Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.658.934
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Promjenio sam sve kabele i spojeve i restirao STB i router,ali ista stvar.

 Onda zovi SZK, i neka ti bas izmjere nivoe signala kod ulaza u STB.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 16:15 (Bugov moljac).
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Zna li netko kolika bi trebala biti normala za razinu signala? Meni je 57 dBmV ,a kod brata mi je 1,5 dBmV. Kod oba je jačina signala na 100%.Ja imam Albisa, on Kaona. Njemu daje i dosta paketa s greškom. Sve sam gledao , jer se kod njega raspada slika na svim kanalima.

 

Jeli ti razina signala 57 dBmV ili 5,7 dBmV ?  malo mi je čudno da imaš tako visok ja sam imao taj signal oko 6,5 dBmV i 7,5 dBmV i sve je bilo savršeno radilo nijedan paket sa greškom i svi kanali odlično radili osim jednog.

 

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...
stipest kaže...

Zna li netko kolika bi trebala biti normala za razinu signala? Meni je 57 dBmV ,a kod brata mi je 1,5 dBmV. Kod oba je jačina signala na 100%.Ja imam Albisa, on Kaona. Njemu daje i dosta paketa s greškom. Sve sam gledao , jer se kod njega raspada slika na svim kanalima.

 Tvoj nivo signala 57 dBmV je potreban nivo, jesi kod buraza pregledao kabele a narocito spojeve kabela sa razdjelnicima i spoju utikaca i koaksijalnog kabela.

 Kod mene u novogradnji je 6.40dBmV s 100% kvalitete signala

 

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Seki001 kaže...

      Jeli ti razina signala 57 dBmV ili 5,7 dBmV ?  malo mi je čudno da imaš tako visok ja sam imao taj signal oko 6,5 dBmV i 7,5 dBmV i sve je bilo savršeno radilo nijedan paket sa greškom i svi kanali odlično radili osim jednog.

 

 Baš je 57 dBmV. Ali to je Albis, a kod brata je Kaon. Inaće njemu je danas ok, nema pucanja slike, a nivo je od 1,6 na glazbenom paketu, preko 2,5 u ostalim kanalima do 3,2 u HD kanalima. I sada daje da nema nijedan paket sa greškom. Izgleda da je 1,6 neka granica ispod koje ne smije ići ili dolazi do pucanja. Veći je problem što nemam pojma zašto je danas proradilo .

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam spojen externi router (nije u bridgeu) kojeg koristim kao pojačivač Wi-Fi mreže jer ovaj Technicolor ne može odraditi svoj posao kako treba. 

Dešava mi se da ga svakih par dana moram iskopčati iz struje i opet uključiti jer internet jednostavno prestane raditi.

 

Više od godinu dana koristim taj externi router kao pojačivač i nikada problema sve dok nisam prešao na Bnet...

Postoji li koja opcija u routeru da moram isključiti/uključiti ili podesiti?

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da ja sam Kaona imao.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Seki001 kaže...

      Jeli ti razina signala 57 dBmV ili 5,7 dBmV ?  malo mi je čudno da imaš tako visok ja sam imao taj signal oko 6,5 dBmV i 7,5 dBmV i sve je bilo savršeno radilo nijedan paket sa greškom i svi kanali odlično radili osim jednog.

 

 Baš je 57 dBmV. Ali to je Albis, a kod brata je Kaon. Inaće njemu je danas ok, nema pucanja slike, a nivo je od 1,6 na glazbenom paketu, preko 2,5 u ostalim kanalima do 3,2 u HD kanalima. I sada daje da nema nijedan paket sa greškom. Izgleda da je 1,6 neka granica ispod koje ne smije ići ili dolazi do pucanja. Veći je problem što nemam pojma zašto je danas proradilo .

 Jel sad kod buraza sve radi OK.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

 Jel sad kod buraza sve radi OK.

 Je

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Dali mi moze neko reci sto dobivaju novi korisnici bneta a sto se nudi starima, citao sam par stranica unazad gdje pise da novi dobivaju prosireni paket pa vjerujem da se to odnosi na TV programe.

Kod mene je trenutno 3d paket (itenet, televija i telefon + 120mbs cijena 245kn pa me zanima sto dobivaju stari korisnici kao ja u odnosu na nove posto mi ugovor istjece kroz nekoliko dana.

Takoder ako moze informacija ukoliko potpisem s njima novi ugovor dali imam pravo kanije trazit nove docsis 3.1 modem ili ne, jer su mi vec prije napomenili kada se potpise ugovor da sam obavezan imat tu opremu koju vec imam do isteka da nemam pravo trazit nista novo tako da nisam bas upucen dali je to istina ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 9:37 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Ovo je post od jednog kolege sa drugog foruma koji je u toj situaciji:
''Evo koga zanima sta se sve moze ugovorit sa sluzbom za zadrzavanje korisnika: 3D turbo paket, dodatni STB i HD komplet paket za 200 kn.''
Ali trebaš biti uporan,prijetiti sa odlaskom drugom operateru i nikako ne prihvatiti prvu ponudu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jel netko zna šta dobiju novi korisnici sad kad potpišu novi ugovor sa Bnet-om dali se dobije ovaj novi Ubee modem a za TV Kaon ili albis ? I kakv je taj novi ubee modem naspram starog bnet technicolor tc7200?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Za TV sigurno Kaon. Albisa više nema odavno. Router je krenuo od Nove godine Ubee, ali sam ćuo da im je ponestalo i da su vratili Tehnicolore. Kako je trenutno,ne znam. Ali, nije neka razlika između njih dva. Jedino Ubee je dual band, što znaći da ti može istovreno biti upaljena i 2,4 i 5 Ghz mreža. Ostalo ljudi kažu da je isto. Malo se više grije, ali zato i ima uspravno postolje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 22:55 (stipest).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam napravio produženje prije 20 dana...

Imam 2D paket, internet + tv, 2 risivera, prošireni paket, komplet HD paket, bnet za van...sveskupa 189 kn
Naknadno tražio Ubee ruter i instalirali bez problema...wifi je dosta bolji naspram Technicolora...

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam Ubee tvw-625

ADSL 10Mbts

Nisam uocio da u mom novom ruteru (stari ruter mi riknuo)  ima dual band , samo 2.4.

Mozda imate neki drugi model, svakako navedite koji vam je model

I sto se tice topline uredaja .  jedva primjetno mlak.

Zicno je pc spojen i wi-fi 2 Mob i 1 tablet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
mkexx kaže...

Ja sam napravio produženje prije 20 dana...

Imam 2D paket, internet + tv, 2 risivera, prošireni paket, komplet HD paket, bnet za van...sveskupa 189 kn
Naknadno tražio Ubee ruter i instalirali bez problema...wifi je dosta bolji naspram Technicolora...

 Odličan ugovor

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jebodiah kaže...

Ja imam Ubee tvw-625

ADSL 10Mbts

Nisam uocio da u mom novom ruteru (stari ruter mi riknuo)  ima dual band , samo 2.4.

Mozda imate neki drugi model, svakako navedite koji vam je model

I sto se tice topline uredaja .  jedva primjetno mlak.

Zicno je pc spojen i wi-fi 2 Mob i 1 tablet.

 Jeli to preko parice, s obzirom da je ADSL?

10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Danas sam bio do Bneta, ugovor mi istekao u 2 mjesec i na moje pitanje u vezi usluge 120mbs dali je moguce dobiti gratis kao sto su dobivali novi korisnici na 2 godine dobio sam odgovor da oni tako nesto nikada nisu nikom davali te za jos jedan dodatni kaon uredaj kazu da je prvih 6 mjeseci 30 kn pa onda ostatak ugovora 60kn /mj.

Ako se dobro sjecam neko je na forumu spomenio za kaon uredaj da se plati neki iznos u pocetku te do isteka ugovora vise nista.

Dobio san broj korisnicke sluzbe da se njima obratim u vezi ostalog jer su oni u mogucnosti samo ponuditi postojecu uslugu 3d paket 200kn /mj +10kn 120mbs pa me zanima dali ja mogu doci u kontakt sa sluzbom za zadrzavanje korisnika te na koji nacin mogu poslat zahtjev za raskid ugovora?

 

Zahvaljujem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 13:46 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Služba za zadržavanje korisnika obično tebe zove kad podneseš zahtjev za raskid. Evo kako ( ovo je c/p maila od njih):

Poštovani,

nastavno na Vaš zahtjev za raskid pretplatničkog odnosa, obavještavamo Vas kako isti može zatražiti platežno odgovorna osoba putem e-maila na način da u privitku e-maila dostavi kopiju svoje osobne iskaznice te vlastoručno potpisani zahtjev za raskidom.

Kako bi zahtjev bio pravovaljan, isti mora sadržavati sljedeće podatke:
• Ime i prezime/Naziv tvrtke
• Adresu
• Naziv usluge
• Datum ugovaranja usluge
• OIB
• Broj osobne iskaznice
• Broj telefona/priključka
• Šifru korisnika

Molimo Vas da tako ispunjen zahtjev pošaljete na E-mail zahtjev.za.raskid-privatni@vipnet.hr.


 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Sve raskidaj! A ako i ne nazovu oni tebe guraj do kraja i idi na raskid i pregovaraj skroz nanovo za novi ugovor kao novi korisnik(puno povoljnije).Raskid možeš obavit putem e-maila kako ti je Stipest objasnio ili osobno u VIP poslovnici.Dobit češ nekakav papir di piše broj u gornjem desnom kutu i taj broj izdiktiraš službi za savjetovanje njihov broj dobiš na tom papiru.Onda te služba za savjetovanje pokušava zadržat sa 30% nižim ponudama ako te to nezadovoljava kao mene ideš do kraja i raskidaš sve skroz sa povratom opreme.Naravno bit ćeš 10tak dana bez net-a al jbg treba se malo i žrtvovat za ispregovarat bolju ponudu i novi bolji ugovor za dosta manje kuna.Čim ti ugase signal to ti je 12-14 dana mislim od potvrde raskida odmah naruči Bnet prodajnog predstavnik preko njihovih stranica.Onda bi te on trebao brzo nazvat i dalje znaš tražiš 50% na novi ugovor probaj pitat na 24mj. ako neide dobro je i 12mj je ok al nemoj odustajat ni od 24mj na 50%.

Napad je najbolja obrana :)
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Jebodiah kaže...

Ja imam Ubee tvw-625

ADSL 10Mbts

Nisam uocio da u mom novom ruteru (stari ruter mi riknuo)  ima dual band , samo 2.4.

Mozda imate neki drugi model, svakako navedite koji vam je model

I sto se tice topline uredaja .  jedva primjetno mlak.

Zicno je pc spojen i wi-fi 2 Mob i 1 tablet.

 Jeli to preko parice, s obzirom da je ADSL?

 Aha preko parice sam.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Onda nije isti router kao i na kabelskom netu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo budem danas ispunio zahtjev za raskid putem email-a pa me zanima sto poslje toga, dali cekam da me neko nazove i koliko je potrebno da se jave poslje zahtjeva?

Dali je moguce da oni ispune zahtjev za raskid bez da mi se prvo jave?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Gle iz moga iskustva ti samo mogu reći da se meni nitko nije javio iz Bnet-a kad sam podnio zahtjev za raskid samo što sam se čuo sa službom za savjetovanje koja ne nudi onaj najjači popust od 50% nama starim korisnicima. To bi trebala zvat i ponudit ta služba za zadržavanje ali me nisu zvali pa sam ja gurao do kraja raskid. I onda pregovaraš za ovih 50% na 24mj sa Bnet prodajnim kojega poslje kad ti prekinu signal odmah naručuješ jer tad automatski postaješ NOVI korisnik.  Gle bit češ 10-15 dana bez neta ali pregrmi to ako možeš pa nije smak svijeta i pregovaraj za bolji i povoljniji ugovor isplati se puno.I onako ti ostaje i dalje njihov kabel u stanu po staru opremu ti dođe neka njihova kurirska služba a kad dogovoriš novi i povoljniji novi ugovor onda ti dođe njihov tehničar i donese opet novu njihovu opremu. Vjerovatno ako imaju na lageru dobiješ ovaj novi Ubee router i Kaon za TV ako uzimaš ovaj Turbo 2D(internet+TV) paket koji dođe 119,50kn.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 10:16 (Seki001).
8 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

A ako nadoplatis ovu novu brzinu 150/15 to će ti onda bit 135 kn a ako još uzmeš i turbo prošireni onda ti je to  170 kn sto je opet povoljnije nego šta dobiju stari korisnici. Ja sam uzeo samo ovu kombinaciju Turbo 2D + nadoplata za ovu  najveću brzinu i to će me doći 134,50kn na 24 mj.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 12:22 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Belick1 kaže...

Evo budem danas ispunio zahtjev za raskid putem email-a pa me zanima sto poslje toga, dali cekam da me neko nazove i koliko je potrebno da se jave poslje zahtjeva?

Dali je moguce da oni ispune zahtjev za raskid bez da mi se prvo jave?

Za pojedinačne pakete samo te iskljuće u roku 15 dana. Meni se nisu javljali. Ali za cijeli ugovor, bi te trebala zvati služba za zadržavanje korisnika. Iako teoretski oni te mogu isključiti i bez toga, jer zahtjev je valjan, ali njima je u interesu da te pokušaju zadržati.

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ova nova ponuda od 90 TV programa u osnovnom paketu, to vrijedi samo za nove korisnike? Stari to neće imati?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nije ni meni jasno...
Al gledam da ne mogu imati 2 osnovna programa...jedan sa 40 a drugi sa 90...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Nije ni meni jasno...
Al gledam da ne mogu imati 2 osnovna programa...jedan sa 40 a drugi sa 90...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pero Dinamit kaže...

Ova nova ponuda od 90 TV programa u osnovnom paketu, to vrijedi samo za nove korisnike? Stari to neće imati?

 Hoce ako aktiviraju novi Turbo osnovni paket, a to mogu stari korisnici kojima je istekla ugovorna obaveza ili im istice za do 3 mjeseca.

14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jel netko koristi neki od wifi extendera na bnetu?? Zanima me za techicolor tc7200.20 da nema pucanja veze i dal sve dobro radi s tim routerom i exstenderom??

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice