ADSL u BiH izdvojena tema

poruka: 2.539
|
čitano: 860.653
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Možeš uzeti samo jedan uređaj.
Skrivenih troškova nema, bar ja nisam imao, koristim taj paket godinu i pol.
Meni je račun oko 75 maraka, s tim da dodatno plaćam hd arena paket kanala, to je mislim 5 km.
I još bih dodao da internet radi nevjerovatno dobro, ne sjećam se da sam imao ikakav problem.
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Ramo kaže...
Možeš uzeti samo jedan uređaj.
Skrivenih troškova nema, bar ja nisam imao, koristim taj paket godinu i pol.
Meni je račun oko 75 maraka, s tim da dodatno plaćam hd arena paket kanala, to je mislim 5 km.
I još bih dodao da internet radi nevjerovatno dobro, ne sjećam se da sam imao ikakav problem.

 Samo malo, jučer bio u HT ERONETU i za TRIO super 3 nebi trebala ispasti takva nego viša cijena na kraju.

Tvoj paket bi trebao koštati - 74 KM + 12,58 KM + 7,50 ---94 KM

 

Trio Super 3 bi ovako trebalo jer su cijene prikazane bez PDV-a.

Paket 69 KM + PDV 17% (11,73 KM) +  TV PRETPLATA 7,50 KM ----88,23 KM

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Kod mene je basic 3 paket.
16 godina
offline
ADSL u BiH

Napokon su uključili PDV u cijene, šta je reć ^^

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Vakaka kaže...

Napokon su uključili PDV u cijene, šta je reć ^^

Nešto sam umoran, jel' to sarkazam?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
boxer kaže...
Vakaka kaže...

Napokon su uključili PDV u cijene, šta je reć ^^

Nešto sam umoran, jel' to sarkazam?

 Na dnu stranice, valjda se odnosi na sve.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 23:06 (Vakaka).
15 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Vakaka kaže...
boxer kaže...
Vakaka kaže...

Napokon su uključili PDV u cijene, šta je reć ^^

Nešto sam umoran, jel' to sarkazam?

 Na dnu stranice, valjda se odnosi na sve.

 Prije dva dana uzeo letak u HT Eronetu gdje su cijene prikazane bez PDV-a.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH

Ja tek danas zamjetio, kad sam prvu poruku stavio na forum.

Vjerojatno su to promijenili u zadnji dan dva.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
15 godina
offline
ADSL u BiH

Moraju, CRA naredila. Kod svih su sada cijene navedene s porezom.

Know your world.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Da li netko ima optiku od Elta kabela u Banja Luci i kakva su iskustva.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Pozdrav

 

imam Eronetov stari trio paket sa brzinom interneta 4000/320

 

speed test mi na kompu spojenim sa lanom pokazuje max 3.1 mbit download i 0.15 upload

 

probao sam isključiti STB iz lana i brzina se popela na 5.88 download i 0.33 upload

 

nego sto sam primjetio.  Dok mi je STB ukopcan, imam ogroman packet loss....nekad u igri dostigne 15 sto je neigrivo, cim iskopcam stb stoji na 0.1-do 1%

 

jel ima kakvog riješenja za to?  

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH

Naravno da ima, moraš uzeti veći paket :)

13 godina
offline
ADSL u BiH

Eronet je u DUO paketima povećao brzinu:

-Duo basic 1 4096/320 kbit/s u odnosu na starih 3072/320 kbit/s

-Duo basic 2 12288/768 kbit/s u odnosu na starih 8192/512 kbit/s

-Duo basic 3 25600/2048 kbit/s, novi paket

-Duo basic 4 51200/4096 kbit/s, novi paket

 

S tim da su i povećali cijene, ne znam od kada ali trenutno za DUO 1 plaćam 29KM dok je nova cijena 33.93KM

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

jel ce se tako riješiti i packet loss?  mislio sam da mozda nije problem u STB uređaju...

 

a nista izlazi mi ugovor u 1 mjesecu, uzet cu onda ovaj najveci paket.  Od bazne stanice sam ravno 836 metara, valjda ce bit bolje, ovo je fakat srednji vijek

noob al volim učit
12 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Sramota naspram Telemacha, barem ovo prvu ponudu su mogli stavit na 10.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Ivan_hacker kaže...

Eronet je u DUO paketima povećao brzinu:

-Duo basic 1 4096/320 kbit/s u odnosu na starih 3072/320 kbit/s

-Duo basic 2 12288/768 kbit/s u odnosu na starih 8192/512 kbit/s

-Duo basic 3 25600/2048 kbit/s, novi paket

-Duo basic 4 51200/4096 kbit/s, novi paket

 

S tim da su i povećali cijene, ne znam od kada ali trenutno za DUO 1 plaćam 29KM dok je nova cijena 33.93KM

 Ne vidim da su cijene povećali, samo su iskazali cijene s PDVom, plaćao sam 45,63 prije i sad je isto toliko po novom.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
13 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

Jesu ovo u m:telu povecali brzine ili se meni cini??

Ovo placam 25 ja mislim...

 

http://www.speedtest.net/my-result/5775972967

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
Ja imam Duo1 paket u HTu, da li ćemo svi prijeći na Duo basic, jer mi je ostala brzina od 3Mbita?
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
Smooth Operator kaže...
Ja imam Duo1 paket u HTu, da li ćemo svi prijeći na Duo basic, jer mi je ostala brzina od 3Mbita?

 To se i ja pitam i meni je ostala stara brzina 8Mbit, trebalo bi bit 12Mbit po novom.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
10 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

ja jucer zvao, kazu mogu prec na novi paket, istice ugovor u 1 mjesecu.  Gledam uzet, ako bude tehnicke mogucnosti ovaj od 50 mbita.  Nego, jel moguce nariktati ovaj STB od home tv da jede manji bandwith.  Sa njim ukopcanim brzina 3.2  kad ga iskopcam, 5.88 po speed testu.   U postavkama zyxela mi je izmjerio 7 mbita.   

 

Nego, packet loss i ping u igrama jer prestrašan...10%-20%.  Jel bi trebao prijavljivati kvar zbog toga?  Imam zyxel AMG 1202-T10B, činimi se totalni šrot od modema

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 21:17 (smak420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
ADSL u BiH

Nakon 10 godina mučenja na ADSL-u i pola godine nakon prelaska na VDSL ja sam konačno zadovoljan uslugom koju sam dobio.

Pretpostavljam da je poboljšanje došlo zbog preseljenja jednog naselja na novu stanicu što je dovelo do velikog rasterećenja na mojoj stanici.

 

Uglavnom donedavno sam u najboljem slučaju u večernjim satima imao max brzinu 25mbit, dok sada prelazi 40 a uključena su 2 STDB-a. Jedno jutro oko 6h sam izmjerio 60mbit al su recieveri bili isključeni.

I nevjerojatno mi je da u pola godine nisam nikako morao resetirati modem jer pucanja veze nije bilo baš nijednom... Pretpostavljam da je do novog modema, jer dok je bio stari obavezno bi bar jednom dnevno morao resetirati modem...

 

Jedino nisam zadovoljan cijenom jer je to još uvijek preskupo al jbg nemam izbora.

 

http://www.speedtest.net/result/5813868592.png

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
ADSL u BiH

Svima je bolje, nešto su radili na mreži...sad mi je i ADSL puno bolja veza, nema pucanja nikako.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
ADSL u BiH

kod mene i dalje očajno

 http://www.speedtest.net/result/5814014473.png

ovo ja placam 75km sa pdv...  (trio paket)

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 21:01 (smak420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ADSL u BiH
smak420 kaže...

kod mene i dalje očajno

 http://www.speedtest.net/result/5814014473.png

ovo ja placam 75km sa pdv...  (trio paket)

 Ja sam udaljen nekih 100metara od pošte pa mi je veza bila nestabilna, sad nakon što su nešto radili na mreži nemam nikakvih problema...vidit ćemo dokle će to trajat. :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
14 godina
offline
Re: ADSL u BiH
SnakeST kaže...

Nakon 10 godina mučenja na ADSL-u i pola godine nakon prelaska na VDSL ja sam konačno zadovoljan uslugom koju sam dobio.

Pretpostavljam da je poboljšanje došlo zbog preseljenja jednog naselja na novu stanicu što je dovelo do velikog rasterećenja na mojoj stanici.

 

Uglavnom donedavno sam u najboljem slučaju u večernjim satima imao max brzinu 25mbit, dok sada prelazi 40 a uključena su 2 STDB-a. Jedno jutro oko 6h sam izmjerio 60mbit al su recieveri bili isključeni.

I nevjerojatno mi je da u pola godine nisam nikako morao resetirati modem jer pucanja veze nije bilo baš nijednom... Pretpostavljam da je do novog modema, jer dok je bio stari obavezno bi bar jednom dnevno morao resetirati modem...

 

Jedino nisam zadovoljan cijenom jer je to još uvijek preskupo al jbg nemam izbora.

 

http://www.speedtest.net/result/5813868592.png

 Koliko si udaljen od DSLAM-a ?

Ja sam nekih cirka 900 metara i dobivam oko 18Mbit-a bez receivera. Nisam bas zadovoljan s tim, mislim da bi trebalo bolje.

 

Koje modem imas ? Kod mene je Billion BiPAC 8800NL

sig
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2016 13:40 (Matty).
10 godina
offline
Re: ADSL u BiH

Nekih 750-800m je udaljenost.

 

Nisam sad doma a jedino što znam da je Zyxelov modem...

7 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

Evo sa mojim prvim postom zelim pozdravit sve na forumu.

 

Da ne otvaram novu temu,ono sto me zanima vezano je za ovu temu.Ovako,imam vdsal 25/2 kod ht eroneta,sad bi zelio zamijenit modem-router,nezelim koristit njihov zyxel,i placat ga mjesecno. Htio sam kupit dobar ruter,ali neznam na kojem anexu radi vdsl ht eronet? Gledao sam TP Link vr 2600 modem ruter,ali pise u specifikacijama da je za anex B.Ako neko zna na kojem anexu radi ht eronet molio bi ga da napise.

 

Hvala i lijepi pozdrav svima

10 godina
offline
Re: ADSL u BiH

Mislim da je annex A, a ako si na ISDN-u onda je annex B. Nisam 100% siguran ali negdje u sjećanju mi je da je tako.

 

A znam da su tražili u jednom natječaju 500 annex A modem/routera...

 

Ali najjednostavnije ti je nazvati Eronet i pitati...

7 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH

hvala Snake.Ne nisam trenutno kod kuce,i nisam na ISDN-u.Kad sam presao sa Adsl-a nisam bio kuci,nego je bio brat,oni su donijeli svoj zyxel vmg 1312 B10a/B30a,tako da neznam koji anex koriste.A neznam da ih zovnem bili mi znali odgovorit,imajuc uvidu koliko su upuceni oni sto se jave.Ako nko zna...zahvaljujem unaprijed

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2016 20:41 (temaa).
13 godina
neaktivan
offline
Re: ADSL u BiH
temaa kaže...

hvala Snake.Ne nisam trenutno kod kuce,i nisam na ISDN-u.Kad sam presao sa Adsl-a nisam bio kuci,nego je bio brat,oni su donijeli svoj zyxel vmg 1312 B10a/B30a,tako da neznam koji anex koriste.A neznam da ih zovnem bili mi znali odgovorit,imajuc uvidu koliko su upuceni oni sto se jave.Ako nko zna...zahvaljujem unaprijed

Ako nemaš ISDN, onda si definitivno na annex A. Za većinu modema mora postojati i annex A i annex B verzija. Inače, kod VDSL-a to i nije toliko bitno kao kod ADSL-a.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice