H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.836
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
PC - stručnjak kaže...
Kod optime je jos moguc jer linkove iznajmljuju ko i h1 od ht-a, kod hta tesko al jbg ak je neki kvar rijesi se brzo jer je to ht. Iskon he ht tak da... Vip ima sve skoro svoje, osim mreze do tebe to iznajmljuje HT, al oni imaju neke ugovore s HT super jer za njih se stvarno sve rijesava i mora valjat.

Moja preporuka HT ili VIP

Hvala na odgovoru.

 

Bio sam prije na HT i veliki računi su me doveli na H1 prije 4 godine... Trenutno razmišljam o Iskonu ili VIPu. 

13 godina
offline
Re: H1 telekom
VIP je ekstremno skup prema mojem mišljenju,Iskon nije a kvaliteta bi trebala biti jednaka kao HT.
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
robimarko kaže...
VIP je ekstremno skup prema mojem mišljenju,Iskon nije a kvaliteta bi trebala biti jednaka kao HT.

Znam da je VIP malčice skup, mada ako se odlučim za VIP onda budem uzimao duo paket za 230kn s brzinom od 5 do 50 Mbpsa. To mi čak i odgovara s obzirom da imam 5 mobitela kući koji su na VIPu, a prema njima daju besplatne pozive...

Možda čak i dobijem koji popust. :)

 

EDIT: Na kraju krajeva VIP ima ovaj kodeks ponašanja kojim ograničava brzinu nakon određenog prometa. Tako da je to bod više za Iskon.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 22:18 (MacTheBig).
9 godina
offline
H1 telekom

Vip/bnet nema bas neku propusnost prema vani gledajuci sto se dogadja s amisovcima otkad su pod vipom. Ako te strah problema, HT. Iskon je isto HT a mislim da preko njih furaju jeftinije ponude koje bas nemogu pod ht-om, pa si mogo to probat. Mislim da imaju neki probni period ili je to bilo prije il sam nesto pobucao.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Ja sam imo doma vip, u prosijeku 150-200 GB, nikad nije padala brzina.
A sad sam na HT i to SMART 4G backup paket.
Nisam sretan jer brzina oscilira da boli glava al to je zbog speedporta a za smart paket ide samo taj modem.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ovaj predzadnji broj 239.0.0.0 i 255.0.0.0 jel to mora biti tu? Prije ga nisam vidio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
To je čudno,nema nimalo logike.
Probaj ga rebootati
robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Koliko bi pametno bilo da ga dam na tvorničke postavke? Ili si mislio samo obični reset?

 

EDIT: output power treba biti veći od line attenuation?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 21:04 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Ma možeš i factory reset ako baš hoćeš no ja sam mislio da ga ugasiš/upališ.

robimarko@gmail.com
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ajde ako ništa bar je omjer 1:1      

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2016 21:22 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
To ne da nije normalno,već je teški užas.
Nadam se da če ti novi operater omogućiti normalnu uslugu
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozz, ugovor je sklopljen prije jedno tjedan i pol ali i dalje nema opreme, kad bi to trebalo sve stići i krenuti u opticaj?

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Do 30 dana se ceka ukljucenje, pisalo ti je i u ugovoru.

13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

-

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2016 0:58 (Tommy_123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Može li se ovdje izvući VDSL?

 

Nije mi jasno da u današnje vrijeme baš nitko ti ne može omogučiti VDSL! Sramota!

Shvačam da su T-comove linije i da drugi ne mogu tu ništa puno, ali ono...come on... 

Problem mi nije download, nego upload koji je kao kroz kapaljku, a za streaming i sl. je katastrofa.

 

Jel postoji neka mogučnost, bilo šta, iskupat kanal do VDSL kablova, povuč od susjeda, Wifi, sateliti, CIA, bilo šta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ja bih prije rekao da imaš lošu paricu.

Ako ti je upload toliko bitniji nego download trazi ih da te prebace na VDSL ukoliko to podržava centrala u tvom mjestu, a valjda bi trebala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
kole2689 kaže...

Može li se ovdje izvući VDSL?

 Pa trebao bi se moc izvuc. Parica ti ne izgleda dobro, ali ces prelaskom na vdsl ipak imat veci upload. Iako neznam zasto ti je parica tako losa. Na tu marginu tako mali max s atenuacijom od 18. Ako te ne prebacuju vjerojatno h1 tamo nema vdsl opremu. Pogledaj kod nekog drugog operatera.

14 godina
offline
H1 telekom

Jel je netko uzeo u zadnje vrijeme onaj paket za 189 kn, gdje piše da su flat pozivi prem svim fiksnim brojevima.

Jel stvarno nema naknade za uspostavu poziva i koji ruter daju za internet koje marke.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
kran kaže...

Jel je netko uzeo u zadnje vrijeme onaj paket za 189 kn, gdje piše da su flat pozivi prem svim fiksnim brojevima.

Jel stvarno nema naknade za uspostavu poziva i koji ruter daju za internet koje marke.

Tako je, doduše ja imam paket od 260 kn. Pozivi su ti besplatni prema svima osim izvan Hrvatske mislim.. nema naplate uspostave poziva.

Dobit ćeš ZTE ZXV10 H201L ili Fritz!Box.

 

13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ja imam h1 manje od tj dana i za sada je sve ok, tv ne šteka, slika je super, internet za saad nije puknuo, još sam ih zvao da mi povećaju brzinu, pošto sam jako jako blizu centrale pa bi trebalo ić više od 4 mb

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

h1 tvrdi da nisu u mogučnosti mi dati vdsl, naravno jer su t-comove linije, a šrot-com naravno zaboli kifla... Bio sam i kod njih da bi prešao ako mi srede vdsl, također tvrde nisu u mogučnosti...

 

Pa hebemu ako treba sam cu kopati kanale i postavljati žice, promjeniti parice, pogladiti močnog t-coma za kesu samo da se to omoguči...

 

Sve mi se čini da je jedino rješenje preselit se na drugu adresu, gdje nitko ništa ne mora raditi osim spojiti plus i minus na lokaciji koja ima tu mogučnost još iz doba Krista

9 godina
offline
Re: H1 telekom

Ako ti nemogu dat ocito znaci nije jos oprema uvedena. Pricekaj i bit ce, tcom masovno oprema sve s vdslom. Moguce cak i da imas tcom vdsl ali nije updateano u sustavu i svi govore da nemozes. Ako ti se da trazit tehnicara po terenu uhvati ga i pitaj dal imas vdsl dosupan il ne, on najbolje zna (meni su tako uveli vdsl, a ovi na centrali i dalje pricaju da nemogu, pa nakon sto sam ga imao 2 mjeseca sam susjeda prebacio pa su mu odbili ponudu opet jer nije vdsl dosupan, a na odgovor zasto susjed ima nisu znali odgovorit, naravno, kad je tehnicar dosao frendu je isto potvrdio da vdsl ide bez problema).

14 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...
kran kaže...

Jel je netko uzeo u zadnje vrijeme onaj paket za 189 kn, gdje piše da su flat pozivi prem svim fiksnim brojevima.

Jel stvarno nema naknade za uspostavu poziva i koji ruter daju za internet koje marke.

Tako je, doduše ja imam paket od 260 kn. Pozivi su ti besplatni prema svima osim izvan Hrvatske mislim.. nema naplate uspostave poziva.

Dobit ćeš ZTE ZXV10 H201L ili Fritz!Box.

 

 Jel mogu ja ostaviti ovaj moj ruter od t-coma, samo u njemu upišem nove podatke kor.ime i lozinku od H1.

Jer ionako ide preko t-com centrale pa ostaje annex B.

14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Mislim da ćeš Tcomovu opremu njima trebati vratiti tako da...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: H1 telekom

Ne vraćam ruter, pitao sam. Jer sam ga dobio još 2009 g. kada je bio drugi zakon o opremi u ugovoru, korisnici od 2011 g. dužni su vratiti opremu.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
kran kaže...

 Jel mogu ja ostaviti ovaj moj ruter od t-coma, samo u njemu upišem nove podatke kor.ime i lozinku od H1.

Jer ionako ide preko t-com centrale pa ostaje annex B.

 Neces dobit ti te podatke od h1. Jos ako imas voip i tv postaje jos zajebanije.

14 godina
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...
kran kaže...

 Jel mogu ja ostaviti ovaj moj ruter od t-coma, samo u njemu upišem nove podatke kor.ime i lozinku od H1.

Jer ionako ide preko t-com centrale pa ostaje annex B.

 Neces dobit ti te podatke od h1. Jos ako imas voip i tv postaje jos zajebanije.

 Nemam Tv i voip. Kako misliš da neću dobiti korisničke podatke, jel možda automatski ruter povlači podatke i napravi konfiguraciju kada se spoji na mrežu

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
kran kaže...
sandokan111 kaže...
kran kaže...

 Jel mogu ja ostaviti ovaj moj ruter od t-coma, samo u njemu upišem nove podatke kor.ime i lozinku od H1.

Jer ionako ide preko t-com centrale pa ostaje annex B.

 Neces dobit ti te podatke od h1. Jos ako imas voip i tv postaje jos zajebanije.

 Nemam Tv i voip. Kako misliš da neću dobiti korisničke podatke, jel možda automatski ruter povlači podatke i napravi konfiguraciju kada se spoji na mrežu

Da, Plug & Play sistem. Ako nemaš TV onda si morao uzeti Net+Tel, a njima tel. ide priko neta (tj. VoIP).

Hasta La Victoria Siempre
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2016 18:30 (iggy81f).
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Podaci za PPPoE se iz zte h201l jos nekako daju iscupat, ali sip user i pass za voip nikako
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice