H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.787
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Dobio sam od H1 fritz 7430 za VDSL, još nisam priključen. Koliko je pametno prespojit ga sad umjesto onog ZTE-a, hoće li on povući sam podatke (trenutno imam trio uslugu, nova će biti duo) ili da čekam dok mi uključe VDSL?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
sandokan111 kaže...

Nisam shvatio koja je poanta i zasto se prave blesavi. Svi znamo da imamo duopol izmedju vipa i ht-a.. :)

 Samo žele skinuti odgovornost sa sebe. Ono kao učini su "sve" da do toga ne ođe... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Moraš čekat da ti DUO usluga bude aktivna. Nisu ti postavke niti puštene za Fritza. 

9 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Dobio sam od H1 fritz 7430 za VDSL, još nisam priključen. Koliko je pametno prespojit ga sad umjesto onog ZTE-a, hoće li on povući sam podatke (trenutno imam trio uslugu, nova će biti duo) ili da čekam dok mi uključe VDSL?

 Pa spojis i pogledas hoce povuc :))))))

Tehnicki fritz ce radit i na duo i trio usluzi, samo je pitanje dal ce automatski povuc podatke umjesto ztejca :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Superstar kaže...

Moraš čekat da ti DUO usluga bude aktivna. Nisu ti postavke niti puštene za Fritza. 

 Da, baš sam probao sinoć...

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom
A kako ce dignuti sync kad ima VDSL konfu a ULL je jos zakucan na ADSL (DSLAM, ne miniDSLAM)? I ne, ne moze povuci ADSL konfu ako ima VDSL na sebi.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Sum_of_all_fears kaže...
A kako ce dignuti sync kad ima VDSL konfu a ULL je jos zakucan na ADSL (DSLAM, ne miniDSLAM)? I ne, ne moze povuci ADSL konfu ako ima VDSL na sebi.

 Pa s obzriom da taj fritz podržava i VDSL i ADSL mislio sam da će povući sam podatke, ali očito oni trebaju podesiti to za VDSL i fritz posebno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: H1 telekom

Da, podržava ali da bi radio VDSL ili ADSL, mora imati pravu konfu. Ako na port nije zakačena konfa za tu i tu MAC adresu, neće sam ništa napraviti. Osim toga, H1 nema "automatski" provisioning kao npr T-Com, kod njih se ručno upisuje MAC za taj port i postavlja konfa, bilo prije slanja (jako rijetko) ili kad tehničar/korisnik ukopča modem i nazove helpdesk.

 

Ova druga varijanta sa ručnim puštanjem provisioninga ide u 99% slučajeva.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Naravno da ima automatski provisioning koji se pušta kroz Axiros kad se pusti usluga na portu. Pa tko bi to ručno upisivao za svakog pojedinog korisnika, pogotovo u slučaju kad nazove 0800 05 05?

 

U svakom slučaju, neće radit dok se ne pusti usluga, a tad ide provisioning ili keljanje na tvornicu od strane korisnika da mu se propuste podaci. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Danas me spojili na H1 (TEL + surfNET 5 PLUS), ali izgleda ni traga VDSL-u, da li je to do tehničkih mogućnosti pojma nemam. Oni jesu isporučili maksimalnu minimalnu ugovorenu brzinu, ali sam ja očekivao da ću imati barem 20/2 koliko sam imao na HT-u do prije par dana jer bi to trebala biti "maksimalna" brzina parice.

Što vi mislite?

 

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Ja se upravo prebacujem na tcom i VDSL, a u H1 mi vec 2 godine govore kak VDSL kod mene nemre raditi... Imao sam brzinu 10, nadam se da ce sad biti barem 20. Pa si ti misli

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
fandango kaže...

Danas me spojili na H1 (TEL + surfNET 5 PLUS), ali izgleda ni traga VDSL-u, da li je to do tehničkih mogućnosti pojma nemam. Oni jesu isporučili maksimalnu minimalnu ugovorenu brzinu, ali sam ja očekivao da ću imati barem 20/2 koliko sam imao na HT-u do prije par dana jer bi to trebala biti "maksimalna" brzina parice.

Što vi mislite?

 

 

 

Taj paket ti je ADSL2+. 

VDSL paket ti je onaj turboNET od 189kn.

 

Vjerojatno će ti pustit oko 10/1.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 15:45 (MacTheBig).
9 godina
offline
Re: H1 telekom
fandango kaže...

Danas me spojili na H1 (TEL + surfNET 5 PLUS), ali izgleda ni traga VDSL-u, da li je to do tehničkih mogućnosti pojma nemam. Oni jesu isporučili maksimalnu minimalnu ugovorenu brzinu, ali sam ja očekivao da ću imati barem 20/2 koliko sam imao na HT-u do prije par dana jer bi to trebala biti "maksimalna" brzina parice.

Što vi mislite?

 Imas vec jednu temu... Ako nisi potpisao vdsl onda ga nemozes dobit..

prostbroj kaže...

Ja se upravo prebacujem na tcom i VDSL, a u H1 mi vec 2 godine govore kak VDSL kod mene nemre raditi... Imao sam brzinu 10, nadam se da ce sad biti barem 20. Pa si ti misli

 Moguce da jednostavno H1 nema vdsl kartice tamo i oni ti ga nemogu isporucit, a HT moze.

11 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Mozda sam se krivo izrazio. Mogli su mi dofurat VDSL, ali vjerojatno bi mi pucala veza svako malo - to je bilo njihovo objasnjenje.

7 godina
protjeran
offline
Re: H1 telekom
fandango kaže...

Danas me spojili na H1 (TEL + surfNET 5 PLUS), ali izgleda ni traga VDSL-u, da li je to do tehničkih mogućnosti pojma nemam. Oni jesu isporučili maksimalnu minimalnu ugovorenu brzinu, ali sam ja očekivao da ću imati barem 20/2 koliko sam imao na HT-u do prije par dana jer bi to trebala biti "maksimalna" brzina parice.

Što vi mislite?

  

Da si se zaj**** 

13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Znam, ali upravo sam ih kontaktirao i mogu se prebaciti na VDSL bilo kad, jest da je malo skuplje.

7 godina
protjeran
offline
H1 telekom

Trebao si ići na Iskon ako si u narančastoj zoni.

Ubjedljivo najbolje brzine, najniža cijena ako govorimo o bakru.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Potpiso produljenje ugovora prije 2 tjedna (tri paket) zajedno s povecanjem brzine neta do 50.
Poznanik mi je napravio takodjer produljenje ugovora i bio sam mu podesio ruter (on je dobio fritz). Danas dobio paket u kojem se nalazi novi ruter (treba zamijenit stari ZTE) i ocekivo fritza i na kraju dobijem Innbox neki. Dali je to nesto kvalitetniji ruter od fritza ili sta ? Ono, ja i kolega kojem sam bio podesio to smo susjedi, a on je potpiso novi ugovor prije 3 mjeseca pa sam ocekivo da cu i ja fritza dobit.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Nijedan od ispovih nije kvalitetniji od fritza, al neko je spominjao da taj novi innbox nije los (imaju 2 verzije mislim, neznam koju ti imas).

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2016 20:54 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom

Kaže verzija V45

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Kaže verzija V45

 Nisam najsigurniji al mislim da to nije ovaj najnoviji koji je bolji, mislim da je taj neka veca verzija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
H1 je u sapama Optime, optima u sapama HT-a, a HT u sapama DT-a.
Pa sad vidi ko je to na kranju.
Ovi INBOX v45 h1 fura od kad je krenila akvizicija u OT jer ot ima neki ugovor s ISKRATELOM.
Kod OT su i DSLAMi za VDSl ISKRATEL.
Modemi inbox, a inbox je brend za modeme od ISKRATELA.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
H1 telekom

Mislio sam ih zvat prije nego me spoje (plan je 13.12) pa da mi zamjene ovaj modem sa Fritzom ak je Fritz bolji. Zašto bi za potipsani istu ugovor ja dobio lošiji modem od mog kolege.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
PC - stručnjak kaže...
Ovi INBOX v45 h1 fura od kad je krenila akvizicija u OT jer ot ima neki ugovor s ISKRATELOM.

 Jel ta v45 najnovija il ima jos veca verzija koja se dijeli igdje? Znam da su isle 2 verzije ovog routera, mozda ne na istim ispovima.

AmonZero kaže...

Mislio sam ih zvat prije nego me spoje (plan je 13.12) pa da mi zamjene ovaj modem sa Fritzom ak je Fritz bolji. Zašto bi za potipsani istu ugovor ja dobio lošiji modem od mog kolege.

 Dobio si losiji, ali radi sve sto su se oni obvezali da radi tako da se na nista nemozes zalit. Jednostavno te tako sreca zahvatila :) A to u cemu je bolji nije on sad nesto ultra super turbo duper bolji vec jednostavno na njemu mozes vise stvari radit lakse nego na ostalima, a i ima dobru podrsku ako si nadobudan jer je jako cest kod njemaca recimo pa ga je dosta ljudi istrazilo. Ono sto se meni najvise svidjelo u biti jer da imas root pristup kernelu preko ssh i tehnicki, nebo je granica sto ti s njim mozes radit.

12 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
OT je dijelio prvo samo poslovnima, odnosno ljudima koji su uzeli HHH uslugu, znaci 2 broja ili 3, verziju v51, kasnije v51 R2.
Ove godine negdje na pola je doso v45.
Oba su novi modeli. Sam je v51 "jaca varijanta". Ima jaci procesor, gigabitni lan.
Al sto se bilo ceg drugog tice rade jednako dobro i jednako stabilno.
Drze oba dobro link.
Jedino se v45 cini mi se vise kvari.
Tocnije jednostavno prestane radit.
Al v45 je verzija koja se isporucuje svima.
V51 no
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
offline
H1 telekom

Da, znaci postoji ta jaca verzija v51.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Ima zanimljivih stvari na ovom H1 v45.

 

VOIP je standardno na IPoE, Vendor ID: H1Telekom.Innbox_V45, VLAN: 3999, znači bez ispravnog Vendor ID-a nemože se dobit IP adresa za VOIP, jednostavno je DHCP na drugoj strani VLAN-a 3999 nebude dao.

 

No još zanimljivija stvar je da je ista stvar i na IPTV-u samo po VLAN: 3987, to znaći da v45 dobije IP adresu od IPTV DHCP server kad DHCP prepozna odgovarajuceg vendroa kao i kod VOIP-a, a STB se nalazi u lokalnoj mreži sa lokalnom IP adresom.

 

Ovo prvi put vidim kod H1.

 

Inače i HT i OT koriste Vendor ID, ali samo na VOIP-u kako neki drugi modem nebi dobio IP i spojio SIP user i PASS (kopiras iz postoječeg i radi bilo gdje).

 

ADMIN podaci za v45 bi trebali biti:

 

User: admin
Pass: R9xhnpZFjqZY

 

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
H1 telekom

Prebacili su me na novi paket, podigli mi malo brzinu neta, al nije još to to. Jučer kad su me kontaktirali su rekli da će testirat vezu u idućih par dana da utvrde koju brzinu mi mogu propustit, a sad ujutro dobijem emal u kojem piše da ti neće trajat par dana nego 14.

 

Dali se to stvarno čeka 14 dana ili se to u večini slučajeva odradi u mnogo manje ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Prebacili su me na novi paket, podigli mi malo brzinu neta, al nije još to to. Jučer kad su me kontaktirali su rekli da će testirat vezu u idućih par dana da utvrde koju brzinu mi mogu propustit, a sad ujutro dobijem emal u kojem piše da ti neće trajat par dana nego 14.

 

Dali se to stvarno čeka 14 dana ili se to u večini slučajeva odradi u mnogo manje ?

Ima prije jedan kolega koji isto ceka, pitaj ga dal je sta povecano :P

Tih 14 dana kao sto sam napisao prije, mislim da oni racunaju na dlm training koji je oko 10 dana, al sumnjam da oni ista testiraju, a dlm training je vise ko nekakav fine tuning veze. Radje stavi podatke parice da se vidi stanje.

15 godina
offline
Re: H1 telekom

Znači za očekivat je ne više od 33 Mbit/s ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice