H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 457.073
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Evo ovo su meni poslali u emailu kod povećanja brzine:

 

"na vašem paketu TV + TEL + surfNET 4 PLUS za koji je ugovorena brzina pristupa internetu do 4 mbit/s izvršena je prilagodba maksimalne moguće brzine interneta."

 

Znači kao što sam već napisao, to ti je zapravo paket od 4 mbit/s, a oni ti daju maksimalnu propusnost.

 

Gledano s njihove strane mogu te "za*ebati" vrlo lagano, recimo ako sad imas 10 a u nekom slučaju kod njih imaš manje (mada sumnjam da hoćeš) ništa im ne možeš.

 

Ali opet oni navode u svojem cijeniku i u uvjetima poslovanja da će uključiti makismalnu brzinu, nisam siguran piše li to u ugovoru... Tako da tu ima puno dvosmislenih stvari o kojima se da raspravljati. Mada pravno gledano ugovor se poštiva...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2016 23:04 (MacTheBig).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Et_Tu_Brute? kaže...

Najbolje od svega, posto idem preko tcomove linije a na h1 sam, moram placati dodatnih 50 kuna.

Krasno je to sve napravljeno

Može li netko ovo pojasniti? Zašto se doplaćuje tih 50 kuna?

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...

 Ovisi sta pise u ugovoru. Drexcya pogledaj koja ti je tamo brzina napisana. Raskid ces dobit samo ako ti nemogu isporucit mislim 70% od one brzine sta si ugovorio (tako je i na njihovim stranicama u opcim uvjetima barem prije bilo). Znaci ako si uzeo 10mbita (da ti to pise u ugovoru) minimum je nekih 7 mbita, ako to ne ide onda ide raskid, al ako ti to isporuce nista od raskida. Pa pazi s tim. Bolje pogledaj stanje parice pa vidi sta mozes ocekivat prije nego se spojis. Ako je stanje dobro sve ce bit dobro vjerojatno. Ako bude problema s paricom, e onda se ti problemi vjerojatno nece rjesit jer to rjesava tcom. Eventualno mozda sad kad ih preuzme tcom bude popravljanje bolje, to neznam. Al opcenito, tcom najbolje rjesava popravljanje stanja na paricama ako si bas pod tcomom, sve ostalo je onako, nategnuto. A ako je parica dobra valjda ce sve bit oke. Mac evo recimo ima neke zastoje, i jos su neki pisali da imaju, ja kad sam bio na njima nije bilo problema s tim.

Kako da provjerim u kakvom je stanju parica? T-Com mi bez problema isporučuje dogovorenih 10Mbps, a agent iz H1 je kazao da je provjerio propusnost, navodno je 12Mbps maksimalno (tolika bi mi trebala biti i brzina na H1 navodno).

 

Ostajem li ja nakon prelaska na T-Comovoj infrastrukturi ili? Mislio sam da u tehničkom smislu sve ostaje isto nakon prelaska, samo dobijem drugi router i račun plaćam njima.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
(Pozdrav!

Sada sam na H1 i prelazim na BNet(njihovu infrastrukturu). Kada sam telefonski ugovorio prelazak, preporučili su mi da osobno zatražim otpajanje sa H1.
BNet mi stiže u utorak i kada bih trebao zvati H1? Oni to rade isti dan ili bude procedura?)

Praktički možeš koristiti istovremeno obje usluge, i od H1 i od bneta, pošto bnet ide preko optičko-koaks a h1 oreko standardne parice. Tako da H1 nevezano za bnet može te otpojiti kad god im paše.
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

To znam, u utorak mi dolaze spojiti kuću na infrastrukturu.

Koliko H1 treba vremena da otpoji? To me brine, da im ne bi trebalo 15 dana pa da platim dva računa..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...
Gledano s njihove strane mogu te "za*ebati" vrlo lagano, recimo ako sad imas 10 a u nekom slučaju kod njih imaš manje (mada sumnjam da hoćeš) ništa im ne možeš.

 Zato gledaj sto pise u ugovoru. Meni je na vdslu pisalo 30. Ako pise 4, da, mogu te odjebat.

drexcya kaže...

Kako da provjerim u kakvom je stanju parica? T-Com mi bez problema isporučuje dogovorenih 10Mbps, a agent iz H1 je kazao da je provjerio propusnost, navodno je 12Mbps maksimalno (tolika bi mi trebala biti i brzina na H1 navodno).

Ostajem li ja nakon prelaska na T-Comovoj infrastrukturi ili? Mislio sam da u tehničkom smislu sve ostaje isto nakon prelaska, samo dobijem drugi router i račun plaćam njima.

 Tehnicki, h1 nemoze provjerit kakvo ti je stanje parice. Eventualno ako ima nekog korisnika u istoj zgradi pa po tome racunat po atenuaciji. Dal ostajes na tcomu ili ne neznam, imaju u imenima paketa jesi li njihova infrastruktura ili ne, al neznam kako su sad imena. Prije su imena sadrzavala "bit". Ako imas bit, preko tcoma si, ako nemas, nisi. Dal je jos tako nisam siguran.

Propusnost parice pogledaj tako da se ulogiras u router i onda postavis status linije (ono gdje ti bude prikazana "line attenuation"). Ima tu po forumu mislim za sve routere koje telekomi isporucuju.

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
chutac kaže...

To znam, u utorak mi dolaze spojiti kuću na infrastrukturu.

Koliko H1 treba vremena da otpoji? To me brine, da im ne bi trebalo 15 dana pa da platim dva računa..

 Mislis dva računa od H1, za protekli mjesec i 15 dana u narednom? Koliko ja znam vjerojatno ćeš dobiti drugi račun ovisno kad ti je isključena usluga, a račun će imati iznos proporcionalan danima korištenja...

13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Hvala, to me zanimalo :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
7 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

H1 JE KATASTROFA!!! Mi smo uzeli paket telefon + Internet kod H1 telekoma, i UŽASNO SMO NEZADOVOLJNI I FRUSTRIRANI, što me je i navelo da stavim ovaj komentar na forum. Kvaliteta Interneta im je NIKAKVA, i konstantno smo suočeni s problemima, od prvog dana do danas (godinu dana). Na žalost, iz ugovora nam ne dopuštaju da izađemo, iako smo to izrijekom tražili više puta temeljem slabe kvalitete Internetske veze, koja je tako loša da se njome JEDVA uspijevamo služiti. H1 telekom jednostavno ignorira problem i prave se da se ništa ne događa (naravno, samo zato da bi imali jednog korisnika više kojemu će otimati pare svaki mjesec, a za nikakvu uslugu) i da je kod njih sve u redu.

U prvih nekoliko mjeseci korištenja Interneta, zvala sam korisničku službu/tehničku podršku H1 telekoma gotovo DOSLOVNO SVAKI DAN zbog problema s Internetskom vezom. Instalirala sam si Internet akcelerator, i kada je taj program uključen veza postane stabilnija i kako-tako se možemo poslužiti Internetom, ali bez toga korisničko iskustvo je - ČISTO MUČENJE!!!

Problemi sa H1 telekomom počeli su već kada sam im SLALA ZAHTJEV ZA KORIŠTENJEM NJIHOVIM USLUGAMA, što mi je trebao biti prvi alarm, ali nisam ga poslušala i danas to ne mogu prežaliti. Prodajni predstavnik H1 telekoma nahvalio mi je njihove usluge i kako dobre pakete imaju, bolje nego konkurencija, i na moje izravno pitanje kakva je kvaliteta Interneta s obrazloženjem da mi je to veoma važno jer između ostaloga pratimo dosta multimedijalnih sadržaja on-line, svi djelatnici H1 telekoma s kojima sam bila u kontaktu uvjeravali su me da im je Internetska veza jako dobra, i ako uzmemo paket sa brzinom od 10Mbit/s (za koji NADOPLAĆUJEMO 30Kn/mjesečno!!!) da ćemo bez problema moći imati priključena dva kompjutera istovremeno na Internet. KAKVA LAŽ I PRIJEVARA!!! MA, NEMA ŠANSE DA DVA KOMPJUTERA BUDU PRIKLJUČENA NA INTERNET ISTOVREMENO I DA TO FUNKCIONIRA!!!Ako se nešto gleda on-line na jednom kompjuteru, NA DRUGOME NEMA ŠANSE OTVORITI NI GOOGLE!!! Potpuno bijelu stranicu!!! A FILM KOJI GLEDAMO ON-LINE PUCA SVAKIH PAR MINUTA!!! Tako da je NEGLEDLJIV!!! H1 telekom meni tvrdi da je to stvar onoga tko omogućuje multimedijske sadržaje i kvalitete njihove stranice, ŠTO JE NEISTINA, JER VEZA NE PUCA KADA PRIKLJUČIM KOMPJUTER NA INTERNET PREKO MOBITELA KAO MODEMA!!!

Ali, nemam na mobitelu takvu tarifu da bih mogla trošiti Gigabajte na gledanje filmova on-line, zato sam i uzela H1 telekom kao fiksnog zemaljskog peratera!!!

Ako su istovremeno oba kompjutera priključena na H1 internet ali samo čitamo tektove, PONEKAD TREBA ČEKATI DUGE, DUGE, JAKO DUGE MINUTE DA NAM SE OBIČNA TEKSTUALNA STRANICA OTVORI!!!

Često mi se događa DA SI NE MOGU PROČITATI OBIČAN E-MAIL BEZ PRIVITAKA, JER GA NE MOGU OTVORITI!!!Kada pišem e-mail poruku, veza mi pukne usred pisanja mail-a, i kada kliknem "send" dobijem odgovor: "no Internet connection" (nema Internetske veze). Otkada smo postali korisnici H1 telekoma, NAJČEŠĆE POŠTU ČITAM PREKO SMARTPHONE-a, i isto tako odgovaram, jer si na taj način prištedim jako puno torture i živaca.

Kada želim imati STABILNU Internet vezu, POSTAVIM SI MOBITEL KAO MODEM, jer Internet veza H1 telekoma STALNO PUCA!!!

AKO ĆU KORISTITI MOBITEL ZA SURFANJE INTERNETOM SVAKI PUT KADA MI NEKA INFORMACIJA HITNO TREBA, ILI NEMAM ŽIVACA ČEKATI DA SE OTVORE STRANICE PUTEM VEZE H1 TELEKOMA, ONDA MI H1 telekom I NJIHOV INTERNET NI NE TREBA!!!

 

A problemi s H1 telekomom otpočeli su još i prije nego smo postali njihovi korisnici!!! Balkanska posla!!!

Prilikom podnošenja zahtjeva za korištenjem njihovih usluga nisu mi dali nekoliko ključnih informacija o dokumentaciji koju im trebam priložiti, a zatim su mi zahtjev za priključenje odbili dok im ne dostavim i ostale podatke, I ZBOG TOGA MI JE ROK ČEKANJA NA PRIKLJUČENJE KRENUO IZ POČETKA, IAKO SAM IM NAGLASILA DA SAM RASKINULA UGOVOR S RANIJIM OPERATEROM i da mi je Internet nužan za posao!!! Zbog toga smo gotovo mjesec dana bili bez Interneta i telefona, a posao vodim iz stana!!! (naravno, nabila sam si račun na mobitelu za vrijeme čekanja da me H1 priključi!)

Zatim su tražili da im potpišem da sam primila njihove Opće uvjete poslovanja kako bi mi potvrdili da su primili moj zahtjev za korištenjem njihovih usluga, A NITKO MI IH NIKADA DO TADA NIJE POSLAO NI NA KOJI NAČIN NI URUČIO. KATASTROFA, ČISTA KATASTROFA I NEMAR S NJIHOVE STRANE, GAF ZA GAFOM U SVAKOJ POJEDINOJ FAZI PROCEDURE, od prvog dana!!! 

Kada sam kontaktirala H1 radi zasnivanja pretplatničkog odnosa,  dobila sam informaciju tom prilikom da je za priključak i sve ostalo biti potrebno 14 dana.
Kada je od podnošenja zahtjeva za korištenjem H1 usluga proteklo 14 dana oni mi JOŠ NISU ZNALI REĆI NI  KADA bi do priključienja moglo doći!!!

Zatim, prilikom potpisivanja ugovora s njima, NITKO ME NIJE NI PITAO dopuštam li da podaci o mom telefonskom broju budu objavljeni u telefonskom imeniku, NEGO SU JEDNOSTAVNO MOJE PODATKE JAVNO OBJAVILI PREKO INTERNETA BEZ IKAKVOG PITANJA!!!! Što je PROTUZAKONITO!!!

 

Kada su nas konačno priključili, i kada sam se žalila svaki dan na izuzetno lošu kvalitetu Internetske veze, poslali su čak i svoga tehničara k nama u stan koji je sve provjerio, i MA MODEMU JE PRONAŠAO OKO 50000 (PEDESET TISUĆA!!!) GREŠAKA u Internetkoj vezi u SAMO prvih nekoliko tjedana korištenja uslugama H1 telekoma.

No njihova korisnička služba je samo ovlaš prešla preko toga, kao, to je nevažno, tehničar je bio kod vas i to je sada riješeno.

Isprva su tvrdili da je za tako loš signal Internet kriva loša infrastruktura T-com-a koju oni koriste, i tvrdili su da su kontaktirali T-com i tražili da se te poteškoće otklone na našoj lokaciji. Kada sam potom zatražila raskid ugovora jer se ni nakon toga ništa nije popravilo, počeli su poricati da ikakva greška postoji bilo kod njih, bilo kod T-com-a i rekli su mi da je kod njih sve u redu, i da je to greška na mom kompjuteru i prijemu wi-fi signala.

Još bih i prihvatila taj argument DA SE RADI SAMO O JEDNOM KOMPJUTERU, ALI DA OBA KOMPJUTERA U STANU IMAJU PROBLEMA S WI-FI-jem??? Smiješno!!!

Da je tako, onda bi kompjuter imao problema i s hvatanjem wi-fi signala s mobitela, i to još i većih - a kako to da ih nema???? Kada koristim mobitel kao modem veza na kompjuteru je brza i stabilna!

H1 telekom je prema meni pokazao takvu neprofesionalnost i nemar na svakom koraku da mi je žao što sam ikada postala njihov korisnik, i jedva čekam dan kada ću ih se uspjeti riješiti!!! Na žalost, kada ovako trpimo, (jer nam je Internet potreban na svakodnevnoj bazi) vrijeme tako sporo prolazi, mjeseci se vuku kao godine, a financijska situacija nam nije tako sjajna da bismo mogli plaćati usluge Interneta kod još jednog operatera, da se prebacimo negdje drugdje.

 

Iako smo u ugovoru potpisali da želimo brzinu Interneta od 10 MBit/s i H1 telekom je zajamčio da je na našoj lokaciji u gradu ta brzina omogućena (i uredno nam ju naplaćuje!!!), kada mjerim brzinu Interneta raznim mjeračima koji se mogu naći on-line, ili putem software-a koji sam si instalirala na kompjuter, TA BRZINA NAJČEŠĆE IZNOSI 5-8mBit/s, i ima OGROMNE OSCILACIJE, što je i uzrok tako slabe veze koja stalno puca, i slabog signala. Brzina od 8-9Mbit/s u trenu padne na 0Mbit/s i veza pukne. Veza im je STRAŠNO NESTABILNA. Internetska veza im ima nagle "skokove" i nagle "padove" čak i do 0kbit/s, kada signal puca.

Zbog toga ne možemo gledati filmove u realnom vremenu, jer svakih par minuta film staje.

 

Što se tiče up-load-a, situacija je još gora. Da bih putem e-mail-a poslala najobičniji .pdf dokument ili fotografiju, za to se mora ČEKATI I ČEKATI I ČEKATI.... I onda još malo čekati da se sadržaj up-load-a, a onda kada ga želim poslati, e-mail client mi javi da file nije prikvačen jer je došlo do greške, ili veza pukne prilikom slanja.

 

Zamislite da u DANAŠNJE doba ne možete poslati e-mail poruku koja sadrži nekoliko privitaka. Možete li to uopće zamisliti?

Na žalost, ja mogu, jer sam korisnik H1 telekoma; A zamislite kako moji poslovni partneri mene doživljavaju kada im 5 privitaka dođe u 5 različitih e-mail poruka???!!!... Umjesto u jednoj.Svaki privitak ima do 2MB, ali ja ih ne mogu poslati sve zajedno u jednoj e-mail poruci - ma, nema šanse!!!!

I tako ja putem Internetske veze H1 telekoma šaljem PET e-mail poruka, a u svakoj po 1 privitak nešto manji od 2MB, i TO SLANJE TRAJE UKUPNO SAT VREMENA!!!

Kod drugog - kvalitetnog operatera, za to bi trebalo nekoliko klikova mišem, i sve bi otišlo u JEDNOJ e-mail poruci u roku NEKOLIKO SEKUNDI!!!

Korištenje Internetskim uslugama H1 telekoma je TORTURA, nema druge riječi. Smuči mi se kada moram ići na Internet nešto potražiti ili obaviti, jer znam kakvo me živciranje i frustracija očekuje, otkako sam postala korisnik H1 usluga.

 

Slala sam H1 telekomu DOKAZE da sam kod sebe izmjerila takve niske brzine Interneta kao što sam gore navela, ali oni to ne priznaju. Tražila sam raskid ugovora navodeći sve ove probleme KOJI SU SVAKODNEVNA POJAVA, a koji su oni glatko odbili. Zatim sam zahtijevala da njihova tehnička ekipa IZAĐE NA TEREN i izmjeri jačinu signala konkretno na mojoj lokaciji. U svom stilu i na bezobrazan način odgovorili su mi da će njihova TEHNIČKA SLUŽBA IZAĆI NA TEREN IZMJERITI SIGNAL ISKLJUČIVO O MOME TROŠKU!!!!

 

Nakon tog odgovora, odlučili smo da ćemo jednostavno trpjeti do isteka ugovora, jer nam na žalost ništa drugo ne preostaje. Ni stalne žalbe ne vrijede i ništa ne postižu.

Ne vrijedi se žaliti i zvati službu za korinike, jer oni jedniostavno ne priznaju da problem postoji, i ne žele ga, ili ne znaju riješiti. kada nazovem, nešto kod sebe "poštimaju" i veza se nakratko popravi, ali nakon toga se nastave isti problemi.

Da sam znala da ćemo ovakve torture prolaziti, NIKADA, NI U LUDILU NE BIH POSTALA KORISNIK USLUGA H1 TELEKOMA, MA KAKO SE DOBRI NJIHOVI PAKETI ČINILI!!!

Da imaju imalo profesionalnosti i MORALA, te osjećaja za marketing ETIKU, priznali bi slabu kvalitetu signala Interneta koji nam isporučuju i dopustili bi nam raskid ugovora.

U tom slučaju, možda bismo se jednog dana vratili k njima kada poboljšaju svoju infrastrukturu. Ali, H1 telekom su samo Balkanci. Ponašaju se na način "take the money and run", međutim, to im ne može biti dugotrajna opcija. Jer ovako, OBEĆALI SMO SEBI DA NIKADA, ALI NIKADA VIŠE DOK SMO ŽIVI NEĆEMO BITI KORISNICI USLUGA H1 TELEKOMA!!! Jer, korištenje njihovim Internetom je SVAKODNEVNA TORTURA!!! To za svoj teško zarađeni novac koji im uredno svaki mjesec plaćamo nismo zaslužili.

7 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Zaboravila sam napisati: Prije nego smo postali korisnici usluga H1 telekoma, DETALJNO smo ih ispitivali o kvaliteti usluga, i između ostalog, pitali smo ih JESU LI SIGURNI DA NA NAŠOJ LOKACIJI MOGU ISPORUČITI BRZINU OD 10Mbit/s, jer nam je to jako važno, i za obavljanje posla ali i inače jer volimo gledati filmove on-line. Odgovorili su da će PRIJE nego nas priključe, poslati tehničku ekipu na našu lokaciju i izmjeriti jačinu signala, te da će nas obavijestiti koliko su izmjerili, tako da možemo odlučiti hoćemo li koristiti njihove usluge ili ne.Objasnili su nam da je brzina od 10Mbit/s dovoljna za dva kompjutera, ali ako to bude 5 ili 7 MBit/s (primjerice) da to nije dovoljno za dva kompjutera da rade istovremeno. Nakon svega gore opisanog, jasno Vam je DA SU NAS PRIKLJUČILI NA SVOJE USKUGE A DA NAS NITKO NIJE OBAVIJESTIO O BRZINI INTERNETA NA NAŠOJ LOKACIJI!!! Ja u prosjeku mjerim brzinu interneta H1 telekoma između 5-8MBit/s.Uredno nam naplaćuju dodatnih 30Kn svaki mjesec za 10 MBit/s!

 

Poslala sam im žalbu, na što je stigao njihov pisani odgovor da je pgriješio njihov djelatnik koji nam je rekao da će prethodno ukopčavanju usluge izmjeriti signal na terenu, jer oni to ne rade!!!! Inače, kada im pošaljem žalbu pisanim putem, očekujem i pisani odgovor, ali oni IZBJEGAVAJU BILO KAKVU PISANU KOMUNIKACIJU I PISANE TRAGOVE, pa čak i kada izričito zahtijevam pisani odgovor, oni me zovu na telefon! Ili, još je bolje, kada me ne mogu dobiti na NJIHOVU FIKSNU LINIJU JER JE TOLIKO LOŠA, ZOVU ME NA MOBITEL!!! Bilo bi smiješno da nije tragično!!! A ne daju nam raskid ugovora, na tolike muke s njihovim vezama, što sam im puno puta opisala. OGORČENI SMO S H1 TELEKOMOM!!!

H1 telekomu je bitno samo da oni svaki mjesec nama naplate svoje usluge, a koliko je loša kvaliteta njihovih usluga i koliko smo mi s njima nezadovoljni to im očigledno nije važno.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: H1 telekom
DDZg kaže...

Zaboravila sam napisati: Prije nego smo postali korisnici usluga H1 telekoma, DETALJNO smo ih ispitivali o kvaliteti usluga, i između ostalog, pitali smo ih JESU LI SIGURNI DA NA NAŠOJ LOKACIJI MOGU ISPORUČITI BRZINU OD 10Mbit/s, jer nam je to jako važno, i za obavljanje posla ali i inače jer volimo gledati filmove on-line. Odgovorili su da će PRIJE nego nas priključe, poslati tehničku ekipu na našu lokaciju i izmjeriti jačinu signala, te da će nas obavijestiti koliko su izmjerili, tako da možemo odlučiti hoćemo li koristiti njihove usluge ili ne.Objasnili su nam da je brzina od 10Mbit/s dovoljna za dva kompjutera, ali ako to bude 5 ili 7 MBit/s (primjerice) da to nije dovoljno za dva kompjutera da rade istovremeno. Nakon svega gore opisanog, jasno Vam je DA SU NAS PRIKLJUČILI NA SVOJE USKUGE A DA NAS NITKO NIJE OBAVIJESTIO O BRZINI INTERNETA NA NAŠOJ LOKACIJI!!! Ja u prosjeku mjerim brzinu interneta H1 telekoma između 5-8MBit/s.Uredno nam naplaćuju dodatnih 30Kn svaki mjesec za 10 MBit/s!

 

Poslala sam im žalbu, na što je stigao njihov pisani odgovor da je pgriješio njihov djelatnik koji nam je rekao da će prethodno ukopčavanju usluge izmjeriti signal na terenu, jer oni to ne rade!!!! Inače, kada im pošaljem žalbu pisanim putem, očekujem i pisani odgovor, ali oni IZBJEGAVAJU BILO KAKVU PISANU KOMUNIKACIJU I PISANE TRAGOVE, pa čak i kada izričito zahtijevam pisani odgovor, oni me zovu na telefon! Ili, još je bolje, kada me ne mogu dobiti na NJIHOVU FIKSNU LINIJU JER JE TOLIKO LOŠA, ZOVU ME NA MOBITEL!!! Bilo bi smiješno da nije tragično!!! A ne daju nam raskid ugovora, na tolike muke s njihovim vezama, što sam im puno puta opisala. OGORČENI SMO S H1 TELEKOMOM!!!

H1 telekomu je bitno samo da oni svaki mjesec nama naplate svoje usluge, a koliko je loša kvaliteta njihovih usluga i koliko smo mi s njima nezadovoljni to im očigledno nije važno.

 

Žalite se HAKOM-u. Link: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=61

 

Pomalo, šegavo i vajka!
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Koja lektira, zadnji put sam je pročitao u osnovnoj školi. 

 

Šalu na stranu, može više razloga biti zbog čega vama internet ne radi dobro..

 

Ono što ste trebali napraviti je slati prigovor na email, i u njemu HAKOMETAR mjerenja.. ako nakog toga oni odbiju prigovor, šaljete novi njihovom Povjerenstvu za reklamacije (možete copy-paste prvog prigovora i samo dodate ponovo mjerenja) i tu je 50-50 šansa da oni taj prigovor prihvate jer im se ne da zavlačiti s HAKOMom. Ukoliko oni odbiju i taj prigovor šaljete svu potrebnu dokumentaciju koja je potrebna HAKOMu i čekate njihovo rješenje, sve o tome vam piše na ovom linku: https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127

 

A što se tiče H1 usluge ona na mojoj lokaciji radi totalno besprijekorno iako sam imao nekih problema prije par mjeseci ali izborio sam raskid ugovora gore tim putem.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Na mojoj lokaciji svi operateri jednako dobro/loše rade. Ne mogu se potužiti jer znam tehničke mogućnosti mreže.

5 mbita je 5 mbita hehe.  Meni dovoljno za 90 posto mojih potreba. Ne bih se tužio da može više ali tako je kako.

Uglavnom, svi prodavači obećavaju sve i svašta, ali potrebno se i sam malo više informirati. Ipak živimo u RH.

I ja bi volio da je sve po špagi. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

Meni je brzina interneta prije neki dan pala ispod 7, a imao sam 10.  

Kaže mi teta da brzinu izmjerim preko kabela, a ne preko wi-fi-a (??). Ali i prije sam mjerio preko Wi-fi-a i bila je 10 (i kod prethdnog operatera)!

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: H1 telekom
Wifi ti može varirati zbog apsolutno svačega i skoro svaka stvar mu smeta, moguće je da ti se pojavila neka smetnja zbog koje ti ne radi kako treba. Izmjeri preko kabela, jer je to jedini legitiman način mjerenja svugdje u svijetu. Vjerojatno su ti i prije bili na wifi-u takvi padovi brzine, samo što ih nisi primjećivao. Jedina prednost wifi-a je što nema kablova, sve ostalo radi lošije od lan kabela te se tbog toga preporuča mjerenje upravo s njime. Za svaki slučaj pogledaj i statistiku parice.
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Meni je jučer pala brzina na pola,pa sam resetirao ruter i dobio odmah svoju punu brzinu .
9 godina
offline
Re: H1 telekom?
DDZg kaže...
<cut>

 Uz duzno postovanje, puno ste toga napisali al sto vise pisete manje razumjevanja imate, barem od mene. Na stranu da su oni sve obavili kako treba, nisu, ali tome je po svoj prilici "najzasluzniji" onaj prodajni predstavnik kojem je najbitnije u biti da vi potpisete ugovor jer on po tome dobija novce, a dalje ga boli uvo, te sav bijes koji imate morali bi usmjerit dijelom njemu, dijelom tcomu, a najmanjim dijelom h1. Prodajni predstavnik vas je zavaljao da on moze provjerit stanje parice i dali vi mozete primati 10mbita ili ne i ko zna kakve bajke vam obecao. Oni u to uvid nemaju niti mogu imat. Sto je najgore, vi imate u to uvid i mogli ste doci tu na forum, postaviti sliku parice te bi vas mi uputili sto mozete ocekivat. Cijela infrastruktura telekomunikacija bivse "jugoslavije" na podrucju RH je pod ingerencijom tcoma danas i nitko se u to ne moze mjesat, osim ako ne provodi sam svoju infrastrukturu. Tako da, vi ste preko tcomove infrastrukture a h1 ima doslovno 0 utjecaja na to dal ce te vi dobijat 2mbita, 5mbita, 10mbita ili 50mbita. Nadalje, to sto 2 kompa imaju los prijem wifi, a nemaju kraj mobitela, pa ako ste mobitel stavili pokraj racunala, normalno da ce imat bolji signal preko mobitela, ili ako su oba racunala jednako udaljena od routera. Za pravi test morate mjeriti zicno. Nazalost, WiFi signal vam opet nitko od ISP-ova ne garantira kakav ce bit. Ako vam se ne svidja, nijedan vam ISP nece tu izac u susret te cete morati sami uloziti u novi router koji rjesava taj problem.

Pucanje veze se vjerojatno javlja jer vam je infrastruktura u komi a h1 pokusava nategnuti vezu da radi s tih minimalnih mbita za 10mbit paket (mislim da je to 7) da ne mozete rasknut ugovor i tu nastaje drugi problem. Stavite podatke parice da se vidi u cemu je problem i jeli uopce do toga.

 

Ovo ostalo, ljudi puno prije vicu bez da znaju gdje i kako je problem i zasto se neke stvari dogadjaju. Oni su isto tako vjerojatno postali i malo bezobrazni prema vama ako ste nastupali ovako kako ste tu nastupili jer u svom neznanju krivite njih za ono sto bi trebali ali i za ono sto ne bi.

tomislav10 kaže...

Meni je brzina interneta prije neki dan pala ispod 7, a imao sam 10.  

Kaže mi teta da brzinu izmjerim preko kabela, a ne preko wi-fi-a (??). Ali i prije sam mjerio preko Wi-fi-a i bila je 10 (i kod prethdnog operatera)!

 Samo kabel. Wifi je pre-nestabilan za konkretna mjerenja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 20:17 (sandokan111).
12 godina
offline
H1 telekom

Mjerio sam i preko kabela i rezultat je isti. Download ispod 7. A zadnjih nekoliko godina bio mi je 10.

 

P.S. Nakon što sam resetirao modem brzina se vratila na 10 (?????)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 20:52 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

napravio sam ovu temu pre skoro 5 godina, imao sam h1 i na pocetku mi je bilo ok 8/0.5mbps upload (standard), ali vec zadnje 2 godine (od 2014 do 2016, svibnja) internet mi je jednostavno se poceo "pucat" svaki dan neki problem sa downloadom koji je bio 1mbps po sat vremena i više čak i nista nije me toliko brigalo jer sam imao namjeru preci na vecu brzinu isto kod njih, poslao sam im ponudu sa ciljem da se malo cjenkam da snizim malo cjenu sa njima (H1) jer sam bio redovan sa plaćanjem i mušterija već 5 godina i jer je u ISKONU cijena bila niža za 40-tak kuna ili tako nešto, dan poslje dolazi mi mail sa ponudom od H1 Internet 3/0.5 za 230kn, znači gospođa/ica mi je doslovno rekla ODJEBI i nista sutra sam odmah nazvao iskon i presao kod njih 30/5mbps internet bez telefona i tv-a, mjesečno plaćam 160kn i zadovljan sam 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 21:34 (bjong).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom

Haha...ja ću ih zvati kad uhvatim vremena, također dugogodišnji korisnik pa sam mislio tražit neku novu ponudu za istu ili sitno veću cijenu. Trenutačno sam na 4mbita i to mi je ful premalo.

 

Vidit ću šta nude pa se javim, inače su uvijek bili korektni 

9 godina
offline
Re: H1 telekom
tomislav10 kaže...

Mjerio sam i preko kabela i rezultat je isti. Download ispod 7. A zadnjih nekoliko godina bio mi je 10.

 

P.S. Nakon što sam resetirao modem brzina se vratila na 10 (?????)

 Uvijek se nakon reseta vrati na ono sto je zadano po profilu, tek ako automatika skuzi da to nemoze odrzavat brzina pada, tako da je to mozda slucaj kod tebe. Ako ti opet padne, vjerojatno je to. Al moze bit i da je router otiso.

12 godina
offline
Re: H1 telekom
Vidjet ću kako će se kretati brzine slijedećih dana. Dobio sam novi ruter kad sam sklopio uslugu prije cca 2 jeseca.
13 godina
offline
Re: H1 telekom
Ćoby kaže...

Haha...ja ću ih zvati kad uhvatim vremena, također dugogodišnji korisnik pa sam mislio tražit neku novu ponudu za istu ili sitno veću cijenu. Trenutačno sam na 4mbita i to mi je ful premalo.

 

Vidit ću šta nude pa se javim, inače su uvijek bili korektni 

 Evo, zvao jutros. Dosada sam imao H1 Trio, znači tv,net (4mbps) i telefon za 250kn/mj. Pitao ih šta nude u istom cjenovnom rangu pošto sam dugogodišnji korisnik. 85 kanala+4 po izboru, 6mj hbo total za 1kn+24mj sportski paket za 1kn, telefon sve i svašta (besplatni prema fiksnim, 1000 min prema mobilnim, bez naknade za uspostavu, 0.28 lp/min prema EU mrežama) i onda mi kaže internet od 4 do 10 mbps-a i tu sam se totalno razočarao. Pitam za VDSL, imam uvjete do preko 30mbpsa za 289kn što ću vjerojatno i uzeti. Također moram potpisati ugovor na 24mj 

E da, i dodatni h1tv prijemnik košta 50kn/mj...wtf? Mucho expensivo

 

Malo ću pogledati druge mreže pa ću vidjeti ostajem li na h1 ili se prebacujem

14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ima li kakvih novosti oko pripajanja H1 + Optima?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 18:32 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Ćoby kaže...
Ćoby kaže...

Haha...ja ću ih zvati kad uhvatim vremena, također dugogodišnji korisnik pa sam mislio tražit neku novu ponudu za istu ili sitno veću cijenu. Trenutačno sam na 4mbita i to mi je ful premalo.

 

Vidit ću šta nude pa se javim, inače su uvijek bili korektni 

 Evo, zvao jutros. Dosada sam imao H1 Trio, znači tv,net (4mbps) i telefon za 250kn/mj. Pitao ih šta nude u istom cjenovnom rangu pošto sam dugogodišnji korisnik. 85 kanala+4 po izboru, 6mj hbo total za 1kn+24mj sportski paket za 1kn, telefon sve i svašta (besplatni prema fiksnim, 1000 min prema mobilnim, bez naknade za uspostavu, 0.28 lp/min prema EU mrežama) i onda mi kaže internet od 4 do 10 mbps-a i tu sam se totalno razočarao. Pitam za VDSL, imam uvjete do preko 30mbpsa za 289kn što ću vjerojatno i uzeti. Također moram potpisati ugovor na 24mj 

E da, i dodatni h1tv prijemnik košta 50kn/mj...wtf? Mucho expensivo

 

Malo ću pogledati druge mreže pa ću vidjeti ostajem li na h1 ili se prebacujem

 

Opaka ponuda, za produljenje sportski i hbo 1kn, telefon prema svima, flat internet, da nije to neka sd ponuda?

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Nope, standard ponuda, imaš na njihovoj web stranici... sportski 2 godine i hbo 6 mjeseci imas za 1 kn, telefon neograničen bez uspostave poziva... Ja osobno mislim da oni trenutno imaju najbolju ponudu pa nakon njih Iskon, doduše o cijeni bi se dalo raspravljati, pogotovo za VDSL pakete.

7 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Sandokan, o tome se i radi da je meni osoba ZAPOSLENA U KORISNIČKOJ PODRŠCI H1 TELEKOMA na sve moje žalbe odgovorila DA JE ZA NAS H1 TELEKOM ZAKUPIO KVALITETNU PARICU. Zbog koga je onda kvaliteta isporučene brzine Interneta i stabilnosti veze tako očajno loša? Ako oni sami tvrde da je parica kvalitetna?!

KOmpjuter mi stoji na 1 metar od rutera.

Tražila sam H1 TELEKOM na kraju da mi zamijene i kutiju rutera, i to su mi odbili!

Ostale informacije koje sam navela gore u tekstu nismo dobivali od prodajnog predstavnika koji će sve reći samo da proda i zaradi (niti smo baš tako lakovjerni), NEGO SMO IH DOBILI OD SLUŽBENE OSOBE ZAPOSLENE NA PRIJEMNOM DESKU U PROSTORIJAMA H1 TELEKOMA. Poklonila sam apriorno povjerenje da su informacije ondje i tako dobivene OD SLUŽBENE OSOBE TOČNE I ISTINITE, što na moju žalost NISU BILE. Vjerovala sam da će mi službena osoba dati ročne i istinite informacije, ali kod njih je sve jedna laž za drugom, jedan gaf i greška za drugima.

Upravo se o tome i radi da je H1 telekom prema nama postupao NEKOREKTNO I NEPROFESIONALNO od prvog dana do danas.

Žalosno je ako osoba mora završiti informatički fakultet da bi mogla mirne duše potpisati ugovor s telekom operaterom kako bi bbila sigurna da neće biti prevarena.

No, nije stvar čak ni u tome, nego što nas H1 TELEKOM NE PUŠTA DA ODEMO OD NJIH (bez plaćanja penala), čak ni uz tolike teškoće koje imamo s korištenjem njihovih usluga, koje su KATASTROFALNE KVALITETE.

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom?

Jeste li se vi uopće žalili "službenim" putem, a na to mislim preko emaila ili pisma a ne preko telefona, evo link s uputama - https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127.

 

Uostalom imate u na forumu temu kvaliteta dsl parice, prvi post je lijepo objasnio o čemu se radi, pronađite te podatke u vašem routeru i usporedite, ako ništa onda bar za to ne treba imati inf. fakultet. 

8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Vec neko vrijeme isto imam problema s paricom, kvar prijavljen 3 puta, kazu da vide smetnje, pucanje veze, oscilacija brzine itd. "Kvar je prijavljen, tehnicari ce vam se javiti na kontaktni broj", nema ni tehnicara ni poziva, svaki put isto, a problem jos tu, svaki put prijave kvar, i s tim priznaju da postoji smetnja, ali ne naprave nista u vezi toga. Mozda vise nemogu ni priustit tehnicare, ko zna sta se tu dogada, samo znam da bjezim od njih cim mi ugovor istekne, ocajni su.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Mislim da je to vec duze vrijeme brod koji tone. Cim se nesto prodaje, jasno je koliko "trenutna" ekipa hoce/zeli ulagat u uslugu.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice