Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.658.948
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

  Zašto dva kabela, opisao sam poviše, a ovo sigurno nije istina. O B-netu se može svašta pričati, ali sigurno ima najkvalitetniju sliku od svih operatera. Tako je od uvijek.

 Da, vidio sam poslije da si objasnio. Nisam znao. Mislio sam da i oni imaju iptv pa mi je bilo nejasno zašto dva kabela. Što se kvalitete slike tiče vidim od nekih ljudi da su raskidali ugovore zbog problema u radu i nezadovoljstvom kvalitete slike. Ako kažeš da je najbolja, super. No da su brzi, nisu. Od 22.12 nitko mi se nije javio. Mislim, ne žuri mi se jer još imam max tv ali polako se hladim pa ako se ne jave ovaj tjedan ostat ću na max tv.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
stipest kaže...

  Zašto dva kabela, opisao sam poviše, a ovo sigurno nije istina. O B-netu se može svašta pričati, ali sigurno ima najkvalitetniju sliku od svih operatera. Tako je od uvijek.

 Da, vidio sam poslije da si objasnio. Nisam znao. Mislio sam da i oni imaju iptv pa mi je bilo nejasno zašto dva kabela. Što se kvalitete slike tiče vidim od nekih ljudi da su raskidali ugovore zbog problema u radu i nezadovoljstvom kvalitete slike. Ako kažeš da je najbolja, super. No da su brzi, nisu. Od 22.12 nitko mi se nije javio. Mislim, ne žuri mi se jer još imam max tv ali polako se hladim pa ako se ne jave ovaj tjedan ostat ću na max tv.

 

Njima ti je rok 12 radnih dana. Bez praznika,subota i nedjelja.  S obzirom na sve ispada da imaju rok do 12.01. Ja bi ih zvao, bez obzira na sve, ikao će ti iso reći što sam i ja napisao.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 23:08 (stipest).
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

 

Njima ti je rok 12 radnih dana. Bez praznika,subota i nedjelja.  S obzirom na sve ispada da imaju rok do 12.01. Ja bi ih zvao, bez obzira na sve, ikao će ti iso reći što sam i ja napisao.

 Pri sklapanju ugovora rekli su mi da je rok od 5 do 10 radnih dana i da će sve biti gotovo u tom periodu...

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
stipest kaže...

 

Njima ti je rok 12 radnih dana. Bez praznika,subota i nedjelja.  S obzirom na sve ispada da imaju rok do 12.01. Ja bi ih zvao, bez obzira na sve, ikao će ti iso reći što sam i ja napisao.

 Pri sklapanju ugovora rekli su mi da je rok od 5 do 10 radnih dana i da će sve biti gotovo u tom periodu...

 Ono sto se kaze i sto zapravo je zakonski rok nije isto... i ja ti mogu reci napravit cemo ti za 3 dana :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Shockwave kaže...

Maxtv (vrijedi i za usluge drugih operatera) jedino na optici možda može konkurirati što se tiće kvalitete slike, no na xDSL tehnologiji nema šta tražiti. 

 Optika ili xdsl nema veze, jer se jedan te isti signal salje na platformi, barem koliko sam ja upoznat (znaci isti bitrate se salje i optici i xdslu). Samim time, i na vdslu ima dovoljno brzine da se salje i bolji i losiji signal od bneta. Osobno, slika na bnetu do ovog zadnjeg updatea maxtva (kad su sad promjenili stb i coding u hevc) mi je uvijek bila bolja od maxtv-a, sad ne primjecujem neke razlike. Sve ionako ovisi koji programi, a i cesto i sama slika ovisi o tv-u i kako prikazuje SD signal jer ima telki koje losi SD prikazuju jos gorim tako da nova lcd telka od 5k kuna ima losiju sliku nego zakrivljeni crt iz 1999 na analognom signalu.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 Ono sto se kaze i sto zapravo je zakonski rok nije isto... i ja ti mogu reci napravit cemo ti za 3 dana :)

Možeš, ali to je onda neozbiljno od tebe kao što je i ovo neozbiljno od b neta. Pri sklapanju ugovora ovlaštena osoba u ime b neta rekla mi je da će se instalacija napraviti u periodu od 5 do 10 radnih dana. Ja nisam tražio da laže niti sam tražio da to mora biti sutra. Ovako ispadaju lažovi i neozbiljni. Ja tako ne funkcioniram u svom poslu a ako vi tako funkcionirate kao firma sve pet. Lijepo je zato imati izbor.

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
dado16 kaže...

 Ono sto se kaze i sto zapravo je zakonski rok nije isto... i ja ti mogu reci napravit cemo ti za 3 dana :)

Možeš, ali to je onda neozbiljno od tebe kao što je i ovo neozbiljno od b neta. Pri sklapanju ugovora ovlaštena osoba u ime b neta rekla mi je da će se instalacija napraviti u periodu od 5 do 10 radnih dana. Ja nisam tražio da laže niti sam tražio da to mora biti sutra. Ovako ispadaju lažovi i neozbiljni. Ja tako ne funkcioniram u svom poslu a ako vi tako funkcionirate kao firma sve pet. Lijepo je zato imati izbor.

 Najvjerojatnije je receno prosjecno vrijeme koliko treba, ali u nekim situacijama treba i duze...i opet je to od covjeka do covjeka kako komunicira, ja uvijek velim zakonski rok...Slazem se sa tvojom tvrdnjom, najcesce tu tvrtka nije kriva, zna se kako treba komunicirati, al uvijek ima zaposlenika koji neznaju radit i tak je u bilo kojoj firmi...Dok ga se ne uhvati :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 12:35 (dado16).
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 Najvjerojatnije je receno prosjecno vrijeme koliko treba, ali u nekim situacijama treba i duze...i opet je to od covjeka do covjeka kako komunicira, ja uvijek velim zakonski rok...Slazem se sa tvojom tvrdnjom, najcesce tu tvrtka nije kriva, zna se kako treba komunicirati, al uvijek ima zaposlenika koji neznaju radit i tak je u bilo kojoj firmi...Dok ga se ne uhvati :)

 Ne kužim, kaj to znači zakonski rok? Gdje u zakonu piše za koliko mi mora doći tramvaj, b net instalater ili naručena pizza? Meni je to bezveze formulacija. Firma ima određen broj zaposlenika, ima određen broj svakodnevnih prijava novih korisnika. Znaju koliko mogu dnevno instalacija napraviti s trenutnim brojem zaposlenih. Nije teško izračunati za koliko mogu doći te tako informirati novu stranku. Osim toga valjda im je u interesu pored tolike konkurencije što prije dobiti novu stranku. Ne znam, ja tako razmišljam. Ako nešto mogu pohvaliti kod t-coma to je onda podrška krajnjem korisniku. Sve ove godine bili su brzi kao munja. Bar u mom slučaju.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
dado16 kaže...

 kabelski i lan kabel....Htjeli bi uslugu al ne zelite da vam se instalacija napravi...onda najbolje niste trebali nista ni mijenjati...Jer t-com je parica/bakar, a bnet je kabelska infrastruktura, normalno da ce trebati promijeniti kablove ili dodati nove..

 

I u čemu je problem? Pa kad mi je objasnio odustao sam od usluge. Samo sam dao svoje iskustvo jer mi to nisu ni rekli telefonski kada sam dogovarao da dođem monter. Da su mi rekli ne bi monter bezveze dolazio. Da mogao sam provući koaksijalac ali onda moram dosta toga micati da bi u sadašnje kanalice stavio kabel. Ormar je ogroman (do plafona i dugačak je) i da bi ga pomaknuo moram praktički sve izvaditi iz njega.

 

Možda uzmem evo tv ali to je za drugu temu.

8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo ljudi da podjelim svoje iskustvo ovdje. Odjavio sam svu televiziju sa Bnet-a + Sportski HD paket a ostavio samo njihov Bnet internet 120/15 i po preporuci dobrog prijatelja preko MAG 254 plaćam odličnu IPTV listu di imam sve.

Ovo par dana što sve gledam preko tog slika savršena stabilna mnogo kanala u FHD dosta u HD a i ovi SD su ok ništa gore nego preko Bnet-a. Puno manje love mjesečno trošim ušteda preko 100kn mjesečno će bit.Imam i Animal Planet HD, oba Eurosporta HD, sve Discovery kanale sve Arene HD i SK HD ma prezadovoljan sam.Prijatelj ovo koristi već više od godinu dana i davno me ja na ovo nagovarao al sad sam ga poslušao nadam se na se neću pokajat :) 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.1.2018 21:08 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Evo ljudi da podjelim svoje iskustvo ovdje. Odjavio sam svu televiziju sa Bnet-a + Sportski HD paket a ostavio samo njihov Bnet internet 120/15 i po preporuci dobrog prijatelja preko MAG 254 plaćam odličnu IPTV listu di imam sve.

Ovo par dana što sve gledam preko tog slika savršena stabilna mnogo kanala u FHD dosta u HD a i ovi SD su ok ništa gore nego preko Bnet-a. Puno manje love mjesečno trošim ušteda preko 100kn mjesečno će bit.Imam i Animal Planet HD, oba Eurosporta HD, sve Discovery kanale sve Arene HD i SK HD ma prezadovoljan sam.Prijatelj ovo koristi već više od godinu dana i davno me ja na ovo nagovarao al sad sam ga poslušao nadam se na se neću pokajat :) 

 Možeš putem privatne poruke objasniti mi o čemu se tu radi i kako to funkcionira?

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
Seki001 kaže...

Evo ljudi da podjelim svoje iskustvo ovdje. Odjavio sam svu televiziju sa Bnet-a + Sportski HD paket a ostavio samo njihov Bnet internet 120/15 i po preporuci dobrog prijatelja preko MAG 254 plaćam odličnu IPTV listu di imam sve.

Ovo par dana što sve gledam preko tog slika savršena stabilna mnogo kanala u FHD dosta u HD a i ovi SD su ok ništa gore nego preko Bnet-a. Puno manje love mjesečno trošim ušteda preko 100kn mjesečno će bit.Imam i Animal Planet HD, oba Eurosporta HD, sve Discovery kanale sve Arene HD i SK HD ma prezadovoljan sam.Prijatelj ovo koristi već više od godinu dana i davno me ja na ovo nagovarao al sad sam ga poslušao nadam se na se neću pokajat :) 

 Možeš putem privatne poruke objasniti mi o čemu se tu radi i kako to funkcionira?

 Poslo sam ti u privat poruci pojašnjenje kako sam to napravio.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Može i meni isto privat poruka.
Hvala
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Evo ljudi da podjelim svoje iskustvo ovdje. Odjavio sam svu televiziju sa Bnet-a + Sportski HD paket a ostavio samo njihov Bnet internet 120/15 i po preporuci dobrog prijatelja preko MAG 254 plaćam odličnu IPTV listu di imam sve.

Ovo par dana što sve gledam preko tog slika savršena stabilna mnogo kanala u FHD dosta u HD a i ovi SD su ok ništa gore nego preko Bnet-a. Puno manje love mjesečno trošim ušteda preko 100kn mjesečno će bit.Imam i Animal Planet HD, oba Eurosporta HD, sve Discovery kanale sve Arene HD i SK HD ma prezadovoljan sam.Prijatelj ovo koristi već više od godinu dana i davno me ja na ovo nagovarao al sad sam ga poslušao nadam se na se neću pokajat :) 

 sve mi je jasno svezi iptv-a.to vec doze vrijeme gledam.

mene zanima dali si tv odjavio jer ti ugivor istekao ili 

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ugovor mi je trebao isteć krajem drugog mjeseca ali  nisu mi pravili probleme oko penala i nisu mi ih naplatili ova dva mjeseca jer sam rekao da ostajem na njihovu internetu i da se planiram ponovo javit kad dođe liga prvaka u program radi ponovnog uključenja TV-ea al otom potom. A ako osim lige prvaka budu još nešta atraktivno ponudili na novim sportskim kanalima u srpnju postoji mogučnost da se i vratim. Kabel coax je i dalje tu samo sam vratio onaj box od Tv a Tc7200 modem je još tu.Uz SK kanale ako bude još nešta dobroga na tim novim sportskim kanalima kažem možda se vratim. Ništa nemože nadmašit pouzdanost i kvalitetu TV signala preko coaxa a pogotovu HD kanale. Ovo je nadam se privremeno i ajmo reči drugo rješenje gdje ču imat pokriveno sve šta se sporta i dokumentarno-filmskih kanala tiče. Sad ovo sve plačam oko 220KN ( Bnet internet + ovaj IPTV) a prije sam bio na 290kn.Ali svakako planiram zadržat i u budučnosti nekakav oblik ovako povoljnog iptv-ia da imam pokriveno sve jer sumnjam da če to VIP i Bnet ikad imat.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

Ugovor mi je trebao isteć krajem drugog mjeseca ali  nisu mi pravili probleme oko penala i nisu mi ih naplatili ova dva mjeseca jer sam rekao da ostajem na njihovu internetu i da se planiram ponovo javit kad dođe liga prvaka u program radi ponovnog uključenja TV-ea al otom potom. A ako osim lige prvaka budu još nešta atraktivno ponudili na novim sportskim kanalima u srpnju postoji mogučnost da se i vratim. Kabel coax je i dalje tu samo sam vratio onaj box od Tv a Tc7200 modem je još tu.Uz SK kanale ako bude još nešta dobroga na tim novim sportskim kanalima kažem možda se vratim. Ništa nemože nadmašit pouzdanost i kvalitetu TV signala preko coaxa a pogotovu HD kanale. Ovo je nadam se privremeno i ajmo reči drugo rješenje gdje ču imat pokriveno sve šta se sporta i dokumentarno-filmskih kanala tiče. Sad ovo sve plačam oko 220KN ( Bnet internet + ovaj IPTV) a prije sam bio na 290kn.Ali svakako planiram zadržat i u budučnosti nekakav oblik ovako povoljnog iptv-ia da imam pokriveno sve jer sumnjam da če to VIP i Bnet ikad imat.

 puno placas.j placam tv,net 120 i tel 210kn.

btw dali se da uštekati kakav hdd u te njihove uredaje i napraviti kucnu mrezu?

8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

A tako je prije dvije godine bio sklopljen ugovor znam da je puno love al tu je još bio ovaj dodatni Sportski HD paket pa me svremenom došlo toliko ali sam prvih godinu dana plaćao manje za jedno 50tak kuna.Al nebi mi bilo žao love da ima više sportskih kvalitetnih kanala i prijenosa i dokumentarnih kanala.Vidjet ču u srpnju i kolovozu šta planiraju nudit na tim novim sportskim kanalima.

A što se tiče dali možeš napravit kućnu mrežu preko ovih uređaja za IPTV tipa MAG recivera nije moje jače područje ali brijem da može al bolje pitaj nekog tko je jači na tom polju.

 

Ili ti misliš na ove uređaje i box-eve od Bnet-a ? A to ti isto slabo znam valjda može.

 

Ja ga koristim i koristiću ga sad a i ubuduće da pokriva ono šta ja hoću da gledam a šta mi službeni provideri ne pružaju.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 17:45 (Seki001).
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Dopeljao mi danas lik opremu za priključak. Malo me buni ovaj digitalni prijemnik Kaon VM 1200. Gledam sa zadnje strane ima samo normalni antenski ulaz na kojeg se spaja coax kao na antensku ulaz na tv? Očekivao sam onaj standardni priključak koji se stavlja na satelitske prijemnike na zavrtanje. Kužite kaj hoću reći. Ovo mi izgleda seljo beljo ili najlošiji način povezivanja dva uređaja. Je li to neki stari digitalni prijemnik ili im je to zadnji koji imaju? Router sam dobio neki Ubbe EVW32C, kaže da su taj tek dobili i počeli ga dijeliti poslije nove godine. Pošto sam novi nemam pojma kaj su mi uvalili i je li to ok. Ovaj Kaon mi ne ulijeva povjerenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
To ti je sve OK. Kaon ti je odličan uređaj. Brz, pouzdan i ne zastajkuje. Čak će ti trebati vremena da se navikneš na brzinu daljinskog. Router je skroz novi u njihovoj ponudi pa nemam nešto informacija. Samo sam ćuo da se dosta grije, pa da ge je dobro držati uspravno. Za razliku od Tehnicolora podržava obe dvije mreže 2,4 Ghz i 5 Ghz istovremeno , što može biti korisno. U svakom slučaju nisu ti uvalili ništa loše. Dapače.
 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
To ti je sve OK. Kaon ti je odličan uređaj. Brz, pouzdan i ne zastajkuje. Čak će ti trebati vremena da se navikneš na brzinu daljinskog. Router je skroz novi u njihovoj ponudi pa nemam nešto informacija. Samo sam ćuo da se dosta grije, pa da ge je dobro držati uspravno. Za razliku od Tehnicolora podržava obe dvije mreže 2,4 Ghz i 5 Ghz istovremeno , što može biti korisno. U svakom slučaju nisu ti uvalili ništa loše. Dapače.

 Ma čudno mi je bilo ovo povezivanje kaona i routera jer imaju različite konektore. Očekivao sam na kaonu isti tip konektora kakav je na routeru a ne obični antenski ulaz.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 22:19 (movie).
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
U obični antenski ulaz na Kaonu ti ide koaksijalni kabel iz razdjelnika koji ti je stavio B-net. Iz routera ti ide LAN kabel u RJ 45 utičnicu na Kaonu.
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...
stipest kaže...
To ti je sve OK. Kaon ti je odličan uređaj. Brz, pouzdan i ne zastajkuje. Čak će ti trebati vremena da se navikneš na brzinu daljinskog. Router je skroz novi u njihovoj ponudi pa nemam nešto informacija. Samo sam ćuo da se dosta grije, pa da ge je dobro držati uspravno. Za razliku od Tehnicolora podržava obe dvije mreže 2,4 Ghz i 5 Ghz istovremeno , što može biti korisno. U svakom slučaju nisu ti uvalili ništa loše. Dapače.

 Ma čudno mi je bilo ovo povezivanje kaona i routera jer imaju različite konektore. Očekivao sam na kaonu isti tip konektora kakav je na routeru a ne obični antenski ulaz.

 U principu ti je utikac isti koristi srednju zicu i sirm iz antenskog kabela (koaksijalac), samo sto se na Kaon utakne - "antenski utikac", a na router zasarafi - "F-konektor".

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 14:11 (Bugov moljac).
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mali update. Imao sam još 6 mjeseci do isteka ugovora. Bunio sam se vezano za smanjivanje usluge (ukidanje Eurosporta i Discovery kanala). Kontaktirali su me i ponudili nižu cijenu ako potpišem novi ugovor na 2 godine (275 kn -> 209 kn). Na kraju smo se dogovorili za Carnet paket na 2 godine koji je 180 kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
209 nije niža cijena. To je sada cijena za 3D paket + 120 mbit/s tako da ne misli da su ti nešto poklonili. :)
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Hrky kaže...
209 nije niža cijena. To je sada cijena za 3D paket + 120 mbit/s tako da ne misli da su ti nešto poklonili. :)

 da,ja sam jos dobio samsung j3 i platili mi penale (800kn h1)!

tak da si i jos malo dobio

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
I ja sam dobio 50% na cijeli 2D ugovor, ali nema više tako velikih popusta.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
movie kaže...

Router sam dobio neki Ubbe EVW32C, kaže da su taj tek dobili i počeli ga dijeliti poslije nove godine. 

 Javi kolika ti je brzina preko wifia  (paket je 120 mbit/s?)

PSN - darklydexter
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znaci bnet je uveo docsis 3.1, znaci to je ovaj novi Ubee EVW32C modem?

Znaci vec se javljaju problemi s grijanjem ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 9:31 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Koliko ja. vidim još uvijek piše docsis 3. 0 u specifikacijama
Ain`t nothin` else like L.A.
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Znaci bnet je uveo docsis 3.1, znaci to je ovaj novi Ubee EVW32C modem?

Znaci vec se javljaju problemi s grijanjem ?

Ne.

Da. Ali zato je i namijenjen da stoji uspravno.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice