglo hvatati signal

Kabel zvucnika moze posluziti kao antena. Taj kabel (osim sto sluzi za prijenos signala izmedu racunala i zvucnika) upija elektromagnetske valove iz blize i dalje okolice (zato se svi zvucnici i slusalice cudno glasaju kada mobitel u blizini prima poruku recimo).

 

Pazi ovo, pa prosudi koliko je dijelova zapravo potrebno za radio:

http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/radio/radio.html

 

Kod zvucnika je jos gore zato sto sadrze i pojacalo, pa se i taj signal valjda pojaca.

 

btw. nisam iz struke, ali eto i ja imam nekih laickih znanja o tome.

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
rustweaver kaže...
Pazi ovo, pa prosudi koliko je dijelova zapravo potrebno za radio:

http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/radio/radio.html

 

Kod zvucnika je jos gore zato sto sadrze i pojacalo, pa se i taj signal valjda pojaca.

Ha, ha, dobar je ovaj link. Nisam sigran da će ovaj radio raditi iz proste činjenice da radio stanice ne odašilju niti približno sa spomenutom snagom od nekoliko desetaka tisuća wati. To je SF, ozračili bi sve u vrlo velikom radijusu, a bližima odašiljaču ne bi trebali ovakvi uređaji, sve metalno što može uhvatiti rezonanciju, sviralo bi. Taj sklop nema napajanja i nema fore da bi se induciralo u toj zavojnici dovoljno signala da bi pobudilo telefonsku slušalicu/zvučnik uz stvarne snage odašiljanja radio stanica..

 

Kod pojačala je ta mogućnost već izglednija.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
bed kaže...
Taj sklop nema napajanja i nema fore da bi se induciralo u toj zavojnici dovoljno signala da bi pobudilo telefonsku slušalicu/zvučnik uz stvarne snage odašiljanja radio stanica..

 

Kod pojačala je ta mogućnost već izglednija.

Slicne sklopove sam vidao u starim udzbenicima iz fizike, kao i specijaliziranim casopisima koji se bave elektronikom. Tako da nemam razloga za ne vjerovati da ne bi radilo...

 

Nemoj suditi ako nisi probao, (da se razumijemo nisam ni ja probao)

 

Evo i vise o tome:

http://en.wikipedia.org/wiki/Crystal_radio

So then I typed GOTO 500 - and here I am!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 14:26 (rustweaver).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!

Hajde, moram se ispraviti u vezi snage odašiljača, malo sam proguglao i vidim da nisam točno rekao. Svejedno mislim da bi taj sklop ne bi radio baš daleko od odašiljača, i dalje ne vjerujem da se u toj zavojnici može inducirati dovoljno napona za ganjati zvučnik.

 

Neću griješiti dušu pa izričito tvrditi da nije tako, ako nađem vremena, baš ću probati..

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici sami sviraju!!
rustweaver kaže...

Eh, sad mi je jasan princip, kad vidim ovu shemu. Skrušeno priznajem da nisam detaljno čitao tekst, pa nisam primjetio da uređaj ima antenu na visini i drugi kraj uzemljen. Otuda razlika potencijala - napon. Zabrijao sam da se radi samo o zavojnici..

 

15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

Ja sam imao problem sa pojačalom koje sam izvukao iz starih zvucnike, modificirao ga da daje svu snagu u jedan mono kanal i koristio ga za subwoofer snage 50W.

 

Naime na subwooweru se znalo odjedanput iz cista mira cuti neka kineska glazba i jos nege gluposti. Koliko sam shvatio radio stanice {#}

 

Iskopcam ja sub (pojacalo) iz kompa ali opet se cuje xDD

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici sami sviraju!!

jednostavno za riješiti, kupi malo kvalitetnije zvučnike i miran si {#}

 

probaj promjeniti raspored, možda pomogne, a i ovo sa al folijom mošta pomogne, uglavnom neka vrsta izolacije za kablove ti treba

 

nisam imao baš takav problem ali slično, to mi se desilo kao klinjo dok sam bio. kada mi je radio na određenom mjestu hvatao sam zvuk sa hrt 2. jako smješno bilo za slušati bubimira, a ne gledati ga. dnevnik, dobrojutro hrvatska, ma sve što je na programu, sviralo na radiu

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice