B-net - Kodeks ponašanja na internetu

poruka: 55
|
čitano: 17.147
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Chaky kaže...

Trebao bih samo provjeriti, da li u promet ulazi "promet od TV-a".

 

Po mojoj Netlimiter statistici, rekao bih da ne.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Chaky kaže...
MasinGeri kaže...

Realno meni je cable bolji od dsl, nego sto zelim rec je da u 2D paketu limit je mislim 960gb (3D mozda i vise) nakon cega ti smanje brzinu, ostane ti 260gb za bacit :D

U pravu si, nisam dobro pogledao tablicu. Imaju Limit1 (kod kojeg salju obavijest) i Limit2 (kod kojeg drasticno smanje brzinu).

Ja sam gledao Limit1 koji bi po sadasnjoj potrosnji sigurno prelazio.

A Limit2 je na granici, ovisno o brzini koju imas.

 

Trebao bih samo provjeriti, da li u promet ulazi "promet od TV-a".

 Bio sam 2 puta prekoracio limit2 i nisu mi niti smanjili brzinu a niti poslali obavijest, ne znam u cem je caka

13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
14 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Znam da to piše kod VIPa, ali mene baš zanima ima li tko fisknu liniju i da se VIP tog kodeks čvrsto predržaje.

 

Meni svako druga osoba kod njih govori drugu stvar, u VIP centru mi je rečeno da oni ne znaju za to, pa sam im pokaza to na njihovoj stranici pa su mi rekli da provjerim s SZK.. 

Pitao sam u emailu pa čekam odgovor.

 

Pa ako tko ima VIP na fiksnoj liniji od 30.3. kad je taj kodeks uveden neka napiše iskustva. 

14 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Odgovor od VIPa dolje na slici.

 

Kao što vidite svatko govori drugačije.. Ovaj put sam dobio odgovor da ne ograničavaju.

Zato bih volio da se javi neki novi korisnik sa svojim iskustvom..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Bnet je pod Vipom pa ti vidi. A sto se tice vipa kao vipa imao sam onaj homebox pred dosta godina. To je toliko lose bilo, od pucanja brzine pa do uzasnih varijacija u brzini da smo otkazali ugovor i radje platili penale nego se mucili s time. 

 

You don't fucking play a videogame for 30 minutes... You spare at least an hour and a half. And end up playing 3 hours.
14 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Ghost777 kaže...

Bnet je pod Vipom pa ti vidi. A sto se tice vipa kao vipa imao sam onaj homebox pred dosta godina. To je toliko lose bilo, od pucanja brzine pa do uzasnih varijacija u brzini da smo otkazali ugovor i radje platili penale nego se mucili s time. 

 

Ma ne pitam za bnet, nego za vip, nema razloga otvarati posebnu temu za vip kodeks ponašanja.

Inače ja bih uzeo preko postojeće linije tako da vjerojatno bude sve u redu...

15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
MacTheBig kaže...
Ghost777 kaže...

Bnet je pod Vipom pa ti vidi. A sto se tice vipa kao vipa imao sam onaj homebox pred dosta godina. To je toliko lose bilo, od pucanja brzine pa do uzasnih varijacija u brzini da smo otkazali ugovor i radje platili penale nego se mucili s time. 

 

Ma ne pitam za bnet, nego za vip, nema razloga otvarati posebnu temu za vip kodeks ponašanja.

Inače ja bih uzeo preko postojeće linije tako da vjerojatno bude sve u redu...

 kodeks ponašanja nije isti za bnet i vip...Tak da je ovo tocno u vezi vipa. (Stoji kodeks da postoji limitiranje brzine no nisam primjetio da se ikome desilo, al ja bi se drzao ipak ovoga sto stoji na stranici)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 13:45 (dado16).
8 godina
protjeran
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Ljudi, ISKON je zakon...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

120 giga limita na flat, ma kako da neee, koji su to klošari za nepovjerovat, kakav je to flat ako postoji limit jbt.

Kod tcoma nema nikakav limit ili ?

Znam da sam na torentima nabijao nekad i po 1TB prometa nikad nisu reducirali brzinu, ajde nekako i možeš objasnit da nakon 1TB smanje brzinu, al ovo nakon 120 gig pa gdje to ima jbt.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Silent horror1992 kaže...

120 giga limita na flat, ma kako da neee, koji su to klošari za nepovjerovat, kakav je to flat ako postoji limit jbt.

Kod tcoma nema nikakav limit ili ?

Znam da sam na torentima nabijao nekad i po 1TB prometa nikad nisu reducirali brzinu, ajde nekako i možeš objasnit da nakon 1TB smanje brzinu, al ovo nakon 120 gig pa gdje to ima jbt.

 kod t-coma postoji limit i on je postavljen oko 6.8 TB

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 13:45 (dado16).
14 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
dado16 kaže...
MacTheBig kaže...
Ghost777 kaže...

Bnet je pod Vipom pa ti vidi. A sto se tice vipa kao vipa imao sam onaj homebox pred dosta godina. To je toliko lose bilo, od pucanja brzine pa do uzasnih varijacija u brzini da smo otkazali ugovor i radje platili penale nego se mucili s time. 

 

Ma ne pitam za bnet, nego za vip, nema razloga otvarati posebnu temu za vip kodeks ponašanja.

Inače ja bih uzeo preko postojeće linije tako da vjerojatno bude sve u redu...

 kodeks ponašanja nije isti za bnet i vip...Tak da je ovo tocno u vezi vipa. (Stoji kodeks da postoji limitiranje brzine no nisam primjetio da se ikome desilo, al ja bi se drzao ipak ovoga sto stoji na stranici)

Eto dokaza koliko su njihovi djelatnici upućeni u to, pitam u centru nitko ništa ne zna, pitam preko facebooka kaže da se ograničava, pitam preko službenog emaila SZK i vidjeli ste odgovor gore gdje kažu da se ne ograničava...

Ajd ti budi sad pametan. 

15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
MacTheBig kaže...
dado16 kaže...
MacTheBig kaže...
Ghost777 kaže...

Bnet je pod Vipom pa ti vidi. A sto se tice vipa kao vipa imao sam onaj homebox pred dosta godina. To je toliko lose bilo, od pucanja brzine pa do uzasnih varijacija u brzini da smo otkazali ugovor i radje platili penale nego se mucili s time. 

 

Ma ne pitam za bnet, nego za vip, nema razloga otvarati posebnu temu za vip kodeks ponašanja.

Inače ja bih uzeo preko postojeće linije tako da vjerojatno bude sve u redu...

 kodeks ponašanja nije isti za bnet i vip...Tak da je ovo tocno u vezi vipa. (Stoji kodeks da postoji limitiranje brzine no nisam primjetio da se ikome desilo, al ja bi se drzao ipak ovoga sto stoji na stranici)

Eto dokaza koliko su njihovi djelatnici upućeni u to, pitam u centru nitko ništa ne zna, pitam preko facebooka kaže da se ograničava, pitam preko službenog emaila SZK i vidjeli ste odgovor gore gdje kažu da se ne ograničava...

Ajd ti budi sad pametan. 

 Nisu ljudi roboti da sve znaju, ima previše informacija, al ako stoji kodeks na stranici to je to...ima ograničenja!!(80% ljudi u hrvatskoj ne iskoristi toliko gb pa takvi upiti nisu cesti pa ocito da ljudi neznaju)

battletag:MasnaKrvavic#2275
14 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Evo mislim da je ovo dolje dovoljan odgovor. 

 

Dakle, "fair use" postoji nebitno ide li usluga preko parice ili kabelske mreže.

Čak i njihova SZK ne zna točno. (gore od prije dobiven odgovor)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
MacTheBig kaže...

Evo mislim da je ovo dolje dovoljan odgovor. 

 

Dakle, "fair use" postoji nebitno ide li usluga preko parice ili kabelske mreže.

Čak i njihova SZK ne zna točno. (gore od prije dobiven odgovor)

 Da i ja sam provjerio na poslu, kao sto sam napisao cim stoji na stranici to je to....

battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Ti Vipovci ni sami ne znaju imaju li fair use ili ne.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Zanima me kako danas stoje stvari, u tom kodeksu ponašanja svašta piše međutim kako to funkcionira u praksi ?

Da li je zabilježen slučaj da su ukinuli uslugu ako se skidaju npr torenti i sl. ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
puding_kc kaže...

Zanima me kako danas stoje stvari, u tom kodeksu ponašanja svašta piše međutim kako to funkcionira u praksi ?

Da li je zabilježen slučaj da su ukinuli uslugu ako se skidaju npr torenti i sl. ?

 

I dalje postoji al mislim da se malo podigao.

I dalje stoji da ako stvarno gazis promet onda Bnet nije za covika.

 

Moj limit je 800 GB i stvarno se moram dobro potrudit da dodjem do njega.

 

http://www.bnet.hr/podrska/opci_uvjeti_poslovanja_i_cjenici

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Koliko vidim "paketi" su ok i zbilja se treba potruditi da napraviš toliki promet.. ali zamislimo možebitnu situaciju da se napravi promet od 500GB torenta, po tome kršiš njihov kodeks i mogu ti uskratiti uslugu, pa me više zanima da li su rigorozni po tome što se skida ili je samo naglasak na količini prometa ?

13 godina
offline
B-net - Kodeks ponašanja na internetu

ak je neograničeni internet onda je neograničen, cak i da je 2TB mjeceno dopusteno kod negog operatera, onda lijepo napises u paket: nudimo ograničeni internet od 2TB nakon toga vam spuštamo brzinu... (kao na mob tarifama...)

al ove fore kakti flat paket pa nakon 120gb spustanje brzine i slicne sheme u 2017-toj gdje imamo Netflix, Steam, PS4 (PSN), pa bilo bi bedasto da si kupis sutra preksutra 4K TV i na njemu gledas HRT 1...

GTA 5 je skoro 60gb, Witcher 3 sa svim ekspanzijama skoro 70gb, svako malo neki update windowsa, mobiteli, tableti (ios, android) da ne nabrajam dalje....

 

ja sam na tcomu, 4mbit veza, zasad mi je rekord cca 400gb mjesecno, al nisam nigdje cuo da tcom ima neki limit, po viđenom tu iz topica neki imaju i 2TB mjesecno na tcomu pa nikom niš...

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Bas gledam , za moju brzinu (50) je limit 960GB, podnosljivo :)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
mcf kaže...
Bas gledam , za moju brzinu (50) je limit 960GB, podnosljivo :)

 Za 50mbps je 1600GB za down i 320GB za up.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Tja, pise na ovom pdfu kojeg je netko postao u temi - za brzine 46-60 mbit limit 960.. Jos bolje ako si u pravu :)
9 godina
neaktivan
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu

Gledaš krivi pdf, trebaš gledati onaj za Super+ pakete.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: B-net - Kodeks ponašanja na internetu
Samo taj upload od 15mbps ima nekako nizak prag. Zamisli nekog tko se doma bavi videoprodukcijom i treba uploudati velike kolicine video fileova.

No taj limit jos nije ni problem koliko pink koji cujem da zna skakati.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice