Dijeljenje interneta s susjedima

poruka: 8
|
čitano: 4.555
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje interneta s susjedima

Da li je ilegalno dijeliti internetsku vezu s susjedima? Povezan sam s susjedom pa me zanima

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje interneta s susjedima

Prema T-comu, službeno je ilegalno.No to dijeljenje apsolutno nitko ne provijerava.Ne zato što T-com to ne bi htio, već je tehnički gotovo nemoguće utvrditi da li ti svoju vezu djeliš sa vlastitim kompjuterima ili čim već, u vlastitoj kućnoj mreži, ili se susjed spaja bežićno na tvoju kućnu mrežu.Takve provjere bi zahtjevale cloak&dagger špijunske metode + sudski nalog za ulaz u privatne posjede građana, naloge koje T-com apsolutno ne bi dobio u 99.99% slučajeva.

 

Dakle, nema te čega biti strah, dijeli slobodno, jedino to nemoj spominjati dijelatnicima T-coma, ikad.Ako te budu pitali sa kime djeliš vezu, reci da imaš doma još računala (mama, tata, sestra... itd).Makar te neće pitati, ja još nisam čuo da su nekog pitali.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dijeljenje interneta s susjedima
warlin kaže...

Da li je ilegalno dijeliti internetsku vezu s susjedima? Povezan sam s susjedom pa me zanima

-ne može biti ilegalno tj kao posao na crno, ako je posao.. novac, ako imaš korsit tad je to djelatnost za koju nisi registriran.

-vlasnik linije je odgovoran, u slučaju npr prijave (torrent) tad si kriv, tj ako drugima omogućuješ pristup moraš znati pavila, npr ne možeš biti doktor, električar.. ne možeš prepisati recept ili atestirati el.instalacije mada možda imaš znanje-kvalifikaciju za to. Za liniju, tad kao vlasnik moraš osigurati da nitko ne može kršiti zakon tvojom opremom, kao i da postoje logovi (jednako kao što to ima ISP ili telekom).

-u slučaju kad ne znaš da netko koristi tvoju liniju, tad si samo odgovoran, ali tad bi susjed bio provalnik.

Možda bi najjednostavnije bilo objasniti posudbom auta, rentacar i sl. ili gledanjem filma, slušanjem glazbe.. dok nije javno izvođenje ili distribucija, do tad je kao osobna upotreba OK. Sve ostalo nije OK (ali za sad nitko ne kontrolira).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje interneta s susjedima

Ako ti se netko okači na lokalnu mrežu i radi kriminalne aktivnosti, onda si ti kao vlasnik tel linije.NADRAPAO.Policija objašnjenja tipa, nisam ja skido CP netko mi se nakači na wireless, baš i ne puši.Kako ćeš ti to dokazati.Dakle dijeli vezu ako znaš da je osoba sa kojom djeliš vezu, pouzdana.Ako baš i nisi siguran, razmisli.

 

Radi skidanja torrenta u vidu muzike, filmova i piratiziranih igara se ne moraš zamarati, tj možeš uredno skidati.Neće ti nitko pokucati radi toga na vrata.Kakva god da jesmo banana država ipak nismo kapitalističko-fašistička tvorevina USA ili UK tipa.Jedino čega se na netu treba paziti je CP i crne burze tipa Silk road tj. nemoj browsati po darknetu.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dijeljenje interneta s susjedima

Jel bi funkcioniralo da proširim signal iz jedne kuće u drugu sa wireless range extenderom, koliko bi to dobro funkcioniralo sa po 2-5 uređaja u svakoj kući?

Veza je 40 mbit, kako bi se moglo podijeliti da je u svakoj kući 20 mbit a ne da neki uređaj preuzima većinu veze, i kako izbjeći poteškoće na mjestu gdje su dostupne obje veze, i izvornog routera i od range extendera, znalo je u takvim situacijama na nekim uređajima biti poteškoća sa vezom dok je upaljen range ekstender.

Koje bi bilo bolje rješenje? žica nije baš praktična ali nije ni isključena.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 13:08 (bgm256).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Dijeljenje interneta s susjedima

Moraces imati negdje neki router gdje ces to podesiti. Prava pristupa ogranicenja protoka i sl...

16 godina
offline
Re: Dijeljenje interneta s susjedima
bgm256 kaže...

Jel bi funkcioniralo da proširim signal iz jedne kuće u drugu sa wireless range extenderom, koliko bi to dobro funkcioniralo sa po 2-5 uređaja u svakoj kući?

Veza je 40 mbit, kako bi se moglo podijeliti da je u svakoj kući 20 mbit a ne da neki uređaj preuzima većinu veze, i kako izbjeći poteškoće na mjestu gdje su dostupne obje veze, i izvornog routera i od range extendera, znalo je u takvim situacijama na nekim uređajima biti poteškoća sa vezom dok je upaljen range ekstender.

Koje bi bilo bolje rješenje? žica nije baš praktična ali nije ni isključena.

 Router i range extender podesi da imaju drugi SSID ili password ili oboje. Za ovo što ti želiš podjeliti vezu na dva jednaka dijela je malo teže, ali izvedivo. Treba ti ili router sa dobrim QoS-om ili Mikrotik.

Lumia 520, 640, 830, 930, 950
12 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje interneta s susjedima

Mogu li si ikako pomoći sa ova 2 uređaja koja imam na raspolaganju:

 

range extender tp link 801

http://www.hydshop.in/product_images/r/483/WA801ND_300mbps_access_point__80562_zoom.jpg

 

router fritz box 7330

https://avm.de/fileadmin/user_upload/Global/Produkte/FRITZBox/7330/fritzbox_7330_left_de_640x400.png

 

je li uopće neophodno podijeliti veze na 20/20 tj pola u svakoj kući ako ne želim usporavanja u drugoj? koliko mogu očekivati problema u drugoj kući ako se u prvoj kući nađu npr dvojica što gledaju youtube na 1080p60  ili skidaju nešto na max brzini 

 

Koje bi drugo rješenje bilo dobro a ne preskupo ako ovo gore ne pomaže?

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2017 14:24 (bgm256).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice