H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.121
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
H1 telekom

Neznam jel ti to maks ili pusteno kad si otkinuo pola slike.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Dobio sam od H1 fritz 7430 inace sam na starom adsl,zanima me koji jos router mogu koristiti na h1 osim fritzboxa7430 ...hvala

koja je lozinka za ovaj router admin ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Pa dobio si odlican router, zasto bi ga mjenjao? Lozinka je mislim "avm" defaultna, pa je promjenis, mislim da je to ujedno i admin za ono sto je h1 ostavio u sucelju jer ti daje root na ssh.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 1:32 (sandokan111).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: H1 telekom
swlroby kaže...

Dobio sam od H1 fritz 7430 inace sam na starom adsl,zanima me koji jos router mogu koristiti na h1 osim fritzboxa7430 ...hvala

koja je lozinka za ovaj router admin ?

 

sandokan111 kaže...

Pa dobio si odlican router, zasto bi ga mjenjao? Lozinka je mislim "avm" defaultna, pa je promjenis, mislim da je to ujedno i admin za ono sto je h1 ostavio u sucelju jer ti daje root na ssh.

 Za 7430 je unikatna za svaki modem i nalazi se ispod modema na naljepnici.

Pingu ;)
13 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Moze li netko tko ima fritzbox 7430 od H1 napisti koju verziju FritzOS ima po defaultu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Gigx0n kaže...

Moze li netko tko ima fritzbox 7430 od H1 napisti koju verziju FritzOS ima po defaultu.

Moj ima 6.30. 

15 godina
offline
H1 telekom

Još jedno pitanje, pošto sam sada prešao na veću brzinu neta te samim time promijenio i ruter (sa ZTE na Innbox) rečeno mi je da više ne mogu koristit spliter nego sada moram kabel iz tele utičnice stojit na ruter pa onda iz rutera nazad na telefon. Dali je to slučaj kod svih rutera koji koriste ove veće brzine neta ili ?

 

Problem je što sad moram još jedan kabel provlačit posebno za telefon koji se nalazi odma pored tele utičnice, dok sam prije imao spliter iz kojeg je jedan kabel išao na ruter a drugi u telefon.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Još jedno pitanje, pošto sam sada prešao na veću brzinu neta te samim time promijenio i ruter (sa ZTE na Innbox) rečeno mi je da više ne mogu koristit spliter nego sada moram kabel iz tele utičnice stojit na ruter pa onda iz rutera nazad na telefon. Dali je to slučaj kod svih rutera koji koriste ove veće brzine neta ili ?

 

Problem je što sad moram još jedan kabel provlačit posebno za telefon koji se nalazi odma pored tele utičnice, dok sam prije imao spliter iz kojeg je jedan kabel išao na ruter a drugi u telefon.

 Na isto ti dodje, kakav dodatni kabel? Taj kabel od telefona sto je bio ustekan u spliter ces ustekat u router i to je sve.

15 godina
offline
Re: H1 telekom

Znači ovako:

Prethodno mi je bilo spojeno iz tele utičnice u spliter, pa iz spitera jedan kraj u ruter, a drugi u telefon.

 

Sad me prije koji dan spoje na novi ugovor i koristim novi ruter internet i Tv rade kak treba (ko što su i prije radili) i skontamo da telefon ne radi. Nazovu moji službu za korisnike i oni kažu da se iz tele utičnice direktno spoji na ruter te nakon toga iz rutera nazad na telefon (i da se spliter ne koristi). Vratim se s posla i gledam koji klinac zašto nebi mogao spliter koristit i nazovem ja SZK i kažem kaki je to ruter da ga ne mogu koristit sa spliterom. Lik mi odgovara "Tak će vam bit sa svakim ruterom jer koristite sad ovu veću brzinu interneta i takav signal se ne može splitat već se sada morate spajat na ovaj način). Tak će vam biti na svakom ruteru i kod bilo kojeg operatora, nije vam to samo na tom vašem Innboxu."

 

Ko tu koga sada ?

Prije i sada Prije i sada
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 13:54 (AmonZero).
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Ne vidim u čemu je problem? Pa jel ti spliter toliko potreban? Telefon ti ide sad preko VoIPa i to je to...

15 godina
offline
Re: H1 telekom

Čuj, ruter mi je trenutno preko zime (ova 2 mjeseca) na lokaciji koja je blizu telefonske utičince (tipa 3m), dok mi je skoro cijele godine u mojoj sobi (udaljenost nekih 10m od telefonske utičnice).  Kada se nalazi u mojoj sobi onda imam nekih 15m kabla koje sma provuko i  kojeg koristim kako bi iz svoje sobe spojio ruter sa Tv-om (preko kojeg gledam H1 program) koji se nalazi u dnevnoj te još 10m telefonskog kabla kako bi spojio spliter sa ruterom u sobi. E sad bez splitera ja moram uzet još 10m kabla kako bi se iz šugavog rutera vratio nazad i spojio telefon koji se nalazi 20cm od telefonske utičnice. U tome leži problem. I ako mogu koristit spliter (za koji mi oni kažu da ne mogu) onda bi izbjego kupovanje i provlaćenje još 10m telefonskog kabela.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Čuj, ruter mi je trenutno preko zime (ova 2 mjeseca) na lokaciji koja je blizu telefonske utičince (tipa 3m), dok mi je skoro cijele godine u mojoj sobi (udaljenost nekih 10m od telefonske utičnice).  Kada se nalazi u mojoj sobi onda imam nekih 15m kabla koje sma provuko i  kojeg koristim kako bi iz svoje sobe spojio ruter sa Tv-om (preko kojeg gledam H1 program) koji se nalazi u dnevnoj te još 10m telefonskog kabla kako bi spojio spliter sa ruterom u sobi. E sad bez splitera ja moram uzet još 10m kabla kako bi se iz šugavog rutera vratio nazad i spojio telefon koji se nalazi 20cm od telefonske utičnice. U tome leži problem. I ako mogu koristit spliter (za koji mi oni kažu da ne mogu) onda bi izbjego kupovanje i provlaćenje još 10m telefonskog kabela.

Hmm.. ovako na brzinu.

 

Ti spliter možeš koristit ali ti telefon i dalje mora biti uključen u router da bi radio, osim ako ne postoji neka opcija da radi preko splitera. A u tom slučaju mislim da nema smisla ga koristit.

 

Da sam na tvom mistu uzeo bi si wifi usb adapter i riješio se svih muka, a router ostavio blizu telefona i TV-a...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 14:52 (MacTheBig).
15 godina
offline
Re: H1 telekom

Gubio bi previše signala zbog zidova, iz tog razloga sm proveo kablove. U zadnje 4 godine sam ovakav setup koristio i radio je odlično.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 14:55 (AmonZero).
9 godina
offline
Re: H1 telekom

 

AmonZero kaže...

Kada se nalazi u mojoj sobi onda imam nekih 15m kabla koje sma provuko i  kojeg koristim kako bi iz svoje sobe spojio ruter sa Tv-om (preko kojeg gledam H1 program) koji se nalazi u dnevnoj te još 10m telefonskog kabla kako bi spojio spliter sa ruterom u sobi. E sad bez splitera ja moram uzet još 10m kabla kako bi se iz šugavog rutera vratio nazad i spojio telefon koji se nalazi 20cm od telefonske utičnice. U tome leži problem. I ako mogu koristit spliter (za koji mi oni kažu da ne mogu) onda bi izbjego kupovanje i provlaćenje još 10m telefonskog kabela.

Spoji telefon kod routera?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 19:10 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: H1 telekom

Nije opcija  Telefon je oduvijek bio u hodniku i tako će i ostat.

 

Znali korištenje splitara nije moguće ili ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 19:11 (AmonZero).
10 godina
offline
Re: H1 telekom

Nije moguće .... jer je sad telefon ukomponiran u DSL  i na parici nemaš više napon kao što je prije bilo do  telefona  pa se razdvajao signal sa spliterom.

 

Sad kad nestane struje ili isključiš ruter  nemaš ni telefon.

 

ps: znajući za VoIP, kad su mi nudili ISKON tražim od njihovih predstavnika da mi ostane tel. odvojeno i rekoše da su to u zahtjevu napisali....... Kad je došla oprema i vidjeh što piše malo je falilo da otkažem priključenje . Sjetim se kad u Lici nestane preko zime struje od pokidanih žica dalekovoda zbog leda ti ljudi nemaju tada danima ni telefon ni net.

9 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Nije opcija  Telefon je oduvijek bio u hodniku i tako će i ostat.

Znali korištenje splitara nije moguće ili ?

 Cuj ti ovo :). To je valjda u kamen urezano ? :P Pa bazna stanica je nebitno gdje je, ti si stavi stalak i stavi telefon tamo gdje je oduvijek bio, nitko nece nista znat :)

Ili eto, vuci kabel :)

AF139 kaže...

 i na parici nemaš više napon kao što je prije bilo do  telefona  pa se razdvajao signal sa spliterom.

 ??

8 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav svima,danas sam se prebacio na H1 i dobio sam neki njihov innbox router,koji je grozan sto sam im i rekao.Svom srecom susjed mi je poklonio fritz box 7330 pa me zanima da li ikako mogu firtza upogoniti jer sam za njega cuo da je odlican.Takoder sam to pitao gospodu  iz H1 te su mi rekli da je to nemoguce te da moram koristiti router koji su mi oni dali.Eto svaki savjet i pomoc su dobrodosli.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Uzeo sam ovu solo internet opciju 149 kn/mj bez ugovorne obveze.Zvao sam ih 16.12 i ugovorio to telefonom, nakon tjedan dana mi stigla posta u kojoj potvrđuju razgovor,opisuju uvjete.itd.. Imao sam prije 5god t-com i njih sam isključio zbog nekih komplikacija sa telefonom.Dakle infrastruktura postoji,imam utičnicu,dns mi je bio t-comov tehničar i samo se spojio nekim uređajčićom na utičnicu i otisao.Reko da ce mora doć ovaj iz h1 to ave spojit.E mene sad zanima koliko otprilike ja moram čekat net,imate li vi kakva iskustva,koliko ste vi čekali itd...?
L.P
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
Ja sam ih zvao i ugovorio istu tarifu u proslu srijedu. U petak su mi prebacili paket na 5mbs, a u ponedjeljak na stefanje pustili max brzinu koju mogu imati. Papire jos nikakve nisam dobio. Ug sve sto se tice prelaska bezbolno i jako brzo tak da ih moram pohvalit.
No treba uzet u obzir da sam vec bio kod njih al na drugom paketu..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Nakon raskidanja ugovora s H1 doslo mi je doma papir da im moram vratiti 2 stb uređaja (ali ne i router) koji su bili kod mene. Sad me zanima, ako ih zovem i kazem neka dođe tehnicar po opremu, da im ne mislim slati poštom na svoj trošak ili otić u poštu i ako je moguće poslat im paket na njihov trošak? Iskustva, savjeti dobrodošli

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: H1 telekom
prostbroj kaže...

Nakon raskidanja ugovora s H1 doslo mi je doma papir da im moram vratiti 2 stb uređaja (ali ne i router) koji su bili kod mene. Sad me zanima, ako ih zovem i kazem neka dođe tehnicar po opremu, da im ne mislim slati poštom na svoj trošak ili otić u poštu i ako je moguće poslat im paket na njihov trošak? Iskustva, savjeti dobrodošli

Ja sam im odnio sto su trazili, s tim da nisu trazili router, pa sam kasnije dosao i s routerom i rekla je da ako nisu trazili da nemoram vratit i trazio sam napismeno da su sve moje obveze prema njima izvrsene, sto su mi i dali, tako da bi ja to radje tako obavio. Dostavi kako god, samo imaj potvrdu da si sve obveze prema njima izvrsio da ne bi nakon godinu/2 stigla neka ovrha/tuzba da nesto nisi dostavio pa si bezveze kompliciras zivot radi gluposti.

13 godina
offline
Re: H1 telekom
Odes u postu, stavis na trosak primatelja i to je to
Pingu ;)
9 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Čuj, ruter mi je trenutno preko zime (ova 2 mjeseca) na lokaciji koja je blizu telefonske utičince (tipa 3m), dok mi je skoro cijele godine u mojoj sobi (udaljenost nekih 10m od telefonske utičnice).  Kada se nalazi u mojoj sobi onda imam nekih 15m kabla koje sma provuko i  kojeg koristim kako bi iz svoje sobe spojio ruter sa Tv-om (preko kojeg gledam H1 program) koji se nalazi u dnevnoj te još 10m telefonskog kabla kako bi spojio spliter sa ruterom u sobi. E sad bez splitera ja moram uzet još 10m kabla kako bi se iz šugavog rutera vratio nazad i spojio telefon koji se nalazi 20cm od telefonske utičnice. U tome leži problem. I ako mogu koristit spliter (za koji mi oni kažu da ne mogu) onda bi izbjego kupovanje i provlaćenje još 10m telefonskog kabela.

 Rješenje tvojih problema radi kojih ne spavaš, je kupovina smart tv-a sa ugrađenim wifi. Imaš već od 1800kn pa na dalje. Kakvi kablovi, kakvi bakarači.

15 godina
offline
H1 telekom

Ima li H1 klauzulu o potrošnji prometa (flat) ?

Čitao sam uvjete i nisam našao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Ja imam flat paket na h1,ako na to misliš.
15 godina
offline
Re: H1 telekom
zzz kaže...
Ja imam flat paket na h1,ako na to misliš.

 Ne.

 

Bez obzira što imaf FLAt neki imaju ograničenje skidanja u GB kod t-coma je to 6000 gb, kod bneta je mislim 300gb itd.. Nakon toga dobiš ili upozorenje ili ti smanje brzinu do početka idučeg mjeseca.

Ne znam točno kako ide no na tu klauzulu mislim

14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

Nema. Koliko znam pravi flat je.

15 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...

Nema. Koliko znam pravi flat je.

 Tako sam i mislio jer nisam našo nigdje u uvjetima njiohovim.

Tnx

10 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Primjecujem da H1 nigdje nema kolicinu mjesecnog internet prometa? Samo bi me zanimalo koliko GB "potrosim".

Ispis poziva uredno dobijem, ali to nije to.

Xenial Xerus
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice