Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.030
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...

Konačno je sve kak treba što se tiče UL/DL, čak i više nego što bi trebalo! Ali ping mi je živo kino...

 

 

Ma j*bes taj ping na speed testu, vidim da ti je oko 30 na pingtestu.. to je odlicno.

 

Ajd probaj speed.io pa mi reci kakav ti je ping tu da usporedim. A DL je meni 3.8, neznam koji paket ti imas, ako je ovaj od 4Mbps onda si sretnik :D

 

I nekuzim zasto sam ja nesvrstan xD

Nisam nit Bnet nit CARNet vec used to be maintained by.. koja glupost.

Want me to Google that for you?
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 0:17 (puls4R).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
puls4R kaže...
xilC kaže...

Konačno je sve kak treba što se tiče UL/DL, čak i više nego što bi trebalo! Ali ping mi je živo kino...

 

 

Ma j*bes taj ping na speed testu, vidim da ti je oko 30 na pingtestu.. to je odlicno.

 

Ajd probaj speed.io pa mi reci kakav ti je ping tu da usporedim. A DL je meni 3.8, neznam koji paket ti imas, ako je ovaj od 4Mbps onda si sretnik :D

 

I nekuzim zasto sam ja nesvrstan xD

Nisam nit Bnet nit CARNet vec used to be maintained by.. koja glupost.

Paket je 4/512...

Al ovo je neko čudno mjerenje, tu su opet rezultati katastrofa!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 12:11 (xilC).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...
puls4R kaže...
xilC kaže...

Konačno je sve kak treba što se tiče UL/DL, čak i više nego što bi trebalo! Ali ping mi je živo kino...

 

 

Ma j*bes taj ping na speed testu, vidim da ti je oko 30 na pingtestu.. to je odlicno.

 

Ajd probaj speed.io pa mi reci kakav ti je ping tu da usporedim. A DL je meni 3.8, neznam koji paket ti imas, ako je ovaj od 4Mbps onda si sretnik :D

 

I nekuzim zasto sam ja nesvrstan xD

Nisam nit Bnet nit CARNet vec used to be maintained by.. koja glupost.

Paket je 4/512...

Al ovo je neko čudno mjerenje, tu su opet rezultati katastrofa!

 

 

Haha, budi sretan sto ti je ping 0 :D zezam se.. ako imas scientific atlanta modem, stisni jedan mali reset gumb od iza i probaj onda..

Want me to Google that for you?
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Jesam...nema razlike, nebitno. Koji je onda test mjerodavniji? .io ili .net?

Nekako mi draže da je .net! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...

Jesam...nema razlike, nebitno. Koji je onda test mjerodavniji? .io ili .net?

Nekako mi draže da je .net! 

 

Odi ti na http://bwm.carnet.hr/ pa mi javi kakav ti je download, ping i upload.

Want me to Google that for you?
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2010 21:51 (puls4R).
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

DL  3.38 Mb/s

UL  430.78kb/s

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...

DL  3.38 Mb/s

UL  430.78kb/s

 

 

Ping?

Want me to Google that for you?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

"Upozorenje! Moguće je da je ICMP promet na vašoj mreži onemogućen!"

Poslano: 4

Izgubljeno: 100%

15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

I ja sam korisnik B-net usluga i moram priznat da jesam zadovoljan, iako bi moglo biti i bolje

 

Po speedtestu brzina sasvim stabilna i nije mi se desilo da oscilira iako nas ima preko 30 u zgradi na njihovoj mrezi

upload 4.09 Mb/s

download 0.49 Mb/s

ping odlicnih 6 ms

 

i umalo zaboravih, kod telefona imaju takodjer flat opciju, za 20 kn mjesecno doista neogranicen razgovor unutar fiksne nacionalne mreze

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2010 8:00 (jazz_1802).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
jazz_1802 kaže...

I ja sam korisnik B-net usluga i moram priznat da jesam zadovoljan, iako bi moglo biti i bolje

 

Po speedtestu brzina sasvim stabilna i nije mi se desilo da oscilira iako nas ima preko 30 u zgradi na njihovoj mrezi

upload 4.09 Mb/s

download 0.49 Mb/s

ping odlicnih 6 ms

 

i umalo zaboravih, kod telefona imaju takodjer flat opciju, za 20 kn mjesecno doista neogranicen razgovor unutar fiksne nacionalne mreze

 

Obrnio si :D osim ako ti upload nije 512KBps xD

Want me to Google that for you?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...

"Upozorenje! Moguće je da je ICMP promet na vašoj mreži onemogućen!"

Poslano: 4

Izgubljeno: 100%

 

Googlaj enabling icmp ili nesto slicno, i nac ces kako se preko cmd-a u 2-3 komande to ukljuci pa onda  javi kakav ti je ping !

Want me to Google that for you?
15 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

hm, moram primijetiti da i meni nešto zadnjih dana brzina u večernjim terminima varira, što inače nije baš slučaj........   ah, mora da rade na nečem

Hedonism Is My LifeStyle
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da vas pitam: dali se dialer (hack) može spojiti na b-netov internet (noob pitanje ali moram ga postaviti jer nisam dovoljno naučen o tome i nebi htio nešto da se desi, a dogodilo mi se dva puta da sam morao palit - gasit router)

 

Inaće vrlo sam zadovoljan s njihovim internetom jer zaista ono šta platiš to i dobiješ, stvarno nikakvih primjedbi i preporučujem.

 

 

PS oprostite radi ovog off topica gore.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 18:44 (Riba).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ogromni bandwith dropovi oko 9 navecer... to je j SRAMOTA.... sa 8 mbita na 1.5... i manje...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

NE mogu vjerovat ni video najgore kvalitete na utube-u se ne može pogledat u komadu... Ja mislim da ne može gore od ovog, sramota. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Meni su neki dan promijenili pristup na 3dxcarnetu  s ppoe na pptp. Stari ruter mi nije radio s dinamičkim pptp pa sam morao kupiti njihov. Više to nije ono što je bilo, oscilacije su velike i ponašanje internet veze je u početku bilo neobjašnjivo (pucanje, ruter se ne može spojiti dok ne resetiram modem i ruter i računalo itd. Sada je kao nešto bolje (čitaj stabilnije) ali...

 

Povremeno odigram cod4 (žičana veza), gdje se sada stalno događaju zatrzavanja i praktički je neigrivo, fluidnosti nema, iako ping izgleda ok (ispod 50). Čačkao sam po ruteru (dlink dir635), ima prašumu opcija, isključivo i uključivo qos,  upnp, port forwarding, wish, ali poboljšanja nema.

 

Uglavnom, prije bi bnetu dao ocjenu 5, ali sada ni trojku :-(  Ogromno razočarenje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
xilC kaže...

NE mogu vjerovat ni video najgore kvalitete na utube-u se ne može pogledat u komadu... Ja mislim da ne može gore od ovog, sramota. 

 

Ne bih volio da ispadne da ovo govorim braneći Bnet ali vjerujem iz iskustva (koristeći više broadband operatera) da je Youtube vrlo specifičan website, u smislu da je sasvim moguće da moraju barem katkada dozirati bandwidth. Pa zar nije poznata stvar da na Youtube-u baš i nema pravila kod brzine - nekad će se neki video visoke kvalitete downloadati sasvim zadovoljavajuće a onda neki bezvezni mali, video će štekati (dok inače veza ne šteka). Mislim da meni doma (a koristim Bnet) u pravilu s Youtube-a krene lijepo downloadati, iako mislim da nikad ne iskoristi puni bandwidth moje veze ali se onda, ovisno o dužini videa (nekad možda niti ne stigne) postepeno smanjuje da bi do kraja downloadao na kojih 50-60 KB/s.

domicius
15 godina
odjavljen
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
weevil kaže...

ruter se ne može spojiti dok ne resetiram modem i ruter i računalo

Meni se zna dogoditi da WiFi radi danima bez prekida i onda kad dođe do prekida (recimo restart računala) više se ne mogu spojit na WiFi dok ne restartam i računalo i router ISTOVREMENO.

 

Sama veza ima velike oscilacije, a povremeno se znatnije uspori pa pomaže samo restart routera.

 

Još najdebilnija stvar koju su mi napravili je bio update software-a u nedjelju malo iza 8 sati navečer (vjerojatno vrijeme kad je najviše ljudi na netu). Srećom restart routera nije napravio permanentnu štetu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da se i ja ukljucim u temu... krajem 6.mj. istice mi ugovor(konacno!) sa Tcomom za ADSL i za telefon. Posto vec imam prosireni digitalni TV od Bneta, uzeti cu cijeli njihov 3D paket. jednostavno su najjeftiniji. Takoder, kako sam student razmisljao sam o tome da uzmem opciju Carnet. No, prijatelj koji tamo kaze tvrdi da Carnet prati nesto u vezi autorskih prava te vidi kada skidas npr film sa torrenta te ti fino nabiju ban. No, ipak, uzeti cu obicni 3D onda. Do sad s televizorom nisam imao NIKAKVE probleme, niti zamrzavanje slike, niti ista drugo. Prijatelj takoder iz mjesta gdje sam i ja (Velika Gorica) ima njihov net i kaze kako nikada do sad nije imao problema. Ima li jos koga tko zivi gdje/blizu kao i ja pa da moze dati kakav osobni dojam/iskustva. Cesto cujem price kako telefon nema siignala, kako vikendom net ne radi/spor je itd...

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja imam 2D paket i sad su mi digli brzinu na 8 Mbps (Osmijeh), imam kabelsku i net. Nikada mi nije doslo do nikakvih smetnji. Dosta mojih ima 3D paket i nema nikakvih prekida u telefonskoj liniji, net normalno radi. Moja preporuka! I da nemoj uzimati nikakav Carnet i slicno uzmi obican 2/3D paket. Carnet zna zezati prilikom connecta dok toga nema kod obicnog 2/3D paketa (mislim na onaj prozorcic u koji moras upisati username i pass prilikom pokusaja konektanja na net).

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Da li b.net podrzava Hrvatski Leskovac, dal netko zna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

JA sam isto pretplatnik na dvije kabelske,dva interneta od 8mbit-a i telefon/fax,cijeli racun mjesecno 370kn...i nikad problema s njima,nikakva zamrzavanja na TV-u,prekidanja na telefonu ili stekanja na Netu...a vec sam dugogodisnji pretplatnik od pocetka nakon T-coma (mjesecni racun od 850kn kod njih)...prezadovoljan sam...tako da preporuke svima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Istekla mi je ugovorna obveza na T-Comu pa se razmišljam da se prebacim na Bnet 3D...

 

Uzeo bi 20mbit internet, koliki je stvarni download, piše do 20480/1024 kbps, jel bar 19+ mbit?

clock2much
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

da pitam nekaj: jel se nekome receiver ponekad ugasi dok mijenjate programe? meni po nekoliko puta na dan, dok šaltam mi se samo prebaci u standby, pa sad neznam jel stvar u daljinskom ili receiveru? :S

Mislim da nisam ono što sam mislio da ne bih trebao biti, ali kad sam već takav dobro je da mislim da nisam ono što zapravo jesam.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Cele303 kaže...

Istekla mi je ugovorna obveza na T-Comu pa se razmišljam da se prebacim na Bnet 3D...

 

Uzeo bi 20mbit internet, koliki je stvarni download, piše do 20480/1024 kbps, jel bar 19+ mbit?

Također ista situacija. Bio sam u njihovoj poslovnici u Avenue Mallu ali sam ostao razočaran prostorom manjim od moje spavaće sobe u kojem rade dvije studentice koje znaju samo osnovne podatke koje ionako sam mogu vidjeti. Ne sviđa mi se to jer ako posluju tako kakva im je onda usluga...

Posjetite moju web stranicu: www.djchof.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Želim sebi uzeti taj Bnet. Malo sam surfao po njihovim stranicama ali me ipak nešto zanima:
1. mora li se uzeti telefon da bi se koristio net?
2. Koji net da uzmem Xcarnet ili Xunlimited. Mislim da je xunlimited bolji jer recimo ima 100kn mjesečno internet. Inače student sam
3. VIdim da se mora uzeti njihov router. Router se plaća godišnje, a može i mjesečno?
Kako do iPhonea 3GS - FreebieJeebies - još jedan scam ili ne?http://skrati.net/freebiejeebies ------- http://www.appleiphone3gs.org
15 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ja imam sad kao 16 mbita ali oni jedva isporucuju 10.5 mbita.. lol.. mislim da se vracam na 8...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?

1. Mozes bez telefona

2. Tvoj izbor, s tim da je xcarnet nesto jeftiniji

3. Ako uzmes tel. onda moras imat njihov router, ako imas samo net onda uzmes router koji hoces. Najma modema plaćaš mjesecno, 3 godine.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
Creative kaže...

Također ista situacija. Bio sam u njihovoj poslovnici u Avenue Mallu ali sam ostao razočaran prostorom manjim od moje spavaće sobe u kojem rade dvije studentice koje znaju samo osnovne podatke koje ionako sam mogu vidjeti. Ne sviđa mi se to jer ako posluju tako kakva im je onda usluga...

LOL, pa što će im više? Smijeh

I kakve bi to veze imalo sa njihovom uslugom? S druge strane, uzmi T-com, vidi kakve oni prostore imaju i po kakvim sve lokacijama pa vidi njihovu razinu usluge. Pa ti onda biraj operatera preba kvadraturi njihovih, u biti izložbenih prostora (jer što će im više, ne treba im niti za izložiti više prostora).

 

BTW, kritiku na nestručnost osoblja potpuno razumijem, al iskreno, koliko često si imao prilike naučiti nešto od takvog osoblja u drugim sličnim firmama? Ne znam za tebe al u pravilu mi se dešavalo (možda imam takav peh da uvijek naletim na novajliju, al čisto sumnjam) da znam više od njih i da ja njih moram educirati (a sve što sam napravio prije je pregledao njihov web) - al nekako mi se čini da je to problem koji većina posjetitelja ovog foruma ima...

domicius
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bnet - iskustva općenito ?
makisa kaže...
2. Koji net da uzmem Xcarnet ili Xunlimited. Mislim da je xunlimited bolji jer recimo ima 100kn mjesečno internet. Inače student sam

 

mrud kaže...

2. Tvoj izbor, s tim da je xcarnet nesto jeftiniji

Korisnik sam Bnet-a ali ne i XCARNet-a, no savjetujem blagi oprez kod uzimanja XCARNet-a. Pretraži malo iskustva korisnika na ovom forumu što se tiče korištenja tog paketa. Ovisno što ti je važno kod veze na internet, možda bi te neke stvari mogle zasmetati jer ako sam dobro shvatio CARNet čak neke stvari blokira te moguće stvara neke i druge probleme poput lošijeg ping-a (ako ti to predstavlja problem).

domicius
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice