2 ISP-a 1 router 2 IP-a

poruka: 8
|
čitano: 1.523
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
2 ISP-a 1 router 2 IP-a

Pozdrav, 

 

kako i sam naslov govori neću imenovat operatere ali dogodilo mi se danas ovo... 

 

Spojen sam na operatera X i zovem ih da mi resetiraju ruter na tvorničke te da imam problem sa brzinom i pingom... unutar par minuta ping prema google.hr mi prolazi normalno (znači ruter resetiran i dignut ponovo) i idem ja na speedtest.net i dobijem IP od drugog Y ISP-a.. Odem na ripe.net dobijem od X operatera... Odem na whatismyip.com dobijem od Y operatera... Znači 2 IP adrese sam imao istovremeno nekim čudom... 

Da nebi bilo wifi ili nešto, ne spojen sam preko kabla na operatera X direktno u ruter i nemam wifi karticu u stolnom računalu...


Sad kad sam ištekao iz struje drugog operatera potpuno imam samo jedan IP od X operatera te se drugi ne pojavljuje. 

Jedan operater nije spojen preko telefonske linije.

 

Ima li itko ideju kako se to moglo dogoditi :) ?

 

Unutar kuće su još spojeni jedan powerline za tv i jedan wifi extender koji je spojen na X operatera takodjer.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 16:10 (Bobo126).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
2 ISP-a 1 router 2 IP-a

Kakva 2 operatera? Dal imas ugovor s 2 operatera? Ako imas 2 operatera onda si dobio i 2 routera, ne postoji nacin da ce ti operater ukljucit uslugu preko tudjeg routera. Ovo sto dobijes drugacije ip-ove (ili njima rdns vraca drugi hostname) je nesto drugo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
2 ISP-a 1 router 2 IP-a

moraš malo bolje objasniti kako je to sve posloženo..

moguće je npr. imati konstelaciju tipa 2x modema, jedan ruter koji radi autentikaciju na oba ISP-a, pa na ruteru konfiguriran multipath, odnosno load ballancing. to bi naime objasnilo 2 public adrese.

ako ni sam ne znaš objasniti kako je sve posloženo, teško da ti itko tu može pomoći 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 17:59 (nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
2 ISP-a 1 router 2 IP-a

Ma koji ce isp opce na tako nesto pristat? Koji to isp ne inzistira na svome routeru ja za takvog ne znam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 2 ISP-a 1 router 2 IP-a
sandokan111 kaže...

Ma koji ce isp opce na tako nesto pristat? Koji to isp ne inzistira na svome routeru ja za takvog ne znam.

 

ISP može svoj router/modem postaviti u bridge mode, a čime ćeš ti raditi ppp autentikaciju im je potpuno svejedno.

čak bi teoretski ukoliko znaš PVC-ove koji se koriste mogao uzeti i bilo koji modem da uspostavi DSL sinkronizaciju prema ISP-u. pretpostavka ovdje je da se radi o DSL-u jel..

možeš ti čak imati ISP-ovu opremu u ruting modu sa NAT-om, i opet zakačiti svoj ruter iza koji će raditi load ballancing iz tvoje lokalne mreže prema van.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
9 godina
offline
Re: 2 ISP-a 1 router 2 IP-a
nine kaže...

ISP može svoj router/modem postaviti u bridge mode, a čime ćeš ti raditi ppp autentikaciju im je potpuno svejedno.

čak bi teoretski ukoliko znaš PVC-ove koji se koriste mogao uzeti i bilo koji modem da uspostavi DSL sinkronizaciju prema ISP-u. pretpostavka ovdje je da se radi o DSL-u jel..

možeš ti čak imati ISP-ovu opremu u ruting modu sa NAT-om, i opet zakačiti svoj ruter iza koji će raditi load ballancing iz tvoje lokalne mreže prema van.

 Sve ja to znam, ali sad se vrati natrag i pogledaj dal on igdje spominje ikakav bridge i 2 routera (odnosno, ako ima 2 providera i bridge trebalo bi bit 3 routera barem)? Koliko ja vidim, ne da ne spominje 2, nego spominje samo 1 router, tako da, opet se vracam, koji to isp postoji da ne forsira svoj router... Ako ima vise od jednog routera onda se to tako napise, ali kako je on napisao, ispada da mu 2 ispa prolaze preko tog 1 routera i da od svakog malo dobija po 1 ip (prvo jedan pa drugi), sto naravno, nije istina. Vjerojatno je krivo ocitao neki server rdns pa mu bacio neko ime koje nije njegov isp i on misli da ima 2 ispa...

7 godina
neaktivan
offline
2 ISP-a 1 router 2 IP-a

Mislim da sam riješio misteriju... naime ruter od X ISP-a je spojen sa wifi extenderom dlinkovim te pojačava signal u kući ali istovremeno je bio spojen kabel koji je od Y ISP-a u wifi extender, a prije tog taj wifi extender je bio u AP modu te SSID taj isti dlinkov wifi extender je ostao stari od Y ISP-a :D Vrlo vjerojatno je nešto wifi extender tu uspio napraviti .

PC spojen na ruter od X ISP-a

Wifi extender pojacava signal od X ISP-a

U wifi extender je istovremeno ostao kabel iz rutera od Y ISP-a spojen. 

Jedino logično objašnjenje da je taj WIFI extender slao na X ISP ruter ip :D Ali veoma interesantno sve u svemu hah. Znači ja sam preko X ISP-ovog rutera dobio IP od Y ISP-a zbog toga :D interesantno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: 2 ISP-a 1 router 2 IP-a
Bobo126 kaže...

:D Vrlo vjerojatno je nešto wifi extender tu uspio napraviti .

Nista on ne radi sam nego kako je podesen. Hvala bogu, jos uredjaji nemaju mogucnost samostalnog odlucivanja.

Bobo126 kaže...

PC spojen na ruter od X ISP-a

Znaci ima samo X isp ip adrese i niti jedne druge (posto si iskljucio wifi kako kazes).

Bobo126 kaže...
Jedino logično objašnjenje da je taj WIFI extender slao na X ISP ruter ip :D Ali veoma interesantno sve u svemu hah. Znači ja sam preko X ISP-ovog rutera dobio IP od Y ISP-a zbog toga :D interesantno.

Naravno da to nije objasnjenje jer je to nemoguce, niti wifi extender moze "slati na x isp ruter ip" (sto god to znacilo jer ne znaci nista). Ip dobijas od isp-a, ne drugacije. Znaci centrala tebi salje IP, ne obratno. Nista, ali apsolutno nista sto ti imas igdje u racunalu, kuci, extenderu, pecnici ili usisavacu ne moze utjecat na IP koji router dobije od isp-a.

Ako vec imas 2 isp-a, vjerojatno su se dogodile ove 2 situacije

1. Nisi iskljucio wifi te si se spajao preko wifija malo na jedan isp malo na drugi jer ti se signali preklapaju

2. Ucitao si neki cache s weba gdje ti je pisao prosli ip i isp, znaci gledao si neko proslo mjerenje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice