Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.658.503
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ihush kaže...
-jedino je problematična hakomova app za brzinu.. (+ dodana riječ mobilna mreža).. tj naravno da mora biti nešto službeno, ali šteta što se korisnik tad mora tako maltretirati tjeda dana jer iste-identične rezultate u tom slučaju daje svaki speedtest

Ostavi se gluposti. Usporedjivanje ovako nekih stvari je ko da prometni fakultet koristi zbirku zadataka koju koristi pmf i kaze da imaju iste razine matematike.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

-jesam li već napomenuo da si kranje glup? .. ako nisam, pa eto sad, glup si. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
ihush kaže...

-jesam li već napomenuo da si kranje glup? .. ako nisam, pa eto sad, glup si. :)

 Argumenti kao i uvijek na nivou. Ne tangira me ni najmanje, al prestani gluparat s usporedbama speedtesta i hakometra. Alergican sam na gluparanje po internetu neukih piskarala jer u moru teksta netko mozda prenese tvoju glupost dalje i ona nastavi zivjet po internetu, kao i ona s marginom (ta nije tvoja).

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2019 11:39 (sandokan111).
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Sa drugog foruma info:
''Navodno potpisan ugovor sa Kaon media za docsis 3.1 modeme. 50$ komad cijena za A1. Živi bili pa vidjeli.''
 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...
Sa drugog foruma info:
''Navodno potpisan ugovor sa Kaon media za docsis 3.1 modeme. 50$ komad cijena za A1. Živi bili pa vidjeli.''

 Vjerovatno su ih dobili po tako nižim cijenama jer ih oni ipak nabavljaju na veliko, inače dođu oko 150$ pa na više.

I ja sam iz jednog izvora iz A1 saznao da uvode ove godine docsis3.1 u hfc mrežu.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Koja je šema s tin crticama?
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Produžio sam ugovor sa Bnetom i u u ugovoru se pojavila nova stavka koja nije prije postojala:
- Prijateljska promo postojeći_3D (korištenjem Prijateljske promocije.... naknada če biti umanjena za 70kn. Nakon isteka promotivnog razdoblja, naplaćuje se redovna mjesečna naknada paketa)
Ukupna cijena mjesečne naknade je ostala ista, ali je tu famozna nova stavka.
Da li vi imate tu stavku? Šta im znači "nakon isteka promotivnog razdoblja..."

 

Poslao sam im mail sa upitom prije 2 tjedna i naravno nisam još dobio nikakav odgovor.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

To znači da dok si pod ovom ugovornom obvezom da imaš taj popust. Kad ti istekne ugovorna obveza onda će ti cijena skočiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
C64 kaže...

..

 

Poslao sam im mail sa upitom prije 2 tjedna i naravno nisam još dobio nikakav odgovor.

 

 -priloži dokaz (mail) i prijavi, žali se..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
C64-imaš ovdje pod Uvjeti korištenja - Prijateljska promocija

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav društvo,
Situacija je sljedeća, istječe mi ugovor za trio paket kod A1 za nešto više od 2 tjedna te me je danas zvao agent i ponudio mi produženje ugovora po istim uvjetima ko i dosada. No čuo sam još prije da je moguće ispregovarati bolje uvjete na način da se podnese zahtjev za raskidom te vas onda kroz par dana zove neki agent za zadržavanje korisnika ili kako već s kojim se može pregovarati o uvjetima. Tu proceduru bi ja i proveo no čitao sam nedavno da je HAKOM donio neku odredbu kojom zabranjuje teleoperateru nagovaranje klijenata na ostanak pa me interesira ima li ko novih iskustava/saznanja o tome.
Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
meodary kaže...

Pozdrav društvo,
Situacija je sljedeća, istječe mi ugovor za trio paket kod A1 za nešto više od 2 tjedna te me je danas zvao agent i ponudio mi produženje ugovora po istim uvjetima ko i dosada. No čuo sam još prije da je moguće ispregovarati bolje uvjete na način da se podnese zahtjev za raskidom te vas onda kroz par dana zove neki agent za zadržavanje korisnika ili kako već s kojim se može pregovarati o uvjetima. Tu proceduru bi ja i proveo no čitao sam nedavno da je HAKOM donio neku odredbu kojom zabranjuje teleoperateru nagovaranje klijenata na ostanak pa me interesira ima li ko novih iskustava/saznanja o tome.
Unaprijed hvala.

 

Vrati se par stranica u threadu unazad, netko je pisao da su prestali s tom praksom. NAzalost, imam istu situaciju kao ti, nema popusta. :/

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Proučite ovo pod Uvjeti korištenja Posebna ponuda za postojeće B.net korisnike i po tome tražite popust. Ovo je novo, od 12 mjeseca.

https://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/fiksne-usluge/a1-privatni-korisnici
 
0 0 hvala 4
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Jovanka kaže...
meodary kaže...

Pozdrav društvo,
Situacija je sljedeća, istječe mi ugovor za trio paket kod A1 za nešto više od 2 tjedna te me je danas zvao agent i ponudio mi produženje ugovora po istim uvjetima ko i dosada. No čuo sam još prije da je moguće ispregovarati bolje uvjete na način da se podnese zahtjev za raskidom te vas onda kroz par dana zove neki agent za zadržavanje korisnika ili kako već s kojim se može pregovarati o uvjetima. Tu proceduru bi ja i proveo no čitao sam nedavno da je HAKOM donio neku odredbu kojom zabranjuje teleoperateru nagovaranje klijenata na ostanak pa me interesira ima li ko novih iskustava/saznanja o tome.
Unaprijed hvala.

 

Vrati se par stranica u threadu unazad, netko je pisao da su prestali s tom praksom. NAzalost, imam istu situaciju kao ti, nema popusta. :/

 Meni je bio došao generički mail da mogu dobiti popust do 60kn ako produžim ugovor.

Kada sam ih zvao, nisam mogao dobiti nikakv popust, jer imam Top paket u kojem imam Ligu prvaka i SK HD za 15kn (tu mi je popust i više ne mogu dobiti)

Jedino su mi povečali brzinu interneta sa 120 na 150MB

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Mene su samo zvali nakon isteka ugovorne obveze i nudili 24 mjeseca (Triple play, bez dodatnih paketa) za 15kn vise :D Tu sam trazio da zovu sutra jer sam trenutno u guzvi, na što su mi eksplicitno rekli da ne zovu ponovno (i nisu) :D

 

Ja se nećkam potezati ista po ovom pitanju barem jos par mjeseci jer, hush hush, DOCSIS 3.1, pa da se ne ujebem sa ugovornom obvezom...

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Pitanje:
U jednom stanu koji se renta imam stari TV (32" LG, vjerojatno 10+ godina starosti), koji je bio spojen već 7+ godina na susjedova bnet.
Onda je postajala opcija da bnet Tv u to vrijeme ide na više TVa. Susjed i ja smo dogovorili onda nešto, on je uzeo bnet Tv, spojio svoja 3 u stanu i meni davao godinama signal kao 4. TV-u.
Sve je super radilo, sad dođem u stan nakon 2-3 tjedna izbivanja, i nemam više sliku?
Dali se nešto mijenjalo na bnetu u 2020. ili je TV prestar i ne može više emitirati taj signal (ako je uopće i bitno, budući da ne ide preko antene)?
Također, plaćamo godinama 80 kn pretplatu HRT-u, a cijela zgrada nema antenu (prema predstavniku stanara, ne radi antena 10+godina) i svi gledaju TV putem internet providera / bnet (A1) je po cijeloj zgradi i kvartu #1 od početka. Pitati ću još u drugoj temi, ali zanima me, pošto već toliko plaćam(o) godinama, zašto ne bi imali i pravo neko da postave novu antenu na zgradu?
14 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?

To s antenom objesi mačku o rep. A za prvo pitanje, vidi sa susjedom kakva je njemu situacija. Možda su ukinuli analogni signal?

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Punti kaže...

To s antenom objesi mačku o rep. A za prvo pitanje, vidi sa susjedom kakva je njemu situacija. Možda su ukinuli analogni signal?

 On kaže da ima i dalje sve normalno na svim televizorima.

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Punti kaže...

To s antenom objesi mačku o rep. A za prvo pitanje, vidi sa susjedom kakva je njemu situacija. Možda su ukinuli analogni signal?

 On kaže da ima i dalje sve normalno na svim televizorima.

 Provjeri kabel koji ide od njegovog stana do tvog. Da se nije kabel oštetio negdi, pogotovo ako godinama stoji i ako je izložen vanjskim utjecajima.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Filox kaže...

 Provjeri kabel koji ide od njegovog stana do tvog. Da se nije kabel oštetio negdi, pogotovo ako godinama stoji i ako je izložen vanjskim utjecajima.

 Ma nije kabel nikakvim vanjskim utjecajima izložen.

Sve s njim štima.

Dali je možda do TV-a? Stariji je, znam da se nešto mijenja signal i da stariji Tv uređaji nisu podržani?

Dali to onda uopće ima veze s bnet ili je to samo ako ide preko antene?

 

5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Filox kaže...

 Provjeri kabel koji ide od njegovog stana do tvog. Da se nije kabel oštetio negdi, pogotovo ako godinama stoji i ako je izložen vanjskim utjecajima.

 Ma nije kabel nikakvim vanjskim utjecajima izložen.

Sve s njim štima.

Dali je možda do TV-a? Stariji je, znam da se nešto mijenja signal i da stariji Tv uređaji nisu podržani?

Dali to onda uopće ima veze s bnet ili je to samo ako ide preko antene?

 

 Mijenja se signal sa DVB-T na DVB-T2, zemaljski digitalni signal drugačije frekvencije ili tako nešto. Istina je da TV koji ima samo DVB-T prijamnik ne može dekodirat signal DVB-T2, ali ako je TV spojen preko B-Net routera, onda TV ne radi tu konverziju signala, nego router, odnosno onaj TV box od B-Neta. TV, koliko sam ja razumio, u tom slučaju prima već dekodirani signal i nije bitno koji receiver ima, jer je sav posao obavila kutija od B-Neta.

 

Zato ne znam što bi mogao bit problem, ali mislim da to sa vrstom signala nema veze. Trebao bi moći i staru CRT televiziju normalno spojiti.

 

Možda sam i nešto krivo povezao i pobrkao, pa neka me netko ispravi ako griješim.

 

EDIT:

Ako signal ne ide preko B-Net kutije, pa u TV, nego direktno iz zida, onda je možda ipak do signala i starosti televizije. Nisam siguran kakva je kofiguracija, kako je spojeno sve.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.1.2020 9:59 (Filox).
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Napravi ponovno pretraživanje na tv
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ag008 kaže...
Napravi ponovno pretraživanje na tv

 Hvala, našlo je osnovne programe. Ne mogu vjerovati da se nisam toga sjetio pod broj 1.

Istina, nemam 20+ programa kao prije, ali za sada je dovoljno i da osnovni programi rade!

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
x360gamer kaže...
Pitanje:
U jednom stanu koji se renta imam stari TV (32" LG, vjerojatno 10+ godina starosti), koji je bio spojen već 7+ godina na susjedova bnet.
Onda je postajala opcija da bnet Tv u to vrijeme ide na više TVa. Susjed i ja smo dogovorili onda nešto, on je uzeo bnet Tv, spojio svoja 3 u stanu i meni davao godinama signal kao 4. TV-u.
Sve je super radilo, sad dođem u stan nakon 2-3 tjedna izbivanja, i nemam više sliku?
Dali se nešto mijenjalo na bnetu u 2020. ili je TV prestar i ne može više emitirati taj signal (ako je uopće i bitno, budući da ne ide preko antene)?
Također, plaćamo godinama 80 kn pretplatu HRT-u, a cijela zgrada nema antenu (prema predstavniku stanara, ne radi antena 10+godina) i svi gledaju TV putem internet providera / bnet (A1) je po cijeloj zgradi i kvartu #1 od početka. Pitati ću još u drugoj temi, ali zanima me, pošto već toliko plaćam(o) godinama, zašto ne bi imali i pravo neko da postave novu antenu na zgradu?

Pa popravite si ZAS u zgradi, stisni predstavnika suvlasnika, angazirajte neki servis i popravite ono sto vam neradi vec 10+ godina, ZAS je zajednicki dio zgrade i odrzavate ga iz pricuve.

 

Trebao si pronaci cca 35 analognih TV programa i ako imas DVB-C tuner u TV-u jos 9 digitalnih TV programa u HD rezoluciji

 

x360gamer kaže...
Ag008 kaže...
Napravi ponovno pretraživanje na tv

 Hvala, našlo je osnovne programe. Ne mogu vjerovati da se nisam toga sjetio pod broj 1.

Istina, nemam 20+ programa kao prije, ali za sada je dovoljno i da osnovni programi rade!

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2020 14:25 (Bugov moljac).
10 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav,  istice mi ugovor od Bneta 3D paket trenutno 219kn odkad su povecali naknadu pa me interesira dali se moze dobiti nesto bolja ponuda sa otkazivanjem ugovora i slicno ili jer potrebo poslat zahtjev za drugog operatera da bi se javila sluzba za zadrzavanje korisnika?  Pitam jer vidim da se spominje da nakon otkazivanja ugovora  vise ne zovu pa jel neko imao sta drukcijeg iskustva pri kraju ugovora s njima nedavno?

Do isteka mi je jos 2 mjeseca jucer su me zvali te nudili produzenje ugovora po istoj cijeni uz dodatak prosirenog paketa na sto sam rekao da cu im se javit,  T-com je takoder uveo Gfast- optiku u zgradu te je njihova ponuda 240kn s time da se nisam pozvao na cijenik posebnih ponuda sto imaju na svojoj stranici po 210kn za 3D kao kod Bneta,  probao bi poslat zahtjev za raskid ugovora 10 prije isteka ugovora samo se nebi  volio naci bez usluge pa ako moze koji savjet,  Zahvaljujem.

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

 

 

Istekla mi je ona famozna pretplata. Račun iz 12 mj. prošle godine i 5mj. prošle godine je razlika nekih 100 kuna. Pretplata je istekla u 07 prošle godine.

Zvao sam, te mi nude 30 kuna manje uz ugovorenu obavezu uz 24 mjeseca. To kada sam pričao sa službom za korisnike koju sam čekao 10-ak minuta da mi se javi su mi ponudili.

Kada sam zvao onu famoznu tele prodaju rekli su prvih 12 mj 373 kune, drugih 12mj 44 kune. Oni su se odmah javili.

 

Uglavnom na ništa još nisam pristao, te ne vidim zašto bih za nekih 10-20-30 kuna pristao na ugovornu obavezu uz ono što sada ima od paketa.

Ne zanimae me neko minimalno povećanja ponude, npr. veći broj programa, jer mi eto to nije primarno u životu. Uz istu cijenu.

 

Razmišljam i da pređem konkurenciji, ali oni nisam više na koasijalnom kabelu, nego na nekoj TK tehnologiji.

 

Kojim putem krenuti?

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
PzKpfw kaže...

 

 

Istekla mi je ona famozna pretplata. Račun iz 12 mj. prošle godine i 5mj. prošle godine je razlika nekih 100 kuna. Pretplata je istekla u 07 prošle godine.

Zvao sam, te mi nude 30 kuna manje uz ugovorenu obavezu uz 24 mjeseca. To kada sam pričao sa službom za korisnike koju sam čekao 10-ak minuta da mi se javi su mi ponudili.

Kada sam zvao onu famoznu tele prodaju rekli su prvih 12 mj 373 kune, drugih 12mj 44 kune. Oni su se odmah javili.

 

Uglavnom na ništa još nisam pristao, te ne vidim zašto bih za nekih 10-20-30 kuna pristao na ugovornu obavezu uz ono što sada ima od paketa.

Ne zanimae me neko minimalno povećanja ponude, npr. veći broj programa, jer mi eto to nije primarno u životu. Uz istu cijenu.

 

Razmišljam i da pređem konkurenciji, ali oni nisam više na koasijalnom kabelu, nego na nekoj TK tehnologiji.

 

Kojim putem krenuti?

 

 

 Ja bih osobno uvijek radije bio na koaksijalnom kabelu, nego na telefonskoj žici. Zašto? Bezveze, novija je žica, može veći bandwidth podnijeti, ali u pravilu ako telefonska žica radi OK i ako je brzina stabilna, onda nema nikakve razlike. Bez obzira na to što znam da nema razlike u brzini, meni opet draži koaksial, a to samo B-net ima, prema tome... 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
PzKpfw kaže...

 

 

Istekla mi je ona famozna pretplata. Račun iz 12 mj. prošle godine i 5mj. prošle godine je razlika nekih 100 kuna. Pretplata je istekla u 07 prošle godine.

Zvao sam, te mi nude 30 kuna manje uz ugovorenu obavezu uz 24 mjeseca. To kada sam pričao sa službom za korisnike koju sam čekao 10-ak minuta da mi se javi su mi ponudili.

Kada sam zvao onu famoznu tele prodaju rekli su prvih 12 mj 373 kune, drugih 12mj 44 kune. Oni su se odmah javili.

 

Uglavnom na ništa još nisam pristao, te ne vidim zašto bih za nekih 10-20-30 kuna pristao na ugovornu obavezu uz ono što sada ima od paketa.

Ne zanimae me neko minimalno povećanja ponude, npr. veći broj programa, jer mi eto to nije primarno u životu. Uz istu cijenu.

 

Razmišljam i da pređem konkurenciji, ali oni nisam više na koasijalnom kabelu, nego na nekoj TK tehnologiji.

 

Kojim putem krenuti?

 

 

 Samo jedan put postoji. Put druga Tita.

 

Terrakom optik ti nije dostupan? 

 

Smrt fašizmu

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 11:54 (Ezio).
13 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Ovaj A1 je gomila kretena. Prvo mi nitko nije rekao da trebaju bušiti i vući kablove, kao to ne govore korisnicima jer bi ih onda hrpa odmah otkantala odmah u startu. Onda da bi gledao tv moraju provući dva kabla.
Nakon svega toga kažem ja ok i onda ne mogu probušiti rupu. Nakon treće rupe kažem ja to neće ići bilo je dosta bušenja i onda mi kaže da ako ne probuše ne mogu zvati službu koja to popravlja. Poslao sam i doma i rekao da ću sam popraviti.
Ovo je zadnji put da sam imao posla s tim kretenima. Da mi nude besplatno ne bi uzeo.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice