H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.042
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...
Dolazili tri puta,nisu ništa naplatili.

 To mi se svida. Onda je vjerojatno je logika ako ja osobno nesto strgam/pokvarim da naplacuju, a ako je "samo od sebe" ili njihova greska, onda ne naplacuju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
I optima i tcom i svi redom imaju naknadu za izlazak na teren i td, a naplacuje se samo u slucaju ako se nalog zatvori urok problema korisnik, oprema vracena ostecena.
Onda se dobije racun za platit opremu
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: H1 telekom
Nakon 14 dana brzina mi je definirana na 10 u downloadu i 0,6 u uploadu sto je isto kao sto sam imao kod Amisa.
Moje pitanje tice se vdsl-a. Rekli su mi da mogu preci za 30kn vecu cijenu i brzina bi mi bila min 20/2 jer sam 300m od centrale. Medjutim nekako ne vjerujem da u rss trnava imaju vdsl opremu. Kako se to moze provjeriti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom
tomislav10 kaže...
Nakon 14 dana brzina mi je definirana na 10 u downloadu i 0,6 u uploadu sto je isto kao sto sam imao kod Amisa.
Moje pitanje tice se vdsl-a. Rekli su mi da mogu preci za 30kn vecu cijenu i brzina bi mi bila min 20/2 jer sam 300m od centrale. Medjutim nekako ne vjerujem da u rss trnava imaju vdsl opremu. Kako se to moze provjeriti?
Ako nude vdsl sigutno imaju opremu,minimalma brzina ti je 14,a ovo proko ovisi o kvaliteti parice .
U svakom slučaju ako neradi možeš se vratiti na staro.
Meni su isto ponudili vdsl,ali nije radilo,daleko od pošte i loša parica.

 

13 godina
offline
Re: H1 telekom
Nabavio sam Fritza 7330,namjestio sam net i VoIP no IPTV nisam.
Ima li netko sa Fritzboxom i H1TV-om voljam exportati config da vidim kako su oni to namjestili da šljaka?
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Imam ja svoj stari negdje. Kad dodjem kuci ti ga stavim.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Odlično,to bi mi puno pomoglo
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Mako sam passove. Tamo gdje su passovi bili sam ti ostavio $$$$, jer ima raznoraznih passworda unutra koji su prazni i nisu koristeni pa da znas gdje editirat. Samo ja sam imao 7360.

 

http://s000.tinyupload.com/?file_id=00896969869985473440

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Odlično,hvala.
Nema veze što je 7360,firmware je isti.
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Prekopirao sve vezanu uz TV i nažalost ne radi.
Proradi mi kanal nakon jedno 5 minuta i onda kada prebacim gotovo je.
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Ako je proradio onda si nesto dobro namjestio. Koju gresku ti javi u logu nakon sto promjenis kanal. Mozda su im se neke postavke promjenile otkad sam ja bio tamo.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Hm,u logu?
Kako da dođem do njega?
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Kad se ulogiras u njega, advanced view, imas dolej system log ili event log, tako nesto se zove, zaboravio sam.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
E to znam,no tamo ako se ne varam nema ništa vezano u IPTV.
robimarko@gmail.com
9 godina
offline
H1 telekom

Pa pisu svi erori koji se pojave. Znam kad je jedan momak namjestao na drugom forumu da mu je tamo pisalo kad/sto nije valjalo, a i meni kad su se dnsovi kvarili itd.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pff, već 2 mjeseca nisam imao problema, i evo već sat vremena opet pala brzina.

 

A prije par dana me zvali iz Tcoma da imaju extra ponudu za mene, ja ih odbijo jer je radilo sve u redu (nisam ih niti pustio da kažu šta nude ), nadao se da je popravljen problem ali izgleda ništa od toga. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Pff, već 2 mjeseca nisam imao problema, i evo već sat vremena opet pala brzina.

 

A prije par dana me zvali iz Tcoma da imaju extra ponudu za mene, ja ih odbijo jer je radilo sve u redu (nisam ih niti pustio da kažu šta nude ), nadao se da je popravljen problem ali izgleda ništa od toga. 

 Ja ovih par dana ostajem bez interneta na pola stata, skoro pa dnevno.

Ponekad mi ruter pocne jebat pa kad se jednom sam restarta onda ce se restarat svako 20 minuta...

Od 10 sati mi je ping 150-200...  Restarta i komp i ruter, nije pomoglo.

Jebeni h1, moramo placati dodatnih 50 kuna posto ide preko valjda tcomove linije.

Znaci 300 kuna za smecasti internet, ruter i tv prijamnik.

 

Dok pajdo koji je par kilometara od mene ima na iskonu nek trio paket sa internetom 50/10 u cijeni od 250kn...

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Znači i dalje imaju problema kod nekih korisnika, ah, čini mi se da ću zvati nnazad Tcom da čujem šta nude. 

 

Trenutno ne dobijam niti 1 Mbps.  A pušteno je 16. Žalosno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: H1 telekom
Et_Tu_Brute? kaže...

 Ja ovih par dana ostajem bez interneta na pola stata, skoro pa dnevno.

Ponekad mi ruter pocne jebat pa kad se jednom sam restarta onda ce se restarat svako 20 minuta...

Od 10 sati mi je ping 150-200...  Restarta i komp i ruter, nije pomoglo.

Jebeni h1, moramo placati dodatnih 50 kuna posto ide preko valjda tcomove linije.

Znaci 300 kuna za smecasti internet, ruter i tv prijamnik.

 

Dok pajdo koji je par kilometara od mene ima na iskonu nek trio paket sa internetom 50/10 u cijeni od 250kn...

 

 

 

 

...a da ti umjesto LAN kabla možda koristiš WiFi pa od smetnji puca veza i imaš toliki ping ?????

 

9 godina
offline
Re: H1 telekom
Et_Tu_Brute? kaže...

Ja ovih par dana ostajem bez interneta na pola stata, skoro pa dnevno.

Ponekad mi ruter pocne jebat pa kad se jednom sam restarta onda ce se restarat svako 20 minuta...

Od 10 sati mi je ping 150-200...  Restarta i komp i ruter, nije pomoglo.

Jebeni h1, moramo placati dodatnih 50 kuna posto ide preko valjda tcomove linije.

Znaci 300 kuna za smecasti internet, ruter i tv prijamnik.

 

Dok pajdo koji je par kilometara od mene ima na iskonu nek trio paket sa internetom 50/10 u cijeni od 250kn...

 To sto si ti opisao nema veze s ovim sto mac dozivljava. Njemu je veza po parametrima odlicna. Stavi parametre svoje parice. Mozda ti je router otiso.

12 godina
offline
Re: H1 telekom
AF139 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

 Ja ovih par dana ostajem bez interneta na pola stata, skoro pa dnevno.

Ponekad mi ruter pocne jebat pa kad se jednom sam restarta onda ce se restarat svako 20 minuta...

Od 10 sati mi je ping 150-200...  Restarta i komp i ruter, nije pomoglo.

Jebeni h1, moramo placati dodatnih 50 kuna posto ide preko valjda tcomove linije.

Znaci 300 kuna za smecasti internet, ruter i tv prijamnik.

 

Dok pajdo koji je par kilometara od mene ima na iskonu nek trio paket sa internetom 50/10 u cijeni od 250kn...

 

 

 

 

...a da ti umjesto LAN kabla možda koristiš WiFi pa od smetnji puca veza i imaš toliki ping ?????

 

 Ne.

sandokan111 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Ja ovih par dana ostajem bez interneta na pola stata, skoro pa dnevno.

Ponekad mi ruter pocne jebat pa kad se jednom sam restarta onda ce se restarat svako 20 minuta...

Od 10 sati mi je ping 150-200...  Restarta i komp i ruter, nije pomoglo.

Jebeni h1, moramo placati dodatnih 50 kuna posto ide preko valjda tcomove linije.

Znaci 300 kuna za smecasti internet, ruter i tv prijamnik.

 

Dok pajdo koji je par kilometara od mene ima na iskonu nek trio paket sa internetom 50/10 u cijeni od 250kn...

 To sto si ti opisao nema veze s ovim sto mac dozivljava. Njemu je veza po parametrima odlicna. Stavi parametre svoje parice. Mozda ti je router otiso.

 Ruter me oduvijek zajebavao,  a ovih 10-ak dana mi je sve ošlo u k, sa pingom i pucanjem veze.

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ja od kad imam ovaj problem, u početku sam isto kao i ti imao velik ping (preko 200), onda se to stabiliziralo ali je brzina i dalje padala.

 

Nikad nisam ima problema s routerom niti da mi je pucala veza.. Pitaj boga šta se dešava s njima.

 

A što se tiče tvog problema stavi parametre linije možda tamo nešto nije u redu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Ja od kad imam ovaj problem, u početku sam isto kao i ti imao velik ping (preko 200), onda se to stabiliziralo ali je brzina i dalje padala.

 

Nikad nisam ima problema s routerom niti da mi je pucala veza.. Pitaj boga šta se dešava s njima.

 

A što se tiče tvog problema stavi parametre linije možda tamo nešto nije u redu.

 Da, zaboravih reći, znala mi je padati brzina, ono sa 8.9(internet+tv) padne na 6-7 i bila bi niska sve dok ne resetiram modem, pa bi se vratila na normalu.

 

Prije sam na Tcomu ima 10+tv i radilo je dobro. A preko h1 sam na 4.5+tv (8.9)

 

 

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

http://www.speedtest.net/my-result/5483431434 eto da vidite da niste sami,ovo je još i super kako zna biti...

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
Et_Tu_Brute? kaže...

Da, zaboravih reći, znala mi je padati brzina, ono sa 8.9(internet+tv) padne na 6-7 i bila bi niska sve dok ne resetiram modem, pa bi se vratila na normalu.

Prije sam na Tcomu ima 10+tv i radilo je dobro. A preko h1 sam na 4.5+tv (8.9)

 Po prikazanom, nisi mogao imat 10+tv, jer si dosta daleko. Moguce da ti je ista stvar kao i meni bilo, da im je centrala dalje od tcomove, pa onda te spajaju od tcomove do svoje pa natrag na tu istu tcomovu i onda se tu stvara dodatno kabela bespotrebno. Ili jeli, tcom te stavi na shit paricu. Nikad necemo znat.

Al da, tebi je po profilu pusteno tih nekih 8 tako da ti padovi od 6-7 an tu daljinu opce nisu cudni. Ovo sto oni imaju ipak je, njima ima dovoljno brzine, pusten je dovoljan profil, sve bi trebalo bit kako treba al mjere puno nize nego sto je pusteno, kao da su zaguseni na linku u centrali.

12 godina
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...

Da, zaboravih reći, znala mi je padati brzina, ono sa 8.9(internet+tv) padne na 6-7 i bila bi niska sve dok ne resetiram modem, pa bi se vratila na normalu.

Prije sam na Tcomu ima 10+tv i radilo je dobro. A preko h1 sam na 4.5+tv (8.9)

 Po prikazanom, nisi mogao imat 10+tv, jer si dosta daleko. Moguce da ti je ista stvar kao i meni bilo, da im je centrala dalje od tcomove, pa onda te spajaju od tcomove do svoje pa natrag na tu istu tcomovu i onda se tu stvara dodatno kabela bespotrebno. Ili jeli, tcom te stavi na shit paricu. Nikad necemo znat.

Al da, tebi je po profilu pusteno tih nekih 8 tako da ti padovi od 6-7 an tu daljinu opce nisu cudni. Ovo sto oni imaju ipak je, njima ima dovoljno brzine, pusten je dovoljan profil, sve bi trebalo bit kako treba al mjere puno nize nego sto je pusteno, kao da su zaguseni na linku u centrali.

 Imao sam 10+tv dok sam bio u tcoma.

Nije to nasumičnih 8, to je 4.5 za internet i 4.4 za tv, pa sve skupa pustaju 8.9

i ponekad padne na nizu, i to je 100% do modema, posto kad ga resetiram, brzina se odmah vrati na standardnu.

Najbolje od svega, posto idem preko tcomove linije a na h1 sam, moram placati dodatnih 50 kuna.

Krasno je to sve napravljeno

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ako si imao 10+tv na tcomu onda se tu nešto po*ebalo dobro, moguće ovo gore što je sandokan rekao ili su te stavili na lošu paricu.

 

A to da plaćaš dodatnih 50kn, prvi put čujem. Da ti nisi još pod nekim starim ugovorom? Ja plaćam 250 kn trio paket, i ništa više od toga. Baš onu cijenu koja je ispisana u ponudi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Ako si imao 10+tv na tcomu onda se tu nešto po*ebalo dobro, moguće ovo gore što je sandokan rekao ili su te stavili na lošu paricu.

 

A to da plaćaš dodatnih 50kn, prvi put čujem. Da ti nisi još pod nekim starim ugovorom? Ja plaćam 250 kn trio paket, i ništa više od toga. Baš onu cijenu koja je ispisana u ponudi.

 http://www.bug.hr/forum/topic/povezivanje-internet/h1-telekom/120891.aspx?page=15&jumpto=4089811&sort=asc&view=flat

Ubi bene, ibi patria.
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Evo nesto sto bi svima koji imaju problema sa padom brzine moglo pomoci,meni barem je,znaci lutajuci malo po ruteru naisao sam na DNS adrese i izgleda da su na ruteru 80.80.52.55 kao primarna i 80.80.52.53 kao sekundarna (barem kod mene) dok H1 telekom kaze da koristi preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43...stoga idite lijepo u control panel/network and sharing/change adapter settings/local area connection/properties/internet protocol version 4/properties/i stavite rucno koje DNS servere da koristi (preferred; 80.80.50.3 alternate; 80.80.50.43) i spremite i restartajte ruter,prije toga mi brzina bila 5-7 Mbps sada ide na max,nadam se da ce i vama pomoci...

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Čini ti se.

 

Vjerojatno imaš isti problem kao ja, negdje linkovi preopterećeni. Iako ja nisam imao problema zadnja 2 mjeseca, sinoć su se opet vratili i trajali više od 2h, u razdoblju od 23h - 1h (tad sam zaspao i nisam pratio dalje). Što mi opet nema logike da je u to doba tolika opterećenost, možda tada rade neku nadogradnju u sustavu?!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice