H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.837
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Na H1 sam preko godinu dana i sve je bilo ok uz neke sitnice koje su se brzo riješile.
I sada je cjelokupna usluga solidna ali mi jedna stvar smeta;na H1TV ima ona aplikacija Youtube,navuko sam se na
nju i vrlo cesto koristio a to je bio i jedan veliki plus kada sam prelazio s t-come na njih.Na moju veliku žalost
u zadnje vrijeme je ova aplikacija neupotrebljiva;nekada/rijetko/radi ali vecinom se ili sporo ili nikako ne ucitavaju
video zapisi a sve ostalo/tv,tel.net/radi ok-šteta umjesto da poboljšavaju uslugi ili barem ostaju na istom oni je unazađuju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Danas sam dobi ruter zet zxv 10 h201l,kako da se ulogiram u opcije rutera da bih promjenio ime i šifru wi-fi mreže ?

Admin admin ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...

Danas sam dobi ruter zet zxv 10 h201l,kako da se ulogiram u opcije rutera da bih promjenio ime i šifru wi-fi mreže ?

Admin admin ne radi.

 user

user

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

user - user ili user - 0000, ovisno o verziji fw-a

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2015 15:39 (Sum_of_all_fears).
15 godina
offline
H1 telekom

Ovo mi ke jako smiješno i zanimljivo,uzeli mi fritz box ruter jer vdsl nije moguč,tj, maxsimalna brzina je 8MB.

Sad su mi ugtadili neki zet na cvjetiće ,sa kojim moja linija može postiči 12MB.???????

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Ništa smiješno nit osobito zanimljivo.

 

VDSL zahtjeva sljedeće uvjete - udaljenost manja od 1600 metara i dobra parica. Ako si dalje ili je parica jako loša, naravno da ćeš na VDSLu imati manju brzinu.

 

ADSL radi na ~3000 metara, ovisno o kvaliteti parice. Ako si tipa na 2 i pol kilometra od centrale, možeš bez problema imati 15ak mbit. A taj router koji ti imaš je inače ZTE H201L, dobar strojček. Nekad zna bolje raditi na ADSLu nego Fritz 7330/7360 sa ADSL konfom na istoj parici.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
15 godina
offline
H1 telekom

Koji to idioti rade u ovom h1,uvalili su mi vdsl koji mi nisu bili u stanju omoguciti zbog niske brzine,ali su mi naplatili punu cjenu,kao da imam 20MB,a ne 8MB.

Kad je mjerenje utvrdilo da nema ništa od vdsla,obečali mi poslati novi ugovor za adsl,koji su NAVODNO greskom zaboravili poslati.

Kad su me prebacili na adsl 5MB,zatražio sam povecanje brzine na 10 MB,moze nema problema kazu u szk,bude za par dana.

Nakon 7 dana ništa od povečanja brzine.Ponovo zovi szk,pa brzina vam je povečana na 10,ali ja mjerim samo 5 <kazem ja teti u szk >,a ona meni veli da mi oni garantiraju MB bez obzira što plačam 10,,,da puknem od ludila,,i nakon jos malo nateyanje ,one mene prespoji na tehničku slučbu,,da me se samo riješi.

Tenička služba pogleda muju vezu i kaže pa vama uopće nije uključeno trazenih 10MB.

Sad radi na 8.5 MB ,iako moja linija propšta 12 MB.,Ali mi se neda više natezati sa njima.Žao mi je što sam uopče prelazio na h1,malo niža cjena nije vrjedna ovolike petljanije. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Nemoj shvatit da ih branim, jer radim za OT, al ako je 12 Mbita maximal line rate na to se modem ne moze uhvatit da ti radi sve kak treba, pa su snizili malo profil da bi imo to sto imas, jer da je pusten maksimum nebi imo nist.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...

Koji to idioti rade u ovom h1,uvalili su mi vdsl koji mi nisu bili u stanju omoguciti zbog niske brzine,ali su mi naplatili punu cjenu,kao da imam 20MB,a ne 8MB.

Kad je mjerenje utvrdilo da nema ništa od vdsla,obečali mi poslati novi ugovor za adsl,koji su NAVODNO greskom zaboravili poslati.

Kad su me prebacili na adsl 5MB,zatražio sam povecanje brzine na 10 MB,moze nema problema kazu u szk,bude za par dana.

Nakon 7 dana ništa od povečanja brzine.Ponovo zovi szk,pa brzina vam je povečana na 10,ali ja mjerim samo 5 <kazem ja teti u szk >,a ona meni veli da mi oni garantiraju MB bez obzira što plačam 10,,,da puknem od ludila,,i nakon jos malo nateyanje ,one mene prespoji na tehničku slučbu,,da me se samo riješi.

Tenička služba pogleda muju vezu i kaže pa vama uopće nije uključeno trazenih 10MB.

Sad radi na 8.5 MB ,iako moja linija propšta 12 MB.,Ali mi se neda više natezati sa njima.Žao mi je što sam uopče prelazio na h1,malo niža cjena nije vrjedna ovolike petljanije. 

 Ekipa koja je vršila prvotno mjerenje za VDSL je napravila zajeb, to je T-com vanjska služba. Svi znamo da T-com više ne ulaže u svoje tehničare.

Ostale operatere neću ni spominjati, po tome se T-com razlikovao od ostalih. No upošljavanjem studenata i otalog šljama T-comu je nažalost ostala samo cijena.

 

Nakon krivog prvotnog mjerenja se samo izvlačilo iz zajeba. I eto, imaš to što imaš. Mislim da je samo bad luck u pitanju, a kad ti se bad luck dogodi u Hrvatskoj to je

malo žešče sranje.

16 godina
offline
Re: H1 telekom

slažem se da je h1 telekom srqnje ali kod vdsl usluge nije samo brzina u pitanju

 

Vdsl je uveden radi stabilnosti veze a onda se odredi najveća moguća brzina koja je dostupna na tvojoj parici.

Ona može biti najmanjih 5 do jajvećih 20 ili 30 mbps zavisi koliko si platio

 

To sa vdsl i meni nije posve jasno

Meni u HTu su rekli daza vdsl trebam dobit novu opremu poslije su mi rekli da moj modem simens gigaset sx763 to podržava i brzinami je nekad 7 a nekad 10mbps jer na moja parica toliko omogučava s obzirom na to da koristim i maxtv.

15 godina
offline
Re: H1 telekom
bonzai kaže...
zzz kaže...

Koji to idioti rade u ovom h1,uvalili su mi vdsl koji mi nisu bili u stanju omoguciti zbog niske brzine,ali su mi naplatili punu cjenu,kao da imam 20MB,a ne 8MB.

Kad je mjerenje utvrdilo da nema ništa od vdsla,obečali mi poslati novi ugovor za adsl,koji su NAVODNO greskom zaboravili poslati.

Kad su me prebacili na adsl 5MB,zatražio sam povecanje brzine na 10 MB,moze nema problema kazu u szk,bude za par dana.

Nakon 7 dana ništa od povečanja brzine.Ponovo zovi szk,pa brzina vam je povečana na 10,ali ja mjerim samo 5 <kazem ja teti u szk >,a ona meni veli da mi oni garantiraju MB bez obzira što plačam 10,,,da puknem od ludila,,i nakon jos malo nateyanje ,one mene prespoji na tehničku slučbu,,da me se samo riješi.

Tenička služba pogleda muju vezu i kaže pa vama uopće nije uključeno trazenih 10MB.

Sad radi na 8.5 MB ,iako moja linija propšta 12 MB.,Ali mi se neda više natezati sa njima.Žao mi je što sam uopče prelazio na h1,malo niža cjena nije vrjedna ovolike petljanije. 

 Ekipa koja je vršila prvotno mjerenje za VDSL je napravila zajeb, to je T-com vanjska služba. Svi znamo da T-com više ne ulaže u svoje tehničare.

Ostale operatere neću ni spominjati, po tome se T-com razlikovao od ostalih. No upošljavanjem studenata i otalog šljama T-comu je nažalost ostala samo cijena.

 

Nakon krivog prvotnog mjerenja se samo izvlačilo iz zajeba. I eto, imaš to što imaš. Mislim da je samo bad luck u pitanju, a kad ti se bad luck dogodi u Hrvatskoj to je

malo žešče sranje.

 Ma dobro mogu shvatiti da je netki krivo mjerio brzinu,i da ja nemogu dobiti tu uslugu od 20MB,ali nemogu prihvatiti da moram platiti punu cjebu od 201 kunu za taj jedan mjesec,iako je moja brzina bila oko 8MB.

Poslao sam prigovor na račun,odgovor od h1 je bio (bila je aktivna opcika turbo net 20,pa to moraš i platitu).Sad znam zašto su otezali sa slanjem novog ugovara,samo da bi mi mogli zaračunat za cijeli mjesec veču cijenu.

 

 

Edit:

Gle čuda,upravo stigao meil od h1,da su ponovno revidirali moj prigovor na račun,i da prihvačaju moj prigovor,te mi vračaju preplačenu razliku...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 14:51 (zzz).
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Jedno pitanje za h1 televiziju , sviđa mi se njihov uređaj za televiziju , dakle kad spojim mobitel na kućni wifi imam opciju da prikažen na televiziji slike, videe s mobitela .... e sad jel mi moze netko pomoc kako da to napravim s kompjutera ? Vidio sam da mi windows media player prepoznaje H1TV uređaj , ali nisam baš puno i pokušavao , konkretno treba mi za sutra za utakmicu Dinama , imam stream na kompjuteru, ako bi netko znao neki program ili kako da prebacim na taj H1TV uređaj ....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

U zadnje vrijeme je internet poceo zapinjati, al kad iskljucim wlan onda sve pet bude... Uvijek, vec godinama nonstop je nesto zakačeno na wifi, tablet, mobitel, whatever i nikad nije osjetno usporavalo internet. Sada dobivam lag spikove od minut pa se popravi pa ponovo, sve dok ne iskljucim wlan onda se popravi... Čudno, ima li itko sličnog iskustva?

I jos nesto, ja imam standardni 4.5 mbit+ televizija, i meni na ruteru pise da dobivam toliko, 4,5 mbit. ALi mislim da je prije bilo vise zato jer je dio isao na televiziju, pa ako netko moze provjeriti jeli vama isto tako na ruter stranici. hvala!

Ubi bene, ibi patria.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Zna li tko ima li kakvih priča o dizanju najniže brzine na H1, ili ćemo i dalje pratit u stopu albanske providere?

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Stranicu su upgrade-ili, valjda će i brzine hehe. Samo da cijena ostane ista

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Moze li mi netko reci tko je u skorije vrijeme prelazio na H1 koliko treba vremena da usluga postane aktivna ? Ja zeelim prijec sa Iskona na H1...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Pola dana.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

I tako uzeo ja H1 preko t-com infrastrukture... i došli oni i lijepo sve spojili i internet radi i divota... međutim, daju mi samo 4mbps, a ne "do 20, ovisi o tome koliko parica propušta" - kao što bi trebali u sklopu te svoje ponude. Slučajno imam poprilično dobru paricu pa sam zvao u SZK prije desetak dana i oni su mi potvrdili kako je moja parica svemirska i da će oni nešto napravit i nek ja ostanem na liniji... pa se ispostavilo da oni ne mogu ništa napravit jer mi t-com, iz njima nepoznatog razloga, nije na tu paricu propustio (maksimalnu) brzinu koju je trebao... i da će oni to sredit s t-comom. Prošlo 10 dana, a internet još uvijek spor. 

 

Jel' ima netko slična iskustva? Koja je tu procedura? Jel' da  čekam pa možda i dočekam, ili trebam počet gnjavit H1 pa će oni aktivnije gnjavit t-com? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
stepko kaže...

Jel' ima netko slična iskustva? Koja je tu procedura? Jel' da  čekam pa možda i dočekam, ili trebam počet gnjavit H1 pa će oni aktivnije gnjavit t-com? 

 Gnjavi ih naravno.

13 godina
offline
H1 telekom

Pozz ekipa! Imam problema sa tv odnosno sa zamrzavanjem slike a kad resetiram ruter radi sve normalno neko vrime pa onda opet isto. Je li neko imao sl problem i kako ga rijesit? Zovem sluzbu za korisnike i kazem u cemu je problem a oni uvik kazu javit ce vam se neko medjutim od tog nema nista.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Solidsnake kaže...

Pozz ekipa! Imam problema sa tv odnosno sa zamrzavanjem slike a kad resetiram ruter radi sve normalno neko vrime pa onda opet isto. Je li neko imao sl problem i kako ga rijesit? Zovem sluzbu za korisnike i kazem u cemu je problem a oni uvik kazu javit ce vam se neko medjutim od tog nema nista.

 Ako ti kazu da ce ti se javit, nikad se ne jave :) Zato nakon dan/2 zovi ti njih, uvijek :P

Sto se tice tv-a, imaju oni problema s Qos postavljanjima na portu i onda radi toga im telka steka. Meni se smrzavala slika kad bi opteretio vezu, pa sam ih gnjavio i valjda nakon 10og puta su to postelali.

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Solidsnake kaže...

Pozz ekipa! Imam problema sa tv odnosno sa zamrzavanjem slike a kad resetiram ruter radi sve normalno neko vrime pa onda opet isto. Je li neko imao sl problem i kako ga rijesit? Zovem sluzbu za korisnike i kazem u cemu je problem a oni uvik kazu javit ce vam se neko medjutim od tog nema nista.

 ja imam problema s tv-om slika se često raspada i nikad mi to nisu rješili u potpunosti....samo što sam nekad prije moga downloadat i gledat tv u isto vrijeme sad ni to nemogu ako downloadam tv se jednostavno nemože gledati.....

Team32Ipe77
8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav, koristi li netko TEL + turboNET 20 PLUS paket od H1 telekoma (cijena 219kn/mj)? Zanima me da li je cijena stvarno takva (ako se ne potroši više nego što je u paketu) ili imaju jos 10 stavki koje ti naplate pa račun ispadne duplo veći? Gospodin iz H1 me uvjerava da je 219 kn jedina stavka, ali mislim da je pametnije pitati nekog tko to stvarno koristi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Ne ležu to je to 219k,ali brziba je min.14 MB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ima li tko problema sa brzinom?

 

Naime prošli mjesec sam uzeo novi paket i bez problema mi je držalo 12 Mbps, ali od prije 5 dana bar jedan put tokom dana (većinom navečer ali zna se desit i popodne) brzina ode na prosječnih 5 do 7 Mbps, nekad zna pasti čak ispod 3.

Zvao službu bar pet puta, sve su probali ali i dalje isto.

 

Ne znam u čemu bi mogao biti problem, znači prva 3 tjedna od aktivacije brzina full bez padanja, nakon toga isto imam full brzinu ali kao što sam rekao zna pasti preko dana na niže.

 

Jel tko imao sličan problem?

 

EDIT: Upravo sad je 3 Mbps.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 19:26 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Ima li tko problema sa brzinom?

 

 

Ista stvar. Rekli su mi da parica podržava 19 Mbps, odlično rekoh, produžit ću onda ugovor. I prva 2 tjedna (14 dana imate rok za raskid ugovora sklopljenog na daljinu bez ikakvog objašnjenja) je to išlo na 17 Mbps.

OK, rekoh, neću pravit frku zbog 1-2 megabita, iako su rekli 19. Ali kad je istekao taj rok za jednostrani raskid, e tad je počeo raspašoj - redovito pucanje veze, smanjivanje brzine (2 tjedna su mi svaka 2-3 dana slali mejl da su mi spustili brzinu u skladu s tehničkim mogućnostima sve do 11 Mbps), gubljenje paketa i izbacivanje u online igrama što se NIKAD prije nije događalo.

 

Eh da mi je i tih 11 Mbps ovih dana.

 

Evo ovo mi je trenutno brzina: 8.75 Mbps DL, 1 Mbps UP

 

Veza puca minimalno 3-4 puta na dan, obično i više.

Naravno cijena mi je otišla sa 130kn na 190kn za marginalno duplo brži internet.

 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 18:23 (DhulKarnain).
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
DhulKarnain kaže...
MacTheBig kaže...

Ima li tko problema sa brzinom?

 

 

Ista stvar....

 

Ne znam, ja nikad s njima nisam imo problema do sad..

 

 

Izgleda da imamo istu situaciju s paricama, meni je isto pušteno 17 ali imam tv tako da za net mi ostane 12, i isto kao ti prva 2 tjedna mi je bila puna brzina..

A sad, meni veza ne puca, nego to smanjenje brzine mi ide na jetra.. ako je bilo prva 2 tjedna sve u redu zašto tako ne može ostati?!

9 godina
offline
Re: H1 telekom
DhulKarnain kaže...
Evo ovo mi je trenutno brzina: 8.75 Mbps DL, 1 Mbps UP

 

Veza puca minimalno 3-4 puta na dan, obično i više.

Naravno cijena mi je otišla sa 130kn na 190kn za marginalno duplo brži internet.

H1 su ogavna i lažljiva gamad. Aktivno ću razuvjerit svaku osobu koja znam da ih i marginalno razmotri pri svom odabiru ISP-a.

 

 Stavi statistiku parice da se vidi tocno sta ti je.

 

Testiranje s tih lijevih servara naravno nista ne znaci. Evo ja imam na tcomu 50/10 i na nekom lijevom serveru sam dobio ovo

http://www.speedtest.net/my-result/5105433543

Dok naravno neki relevantni server daje ovo

http://www.speedtest.net/my-result/5105438041

Razlika u testovima 30 sekunda. Naravno da je tocno ovo drugo ne ovo prvo. Ima milion razloga zasto ti na nekom lijevom serveru mozes dobit 40% brzine.

 

Ako te zanima stvarno stanje brzine, prvo si provjeri 1-2 servera u Zagrebu. Onda odi na frankfurt leasweb ili mozda cak bolje softlayer jer je leaseweb nekad opterecen. Ako te i dalje zanima pogledaj i amsterdam.

Ako u zagrebu imas brzinu koja ti je propisana, a vani nemas, znaci da imaju problema s rutama van hrvatske i nista nemozes napravit. Ako imas problema s zagrebom onda je moguce da ti veza steka i onda treba dalje gledat u cemu je problem. Ovo ovako testiranje nekih znj servera pa bacanje kamenja na ljude je sve samo ne odgovorno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...

Ako te zanima stvarno stanje brzine, prvo si provjeri 1-2 servera u Zagrebu. Onda odi na frankfurt leasweb ili mozda cak bolje softlayer jer je leaseweb nekad opterecen. Ako te i dalje zanima pogledaj i amsterdam.

Ako u zagrebu imas brzinu koja ti je propisana, a vani nemas, znaci da imaju problema s rutama van hrvatske i nista nemozes napravit. Ako imas problema s zagrebom onda je moguce da ti veza steka i onda treba dalje gledat u cemu je problem. Ovo ovako testiranje nekih znj servera pa bacanje kamenja na ljude je sve samo ne odgovorno.

 

Zagreb - T-Com
http://www.speedtest.net/my-result/5107472660

Zagreb - VipNet
http://www.speedtest.net/my-result/5107483500

Frankfurt - Leasweb
http://www.speedtest.net/my-result/5107476547

Frankfurt - Softlayer
http://www.speedtest.net/my-result/5107480252

 

Evo ovo su rani poslijepodnevni sati (15h) i najviša brzina zadnjih tjedana. Obično od 18h navečer sve lagano krene u p.m. sa pucanjem veze, padanjem na 5-6 Mbps, disconnecta u Steamu, Originu i multiplayer igrama i sl. 

Dakle razlika između domaćih i stranih servera ne postoji, toliko je jasno. Isto tako jasno su mi rekli kad su mi nudili ugovor da po njihovom mjerenju moj priključak podržava 19 Mbps.

Najviša zabilježena brzina je bila 17, i to samo prva 2 tjedna od sklapanja ugovora (tjedan poslije Nove godine). Od onda je max brzina konstano opadala, i ovih sadašnjih 12 Mbps je najveća brzina već 2-3 tjedna.

 

mailovi o snižavanju brzine:

http://i.imgur.com/2ZDW49H.png

 

Prvi kreće 2 dana nakon isteka roka za jednostrani raskid ugovora i zadnji je 8.2.

 

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Meni se zadnjih par tjedana veza prekida dnevno 3, 4 puta i brzina mi se smanjila sa za 2 mbps. I evo trenutno imaju neki globalni problem zbog kojeg se fritz ne moze povezati na internet, a tv radi. Ima li itko da ima problema s ovim trenutno da je uspio dobit tehnicku podrsku? Pokusao sam vec 6 puta i nijednom se nisu javili.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice