Aftermarket router i Amis

poruka: 20
|
čitano: 7.259
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Aftermarket router i Amis

Imam Enkom A1521-I router pa me zanima da li je moguće zamijeniti doticni router sa nekim "aftermarket" routerom.

Usluga je 3u1, dakle router treba podrzavati ADSL, VOIP i IPTV.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2014 18:55 (maleksebastianm).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Njega stavis u bridge pa ce se ponasat kao obican modem i dodas svoj router na kojem ce ti bit dostupne sve opcije.

Ali nemozes imat svoj ruter samostalno jer se to protivi pravilima telekom(tehcnicka sluzba nema pristup i slicno) a i taj tvoj router ti nebi mogao povlacit profil s DSLAM-a

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.11.2014 9:48 (viper).
12 godina
neaktivan
offline
Aftermarket router i Amis

Ok, hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Mozes ti imati i svoj router umjesto Amisovog, ali bi ga trebao znati konfigurirati. Inace, radio sam u Amisu i kolega s posla ima iskonfiguriranog Fritzboxa koji mu sluzi umjesto glavnog routera. :D

 

EDIT: Ako ces svoj router stavljat u bridge, moras se javiti u korisnicku sluzbu da ti oni to srede jer ne mozes to sam napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.11.2014 17:19 (alen29).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis
alen29 kaže...

Mozes ti imati i svoj router umjesto Amisovog, ali bi ga trebao znati konfigurirati. Inace, radio sam u Amisu i kolega s posla ima iskonfiguriranog Fritzboxa koji mu sluzi umjesto glavnog routera. :D

 

EDIT: Ako ces svoj router stavljat u bridge, moras se javiti u korisnicku sluzbu da ti oni to srede jer ne mozes to sam napraviti.

To je nesto drugo a i te informacije nisu dostupne za javnost. U tom slucaju to nevrijedi spominjat.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Dobro, to sam cisto spomenuo kao zanimljivost, ne moras odmah stvarat slona od muhe. Barem sam mu napisao informaciju da ce morat zvati SZK da mu prebace router u bridge mode.

9 godina
neaktivan
offline
Aftermarket router i Amis

Ja sam svoj Enkom stavio u bridge mod ali nisam zvao sluzbu za korisnike nego sam 'nabavio' admin account sa telnetom i nekim promjenama.

Na Enkom sam spojio pfSense router (Celeron 2.66 GHz, 1.5GB DDR1, Intel D915GAV) i postavio PPPoE. STB (IPTV) je direktno spojen na Amisov router i radi bez ikakvih promjena.

 

U pfSense routeru su dvije Intel PCI-X Dual Gigabit kartice (dakle 4 mrezne kartice), onboard LAN (za Amis uplink) i jedna D-Link 10/100 PCI kartica za OpenVPN.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.12.2014 14:09 (win64nt).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Zanimljivo, samo me zanima kako si dosao do usera i passworda od admin accounta i za telnet podatke. Imas nekog tko tamo radi?

11 godina
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Puno jednostavnije Alene, Gugl, Enkom xxxx-xx admin, 3. ili 4. link po redu. Pali Putty, i vozi (iako je ipak malo limitiran).

 

PS Ako se dobro sjecam, link je s ovog foruma {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Ma znam ja podatke jer sam radio u Amisu. Samo nisam znao da su procurili u javnost. Netko od bivsih agenata ocito nije sutio. :D

14 godina
neaktivan
offline
Aftermarket router i Amis

Zna li netko kako posložiti da ovakva konfiguracija radi normalno:

 

Amis router ( Eltec R3621-W2 )

- 1 Port ide D-Linkov router i tu mi samo treba net

- 2 Port ide switch IPTV i 1 komp na net. ( tu je problem)

 

Kada mi se spoji taj komp na net krepa mi IPTV ili ako upalim IPTV poslje kompa ne radi mi. Primjetio sam da se IPTV uređaju dodjeljuje neka čudna IP adresa kada se samo on spoji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Switch je "glup" komad opreme koji samo proslijeđuje promet ispod IP layera (dakle ne zna što je IP adresa). Kao što si zaključio, kada je IPTV sam, on dobije neku multicast adresu i to radi, van tvog LANa.

 

IPTV mora biti sam na portu a ako ga želiš iza switcha, treba ti pravi router koji može razdijeliti VLANove (subnetove) za mrežu i za IPTV range.

 

Rješenje je da switch ide na prvi LAN port i tamo spajaš PCjeve a IPTV ide sam na drugi LAN port.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Aftermarket router i Amis

IPTV ima drugačije postavke od normalne mreže, ili-ili, ne može zajedno s PCjem na isti port. (Tcom ima odvojen port pa je to možda jasnije)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis
Sum_of_all_fears kaže...

Switch je "glup" komad opreme koji samo proslijeđuje promet ispod IP layera (dakle ne zna što je IP adresa). Kao što si zaključio, kada je IPTV sam, on dobije neku multicast adresu i to radi, van tvog LANa.

 

IPTV mora biti sam na portu a ako ga želiš iza switcha, treba ti pravi router koji može razdijeliti VLANove (subnetove) za mrežu i za IPTV range.

 

Rješenje je da switch ide na prvi LAN port i tamo spajaš PCjeve a IPTV ide sam na drugi LAN port.

A ako prebacim ovaj router na mjesto switcha, što bi trebao konfigurirati? Router je D-Link DIR 615

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Sa tim routerom nisam radio i ne znam jel na njemu možeš definirat VLANove ali ideja je dovući sa Enkoma net na taj D-Link i na njemu definirati dva VLANa - jedan za IPTV, drugi za LAN (PCjevi).

My name is Legion... For we are many!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis
ihush kaže...

IPTV ima drugačije postavke od normalne mreže, ili-ili, ne može zajedno s PCjem na isti port. (Tcom ima odvojen port pa je to možda jasnije)

Kako u Amisu onda i IPTV i racunala mogu funkcionirati na bilo kojem ETH portu?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Aftermarket router i Amis

Sve je stvar konfiguracije. Vjerojatno po MACu "skuži" da je IPTV spojen i onda napravi odgovarajući VLAN.

 

Tako je i na H1. Problem nastane kad želiš preseliti na drugi LAN. TV će raditi al na tom portu gdje je IPTV bio net neće dok ne makneš VLAN...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Aftermarket router i Amis

@ alen29, da klasican LAN port 4 kom

... Ali nije jasno sto se ovdje pokusava? (Što s dodatnim routerom i switchem?)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 17:05 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Aftermarket router i Amis
mozda se pokusava iskoristit isti kabel?
Sum_of_all_fears kaže...

Sa tim routerom nisam radio i ne znam jel na njemu možeš definirat VLANove ali ideja je dovući sa Enkoma net na taj D-Link i na njemu definirati dva VLANa - jedan za IPTV, drugi za LAN (PCjevi).

kao sto vidimo na 23. stranici

 

ftp://ftp.dlink.ru/pub/Router/DIR-615/Description/RevK/K2/DIR-615K2_QIG_v.1.0.1_04.10.12_EN.pdf

15 godina
offline
Re: Aftermarket router i Amis
Loroc kaže...
mozda se pokusava iskoristit isti kabel?
Sum_of_all_fears kaže...

..

-ovo je originalno pitanje (sum predlaže...). Problem je što user nešto želi, nešto petlja.. a to tako ne može, modem-router detektira spojeni IPTV i njemu dodjeli postavku-port... ne može se mixati (a to user iz nekog razloga želi). Vjerojanto samo treba presložiti kablove (ili primaknuti modem IPTVu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice