H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 457.026
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: H1 telekom

Stavi podatke iz modema. Ili ti nisu promjenili profil, ili ti veza ne dopusta vise, a sumnjam jer te onda ne bi ni prebacivali, jer po dobivenom mozes raskinut ugovor.

15 godina
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...

Stavi podatke iz modema. Ili ti nisu promjenili profil, ili ti veza ne dopusta vise, a sumnjam jer te onda ne bi ni prebacivali, jer po dobivenom mozes raskinut ugovor.

Neznam šta sve treba slikati,ali evo ovo.

1 1
2 2
8 godina
protjeran
offline
Re: H1 telekom

Taj DNS problem je isti kao u t-coma, jedino zvat support ništa više.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...
sandokan111 kaže...

Stavi podatke iz modema. Ili ti nisu promjenili profil, ili ti veza ne dopusta vise, a sumnjam jer te onda ne bi ni prebacivali, jer po dobivenom mozes raskinut ugovor.

Neznam šta sve treba slikati,ali evo ovo.

 Po prikazanome, maximum ti je pusten (pustili su oni vise, ali veza nemoze). Znaci 6mbita. Samo cudno da su te uopce stavili na vdsl s tim gusenjima. Moguce da je nesto lose spojeno pa su tolika gusenja. Prijavi gresku, jer da ti je max 6 ne bi te oni ni spajali.

Kresimir4 kaže...

Taj DNS problem je isti kao u t-coma, jedino zvat support ništa više.

 Ja sam davno rekao da mi promjene to u 8.8.8.8 jer mi je njihov dns radio probleme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 3:30 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...
zzz kaže...
sandokan111 kaže...

Stavi podatke iz modema. Ili ti nisu promjenili profil, ili ti veza ne dopusta vise, a sumnjam jer te onda ne bi ni prebacivali, jer po dobivenom mozes raskinut ugovor.

Neznam šta sve treba slikati,ali evo ovo.

 Po prikazanome, maximum ti je pusten (pustili su oni vise, ali veza nemoze). Znaci 6mbita. Samo cudno da su te uopce stavili na vdsl s tim gusenjima. Moguce da je nesto lose spojeno pa su tolika gusenja. Prijavi gresku, jer da ti je max 6 ne bi te oni ni spajali.

Kresimir4 kaže...

Taj DNS problem je isti kao u t-coma, jedino zvat support ništa više.

 Ja sam davno rekao da mi promjene to u 8.8.8.8 jer mi je njihov dns radio probleme.

 Prijavio sam nisku brzinu,pa se jakivim kad poprave,inače imam prva tri mjeseca brzinu koliko god mogu povuči.

8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Sum_of_all_fears kaže...

Tu onda nije problem do IP konfiguracije ni do modema. Ne valja ti mrežna. Probaj tu integriranu disableati i ubaci drugu za probu (posudi ili kupi za 50ak kn).

 

Prilikom detaljnog testiranja kompa otkriveno je da HDD ima nekoliko bad sektora. Kad sam stavio novi, problem je riješen. Eto, nevjerojatno! 

 

15 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...
sandokan111 kaže...
zzz kaže...
sandokan111 kaže...

Stavi podatke iz modema. Ili ti nisu promjenili profil, ili ti veza ne dopusta vise, a sumnjam jer te onda ne bi ni prebacivali, jer po dobivenom mozes raskinut ugovor.

Neznam šta sve treba slikati,ali evo ovo.

 Po prikazanome, maximum ti je pusten (pustili su oni vise, ali veza nemoze). Znaci 6mbita. Samo cudno da su te uopce stavili na vdsl s tim gusenjima. Moguce da je nesto lose spojeno pa su tolika gusenja. Prijavi gresku, jer da ti je max 6 ne bi te oni ni spajali.

Kresimir4 kaže...

Taj DNS problem je isti kao u t-coma, jedino zvat support ništa više.

 Ja sam davno rekao da mi promjene to u 8.8.8.8 jer mi je njihov dns radio probleme.

 Prijavio sam nisku brzinu,pa se jakivim kad poprave,inače imam prva tri mjeseca brzinu koliko god mogu povuči.

 I na kraju balade nema ništa od vdsl_a koji h1 nudi.

Nakon izlaska tehničara od strane h1,pa zatim i od tcoma ,zaključeno je da parica može maksimalno do 8Mbs.

Navodno vdsl može samo do udaljenosti od 500 metara od centrale.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 19:12 (zzz).
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...

 I na kraju bslade nema ništa od vdsl_a koji h1 nudi.

Nakon izlaska tehničara od strane h1,pa zatim i od tcoma ,zaključeno je da parica može maksimalno do 8Mbs.

Navodno vdsl može samo do udaljenosti od 500 metara od centrale.

lol.

 

1600 metara je max za vdsl, mada ga se može navući i na 1800-1900 ako je parica jako, jako dobra.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
H1 telekom

Tcom meni kaže 500 metara....veži konja gdje ti kažu......😞😞😞😞😞

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...
Navodno vdsl može samo do udaljenosti od 500 metara od centrale.

Tcom meni kaže 500 metara....veži konja gdje ti kažu......😞😞😞😞😞

 Tcom i h1 tehnicari ti kazu ono sto je njima najlakse, jer ih boli neka stvar. Imas kvar, koji se njima neda/nemogu/nezele/nemaju_sredstava popravljat i fino su ti dali glupi odgovor. Ni prvi ni zadnji za ovako nesto. Sad posalji pismeno ako ti se nateze da ti pismeno daju da vdsl radi samo 500m od centrale :) Evo kladim se da to dobit neces.

Ja sam toliko glupih odgovora od h1 tehnicara/tehnicke_sluzbe u zadnje vrijeme dobio da bi jednostavno trebao zapisivat koje gluposti pricaju samo da te otkantaju :) Covjek se jednostavno zapita nekad tko radi tamo i koja ima je strucna naobrazba, jer sumnjam, i ako su studenti, da su studenti tehnickih fakulteta. Vjerojatno turizam ili ekonomija.

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ja sam studirao ekonomiju i radio za njih i nisam blebetao takve gluposti

 

Štoviše, mislim da sam i predobro radio za mizeriju od plaće koju sam dobivao + ubi bože radno vrijeme....

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Jel zna tko može li se na Fritzu namjestiti da u određeno vrijeme ugasi LED-ice?
Čini mi se da sam to nekada vidio, ali više ne pronalazim.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Nisam siguran da takva opcija postoji jer ledice oznacavaju koja od stvari funkcionira na routeru itd.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Koliko ja znam VDSL bi trebao raditi do 800 m, ali opet pitanje je kvalitete linija.

I na metar udaljenosti ne može raditi ako nije sve kako treba.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Kakvih 800 metara? Odakle ta brojka?

Vdsl radi uredno i na 3km ako sve stima. Problem je sto je "neisplativo" bit na vdslu na toj razdaljini jer bolje performanse imas na adsl2+.

S tim u vezi, 1500m se postavlja kao neka granica gdje se performanse adsl-a i vdsla poistovjecuju (jer ovisi od parice do parice), iako bi i dalje trebao imat veci upload na toj razdaljini nego na adslu, ali posto je vdsl osjetljiviji na smetnje obicno ne stavljaju ljude da ne bi imail prituzbe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Ti pričaš o urednim paricama, a ja pričam o hrvatskim paricama :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
H1 telekom

Pretpostavljam da svi koji žele uzeti vdsl žele i imati brzinu min 20mbps. E sad ako je to očekivana brzina udaljenost od centrale treba biti  max 800m - 1km, a i to je nategnuto ovisi o kvaliteti parice. Sve preko toga adsl odrađuje puno bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Minimalna brzina za vdsl je 14 Mbs, tj, ako uzmete paket od 20 Mbs ,operater garantira

14 Mbs.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: H1 telekom

Tako je, ali zar se isplati plaćati ako već govorimo o H1 200kn VDSL za 14mbps ako možeš imati ADSL 10mbps za 140kn.

15 godina
offline
H1 telekom

Naravno da se neispkati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
bonzai kaže...

Ti pričaš o urednim paricama, a ja pričam o hrvatskim paricama :)

 Ja pricam o hrvatskim paricama. Jedini je problem sto operatere nije briga, a vecina tehnicara je nesposobno i kao sto rekoh, radje ce ti srusit brzinu i prst u uho nego da se trude odredit i popravit problem ako problema ima. I unatoc tome, ono sto sam napisao stoji.

vulerious kaže...

Pretpostavljam da svi koji žele uzeti vdsl žele i imati brzinu min 20mbps. E sad ako je to očekivana brzina udaljenost od centrale treba biti  max 800m - 1km, a i to je nategnuto ovisi o kvaliteti parice. Sve preko toga adsl odrađuje puno bolje.

 Nije to nategnuto niti to adsl odradjuje bolje. Odakle sad ove price, onak, vadimo iz sesira stvari pa sto izvucemo. Ne bi da se obe usluge ne ponasaju po nekim tehnickim specifikacijama. Jedini i osnovni problem kod nas je nemar operatera i samim time tehnicara, te priucenost vecine osoblja jer tesko da ce tko s fakultetskim obrazovanjem telekomunikacija setat po terenu i zavrtat zice, ili se javljat na telefone u tehnickoj podrsci, tako da ti ostane priucenost gdje se mozes naslusat svakakvih debilana od odgovora, kao eto i ovih gore da vdsl radi do 500m, ili sto sam ja dobio bas nedavno da mi je max na liniji 16mbps iako sam 100m od centrale, imam 2db gusenja na adslu i max po fritzu 50.

vulerious kaže...

Tako je, ali zar se isplati plaćati ako već govorimo o H1 200kn VDSL za 14mbps ako možeš imati ADSL 10mbps za 140kn.

 To ne drzi vodu jer ako ti je max vdsl 14, nece te ni spojit na vdsl jer je to nekih 2km+

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2015 21:48 (sandokan111).
16 godina
offline
Re: H1 telekom
chutac kaže...

Jel zna tko može li se na Fritzu namjestiti da u određeno vrijeme ugasi LED-ice?
Čini mi se da sam to nekada vidio, ali više ne pronalazim.

U sučelju - ne može. Ono što ti vjerojatno zvoni u glavi jest ili Night Service (da se modem spusti u low power po noći, ugasi WLAN i sl.) ili mogućnost da kroz Fritza ugasiš LEDice na Fritz dodatnim uređajima (WLAN repeater, powerline, smart home i sl.)

 

No, možeš se telnetirati/sshati na Fritza i upravljati LEDicama - http://wiki.ip-phone-forum.de/gateways:avm:howtos:mods:leds

you don't have to be crazy to work here, but it helps
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.8.2015 11:12 (sash).
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Jeste skontali da Discovery Scienece vise nema titl "srpski",mamu i nabijem

Pitao ih na fejsu,lagano me otpilili da nece ni biti na HR...kazem bilo je srpskom vratite to,nemaju informacija za to...znaci pusiona

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Mislim da to nema veze s njima. Nit oni rade titl, nit to odredjuju. Tako ima dolazi i to je to.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Jel imate vi Fox u popisu programa?
On je u osnovnom paketu, ali ja ga nemam...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Foxlife i Foxcrime

12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

moze li mi netko objasniti kako na fritzu otvoriti port

ili jos bolje staviti neku sliku

jucer sam dobio taj ruter i sad mi ip kamera ne radi

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Ulogiraj se na fritz.box. Switch to advanced mode (neznam ima li u normal)

internet -> permit access -> new port forward i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 1:54 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
H1 telekom

Nisam imao nikakvih problema s njima do zadnjih par mjeseci. Ugovor nam traje još 30 dana i iskreno, maknuo bih se od njih jer su truli.

 

Redovito svakih 2-3 dana, ono kinesko smeće od rutera se samo od sebe ugasi, pa blinka lampica, pa radi 2-3 minute, pa se opet ugasi, tj. resetira. Neki puta treba i po 30 minuta "da dođe k sebi". Znalo mi se događati i da po nekoliko sati nemamo niti jednu uslugu (telefon,internet,tv).

 

A televizija je priča za sebe, već nakon par mjeseci prestalo je prikazivati informacije o programu, pa se nije moglo otići na "usluge" (posudba filmova, youtube, vrijeme, idr.). Slika mi čak i kad internet radi normalno trza i šteka, pa se ili zamrzne skroz ili se "frejmovi" spuste na 5 FPSa. Pa zvuk nije sinkroniziran sa slikom, itd, itd. Aaaarghhhhhhhhhhh!!!!! Potrebno je prešaltati s jednog programa na drugi da bi se slika vratila u normalu. Đizzsssssssssss kakvo smeće, ne mogu vjerovati što plaćam.

 

Iako plaćam brzinu od 10 megabita (ili 8, nemam pojma), onda se ne može uvijek ponuditi, u popodnevnim satima još može, ali navečer zaboravi na bilo što više od 100-150 kb/s. Zovem korisničku službu svakih 3 dana, iskreno uglavnom su pristojni, razumijem ja da su to samo studenti, ali brate mili, nemoj mi pričat "gospodine, znate da je grmljavina". Đizsssssss!!  

 

 

Nažalost druge alternative nemam, na T-Com se više ne vraćam jer su strašno arogantni i bezobrazni monopolisti, Iskon je u vlasništvu T-Coma, B-Net nema dostupnosti, Amis i Optima također, VIP telekom je suludo skup, mislim da je to nekako sve.

Kakva šteta za H1 :-( , jer imao sam ipak kolika tolika očekivanja, a oni su trenutačno na granici korisnosti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ako ne želiš ostati na H1, kao bivši TKovac ti preporučam Iskon... Od ostatka bježi (kad ti Bnet nije dostupan).

 

BTW, ako si iz Rijeke, možda sam i bio kod tebe

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.8.2015 11:06 (Sum_of_all_fears).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice