H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 455.918
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
bbbmarko01 kaže...
chutac kaže...

Iz kojeg razloga bi propusnost mogla pasti za 4Mbps? Konkretno, sa 23 na 19.

Imam optiku i Fritz 7360 pokazuje propusnost. Ne znam kada je točno pala.

meni je pala sa 23 na 11, razlog cisto logican - pola moga sela se prebacilo na h1, mozda se se tvoji susjedi isto tako prebacili i mora nesto i njima ici

Šta to ima veze?

Hebem te bože, ništa ne mogu imat da valja... 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
15 godina
offline
Re: H1 telekom?
Sum_of_all_fears kaže...

Ne ali u STB je ugrađen DVB-T MPEG2/4 tuner i kad se spoji antena, HRT2 HD radi sasvim ok.

 

Jel ovo sigurno? Može malo detalja? Kako se treba spojiti, antenom u njega pa iz njega antenom opet u TV ili antenom do STB-a pa HDMI-em do TV-a?

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Da, sigurno i isprobano.

 

Dakle, samo spojiš antenu na STB i pokreneš traženje programa (meni - postavke - postavljanje kanala (mislim da se tako zove, nađi u tom izborniku).

 

Ako ti je do sada bilo spojeno HDMIjem, ostavi tako. Bitno je da je antena spojena na STB (na starom STBu gornji konektor (RF IN), na novom N7700 jedini antenski). Ako imaš stari STB, donji RF OUT ti služi samo kao "prolaz" do antenskog od TVa koji u osnovi ne služi ničem (tj, ako hoćeš spojit VCR ili tako neš da bi snimao programe sa antene).

 

Ukratko - antena u STB, HDMI/SCART u TV, u meniju nađi pretragu kanala i minutu kasnije, imaš HRT2 HD - naravno, ako ga na tvom području ima.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
offline
H1 telekom?

Pa ima smisla, ali mi baš i ne uspjeva. U kojem meniju pretražujem kanale, od TV-a ili od H1? Probao sam oboje i nemam sreće. U Osijeku sam i HRT2HD je dostupan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Pa na meniju od STBa.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: H1 telekom?
SebaOS kaže...

Pa ima smisla, ali mi baš i ne uspjeva. U kojem meniju pretražujem kanale, od TV-a ili od H1? Probao sam oboje i nemam sreće. U Osijeku sam i HRT2HD je dostupan.

Zavisi di uštekaš antenu :) Meni je u STP-u i uredno je na kanalu 913, odma iza slovenskog HD kanala koji isto prenosi svjetsko :)

15 godina
offline
H1 telekom?

Imam onaj STB sa ulazom i izlazom za antenu, tamo uštekam (novu) antenu sa novom kosti na krovu, i iz STB-a HDMIjem u TV, ali u meniju H1 ne nalazim ništa :( Valjda nešto baš krivo radim, pozabavit ću se opet s tim kad mi se bude dalo pa javim.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?

Dobro si spojio. Na STBu od na meni pa na Postavke. U postavkama nađi pretragu kanala (automatsku) i sačekaj da to odvrti.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
offline
H1 telekom?

Pozz,jel nekome od vas ukljucn mozda nedavno HBO?Meni je jedan dan se ukljucio,ali samo mi se vrti jedna reklama po cijele dane,a u meniju pisu filmovi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom?

Istekao mi ugovor s t-comom i zanima me kao prvo da li se isplati uzeti h1? Da li ću i dalje plaćati t-comu pretplatu ili samo h1 plaćati jedan račun? Iz Krapine sam i uzeo bi samo internet i telefon, tv mi ne treba. I ako bi mi mogao neko preporučit najboljeg providera s obzirom na cijenu i kvalitetu usluge. Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: H1 telekom?
drshapes kaže...

Istekao mi ugovor s t-comom i zanima me kao prvo da li se isplati uzeti h1? Da li ću i dalje plaćati t-comu pretplatu ili samo h1 plaćati jedan račun? Iz Krapine sam i uzeo bi samo internet i telefon, tv mi ne treba. I ako bi mi mogao neko preporučit najboljeg providera s obzirom na cijenu i kvalitetu usluge. Hvala

ako si u VIP-u na mobitelu onda ti je najpovoljnije kod njih.

These Days
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Nisam Vip, ali mobitel i tv mi uopće nisu bitni. Samo za telefon i internet me zanima. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.7.2014 20:26 (drshapes).
12 godina
offline
H1 telekom?

mislio je ako imas mobitel na pretplatu kod vipa onda ce ti net + fiksni od vipa biti jeftiniji

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Znam da je na to mislio. Gledao sam ponudu vipa, ali nije nešto puno jeftinija od tcoma.

15 godina
offline
H1 telekom?

Jel netko od vas koristi H1 preko t-com-ove infrastrukture? Mene zanima onaj njihov trio bit s 10Mb/s ali me malo trta kako ce to raditi. Momak na telefonu nije bas zvucao uvjeriljivo, cak me pokusavao odgovrit od visih brzina :D 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Blade18 kaže...

Jel netko od vas koristi H1 preko t-com-ove infrastrukture? Mene zanima onaj njihov trio bit s 10Mb/s ali me malo trta kako ce to raditi. Momak na telefonu nije bas zvucao uvjeriljivo, cak me pokusavao odgovrit od visih brzina :D 

ovisi to od dosta toga....di se nalaziš kakva ti je ta infrastruktura i tako to.......ja sam na 20MBPS i ok mi je sve :D ali sam provjerio prije uzimanja sam bio skeptičan sad to sve radi odlično 

Team32Ipe77
15 godina
offline
H1 telekom?

Ma ja zivim u novoj zgradi par stotinjak metara od centrale i T-com mi je potvrdio da parica ide do 20Mb/s... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Blade18 kaže...

Ma ja zivim u novoj zgradi par stotinjak metara od centrale i T-com mi je potvrdio da parica ide do 20Mb/s... 

onda ne bi trebalo bit problema.......i pazi malo na te ljude iz h1 da te ne bi zajebali sve lijepo pročitaj i pogledaj prvi račun kad stigne ja sam uzima VDSL ima sam s njima problema (prvo su mi dostavili pogrešan modem koji je za ADSL a ne VDSL i onda sam taj ADSL modem koristio jedan dan zbog njihove greške pa su mi na prvom računu htjeli naplatiti spajanje ADSL-a i VDSL-a pa sam im sve po spisku pa su se ispričali smanjili cijenu i svatili da me neće zahebat i odustali od tad je sve drugo uredno) 

Team32Ipe77
15 godina
offline
H1 telekom?
Znaci na to pripaziti, ali usluga je generalno ok? Koji modem si dobio za ADSL? Meni se sviđaju oni fritzboxevi pa se nadam da ti dolaze s adslom
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Moja iskustva s H1, kao sto svaki korisnik i onaj sto je trebao biti prikljucivanje je slicno mukama Isusa Krista, ali od onog dana kada sam prikljucen samo rijeci hvale imam, u SZK se oce naci neki agent koji zna sto radi i prica, zatim mi je rukno adapter od routera (hvala munja) dosli su mi nakon 2 dana i to u nedjelju bez postavljenih pitanja, zatim nakon druge oluje pao stup na kablove u roku 2 dana popravljeno i kao rezultat veca propusnost i bolje margine, i sada imam 10 mbps i sve radi super bez pucanja veze ili bilo kakvih problema (download 1.1 Mb/s)

Speedtest Speedtest
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Blade18 kaže...
Znaci na to pripaziti, ali usluga je generalno ok? Koji modem si dobio za ADSL? Meni se sviđaju oni fritzboxevi pa se nadam da ti dolaze s adslom

Da,malo pripazi klosari su ti operateri hoće oni zahebat.......u mene je FRiTZ BOX modem jer imam VDSL,a inače dobiješ ono smeće ZTE......neznam kolega mi ima ADSL njemu su poslali FRiTZ BOX,a drugi kolega isto ima ADSL i nisu mu poslali FRiTZ BOX nego ZTE.....ma tko će njima znat 

Team32Ipe77
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 13:36 (Ipe77).
12 godina
offline
Re: H1 telekom?
Ipe77 kaže...
Blade18 kaže...
Znaci na to pripaziti, ali usluga je generalno ok? Koji modem si dobio za ADSL? Meni se sviđaju oni fritzboxevi pa se nadam da ti dolaze s adslom

Da,malo pripazi klosari su ti operateri hoće oni zahebat.......u mene je FRiTZ BOX modem jer imam VDSL,a inače dobiješ ono smeće ZTE......neznam kolega mi ima ADSL njemu su poslali FRiTZ BOX,a drugi kolega isto ima ADSL i nisu mu poslali FRiTZ BOX nego ZTE.....ma tko će njima znat 

Okej, Fritz je napredniji, više opcija za konfiguriranje, ovo, ono. Ali zašto je ZTE smeće? Prosječnom korisniku ne treba ništa više

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Montezano kaže...
Ipe77 kaže...
Blade18 kaže...
Znaci na to pripaziti, ali usluga je generalno ok? Koji modem si dobio za ADSL? Meni se sviđaju oni fritzboxevi pa se nadam da ti dolaze s adslom

Da,malo pripazi klosari su ti operateri hoće oni zahebat.......u mene je FRiTZ BOX modem jer imam VDSL,a inače dobiješ ono smeće ZTE......neznam kolega mi ima ADSL njemu su poslali FRiTZ BOX,a drugi kolega isto ima ADSL i nisu mu poslali FRiTZ BOX nego ZTE.....ma tko će njima znat 

Okej, Fritz je napredniji, više opcija za konfiguriranje, ovo, ono. Ali zašto je ZTE smeće? Prosječnom korisniku ne treba ništa više

neznam meni je bezvezan,Fritz je bolji a može preko njega i ADSL i VDSL....

Team32Ipe77
16 godina
odjavljen
offline
H1 telekom?

Ja sam sa optime prešao na H1 prije tjedan-dva. Tražio sam pppoe pass-through kao "must". Poslali su mi ZTE modem koji nema tu opciju pa sam naknadno dobio Fritz. Maloprije su me zvali iz korisnične da mi daju podatke za pppoe pa ću popodne isprobati povezivanje preko svog firewall-a. Korisničku je dosta teško dobiti ali susretljivi su i čini se da znaju svoj posao. STB im je totalni mrak. Nakon smeća od t-coma, iskona, optime - ovo je totalno osvježenje. Vidio sam da čak preko mreže emitira tv programe preko DLNA, ali slika je koma kad se isproba. Jel netko nešto s time kemijao?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Kaj je to pppoe pass- trough? Mene bi trebali ukopcat ovaj tj pa cisto da znam..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?
Sale_ds kaže...
Kaj je to pppoe pass- trough? Mene bi trebali ukopcat ovaj tj pa cisto da znam..

 

Omogućava ti da PPPoE konekciju ostvaruješ preko nekog drugog uređaja a ne preko modema.  Konkretno - ja imam IPFire firewall koji će to raditi (dakle, na firewallu upisujem pppoe podatke a ne na fritzu)

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Ukopcali me 22og, a eto danas 24ti i ja jos nemrem na net. Kolko treba tim njihovim terencima da dodu inace?
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?
Sale_ds kaže...
Ukopcali me 22og, a eto danas 24ti i ja jos nemrem na net. Kolko treba tim njihovim terencima da dodu inace?

 

Zašto bi dolazili? Nisi uspio sam pokopčati sve, ili?

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?
Ma sve je ukopcano kak spada. Jos sam i pol dnevnog boravka razmontiro jer su ni tupili da mora bit direktno u router ustekano cak i bez konektora za produzit kabl. I evo tri dana cekam da se jave terenci i kita. Uzas od podrske.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom?
Sale_ds kaže...
Ma sve je ukopcano kak spada. Jos sam i pol dnevnog boravka razmontiro jer su ni tupili da mora bit direktno u router ustekano cak i bez konektora za produzit kabl. I evo tri dana cekam da se jave terenci i kita. Uzas od podrske.

 

Reklo bi se, onako na prvu, da nisi baš nešto zadovoljan uslugom {#}

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice