Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.655.114
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

12 radnih dana. Obično aktivacija bude brže. Otkazivanje, ne.

 A koji je razlog da za otkazivanje treba vise vremena... koliko...

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Samo da mogu više naplatit u okviru zakonskog roka. Nisam rekao da prođe tih 12 radnih dana, nego da je obićno to pri kraju roka ili baš zadnji dan. Uključenje bude i ranije, iako je rok isti. To sam mislio.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

mene zanima zasto je rok samo mjesec dana za raskid ugovora bez penala? mislim što nisu oni prekršili ono što smo se dogovorili i što smo potpisali? pitam za ovih 20kn dodatnih

 

usput ima tko sto pametno preporuciti za novi zg trnsko?

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

mene zanima zasto je rok samo mjesec dana za raskid ugovora bez penala? mislim što nisu oni prekršili ono što smo se dogovorili i što smo potpisali? pitam za ovih 20kn dodatnih

 

usput ima tko sto pametno preporuciti za novi zg trnsko?

A sta pametno, ako si u gornjem djelu naselja prije Spara imas samo A1 kabel (B.net) ili optiku (bivsi Amis) ili eventualno bakrenu zicu paricu (HT), donji dio naselja iza Spara imas A1 kabel (B.net) ili eventualno bakrenu zicu paricu (HT).

 

Ili eventualno uzeti evotv ali za njega moras imati obavezno vanjsku antenu prema odasiljacu na sljemenu.

 

Pa sad ti biraj ili ostani na cemu si sad i dalje.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

mene zanima zasto je rok samo mjesec dana za raskid ugovora bez penala? mislim što nisu oni prekršili ono što smo se dogovorili i što smo potpisali? pitam za ovih 20kn dodatnih

 

 Zato što je tolika zakonska obveza, određena od HAKOM-a.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Sve 5, ali evo... Ja na jednoj adresi sam dobio pismo da je +20kn, a na drugoj nisam.
I logički bi mogao zaključiti da na toj adresi će ostati ista cijena, ali očito neće, zar ne?
Dobro kolega kaže, trebao bi prekinuti UO onda kad ja to želim, jer nije ono što sam potpisao. Netko može tih 30 dana biti van hr ili uopće ne dobiti pismo, i iznenaditi se tamo na idućem računu kada je kasno. Većina starijih neće niti obratiti pažnju na prvom-drugom-trećem računu, ali će onda im biti čudno, raspitati će se ili nazvati SZK i saznati da im je cijena UO porasla, a istekao datum kada su mogli prekinuti istu. Ne pratimo svi najbolji forum da smo upoznati s tih +20 kn stvarima
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja sam ih otkantao i uzeo Terrakom. Ternutno sam u postupku prelaska. Terrakom mi je dao takvu ponudu da je samo lud čovjek može odbiti. 

Vrijeme će pokazati da li sam ja bio lud ili ne :)

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zdgrunf kaže...

Ja sam ih otkantao i uzeo Terrakom. Ternutno sam u postupku prelaska. Terrakom mi je dao takvu ponudu da je samo lud čovjek može odbiti. 

Vrijeme će pokazati da li sam ja bio lud ili ne :)

 i točno, ponuda je kakva...?

16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Evo copy/paste s dokumenta:

 

USLUGA:
TRIO OPTIK [150.net + digi.tv + flat.tel]
INTERNET: Do 150/20 Mbps flat internet putem Terrakom optike (minimalna garantirana
brzina je 105/14,4 Mbps)
TELEVIZIJA: 100+ digitalnih TV programa na jednom prijemniku + multi.tv usluga
TELEFON: 0 kn/min neograničeno prema HR fix, HR mob i EU fix destinacijama
Oprema: instalacija od strane tehničara
Posebna pogodnost: Popust od 120,00 kn/mj prvih 6 mjeseci
Ograničena ponuda: 30 kn popusta svih 24 mj. ugovorne obveze, FILM besplatno 24 mj.,
Popust 10kn (SEPA)

 

Dakle, imam HBO i Cinemax cijele dvije godine badava. U početku plaćam prvih 6 mjeseci 79kn, poslije 199kn. Kvaka je da imaju svoju optiku do zgrade,a po stanovima se koristi kabelska.

 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zdgrunf kaže...

Evo copy/paste s dokumenta:

 

USLUGA:
TRIO OPTIK [150.net + digi.tv + flat.tel]
INTERNET: Do 150/20 Mbps flat internet putem Terrakom optike (minimalna garantirana
brzina je 105/14,4 Mbps)
TELEVIZIJA: 100+ digitalnih TV programa na jednom prijemniku + multi.tv usluga
TELEFON: 0 kn/min neograničeno prema HR fix, HR mob i EU fix destinacijama
Oprema: instalacija od strane tehničara
Posebna pogodnost: Popust od 120,00 kn/mj prvih 6 mjeseci
Ograničena ponuda: 30 kn popusta svih 24 mj. ugovorne obveze, FILM besplatno 24 mj.,
Popust 10kn (SEPA)

 

Dakle, imam HBO i Cinemax cijele dvije godine badava. U početku plaćam prvih 6 mjeseci 79kn, poslije 199kn. Kvaka je da imaju svoju optiku do zgrade,a po stanovima se koristi kabelska.

 ovo se stvarno cini kao super ponuda! 

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

da pitam jer vidim da nema nista pametno da tako kazem

iskon mozda ali opet nije to to nazalost

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
SeaCucumber2 kaže...

da pitam jer vidim da nema nista pametno da tako kazem

iskon mozda ali opet nije to to nazalost

 A kako ce ISKON doci do tebe, jedino po HT-ovoj bakrenoj zici - parici.

16 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

I, problem s tim bi bio...?

Free dostava, free 50 kn. https://revolut.com/referral/fabija2p9c!G10D21
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

pa kad unesem podatke i izbaci mi pakete koje bi mogao imati nude istu brzinu kao i bnet 35-50mbit. recimo sad imam skoro punu brzinu, dal bi iskon to mogao isto ne znam

 

i cijena je nesto visa

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kreću na jesen sa gigabitnim brzinama na HFC mreži!

Razgovarao sa jednim inžinjerom iz A1 koji je bio sa radnicima na terenu dok su ovo kod mene raskopavali i rovali (dovlače optiku još bliže zgradama) a dalje po običaju će šibat po koaksu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zdgrunf kaže...

Evo copy/paste s dokumenta:

 

USLUGA:
TRIO OPTIK [150.net + digi.tv + flat.tel]
INTERNET: Do 150/20 Mbps flat internet putem Terrakom optike (minimalna garantirana
brzina je 105/14,4 Mbps)
TELEVIZIJA: 100+ digitalnih TV programa na jednom prijemniku + multi.tv usluga
TELEFON: 0 kn/min neograničeno prema HR fix, HR mob i EU fix destinacijama
Oprema: instalacija od strane tehničara
Posebna pogodnost: Popust od 120,00 kn/mj prvih 6 mjeseci
Ograničena ponuda: 30 kn popusta svih 24 mj. ugovorne obveze, FILM besplatno 24 mj.,
Popust 10kn (SEPA)

 

Dakle, imam HBO i Cinemax cijele dvije godine badava. U početku plaćam prvih 6 mjeseci 79kn, poslije 199kn. Kvaka je da imaju svoju optiku do zgrade,a po stanovima se koristi kabelska.

 Meni su u petak to spojili. Na zalost brzina nije ni blizu deklarirane 150 mbit, pa cak niti minimalne koju moraju po zakonu (105)... pratio sam petak-sub-ned vise puta tijekom dana, resetirao ruter itd, obicno je oko 40-60 mbit, ponekad oko 90-100, a mozda jednom ili dvaput je bila 120-130. I stalno varira, jedino nikad nije 150.

 

Router je Technicolor, pretpostavljam onaj stari škart koji je A1 pred 15 godina davao.

 

BTW, taj 10 kn SEPA popust je popust za trajni nalog?

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 11:57 (Minneyar).
4 godine
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bjelouška kaže...

Kreću na jesen sa gigabitnim brzinama na HFC mreži!

Razgovarao sa jednim inžinjerom iz A1 koji je bio sa radnicima na terenu dok su ovo kod mene raskopavali i rovali (dovlače optiku još bliže zgradama) a dalje po običaju će šibat po koaksu.

 NEĆE oni sigurno nikad uvodit gigabitne brzine, to što kopaju nema veze sa tim već redovnim održavanjem sustava. Vidi se da taj tehničar(inžinjer) sa kojim si pričao nema pojma!

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...

 Meni su u petak to spojili. Na zalost brzina nije ni blizu deklarirane 150 mbit, pa cak niti minimalne koju moraju po zakonu (105)... pratio sam petak-sub-ned vise puta tijekom dana, resetirao ruter itd, obicno je oko 40-60 mbit, ponekad oko 90-100, a mozda jednom ili dvaput je bila 120-130. I stalno varira, jedino nikad nije 150.

 

 

Rezultate mjerenja prema teh. sluzbi, moraju rjesiti barem 70% ugovorene brzine; i tu nema spora, kako, je pak njihov problem. Mislim da na HAKOMovom sajtu imas "official" mjerenje brzine; iako i Speedtestove rezultate neki ISPevi uzimaju kao relevantne (iako se uvijek mogu pozvati na ovaj HAKOMov test).

 

Ako si "mjerio" torrentima, recimo skidajuci Ubuntu ISO, pazi da ti broj konekcija ne ubija link ;)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
cesnjovka kaže...
Bjelouška kaže...

Kreću na jesen sa gigabitnim brzinama na HFC mreži!

Razgovarao sa jednim inžinjerom iz A1 koji je bio sa radnicima na terenu dok su ovo kod mene raskopavali i rovali (dovlače optiku još bliže zgradama) a dalje po običaju će šibat po koaksu.

 NEĆE oni sigurno nikad uvodit gigabitne brzine, to što kopaju nema veze sa tim već redovnim održavanjem sustava. Vidi se da taj tehničar(inžinjer) sa kojim si pričao nema pojma!

 Hoće kad uvedu DOCSIS 3.1.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...
Minneyar kaže...

 Meni su u petak to spojili. Na zalost brzina nije ni blizu deklarirane 150 mbit, pa cak niti minimalne koju moraju po zakonu (105)... pratio sam petak-sub-ned vise puta tijekom dana, resetirao ruter itd, obicno je oko 40-60 mbit, ponekad oko 90-100, a mozda jednom ili dvaput je bila 120-130. I stalno varira, jedino nikad nije 150.

 

 

Rezultate mjerenja prema teh. sluzbi, moraju rjesiti barem 70% ugovorene brzine; i tu nema spora, kako, je pak njihov problem. Mislim da na HAKOMovom sajtu imas "official" mjerenje brzine; iako i Speedtestove rezultate neki ISPevi uzimaju kao relevantne (iako se uvijek mogu pozvati na ovaj HAKOMov test).

 

Ako si "mjerio" torrentima, recimo skidajuci Ubuntu ISO, pazi da ti broj konekcija ne ubija link ;)

 Ugooglaj HAKOMetar. Ostalo će ti sve biti jasno.

13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ma evo link da ti bude lakše:

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1144

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Mjerio sam speedtestom. Isprobat cu i preko HAKOM-a, al danas cu ih vec nazvat i rec im da sam kroz 3 dana 10 puta dnevno mjerio i da je 80% vremena brzina oko 40-60.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Mjeris LAN-om il na WiFiu? 

12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

LAN, Cat6 kabel, gigabitna mrezna, do petka sam bio na A1 i tam je bilo 150 mbit uvijek stabilno. Tako da nije do mene definitivno. Sad, pitanje je dal je do šrot rutera ili su neki "veći" problemi sa kompletnom infrastrukturom/ centralom ili stogod.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Bnetov TC7200 je meni bez beda gurao njihovih 150/15 u downloadu, upload je zezao par mbit, ali unutar ovih 70%; tako da bih rekao da bi TC to trebao moci prozvakati bez beda.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Znam da ide to inace, ali mozda je neispravan. Uopce mi je cudno da u 2019. godini daju taj router, a donedavno su davali nekakav Fritz koji je navodno nekoliko kategorija bolji... Moguce da su mi uvalili neki prastari skart iz skladista...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Minneyar kaže...

 

BTW, taj 10 kn SEPA popust je popust za trajni nalog?

 

Da, popust na trajni nalog. Mene iskreno zaboli jeli 100 ili 150. Važniji mi je ping

4 godine
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
zdgrunf kaže...
Minneyar kaže...

 

BTW, taj 10 kn SEPA popust je popust za trajni nalog?

 

Da, popust na trajni nalog. Mene iskreno zaboli jeli 100 ili 150. Važniji mi je ping

 Sad kad puste na jesen ili početkom sljedeće godine DOCSIS 3.1 bit će još bolji ping, bar bi trebao bit bolji.

13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
cesnjovka kaže...

 Sad kad puste na jesen ili početkom sljedeće godine DOCSIS 3.1 bit će još bolji ping, bar bi trebao bit bolji.

 To govore već dvije godine .

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Zvao sam da vidim šta mi nude za produljenje, s obzirom da mi ističe ugovor 15.11.

 

Ništa.

 

Za Turbo 3D 199 kn plus 20 kn namet plus 49 kn prošireni. 268 kn ukupno. Ne pada mi napamet. 

HZV
 
2 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice