Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

poruka: 27
|
čitano: 25.065
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

Ok, ovo nisam mogao naći u postojećim temama (svi imaju wireless)..... Znači imam D-Linkov 2640R router i dva računala... jedno od njih je već otprije spojeno i radi super, e sad mene zanime dali ću imati kakvih problema ako na taj router onim kablom spojim još jedno računalo. Strah me je ovih problema:

- Dali će moći oba računala u isto vrijeme biti online

- Dali će veza na svakom biti 3mbs ili će na svakom biti 1.5 mbs

- Dali će mi biti visok ping ako sa oba računala igram na istom serveru u isto vrijeme (ne lan, nego baš neki server od CoD4 sa još 12 igrača recimo)

- Dali će se ta računala međusobno vidjeti kao u LAN-u.....

Molim odgovorite mi na ova pitanja jer danas-sutra mi dolazi kum sa onim konektorima da ih stavi na kablove i spoji ih na komp i modem...

Life taker and heart breaker
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Nisam nikad pokušavo nešt slično ja imam jedan žično spojen na router a svi ostali idu bežično i veza mi je dost dobra. Na forumu je već otvorena slična tema pa se jedan ti požalio da kad uključi drugi komp da mu se ovaj prvi isključi (s internet), nije mu nitko odgovorio...

Kod igrica bi mogo imat problema s istom IP adresom...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Mogu biti u isto vrijeme online ako je router spojen na net, a ne da se sa kompa spajas na net.

 

Veza će se dijelit, al ako je jedan komp niš ne skida, drugi ima punih 3mbs.

 

Ping nemam pojma...

 

Trebali bi se vidjet u lan-u, bar prema mom skromnom mišljenju.

14 godina
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

Ja imam spojena dva računala na isti ruter i radi sve bez problema i kad je drugo računalo na internetu meni utorrent skida brzinom 450 kb/s i što je najbolje  plaćamo račun popola Smijeh

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
The Geek kaže...

Ok, ovo nisam mogao naći u postojećim temama (svi imaju wireless)..... Znači imam D-Linkov 2640R router i dva računala... jedno od njih je već otprije spojeno i radi super, e sad mene zanime dali ću imati kakvih problema ako na taj router onim kablom spojim još jedno računalo. Strah me je ovih problema:

- Dali će moći oba računala u isto vrijeme biti online

- Dali će veza na svakom biti 3mbs ili će na svakom biti 1.5 mbs

- Dali će mi biti visok ping ako sa oba računala igram na istom serveru u isto vrijeme (ne lan, nego baš neki server od CoD4 sa još 12 igrača recimo)

- Dali će se ta računala međusobno vidjeti kao u LAN-u.....

Molim odgovorite mi na ova pitanja jer danas-sutra mi dolazi kum sa onim konektorima da ih stavi na kablove i spoji ih na komp i modem...

Na taj jedan ruter možeš spojiti dva kompa ,a što se tiče veze djelii će se npr ako ti i još neko ste u isto vrijeme na internetu brzina download-a  će biti 1.5 mb/ a  kad budeš sam na internetu onda će ti brzina biti ponovo 3 mb/s a što se tiče pinga ako ste u isto vrijeme igrate nebi trebao da bude visok Smijeh

RIDER
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
rider15 kaže...
The Geek kaže...

Ok, ovo nisam mogao naći u postojećim temama (svi imaju wireless)..... Znači imam D-Linkov 2640R router i dva računala... jedno od njih je već otprije spojeno i radi super, e sad mene zanime dali ću imati kakvih problema ako na taj router onim kablom spojim još jedno računalo. Strah me je ovih problema:

- Dali će moći oba računala u isto vrijeme biti online

- Dali će veza na svakom biti 3mbs ili će na svakom biti 1.5 mbs

- Dali će mi biti visok ping ako sa oba računala igram na istom serveru u isto vrijeme (ne lan, nego baš neki server od CoD4 sa još 12 igrača recimo)

- Dali će se ta računala međusobno vidjeti kao u LAN-u.....

Molim odgovorite mi na ova pitanja jer danas-sutra mi dolazi kum sa onim konektorima da ih stavi na kablove i spoji ih na komp i modem...

Na taj jedan ruter možeš spojiti dva kompa ,a što se tiče veze djelii će se npr ako ti i još neko ste u isto vrijeme na internetu brzina download-a  će biti 1.5 mb/ a  kad budeš sam na internetu onda će ti brzina biti ponovo 3 mb/s a što se tiče pinga ako ste u isto vrijeme igrate nebi trebao da bude visok Smijeh

Pa ne dijeli se veza tako direktno odma?!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
The Geek kaže...

Ok, ovo nisam mogao naći u postojećim temama (svi imaju wireless)..... Znači imam D-Linkov 2640R router i dva računala... jedno od njih je već otprije spojeno i radi super, e sad mene zanime dali ću imati kakvih problema ako na taj router onim kablom spojim još jedno računalo. Strah me je ovih problema:

- Dali će moći oba računala u isto vrijeme biti online

- Dali će veza na svakom biti 3mbs ili će na svakom biti 1.5 mbs

- Dali će mi biti visok ping ako sa oba računala igram na istom serveru u isto vrijeme (ne lan, nego baš neki server od CoD4 sa još 12 igrača recimo)

- Dali će se ta računala međusobno vidjeti kao u LAN-u.....

Molim odgovorite mi na ova pitanja jer danas-sutra mi dolazi kum sa onim konektorima da ih stavi na kablove i spoji ih na komp i modem...

Pod uslovom da ti router radi u router modu a to ces znati ako mi odgvoris kako uspostavljas vezu na net. Ako imas na kompu neku vezu na koju moras kliknuti da bi isao na net onda je u bridge modu a ako si na netu cim upalis komp da ti nista ne dras po pitanju uspostave veze onda ti je u router modu. Ako je ovo drugo onda su odgovori sledeci:

 

- Moci ce nezavisno jedan od drugog

- veza ce biti pune brzine za oba kompa s tim da ce ruter rasporedjivati brzinu prema potrebi. Znaci nema automatske podjele pola pola.

- sto se tice pinga to zavisi od mnogo faktora

- ako ih podesis tako da se vide nda ce se vidjeti

 

Ovdje imas sve to detaljno objasnjeno:

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

15 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Hvala svima... malo me bilo strah čisto zbog pinga jer ja bih oba koristio za igranje cod4 i dvojke preko neta, sa ocem i prijateljima, bilo u lanu ili sa drugim ljudima.......

EDIT: @logic: Meni je komp na netu čim ga upalim znači prema ovome je u router načinu....

Life taker and heart breaker
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2010 11:18 (The Geek).
14 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

dali mogu spojit sa kablom drugi kompjuter koji je udaljen 30-40 met?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

@ The Geek, propustnost je ukupno (od centrale) 3Gbit, identično kao da skidaš više stvari na jednoma računalu, ali u radu ili igranju to nije nikakav problem. (Možeš bez problema spojiti cca 250 PCa).

Ping ne ovisi o broju računala. Bit će manje-više isti, osim što zagušena mreža (više korisnika, printanje, sheranje itd..) bez posebnih brzih switcheva, može biti problema. Dakle za normalnu upotrebu uglavnom neprimjetno. Za igranje je najvažniji ping, download je obično dovoljan, ponekad upload zna biti usko grlo. (prevedeno, ne seedati dok igraš).

 

@ maki1, Radit će... deklarirana duljina mrežnog kabela CAT5E je 100m (do 300m). Tad je potrebno postaviti dodatnu opremu zbog stabilnosti signala.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

PUNO TI HVALA!

16 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

evo, ovako...

dakle, imam maleni problem, koji mene vec muci malo duze, pa da ga rijesim uz pomoc Vas, ako je ikako moguce...

dakle, fora je slijedeća...

imam wireless internet, i dva kompa(bratov i moj)...

ne muci me nista u vezi toga, nego, kad igram co4 svakih 15-ak sekundi mi ide "coneection interrupted"...

e sad, znam da je to zbog wirelessa, jer on svako malo gubi signal, al ga brzo uspostavlja natrag, tak da se to surfanjem ne primjeti...

ali, u igrama koje trebaju stalnu konekciju to mi radi probleme...

e sad, znam da je rjesenje kupnja cabla....

cabel imam, i on je ukopčan, dakle, komp je spojen s routerom, ali i dalje je u wireless načinu rada...

dakle, signal ne ide cablom, nego wirelessom...

ak bi mi mogli rec(napisati..:D) postupak kak da podesim negdje, bilo kaj, da to proradi kroz cabal...

imam winse 7, pls trebam to sredit, da igram ko covjek, redovito spusim 20 deathova samo zbog toga, ...

hvala unaprijed..Osmijeh

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2010 15:53 (angel of fire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Nije ti palo napamet iskljuciti wireless?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
logic kaže...

Nije ti palo napamet iskljuciti wireless?

isključim ja wireless, al onda nije nikako povezano, ne poveže se nikako..

gdje da ukljucim lan( na routeru svijetli lampica za lan, al komp nije povezan prek lana)

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.2.2010 18:41 (angel of fire).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Kad ukopcas kabala u komp i onda u router u port 1 recimo zasvijetli li lampica na routeru za port 1? Ako ne svijetli kabal ti ne valja a ako svijetli mozda ti mrezna karta nije instalirana. Provjeri to pa se javi i idemo dale ili prati tutorijal na ovom linku

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
logic kaže...

Kad ukopcas kabala u komp i onda u router u port 1 recimo zasvijetli li lampica na routeru za port 1? Ako ne svijetli kabal ti ne valja a ako svijetli mozda ti mrezna karta nije instalirana. Provjeri to pa se javi i idemo dale ili prati tutorijal na ovom linku

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

lampica svijetli, sto znaci da je cabel dobar...

krivo si me razumio....

ja ne zelim spojiti svoj i burazov komp, nego svoj spojiti lan cablom na internet(router)...

to u ovom linku nije napisano...:P

Psssssst Zecovi spavaju
15 godina
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
angel of fire kaže...

 

lampica svijetli, sto znaci da je cabel dobar...

krivo si me razumio....

ja ne zelim spojiti svoj i burazov komp, nego svoj spojiti lan cablom na internet(router)...

to u ovom linku nije napisano...:P

 -dobro je razumio. Upravo to što želiš.

Tvoja dva PCa su i do sad bili spojeni, razlika je samo u načinu spajanja (žica ili bez..). Samo što to vjerojatno do sad nisi trebao/koristio..

Na PCu također postoji indikator, kod spajanja-odspajanja OS detektira konekciju/prekid i po tomu znaš dali je hardware OK.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Razuio sam ja sta ti zelis kao sto kolega iznad rece. Spajanje j eu sustini isto i razlikuje se samo u jednom broju a to je IP adresa gatewaya ;)

16 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

tnx ljudi, evo riješio sam....

trebali su driveri za lan, i onda sam isključil wireless, sad je sve ok..

tnx..Osmijeh

Psssssst Zecovi spavaju
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

genijalac. ocekuje da nesto radi a ne upali ;)

 

A mogao si i hvala stisnuti jer sam ti ja rekoa da je to mozda problem nekoliko postova iznad ;)

Danasnja djeca su nezahvalna ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2010 11:42 (logic).
15 godina
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
logic kaže...

Kad ukopcas kabala u komp i onda u router u port 1 recimo zasvijetli li lampica na routeru za port 1? Ako ne svijetli kabal ti ne valja a ako svijetli mozda ti mrezna karta nije instalirana. Provjeri to pa se javi i idemo dale ili prati tutorijal na ovom linku

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

 Nevinašce ... ('hvala' button samo zauzima dragocijeno mjesto na ekranu)

- usput, vrlo neobično da korisnik nema instaliran mrežni driver, pogotovo na win-7, ali eto i to se dešava.

 

-''.. upališ motorku''? Smijeh ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2010 12:46 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
ihush kaže...
logic kaže...

Kad ukopcas kabala u komp i onda u router u port 1 recimo zasvijetli li lampica na routeru za port 1? Ako ne svijetli kabal ti ne valja a ako svijetli mozda ti mrezna karta nije instalirana. Provjeri to pa se javi i idemo dale ili prati tutorijal na ovom linku

 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=10705

 Nevinašce ... ('hvala' button samo zauzima dragocijeno mjesto na ekranu)

- usput, vrlo neobično da korisnik nema instaliran mrežni driver, pogotovo na win-7, ali eto i to se dešava.

 

-''.. upališ motorku''? Smijeh ..

nije bio instaliran jer kad sam ja winse stavljao, niej ni bilo drivera za 7-icu, pa ih nije povukan s neta...

doro, i koji ku*ac sad zaje*bavate, pomogli ste, hvala jos jednom, da sam znal ne bi pital...

nismo svi tak pametni ko vi...Izlanuo se

ebalo vas "hvala" ko da ce vam kita narast veca ak ces imat vise zvjezdica, ljepo sam zahvalio...

 

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2010 12:52 (angel of fire).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

sad mi je zao sto sam se trudio nezahvalnice jedan.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja
logic kaže...

sad mi je zao sto sam se trudio nezahvalnice jedan.

pa cekaj malo, jel jesam rekao: "hvala"....

i stavrno puno hvala, dugo sam trazil rjesenje...

al nije fer od tebe da mene sad tu napadas zato kaj to nisam znao...

Izlanuo se

reko sam hvala i to u par navrata, nemoj me budalom radit..

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dva računala i jedan router, pitanje oko spaja

Ja sam stavio smajli i nisam ni trazio hvala ali tvoj rijecnik i stav pokazuju nepostovanje prema mom znanju i vremenu i kolega koji su ti nesebicno pomogli ili barem to pokusali

 

Ovo ti niej trebalo

 

"

nije bio instaliran jer kad sam ja winse stavljao, niej ni bilo drivera za 7-icu, pa ih nije povukan s neta...

doro, i koji ku*ac sad zaje*bavate, pomogli ste, hvala jos jednom, da sam znal ne bi pital...

nismo svi tak pametni ko vi...Izlanuo se

ebalo vas "hvala" ko da ce vam kita narast veca ak ces imat vise zvjezdica, ljepo sam zahvalio..."

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2010 16:25 (logic).
12 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

Dakle ovako, imam 2 laptopa, jedan žičano spojen a drugi spojim na susjedin net preko wifi-a i nemogu istodobno koristiti jedno korisničko ime i lozinku?
Šta trebam raditi, kako postavke namjestiti da mogu oba kompa na net istodobno ?
Pomoć molimm! :)

ekky97
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dva računala i jedan router, pitanje oko spajanja.

pitanje, osobno računalo imam spojeno na modem, na drugi ulaz spojen mi je laptop,kabelom

na laptopu mi bude neko vrijeme veza i sve u redu, ali onda prekine veza,tj sve je u redu,piše,ali ne otvara niti jednu stranicu

mislim da je problem sa ip adresom, da trebam promjeniti nešto na laptopu,da se ne podudaraju adrese, ali neznam točno kako

može pomoć...?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice