H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 455.710
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Ja san in Zadra , a za postu telekom je nekih kilometar , tu negdi

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Zovi njih da ti naprave testiranje, pa ako ti mogu ponudit zadovoljavajuće uzmi. No kabela ima vjerojatno preko kilometar možda 1.5 km sto ce ti dat maksimalnu kao i na adsl2+ ili manju znaci 20 Mbita realno.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Fala ti puno!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Pozz svima :)

 

Jedno pitanje :)

 

Zanimaju me iskustva korsinika H1 telekoma U Osijeku, i unaprijed se isprićavam ako na slićno pitanje već postoji odgovor.

 

Konkretno zanimaju me sljedeće stvari :

 

Vrijeme čekanja ukljućenja usluge od datuma potpisivanja ugovora (mislim na realno vrijeme ne ono ugovoreno ako postoji razlika)

 

Kvaliteta usluge (pod ovim mislim na kvalitetu tv slike i interneta te iskustva sa kvarovima te pucanjem veze)

 

Brzina internet signala (opet realna) i prosjećni ping

 

Raćun za korištenje usluge, odnosno postojeli još neki dodatni troškovi osim onih koji su navedeni pod opisom usluga ili eventualno u ugovoru

 

Dostupnost i strućnost službe za korisnike

 

I još jedno bitno, Zar nema fox adria unutar tv usluge ? :) Na stranici su navedeni samo foxLife i foxCrime :)

 

 

I naravno preporuke korisnika što se tiće paketa koji su ponuđeni, trenutno planiram uzeti H1trio VDSL, navedena cijena je 249 kn/mj :)

 

Hvala unaprijed na svim odgovorima :)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: H1 telekom?
zus1 kaže...

Pozz svima :)

 

Jedno pitanje :)

 

Zanimaju me iskustva korsinika H1 telekoma U Osijeku, i unaprijed se isprićavam ako na slićno pitanje već postoji odgovor.

 

Konkretno zanimaju me sljedeće stvari :

 

Vrijeme čekanja ukljućenja usluge od datuma potpisivanja ugovora (mislim na realno vrijeme ne ono ugovoreno ako postoji razlika)

 

Kvaliteta usluge (pod ovim mislim na kvalitetu tv slike i interneta te iskustva sa kvarovima te pucanjem veze)

 

Brzina internet signala (opet realna) i prosjećni ping

 

Raćun za korištenje usluge, odnosno postojeli još neki dodatni troškovi osim onih koji su navedeni pod opisom usluga ili eventualno u ugovoru

 

Dostupnost i strućnost službe za korisnike

 

I još jedno bitno, Zar nema fox adria unutar tv usluge ? :) Na stranici su navedeni samo foxLife i foxCrime :)

 

 

I naravno preporuke korisnika što se tiće paketa koji su ponuđeni, trenutno planiram uzeti H1trio VDSL, navedena cijena je 249 kn/mj :)

 

Hvala unaprijed na svim odgovorima :)

 

 

 

Svježi sam korisnik H1 u Osijeku pa eto da ti odgovorim. Na uključenje sam čekao nekih mjesec, mjesec i pol dana, nisam siguran jer smo mjenjali dva puta ugovor. Veza dosad nije nikada pukla, TV radi odlično, definitivno puno brže od MaxTVa. Sučelje je lijepo i intuitivno, daljinski je smješan ali se brzo navikneš. Brzina interneta mi je trenutačno 4mbit, iako sam potpisao ugovor na 8. Rečeno mi je da su greškom aktivirali 4, a ne 8 i da treba svaki čas se promjeniti, ali ih zovem već tjedan dana i govore sljedeći tjedan, tako da mi je tu zamjerka. Valjda će skoro i to. Osim toga, 4 mbit je stabilno, 3.90-4.01 kaže speedtest kad god testirao. Trenutačno je ping 31 što je za neradnu večer odlično. U igrama malo varira, ali nikada nije ogroman i neupotrebljiv. 

Prvi račun još nije sletio tako da ne znam ima li sakrivenih troškova, ali nebi trebalo biti, pogotovo ako ne telefoniraš puno na fiksni. Za fox ne znam, sorry. 

 

Osim toga, koristim trio adsl paket što znači da sam nekim dijelom na njihovoj infrastrukturi, pa je valjda zbog toga veza i sve stabilnije. Čuo sam puno loših iskustava od uključenja do stabilnosti interneta, ali ja stvarno nemam ni najmanje zamjerke osim što još čekam eto ono povećanje brzine. PRovjeri si maksimalnu propusnost interneta, oduzmi 5mbit ako koristiš IPTV i udri po najvećem paketu koji nude, stvarno su best-buy ISP kod nas trenutno, barem od ovih široko dostupnih :))

14 godina
offline
Re: H1 telekom?

dupli post, sry.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.12.2013 10:32 (SebaOS).
10 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Hvala na odgovoru :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Zanima me dali mi netko može dati savjet.

 

Trenutno imam H1 telekom telefon + Tcom internet, htjeo bi se prebaciti sve na jedno.

 

E sad, gledao sam malo po cijenama i zaključio sljedeće, kako god okrenuo i optima, tcom, h1 etc, koji god da uzmem, morat ću koristiti od tcoma infrastrukturu.

 

Sad me zanima, pošto trenutno doma imam internet od 200kb/26kb dali bi ja mogao uzeti H1 trio paket, internet (flat) + telefon + tv od 2-4mb brzina za 199kn i dali bi to kod mene radilo, ženska mi je rekla u H1 da nebi radi brzine ALI u optimi da bi, sad tko tu koga j...

 

Još me jedna stvar zanima, što se tiće te infrastrukture od tcom-a, koliko bi ja onda morao plačati tcom-u? Dali bi onda opet morao plačati 80kn tcom-u za internet brzinu i 80kn za telefonski priključak plus tih 199kn mjesečno ili samo 199kn mjesečno?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Kad pređeš na npr H1 ne placa se t-comu, sve ti je uracunato u cijenu, znaci za tih 199 dobijes net 4 Mbita i 1 GB probeta, tv i telefon, ako hoces flat promet jos 50 kn na tih 199 i to je sve sto placas, to su ti oni trio Bit paketi za preko HT-a.

E sad ako imas net od tcoma uđi u modem i daj nam parametre dsl veze, ponajvise me zanima attenuation pa cemo znati koliku max mozes imat brzinu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

zar mu se nebi više isplatila Optima?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Optima ima najgoru IPTV platformu, koliko god da je isplativo, rijetko kome radi ispravno, cesta trzanja i slicno. A probem se ne rijesava, jer bi izgleda cijeli IPTV sustav prekrojit i napraviti kako treba.

I to ide ovako korisnik ima pre savrsenu paricu, ono par m od centrale, margina 30, graf linije savrsen a tv šteka.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
H1 telekom?

Pozdrav ljudi, naime imam problema sa povezivanjem prevo wi-fia vise uredaja, najcesce samo jedan moze. Imam zyxel zxv10 w300, no kada udem u njegove postavke nemogu nadem nista osim wi-fi postavki tj. prije sam kod prijatelja na optimi samo ukljucio DHCP i mos koliko os uredaja. Mogu li se te postavke routera kako otkljucati ili mogu li stari router od t-com speed touch koristiti za h1?

I Love Milka
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
zanima me koliku bi max brzinu mogao uzeti jer se planiram prebacit s t-kome na H1, evo podataka iz modema :

Uptime: 3 days, 23:39:41
DSL Type: G.992.5 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.085 / 9.157
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 1,91 / 64,67
Output Power (Up/Down) [dBm]: 13,5 / 18,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 6,5 / 9,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 14,5 / 18,0

Hvala! :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
1.

Modem je zte txv10 w300, ti modemi imaju problema s wifi, treba stavit b+g standard i onda je OK.

2.

Tebi ide bez problema i preko 20 Mbita maksimalna.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Kolika su iskustva sa prebacivanjem na H1 na području Novog Zagreba? Trenutno sam HT korisnik i nisam nešto previše zadovoljan budući da od kada je krenula VoIP migracija imam drastične smetnje na samoj liniji (doslovno net puca svake minute, provjereno u sustavu), propusnost na parici mi je smanjena sa 15 na 12 (mjerenja s DSLAM-a), i ne baš preugodna iskustva sa samim tehničarima koji me uvjeravaju i mene i starog koji smo oboje inžinjeri (ja doduše budući, a on FER-ovac) i čak nekakve optužbe da smo mi dirali opremu me nekako tjeraju od tvrtke u kojoj sam stvarno od samih početaka. Budući da sam student, a i obavljam dio posla preko interneta, kako to ide s prebacivanjem usluge kod njih? Još su mi uvalili smeće od ADB routera koji proizvodi Pirelli, koji iskreno ne proizvodi oke gume, al na kalendare nemam nikakvih prigovora {#} (Random macho moment). 

Još nisam provjerio sa ljudovima iz H1 to, više volim čuti mišljenja samih korisnika, a i PC - stručnjak, imaš kakvih savjeta? :) Hvala svima unaprijed^^ 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Hmm, mozda da ti zamjene modem u tg782i ili sx763, i prekontroliraj spojeve. Ako su ti pri prebacivanju na voip makli splitter vrati ga nazad jer na mrezi jos uvijek ima napajanja od potsa i radi probleme.

A sad h1 ak imas s ht problema moze bit samo jos gore po pitanju dolaska tehnicara i popravaka.
Ako cijena nije presudna HT no.1 jer je infrastruktura njihova (kabeli) pa ce prije popravit, jer kad si na drugom operateru onda idu natezanja ht -h1 itd.

Ja npr. Doma imam ADB-a, uzeo jednog sebi na test i prezadovoljan s njim, a mogu birat koji cu kad ih sve vozim sa sobom u autu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Ma zamolio sam ih budući da sam si sam prijavio smetnju (radim u SZK HT-a) jer mi linija stvarno užaš bila, a do tada nikakvih problema. Trenutno ih nema kao na lageru, a thompson mi je pri resetu linije nakon dugih 4 ili 5 godina službe otišao u vječna počivališta (što nema baš smisla, ali ništa ga više nije vratilo nazad). Probao sam i sa splitterom nazad, jer smo primjetili da nekim korisnicima to pomaže, ali meni je tada sve mrtvo. Mislim svjestan sam da mi je srednja žalost, vidljivo iz samih mjerenja, atenuacija je velika:

Maksimalna procijenjena ADSL brzina u downstream smjeru14.836 Mb/sMaksimalna procijenjena ADSL brzina u upstream smjeru1.086 Mb/sSNR margina u downstream smjeru10.400 dBSNR margina u upstream smjeru20.400 dBAtenuacija u downstream smjeru37.500 dBAtenuacija u upstream smjeru20.700 dBIzlazna snaga ADSL signala u downstream smjeru18.900 dBmIzlazna snaga ADSL signala u upstream smjeru13.100 dBm

 

Bi li možda poboljšalo stanje da promjenim na samim svojim kablovima u kućnim instalacijama? Budući da sam elektrotehničar, a i radio sam par mjeseci na mrežama, doduše više čisti LAN, htio bih ipak savjet nekoga iskusnijeg.

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Ako je stari kabel ako to nitko godinama nije dirao, uticnicu ako imas itd, promjena kabela i to u UTP znacu LAN kabel bi dosta pomogla.

No posto imas adb, logiraj se kao administrator i odi na dsl parametre i ukljuci bitswap i SRA opciju, trebalo bi se stanje s punjanjem popravit.

Javi mi se na pp pa se mozemo cut i preko skype da tu ne spamamo H1 temu.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
PC - stručnjak kaže...
Kad pređeš na npr H1 ne placa se t-comu, sve ti je uracunato u cijenu, znaci za tih 199 dobijes net 4 Mbita i 1 GB probeta, tv i telefon, ako hoces flat promet jos 50 kn na tih 199 i to je sve sto placas, to su ti oni trio Bit paketi za preko HT-a.

E sad ako imas net od tcoma uđi u modem i daj nam parametre dsl veze, ponajvise me zanima attenuation pa cemo znati koliku max mozes imat brzinu.

 

 

a jel moguće da na BITu onda ostavim svoj modem od T-coma?

maximalna propusnost 20 mb/s, aktiviroa 10/mbs u t-comu stavili su 12500 radi voipa, marigna 7,2 db te gušenje 17 db

 

što misliš?

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Modem mozes bez problema ostavit, jedino neznam dali i h1 na bitstreamu koristi iste pvc portove al to se lako izmjeni.

Ako ti sad sve radi moralo bi i s h1, iako h1 ima trenutno puno bolji modem od HT-a
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
PC - stručnjak kaže...
Modem mozes bez problema ostavit, jedino neznam dali i h1 na bitstreamu koristi iste pvc portove al to se lako izmjeni.

Ako ti sad sve radi moralo bi i s h1, iako h1 ima trenutno puno bolji modem od HT-a

 

 

H1 bit stream ima ZTE ako se dobro sjećam, dok full H1 ima bolji modem...

12 godina
offline
Re: H1 telekom?
HDesignz kaže...
PC - stručnjak kaže...
Modem mozes bez problema ostavit, jedino neznam dali i h1 na bitstreamu koristi iste pvc portove al to se lako izmjeni.

Ako ti sad sve radi moralo bi i s h1, iako h1 ima trenutno puno bolji modem od HT-a

 

 

H1 bit stream ima ZTE ako se dobro sjećam, dok full H1 ima bolji modem...

Ja sam na punom paketu dobio ZTE, a susjed par mjeseci kasnije Fritza. Ali meni svejedno, ovaj radi, a i izgleda puno bolje u dnevnom :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Fritz ide svima, ima na stranicama njihovim.

E da koliko se sad ceka na prebacivanje broja kod njih, meni s vipom za mjesec dana istjece ugovor pa bi mogo probat s njima, iako s vipom nikakvih problema. Ili cu produzit s vipom jer stvarno sam zadovoljan uslugom. 1. Puta kad sam selio broj odabro sam h1 ali nisu prenesli broj vise od 2 mj pa uzeo vip.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
H1 telekom?

To je onda nešto novo, očito su potrošili zalihe ZTE-a. Mislim da susjed nije čekao duže od mjesec dana.

 

Inače, zadnjih par dana mi dva iskonovca dolazila na vrata i čudili se kako to mogu imat trio paket za 199 kuna...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
H1 telekom?

Pozz,imam problema sa Telefonom,internetom i H1 TV-om.Prije 2 sata sve je radilo kako treba,ali sada odjednom,sve pocelo stekati.Problem je sljedeci:Telefon mi ne radi(cuje se ukucavanje br ali akda treba poceti zvati,nista),pokusao sam sa moba nazvat kucni tel,ali izbaciva me.Net mi svako toliko puca a H1 TV mi ima smetnje teske.Susreo sam se vec sa slicnim problemom,ali nikad mi nije tel bas ovako doslovno crko.Nazvao sam sluzbu za korisnike i on mi je reko da istekam iz splitera zicu od tel i da spojim direktno...Ali ja ga ne kuzim,gdje da ja tu zicu onda

ustekam.Ako vi znate,molim vas napisite malo bolje,jer ovaj tip nezna objasnjavat.Ja mu kazem,da ja u zidu nemam onako ulaz,kao sto imamo na kompu za net,nego direktno su mi iz zida zice vani.Sad vjerojatno ja sam krivo shvatio,pa molio bih vas da mi objasnite taj princip spajanja malo bolje.Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Znaci ako ti ide direkt iz zida u splitter onda donesi telefon do tog mjesta i ustekaj taj kabel u telefon tamo di ti je ustekan onaj sto ide do splittera ( njega otkopcsj) no ako ti bas ne radi i sve steka onda ti je negdje puknula parica i sve radi po jednoj grani znaci od 2 zice jedna pukla i prekinuta. Tako da neka smetnju prebace na ht pa neka vide di je puklo.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
H1 telekom?

Mi zvali za prebacivanje sa tcoma na h1, onaj trio paket. Televizija+internet+telefon, a vec telefon imamo na h1. I kazu oni da moramo placati 250, odnosno 50 kuna vise zato jer usluga nije bas "dostupna" nama. Iako nam je telefon vec normalno prebacen. A meni sve to mirise na obicno sranje....

Ima itko slicnog iskustva

 

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Ako nisi na njihovom području da, treba 50kn više.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: H1 telekom?
Sum_of_all_fears kaže...

Ako nisi na njihovom području da, treba 50kn više.

Da živim 9 km od svog podrucja za tih 50 kuna više bi imao VDSL u njih bez naknade, koja sreća jbt {#}

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 19:56 (Et_Tu_Brute?).
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Eto, nažalost. Ako nije ULL, onda je T-comova žica i centrala i zato je 50kn više.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice