H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.828
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav!

 

Pišem jer želim reći da djelatnici H1 višeg ranga seronje.

Imao sam problem sa TV-om i došao mi je tehničar i nije otklonio problem.

Stavio mi je novi H1 TV prijemnik i novi ispravljač. Uzeo mi je stari H1 TV prijemnik i ispravljač za WD TV live.

Kada sam shvatio to(par dana kasnije), nazvao sam i rekli su mi da će proslijediti zahtjev skladištu i poslati mi ispravljač.

Taj scenariji se odvijao dva tjedna svaki dan i onda sam popyzdio i napisao pismeni dopis. Ženska je odgovorila, ispričala se i rekla da će se problem riješiti u najkraćem mogućem roku.

To je bilo prije cca. mjesec dana. Nema ispravljača niti me zovu. 

U međuvremenu mi je krepao ruter i došao je drugi lik i sve sredio(super lik, popričali, zahebavali se) i rekao mi je da čim nešto donesu sa "reklamacije" da se u par dana testira i ako ne paše/radi, ide u smeće.

Što znači da je moj ispravljač u smeću. A oni su me navlačili i govorili da ću ga dobiti.

Naručio sam novi ispravljač iz UK i sve radi.

 

Ovim postom bih poručio da ih nabijem sve na kur.ac nesposobne.

 

 

Nadam se da se nitko neće naći uvrijeđenim, a ako se nađe, baš mi je drago zbog toga.

 

 

No, i dalje su jeftini, imaju yebeno dobar ruter i internet(optika) i tehničari su dobri(osim što je jedan nesposoban da razlikuje ispravljače).

 

EDIT: Koštali su me 140 kuna.

No, kada je krepao ruter snizili su račun 60 kuna jer sam dan i pol bio bez interneta. Pohvalno

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.9.2014 21:45 (chutac).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Friday kaže...

Ali koji fritz je u pitanju? na 7390 nije problem ali ja imam 7330...

Nisam se stigao prije javiti, a pm mi ne radi.

Da, oba su 7390.

 

Za 7330 trebas stariji firmware, xx.04.76 i ranije, al tesko da ces doc do toga.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
Ante kaže...
Friday kaže...

Ali koji fritz je u pitanju? na 7390 nije problem ali ja imam 7330...

Nisam se stigao prije javiti, a pm mi ne radi.

Da, oba su 7390.

 

Za 7330 trebas stariji firmware, xx.04.76 i ranije, al tesko da ces doc do toga.

 

Eto, a meni kažu da mogu to bez problema napraviti {#}

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Meni isto prvi glas. Sutra šaljem mail da mi pošalju taj stariji FW.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
Sum_of_all_fears kaže...

Meni isto prvi glas. Sutra šaljem mail da mi pošalju taj stariji FW.

 

Ako me se ne sjetiš... Bit ću jako tužan {#}

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ja se tebe uvijek sjetim {#}

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

7 dana nakon potpisivanja ugovora stilga mi oprema, dobio sam fritz7360 i ukljucit ce me u cetvrtak 25og. (13dana nakon potipsa ugovora) :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
H1 telekom

Izgleda da su imali samo jedan 7330 i taj je stigao meni mater im j3bem!

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 18:35 (Friday).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Evo i moje,dvomjesecno,iskustvo s H1.

Kako su mi rekli,tog datuma sam i prešao s t-com-a na njihove usluge.

Jedan je racun i upravo onoliko koliko su rekli,nema figa u đepu.

Internet,kako je i ugovoreno,nijansu manje brzine nego kod prijašnjeg ali ja to zaista i ne osjetim nego sam uporedio sa hakometrom.

Telefon nema problema,oni koji me zovu kažu da je i nekako cistiji/to mislim da je subjektivno/

H1-tv,mnogo više besplatnih mogucnosti nego na max-tv +youtube+facebok i samo da napomenem kada to gledam preko tv-a uopce mi ne zatrzava net na kompu sve šljaka dobro.

A sve to za  preko 130 kuna manje nego kada sam bio na T-com sa istim paketom usluga.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem (instalacije ili parica). Živim u Osijeku oko 900m od centrale, novogradnja, 2 kata ispod mene dečko ima H1 VDSL2 i navuče 20 mbit bez problema. Ja sam trenutno na Iskonu te sam namjeravao takođe prijeći na VDSL2 ali kad mi ovi iz H1 vide parametre, reći će da nema šanse.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 18:33 (ChillyBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

neznam zasto ti je line attenuation tako velik (meni je 19db) a atainable rate ti znaci koliko mozes imat brzinu ako se dobro sjecam :) po tvome 15mbit

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
ChillyBoy kaže...

Jel zna netko u čemu bi mogao biti problem (instalacije ili parica). Živim u Osijeku oko 900m od centrale, novogradnja, 2 kata ispod mene dečko ima H1 VDSL2 i navuče 20 mbit bez problema. Ja sam trenutno na Iskonu te sam namjeravao takođe prijeći na VDSL2 ali kad mi ovi iz H1 vide parametre, reći će da nema šanse.

Male margine u upu, prekid po jednoj žili.

Roncha kaže...

neznam zasto ti je line attenuation tako velik (meni je 19db) a atainable rate ti znaci koliko mozes imat brzinu ako se dobro sjecam :) po tvome 15mbit

Moraš sve ove njegove brojeve podijeliti sa 10, izraženi su u dBm.

My name is Legion... For we are many!
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

kad se to podijeli sa 10 to onda lici na nesto :)

 

inace mene sutra trebaju ukljucit nadam se da ce biti 20 xD

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.9.2014 20:51 (Roncha).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Sum_of_all_fears kaže...
Male margine u upu, prekid po jednoj žili.
Daj prevedi ovo na Hr, prekid još mogu skontat ali ove margine??? Ne želim kad mi dođe tehničar, da me odj3be ko malog majmuna. {#}
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

SNR margina ti je odnos signal-šum na liniji. Mora biti što veći. Ako je jak samo u jednom smjeru (upload ili download, najčešće download), onda ti je negdje prekid po jednoj žici. Za razliku od telefona, DSL može raditi po samo jednoj žici ali onda upload bude jako malen ili veza često puca.

 

Ja bi stavio kratki spoj na izvod i pustio mjerenje sa centrale. Ako uhvati kratki na izvodu, relacija centrala-izvod je ok. Ako ga nema (mjerenje pokazuje otvoreni), onda to ide na T-com jer nešto do tvog stupa ne štima.

 

Ako je do stupa/izvoda ok, kratki na sekundar na kućnoj inst. Vidi kratki - centrala-sekundar ok. Nema kratkog - izvod-sekundar u prekidu.

 

Ako je sekundar ok, kratki na kućnu inst (utičnica). Ako ga nema (a nebi ga trebalo biti), kućna ti je u prekidu. A ako ga ipak vide, znači da je instalacija jako, jako loša ili je otvoreni+kratki negdje.

 

Eto, detaljno.

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
H1 telekom

Bok svima!!

 

danas 30.09. sam prebačen u H1 mrežu (telefon i internet-surf&call 20) s optime. Kad bi otprilike sve trebalo profunkcionirati, sve sam spojio kako treba, ali još uvijek ništa ne radi !??

Zovem se s mobitela i automat mi govori BIRALI STE BROJ KOJI SE NE KORISTI {#}

 

evo dobio neki kod od SZK:

 

#991*15901590*

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.9.2014 12:28 (krokan).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
krokan kaže...

Bok svima!!

 

danas 30.09. sam prebačen u H1 mrežu (telefon i internet-surf&call 20) s optime. Kad bi otprilike sve trebalo profunkcionirati, sve sam spojio kako treba, ali još uvijek ništa ne radi !??

Zovem se s mobitela i automat mi govori BIRALI STE BROJ KOJI SE NE KORISTI {#}

 

evo dobio neki kod od SZK:

 

#991*15901590*

 

To ti je vjerojatno za resetiranje routera na tvorničke postavke!

Freak Show Inc.
14 godina
online
Re: H1 telekom

pozdrav ekipo,

 

danas su mi dosli ljudi iz h1 na kucna vrata predstaviti mi njihove ponude i cine se relativno okej s obzirom na cijene nasuprot tcomu, na kojem sam trenutno. oko 100 kuna bi bili jeftiniji, +/-20 kn. zanima me kakva je situacija danas, s obzirom da su na forumu vise manje u temama stariji postovi?

 

kakva im je podrska za korisnike? ako bih prelazio na njih, da li bi mogao zahtijevati odredeni modem, te koji modemi uopce valjaju? znam da imaju zte i fritz, ali nisam bas upoznat sa njima. pa ak ima dobra dusa da mi odgovori na pitanja, bio bih vrlo zahvalan.

 

inace sam iz zagreba, kvart trnava. ovi iz tcoma kazu da imam dobru vezu, i do sad nisam imao nekih pretjeranih problema oko pucanja osim jednom kad sam morao traziti da mi resetiraju postavke jer je doslo do neke smetnje negdje. znaci 1 problem u god dana.

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ako je telefonska linija ok, nebi trebao imat problema. Support je ok, tehničari isto. Modem ne možeš tražit određeni, fritza ćeš sad po novom dobiti samo ako uzimaš neki "jači" paket (Trio sa povećanjem brzine, Trio VDSL...)

 

ZTE H201L je sasvim ok modem. Uglavnom sam ih mijenjao jer su pregarali uslijed nevremena.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
lollik91 kaže...

pozdrav ekipo,

 

danas su mi dosli ljudi iz h1 na kucna vrata predstaviti mi njihove ponude i cine se relativno okej s obzirom na cijene nasuprot tcomu, na kojem sam trenutno. oko 100 kuna bi bili jeftiniji, +/-20 kn. zanima me kakva je situacija danas, s obzirom da su na forumu vise manje u temama stariji postovi?

 

kakva im je podrska za korisnike? ako bih prelazio na njih, da li bi mogao zahtijevati odredeni modem, te koji modemi uopce valjaju? znam da imaju zte i fritz, ali nisam bas upoznat sa njima. pa ak ima dobra dusa da mi odgovori na pitanja, bio bih vrlo zahvalan.

 

inace sam iz zagreba, kvart trnava. ovi iz tcoma kazu da imam dobru vezu, i do sad nisam imao nekih pretjeranih problema oko pucanja osim jednom kad sam morao traziti da mi resetiraju postavke jer je doslo do neke smetnje negdje. znaci 1 problem u god dana.

 

Korisničku im nekad ne možeš dobiti ama baš nikako na telefon. Meni net radi super (nabijem parsto giga mjesečno). TV zna ponekad slika malo štekati (na t-comu mi nije nikad, na optimi užasno često). Još samo da mi kolega sum sredi pppoe passthrough na fritzu i ja sam na konju {#}

Freak Show Inc.
14 godina
online
Re: H1 telekom
Friday kaže...

 

Korisničku im nekad ne možeš dobiti ama baš nikako na telefon. Meni net radi super (nabijem parsto giga mjesečno). TV zna ponekad slika malo štekati (na t-comu mi nije nikad, na optimi užasno često). Još samo da mi kolega sum sredi pppoe passthrough na fritzu i ja sam na konju {#}

a kakav ti je bio prijelaz  na njihovu mrezu? 

meni su rekli da se ceka cca 3 tjedna, oni sve rijesavaju, sam kaj mi dofuraju svoj modem i instaliraju ga, i to je prakticki to? 

 

i taj vdsl mi nije jasan, kuzim da je to bolje, al pretpostavljam da je defaultan adsl internet. rekli su mi da je cijena oko 210 kn za 10 mb-a download, kolka bi bila za vdsl?

 

btw hvala na odgovorima :)

Mozda imam Alzheimerovu.......ali barem nemam Alzheimerovu xD
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 20:57 (lollik91).
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav koristim h1 vec dvije godine i imam zteov zxv10 h201 ruter. Vidim da ima tu znalaca, pa da pitam. Zbog cega ja ne mogu staviti svoj ruter umjesto ztea? Zbog nadogradnji za stb ili sto je u pitanju zasto kriju toliko username i pass. Koliko sam skuzio modem salje "upit" na h1 server i tu hvata username i pass po mac adresi rutera. Znaci da hocu qos morao bi spojiti drugi ruter u ovaj i preko njega ici na net?  Koliko znam mislim da se na t-comu moze koristiti drugi ruter koja je onda caka sa h1 telekomom.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Pa nema nikakvih caka, ako se radi o bit streamu znaci preko ht infrastrukture, mozes biko koji ht router koristit, naravno ako znas username i oass za net tocnije za pppoe konekciju. Tv nema veze s tim, a ako znas konstituirati mozes biko koji modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
H1 telekom

pozz, koji koristite trio paket a na bitstreamu ste, kako to radi, jeste zadovoljni, kolko ste cekali da vas ukljuce u mrezu? U 12. mjesecu planiram uzet trio sa povecanjem brzine na 10 mbit za 249 kn mjesecno

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav ljudi!

Evo prošlo 1 mjesec dana otkako na h1 telekomu. Šta reći? -5 ocjena- prebacivanje brže nego očekivano- 20 dana,fritz box i down lagano 19.5mbps up oko 2mbps u zagrebu server a npr frankfurt down 18mbps a up:1.85 mbps ping 50

Jedino je zadnjih tjedan dana problem normalno korištenje interneta- ne govorim o downloadu preko torrenta,(steama,tpb...) bilo čega to je  super 1.9-2.2 mb/s

PRIMJER: učitavanje hd videa na yt: prije je za cca 5-10 sekundi učitao cijeli video- opteretio(čitaj "iskoristio") je download i čim bi se tog riješio smanji se  korištenje downloada mreže i oslobodi net za ostale stvari

SADA(ZADNJIH TJEDAN DANA): lagano učitava video- ne može učitati bez da zastane da pustiš video od početka do kraja; ne iskoristi brzinu neta nego se drži na otprilike 5-8 mbps korištenja downloada- mogu se ostale stvari raditi ali isto ne isprve učitavanje npr slika,stranica s dosta multimedijalnih sadržaja ....

Zašto ne iskoristi mrežu-20 mbps down i ne učita taj npr.video za puno kraće i pusti da mogu ostale stvari raditi isto takvom brzinom nego lagano učitava ne opterećuje mrežu ali je NE ISKORIŠTAVA do kraja pa dolazi do toga da sve ide jako polako??

Ponavljam nije problem u tome kolko ja dobivam kroz paricu (cca 19.5mbps-super radi kad se filmovi skidaju-totalno mrežu iskoristi za njih) nego kao da nešto ograničava korištenje brzine u tom smislu pa dolazi do "štekanja"

Molim vas neko rješenje...

Hvala! {#}

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

@Friday

 

Meni pppoe passthrough radi normalno na zteu zxv10 200. Pod tim mislim da normalno mogu ostvariti pppoe login na windowsu. Ne zanm kakvu ti mrezu oces raditi ali isto planiram upgoniti ipfire. Offtopic na cemu ti vrtis ipfire?

 

Za ove koji pitaju kakav je H1 isto kao i svaki ISP samo jeftiniji malih problema je bilo na pocetku jer im je bila navala velika ali od tad se ok.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
bestccs kaže...

@Friday

 

Meni pppoe passthrough radi normalno na zteu zxv10 200. Pod tim mislim da normalno mogu ostvariti pppoe login na windowsu. Ne zanm kakvu ti mrezu oces raditi ali isto planiram upgoniti ipfire. Offtopic na cemu ti vrtis ipfire?

 

Za ove koji pitaju kakav je H1 isto kao i svaki ISP samo jeftiniji malih problema je bilo na pocetku jer im je bila navala velika ali od tad se ok.

 

http://www.pcengines.ch/alix2d13.htm

 

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav zanima me koju brzinu mogu imati s obzirom na brzinu parnice ?

 

Njihov operater mi je rekao maximalno 10 mbit.  Uzeo bio TRIO paket. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

Ako sam dobro razumio, stari korisnici nikako ne mogu doći do novih kanala koji su dodani u osnovni paket. Do isteka ugovora, naravno {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Montezano kaže...

Ako sam dobro razumio, stari korisnici nikako ne mogu doći do novih kanala koji su dodani u osnovni paket. Do isteka ugovora, naravno {#}

Možemo, ali moramo potpisati novi na 2 g. i moramo opet platiti 99kn za aktivaciju usluge. Ako je ugovor stariji od 6 mj. imamo pravo na promociju (ako je imaju).

Hasta La Victoria Siempre
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice