H1 telekom izdvojena tema

poruka: 1.508
|
čitano: 456.773
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
texas.bug kaže...

Primjecujem da H1 nigdje nema kolicinu mjesecnog internet prometa? Samo bi me zanimalo koliko GB "potrosim".

Ispis poziva uredno dobijem, ali to nije to.

 Ako imaš fritz.box možeš vidjeti u njemu. Ili ako imaš windows 10 možeš i u njemu ali odnosi se samo na to računalo na kojem je win 10.

10 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom

tnx, ali ZTE i Mint 

(htio bi i bezzicni promet znati, jer na njega isto dosta opada)

Cudim se da se taj podatak ne moze saznati.

Mint Sarah
12 godina
offline
Re: H1 telekom
Ne znam gdje da ovo stavim. Imam h1 vdsl nekoliko dana. Prije sam bio na iskonu. Brzina je oko 17/2 Mbit/s. Sve štima osim google play storea. Na njemu su mi brzine oko 150 kB/s što god skidao. Ova pojava se očituje na svim android uređajima spojenima na wifi a to su redom mobiteli na kitkatu i nougatu, te android box na marshmallowu. U downloadu kroz chrome nema tih problema (max brzina) , youtube uredno buffera 1080p60 video.
Ovog problema nije bilo na iskonu.
Speedtest uredno daje max brzinu na svim uređajima.
Da li je itko imao sličan slučaj?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Isti probkem imam ,već oko 30 dana.Neznam jeli to do h1,jer meni i youtube šteka,a spead test pokazuje punu brzinu.
7 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Isti problem i kod mene.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

Zanimljivo. I mislio sam da nisam jedini. Jutros sam, doduše, imao punu vezu pri skidanju aplikacija sa play storea. Vidit ću da li je privremeno kad se vratim s posla. Zanimljivo je da je problem isključivo sa google trgovinom, ne i sa drugim googleovim uslugama. Čini mi se kao isključivo problem internet providera, tj. H1 u ovom slučaju.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Pocelo se vise ljudi zalit na to na razlicitim providerima. Ili je neki link prezagusen, ili se malo spara s prometom pa moraju zakupit jos a to obicno malo traje dok se dobiju najbolje ponude. Dotad ce se svi pravit glupi... :P

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom

Ovo sa prezagušenosti bi moglo biti istina jer mi u ranim jutarnjim satima play store skida sa maksimalnim brzinama, dok se popodne vuče ko mrtva krava. 

12 godina
offline
H1 telekom

Za siječanj sam dobio povećan rčun za telefon+internet uslugu od H1. Kažu da je razlog tome povećanje veleprodajne cijene usluge(??9 i da nemam prava na raskid ugovora. U čemu je vic?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
H1 telekom

Stavi poblize odgovor sto su tocno napisali, koliko si dosad placao, sto su povecali i za koliko. U ovim situacijama obicno se ima pravo na raskid.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: H1 telekom
tomislav10 kaže...

Za siječanj sam dobio povećan rčun za telefon+internet uslugu od H1. Kažu da je razlog tome povećanje veleprodajne cijene usluge(??9 i da nemam prava na raskid ugovora. U čemu je vic?

To je svima tako. Sve usluge su im se povećale cijenovno za 10kn. 

 

Ovo ti piše na računu od 12 mjeseca prošle godine..

 

Zbog izmjena veleprodajnih cijena elektroničkih komunikacijskih usluga na koje H1 Telekom d.d. nema utjecaja, obavještavamo Vas kako od 01.01.2017. godine
stupaju na snagu nove izmijenjene cijene te dolazi do uvećanja mjesečnih naknada pojedinih H1 paketa/usluga a slijedom čega krajnji korisnici neće imati pravo
raskinuti pretplatnički ugovor bez naknade u skladu s čl.42.a ZEK-a. Cjenik H1 usluga objavljen je na H1 Telekom internet stranicama www.h1telekom.hr.

12 godina
offline
Re: H1 telekom

Gdje mogu vidjeti povećanje veleprodajne cijene? Neki drugi operatori (Iskon npr) nije podizao cijene...

12 godina
offline
Re: H1 telekom

Internet + telefon do sada je bio 189 a od siječnja 199 kn/mjesečno. Razlog; povećeanje veleprodajne cijene (??)

9 godina
offline
Re: H1 telekom
MacTheBig kaže...
u skladu s čl.42.a ZEK-a. Cjenik H1 usluga objavljen je na H1 Telekom internet stranicama www.h1telekom.hr.

Zanimljivo. Ima 42 st.7 i 42a st.10. oba pokrivaju istu klauzulu da nemozes raskinut, jedan za cjenik drugi za opce uvjete. Fino su se pokrili, sad bi trebalo samo vidjet dal su im te izmjene stvarno dosle, pretpostavljam da postoji neki mehanizam zastite koliko to povecanje moze bit jer da ne postoji tehnicki bi mogli poskupjet usluge koliko hoce i imat ljude pod ugovorom koji nemogu nista. Bilo bi zanimljivo to prosljedit hakomu.

tomislav10 kaže...

Gdje mogu vidjeti povećanje veleprodajne cijene? Neki drugi operatori (Iskon npr) nije podizao cijene...

 Da, istina, nigdje nisam ovako nesto procitao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 10:21 (sandokan111).
12 godina
offline
Re: H1 telekom

Dakle, cijene postojećim korinicima nisu povećali: Iskon, VIP, Terrakom, B-Net i Amis, dok jesu; H1 i Optima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.2.2017 14:38 (tomislav10).
15 godina
offline
Re: H1 telekom
@Tomislav10
Koju brzinu imaš ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: H1 telekom

10mb/s

16 godina
offline
Re: H1 telekom
AmonZero kaže...

Nije opcija  Telefon je oduvijek bio u hodniku i tako će i ostat.

 

Znali korištenje splitara nije moguće ili ?

 kasnim skoro 2 mjeseca s prijedlogom rješenja, ali neka, možda nekome posluži. Ja sam to riješio s lan kabelom kojem sam odrezao rj45 konektor i na svaku stranu stavio 4 rj11 konektora (po 2 žice u svaki, jel), iako mi trebaju samo 2, ali neka se nađe. I sada kroz jedan kabel ide veza na router i vraća se veza na telefon iz routera (utičnica i telefon su u hodniku, a router u dnevnom boravku).

13 godina
offline
Re: H1 telekom
ibirkic kaže...
Ne znam gdje da ovo stavim. Imam h1 vdsl nekoliko dana. Prije sam bio na iskonu. Brzina je oko 17/2 Mbit/s. Sve štima osim google play storea. Na njemu su mi brzine oko 150 kB/s što god skidao. Ova pojava se očituje na svim android uređajima spojenima na wifi a to su redom mobiteli na kitkatu i nougatu, te android box na marshmallowu. U downloadu kroz chrome nema tih problema (max brzina) , youtube uredno buffera 1080p60 video.
Ovog problema nije bilo na iskonu.
Speedtest uredno daje max brzinu na svim uređajima.
Da li je itko imao sličan slučaj?

 Dugo nisam bio na bug-u, vjerojatno vam se već normalizirala brzina...to je i kod mene bilo i zvao sam tehničku podršku. Rekli su da nije do njih, da je do play storea. Meni je skidalo 100-300KB na 30Mbit.

15 godina
offline
Re: H1 telekom
Da to je do play stora,a kad odem u lokalnu kavanu i spojim sa njihov wifi od tkoma onda skida sa play stora punom brzinom,je ovi malo ser... Iz h1.
15 godina
offline
Re: H1 telekom
Da to je do play stora,a kad odem u lokalnu kavanu i spojim sa njihov wifi od tkoma onda skida sa play stora punom brzinom,je ovi malo ser... Iz h1.
12 godina
offline
H1 telekom

Meni je i dalje tako, nisam ih kontaktirao po tome. Trenutno to ignoriram, neda mi se živcirati. Al činjenica je da normalnu brzinu imam samo u kasnim večernjim/ranim jutarnjim satima.

 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Pozdrav!

 

Dakle, HT je tražio i dobio od HAKOMA poskupljenje najma linija za 10kn.

 

Ali HAKOM ne dozvoljava HT grupi (Iskon i Optima) primjenu članka 42.a stavka 10. točke 3. ZEK-a, ukoliko dignu cijene, a ostalim operatorima to dozvoljava.

Ipak, Optima je pripojila H1, tako da je sad i H1 u HT grupi.

 

Znači da sad ni H1 nebi smio dizat cijenu uz primjenu članka 42.a stavka 10. točke 3. ZEK-a???

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
H1 telekom

Pozz ljudovi, naime zanima me trebali H1 vracati modem i tv prijemnik nakon prestanka koristenja njihovih usluga ili oni dodu sami po opremu? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: H1 telekom
1950Killer kaže...

Pozz ljudovi, naime zanima me trebali H1 vracati modem i tv prijemnik nakon prestanka koristenja njihovih usluga ili oni dodu sami po opremu? 

 Treba, doći će ti pismeno šta točno od opreme trebaš vratit

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 17:18 (Ćoby).
14 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Meni se čini da H1 ograničava brzinu prema Youtube serverima?

 

Samo kroz jutro imam max od 20Mbps, cijelo popodne ne može preko 2.

Netko u sličnoj situaciji?

 

EDIT: Izgleda da je problem u Chromeu. treba onemogućiti QUIC. 

chrome://flags > #enable-quic - onemogućite. Za sad radi sve u redu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:08 (MacTheBig).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

Molio bih nekog upućenog za savjet. Naime, prije točno mjesec dana sam prešao sa iskona na H1 telekom. Trenutno sve radi OK, baš kao što je radilo i na iskonu (dakle, bez pucanja veze ili prekida usluge). Imam duo paket, tel + net. Ono što mi nije jasno je to da mi je dok sam bio na iskonu linija podržavala max brzinu 30 (stvarno oko 28). Pri prelasku na H1 telekom mi je rečeno da će brzina ostati ista s tim da najprije pri uključenju ide paket od 20/2 a onda kroz par dana ide povećanje do brzine koju propušta linija. Tako je i bilo, na dan aktivacije mi je puštena brzina 20/2 (mjereno na speedtestu, dok u ruteru piše 23/4). Nazvao sam tri tjedna nakon aktivacije službu za korisnike H1 telekoma gdje mi je jedan mladi ženski glas rekao, nakon spajanja na moj ruter, da mi je puštena max brzina i da od toga više ne ide. Dakle, i  dalje u ruteru (inbox v45) piše 23/4. Zanima me zašto na H1 telekomu ne mogu izvući iz linije još ovih 7-8 Mbs kao što sam imao na iskonu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: H1 telekom
zeljko6 kaže...

Molio bih nekog upućenog za savjet. Naime, prije točno mjesec dana sam prešao sa iskona na H1 telekom. Trenutno sve radi OK, baš kao što je radilo i na iskonu (dakle, bez pucanja veze ili prekida usluge). Imam duo paket, tel + net. Ono što mi nije jasno je to da mi je dok sam bio na iskonu linija podržavala max brzinu 30 (stvarno oko 28). Pri prelasku na H1 telekom mi je rečeno da će brzina ostati ista s tim da najprije pri uključenju ide paket od 20/2 a onda kroz par dana ide povećanje do brzine koju propušta linija. Tako je i bilo, na dan aktivacije mi je puštena brzina 20/2 (mjereno na speedtestu, dok u ruteru piše 23/4). Nazvao sam tri tjedna nakon aktivacije službu za korisnike H1 telekoma gdje mi je jedan mladi ženski glas rekao, nakon spajanja na moj ruter, da mi je puštena max brzina i da od toga više ne ide. Dakle, i  dalje u ruteru (inbox v45) piše 23/4. Zanima me zašto na H1 telekomu ne mogu izvući iz linije još ovih 7-8 Mbs kao što sam imao na iskonu?

 ne znam ti odgovor,no medjutim taj problem imam i ja.

pise da mi je propusnost 35/11, a imam 14/0.9...

prijavio sam "kvar", bio h1 2 puta, tcom 2 puta i oboje krive jedni druge i tak u krug... a o internetu da nin e pricam, spori je ko da sam na dial up + stalno puca i gubi se signal

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
9 godina
offline
Re: H1 telekom
zeljko6 kaže...

Zanima me zašto na H1 telekomu ne mogu izvući iz linije još ovih 7-8 Mbs kao što sam imao na iskonu?

 Stavi podatke iz routera.

LeftY_CRO kaže...

pise da mi je propusnost 35/11, a imam 14/0.9...

prijavio sam "kvar", bio h1 2 puta, tcom 2 puta i oboje krive jedni druge i tak u krug... a o internetu da nin e pricam, spori je ko da sam na dial up + stalno puca i gubi se signal

 Nece ht pustit i h1 nemoze nista pretpostavljam kad ti nisu ukljucili ni nakon "kvara".

11 godina
neaktivan
offline
H1 telekom

nažalost, H1 telekom je sakrio postavke linije u ruteru, ovo je jedino vidljivo:

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice