H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 457.065
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

pozdrav ljudi, planiram se prebacit na h1, zanima me hocu li moci imati VDSL sa ovim?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom?

kratko i jasno, hoćeš

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

wooohoooo! fala puno! sad ću skinut ceo internet {#}{#}{#}

 
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Pozdrav svima,

 

Razmišljam na prelazak na H1, jer zbog poslovne potrebe trebam nešto viši prosječni upload od jadi i bijede koju nude naši operateri....

 

Ovo je screen sa T-comovog Thomsona, mogu li očekivati barem 2Mbit uploada sa VDSLom na H1?

 

Hvala na pomoći!

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom?

posto tu pise iftn a prema tablici pise da se radi o huawei dslamu, moguce je da ces moc imat vdsl a na pceksperu je flash1 stavio http://postimg.org/image/lc7neaykf/ i po tome se vidi da ima gore parametre od tebe a upload je realan oko 5 mbps

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Za VDSL moraš bit na ULLu tj. na području naše centrale i ne dalje od 1600 metara.

 

P.S. Mi imamo ZTE DSLAMove...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
H1 telekom?

PC - stručnjak kaže da su na centralama uglavnom zastupljeni ercssoni a da se sada polako stavljaju huawei dslamovi a da negdje ima i siemens dslamova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Ne znam za ostale, ali H1 ima zetejce...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
H1 telekom?

aha, ono gore sto sam napisao je vazilo za t-com.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Bok ekipa,

 

Hvala svima na pomooći, možda sam mogao biti detaljniji. 

 

Zvao sam H1, i dobio sam informaciju da jesam na lokaciji gdje postoji H1 oprema u centrali, i mogu dobiti VDSL.

 

Problem je u tome, što sam ja želio naručiti VDSL brzinu od 30/10 (naime nisam siguran da ce mi 20/2 biti dovooljno što se uploada tiče, jer planiram držati online tečajeve sa puno screen sharinga i govora...), a dobio sam odgovor da mi to ne mogu garantirati.

 

Uglavnom, spika je ovakva:

 

"Možemo vam ponuditi 20/2, ali ne možemo znati da li možemo ponuditi upgrade brzine?"

 

Frka me da cu postići 2, dakle po ugovoru nemam se kaj bunit, a na kraju se ispostavi da mi to nije dosta, ne mogu dobiti povećanje brzine, a imam uteg na mudima 2 godine...

 

Pa me čisto zanimalo, da li realno mogu očekivati više od 2 Mbit uploada, ako dignem brzinu. 

 

Još jednom hvala svima na pomoći!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom?

ako neki lik sa ovakvom udaljenošću moze imat oko 6 mbps upload, logicno je da ti mozes imat vise iako mozda ne tocno 10 mbps. 15 mbps sigurno ne mozes imat

edit:ionako nemas što izgubit osim ako neki drugi isp nema optiku kod tebe ili zivis u zagrebu pa mozes koristit amisov vdsl ili si pored nekog faksa pa mozes koristit njihov wifi

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.5.2014 20:55 (peace_of_cake).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

koju bi max brzinu s ovom linijom mogao imati ?

kazu da mogu imati vdsl na h1 provjeri

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 9:04 (humb).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: H1 telekom?
Ender6600 kaže...

 

Uglavnom, spika je ovakva:

 

"Možemo vam ponuditi 20/2, ali ne možemo znati da li možemo ponuditi upgrade brzine?"

 

Frka me da cu postići 2, dakle po ugovoru nemam se kaj bunit, a na kraju se ispostavi da mi to nije dosta, ne mogu dobiti povećanje brzine, a imam uteg na mudima 2 godine...

 

Pa me čisto zanimalo, da li realno mogu očekivati više od 2 Mbit uploada, ako dignem brzinu. 

 

Još jednom hvala svima na pomoći!

Oni malo kake kvake.

Neka izađe njihov tehničar na teren, neka ti prikopča posebni router za VDSL 2 pa neka onda točno izmjeri sposobnost tvoje linije za VDSL 2.

 

Ove brzine koje si pokazao su brzine koje može propustiti router za DSL 2.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 8:39 (Budokai).
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

e ljudi ja sam na h1,ovih dana ja neznam sta se desava,al internet je katastrofa,imam 4mbps,al to nije to,on je tolko usporen da jedva otvorim facebook,i stalno puca veza,kad sam bio na t-com nikad nisam imo problema,sam da istekne ugovor jos malo,odma se vracam na t-com,ovo je cisto sranje

 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
DM-969 kaže...

e ljudi ja sam na h1,ovih dana ja neznam sta se desava,al internet je katastrofa,imam 4mbps,al to nije to,on je tolko usporen da jedva otvorim facebook,i stalno puca veza,kad sam bio na t-com nikad nisam imo problema,sam da istekne ugovor jos malo,odma se vracam na t-com,ovo je cisto sranje

Evo ti kakva je situacija u Šibeniku ...

 

 

Hasta La Victoria Siempre
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
iggy81f kaže...
DM-969 kaže...

e ljudi ja sam na h1,ovih dana ja neznam sta se desava,al internet je katastrofa,imam 4mbps,al to nije to,on je tolko usporen da jedva otvorim facebook,i stalno puca veza,kad sam bio na t-com nikad nisam imo problema,sam da istekne ugovor jos malo,odma se vracam na t-com,ovo je cisto sranje

Evo ti kakva je situacija u Šibeniku ...

 

 

a vi ste jos dobri,gledaj Beli Manastir,sad sam pravio test 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Šta ti fali? Sasvim ok.

 

Koji router imaš? Fritza 7330, ZTE W300B ili ZTE H201L (ili H201, nedajbože)? Kakvi su parametri i jesi na ULLu ili bitstream (splitter)?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Jel imate vi HRT2 HD?

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Ne ali u STB je ugrađen DVB-T MPEG2/4 tuner i kad se spoji antena, HRT2 HD radi sasvim ok.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Jel mi može netko reći općenitko kakva je tehnička podrška u h1? Jel imate problema s pucanjem veze, kakav je ping i jel dobivate odabranu brzinu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom?

Dodu na vrata, ovo ono... 100kn jeftinije, nista nemas... ja pitam za VDSL, moras biti 1km od centrale... ne mozes imati. Ajde covjece bjezi iz kuce gamad lopovska. Das 230kn za 10mbps i neki tamo internet i telefon paket... a da imam VDSL, sve to sa 20mbps i jos platim 250kn. Kak ih nije sram uopce onda doc na vrata.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Sum_of_all_fears kaže...

Ne ali u STB je ugrađen DVB-T MPEG2/4 tuner i kad se spoji antena, HRT2 HD radi sasvim ok.

Nemam antenu {#} 

Hvala na odgovoru!

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
15 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Da ne riskiram previše htio sam uzet h1 na ugovor od 12mj, kažu mi da u tom slučaju uključenje 500kn + modem 600kn... Jesu oni normalni?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Cisto zadovoljan.... 

10mpbs 10mpbs
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Pozdrav,

 

Trenutno sam korisnik H1 telekoma i nemam nekih vecih prituzbi,ali me zanima da li bi sa ovime mogao imati VDSL i koliki bi mi upload bio?

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

eo i meni su popravili vezu,ovih dana mi je bila katastrofalna veza,jedva da sam mogo facebook otvorit ili tako neku obicnu stranicu,a o youtube da i nepricam, i stalno mi pucala veza,pa sam ih nazvo i popravili su odmah,bio neki kvar kod njih,sad je sve u normali i zadovoljan sam sa h1, eo merenje

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.6.2014 17:58 (DM-969).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Iz kojeg razloga bi propusnost mogla pasti za 4Mbps? Konkretno, sa 23 na 19.

Imam optiku i Fritz 7360 pokazuje propusnost. Ne znam kada je točno pala.

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?
cruc1al kaže...

Pozdrav,

 

Trenutno sam korisnik H1 telekoma i nemam nekih vecih prituzbi,ali me zanima da li bi sa ovime mogao imati VDSL i koliki bi mi upload bio?

 

 

Ništa od VDSLa, barem po ovim podacima. Linija je malo lošija (slab spoj na jednoj žili) i vjerojatno si predaleko od centrale.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
chutac kaže...

Iz kojeg razloga bi propusnost mogla pasti za 4Mbps? Konkretno, sa 23 na 19.

Imam optiku i Fritz 7360 pokazuje propusnost. Ne znam kada je točno pala.

meni je pala sa 23 na 11, razlog cisto logican - pola moga sela se prebacilo na h1, mozda se se tvoji susjedi isto tako prebacili i mora nesto i njima ici

12 godina
offline
H1 telekom?

Trenutno sam na Iskonu pa se mislim prebacit na H1, da li mogu imati vdsl prema ovim podacima iz rutera?

 

 

Line mode: ADSL2+

Maximum line rate: 16376 kbps (downstream) / 1297 kbps (upstream)

Noise margin: 9.7 dB (downstream) / 28.1 dB (upstream)

Line attenuation: 13 dB (downstream) / 7.4 dB (upstream)

Output power: 18.5 dBm (downstream) / 12.6 dBm (upstream)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice