U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

poruka: 33
|
čitano: 13.225
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Teško, ovo je ipak Hrvatska.

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet

Pod tih napisanih 75% da se može pokriti primarnom optikom se vjerovatno misli na Zagreb (ostatak) i to je to.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
16 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
Sprema se EU i kraj monopola T-coma. Dakle dolazak konkurencije više neće ovisiti o T-comu i njegovoj infrastrukturi. Imam još godinu dana ugovora i nadam se da će se do tad pojavit prava konkurencija.
AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
13 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

a tek je počela...{#}

Maurer
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet

Bilo bi lijepo kada bi za sadašnjih 200kn što plaćam internet mogao imati optiku sa makar 10 down/4up .. 

 

 

Samo me zanima - koliko sada trenutno košta uvođenje optike u dom .. Tko je uvodio neka napiše :)

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2013 23:22 (AmD).
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Zadnjih 2 mjeseca stalno nešta viđam Tcomove kombije i razne XYZ firme koje se bave optičkim kablovima po S.B.-u.

 

Is that a sign from God? :D

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
kreso91 u kojem predjelu slavonskoga broda ih vidjas, cisto me informativno zanima, jel u prigradskom podrucju je zivi uzas sa linijom.
14 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
ctodorov kaže...
kreso91 u kojem predjelu slavonskoga broda ih vidjas, cisto me informativno zanima, jel u prigradskom podrucju je zivi uzas sa linijom.

Prekjučer sam vidio kombi te neke XYZ firme tamo u Vukovarskoj, kod pekare Plavo polje....to je nekih 500m od samog centra

Onda par puta vidio kombi T-coma u Petra Krešimira IV (glavna ulica koja ide do centra), tamo kod Alianz osiguranja. Par puta vidio u samom centru, kod nebodera.

Ali sve tijekom zadnjih 2-3 mjeseca.

 

Inače nije onaj njihov furgon od tehničke podrške nego baš onaj kombi i iza vidim da ima zaštitnu žicu iliti kavez na stražnjim vratima, što znači da ima skupe i osjetljive opreme u njemu što jedino može značit da testiraju propusnost mreže.

 

Isto tako su bili ljetos radili na par mjesta, ali većinom u centru grada.

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am :P
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.1.2013 22:41 (Krešo91).
15 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet

Bilo bi dobro kada bi napokon prodarilo jer vidim da je slavonski brod (po karti) pokriven koliko toliko .. 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
12 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
AmD kaže...

Bilo bi lijepo kada bi za sadašnjih 200kn što plaćam internet mogao imati optiku sa makar 10 down/4up .. 

 

 

Samo me zanima - koliko sada trenutno košta uvođenje optike u dom .. Tko je uvodio neka napiše :)

Nisam uvodio ali sam ih zvao i razgovarao o tome. Ne treba ništa platititi jer T-com ima neki plan da kroz koju GODINU cijela Hrv. ima brži internet pa obnavljaju infrastrukturu.

No od optike kako kažu za sad nema ništa, nego nekakva voib tehnologija koja je puno brža od ovoga smeča koje sad imamo ali ipak dosta sporija od optike.

Ostaje nada u EU konkurenciju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
Samo za centar se uvijek i brinu, sta je sa rubnim dijelovima grada, koji muku muce sa prastarim linijama i udaljenostima od centrale, uzas.
13 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Nije ni 1. mjesec završio,a oni već pričaju o kraju godine. Lovačke priče. {#}

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
turbojc kaže...

Nije ni 1. mjesec završio,a oni već pričaju o kraju godine. Lovačke priče. {#}

Ja isto mislim da muljaju, vidio sam da su neki već dobili nove instalacije a kad sam ih pitao kako su to dobili rekli su, na vlastiti zahtjev. E kad sam ja zvao da mi to spoje rekli su da nemogu nego kad bude moj dio na redu jer da imaju plan. Uglavno sve je to bilo prije 5-6 mjeseci i još ništa, nisu mi došli riješiti ni kvar koji sam prijavio a kamoli nove instalacije. KAMENO DOBA

12 godina
odjavljen
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
roary kaže...

Nisam uvodio ali sam ih zvao i razgovarao o tome. Ne treba ništa platititi jer T-com ima neki plan da kroz koju GODINU cijela Hrv. ima brži internet pa obnavljaju infrastrukturu.

No od optike kako kažu za sad nema ništa, nego nekakva voib tehnologija koja je puno brža od ovoga smeča koje sad imamo ali ipak dosta sporija od optike.

Ostaje nada u EU konkurenciju.

 Nije voib nego voip (voice over IP)- sada češ imati ovaj normalni telefon preko routera jer se ova stara linija ukida,a T-šljamu je jeftinija nova infrastruktura od te "stare".

 

Ništa novo,to se intenzivno provodi već zadnjih godinu dana.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
12 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
Da rijec je o voip-u il ti ga tcom ims. Glupost ziva. Kud je ljudima parica u banani oni jos na to kace telefoniju putem interneta, sto je jos zanimljivije za voip je rezervirabo preko 1 megabit u ruteru, za maxtv 5 i onda ostatak za net. Jos veca fora je slaganje prioriteta 1. Voip 2. Iptv 3. Internet ... I onda si u banani ako nemas propusnost oko 12 megabita same parice. Jedino neznam cemu to kemijaju. Vjerojatno oslobadaju frekvencisko podrucje. Sam sto ce bubnit na raspon od 300 - 4000 Hz.. Mozda postoji nekakva tehnologija koja to koristi za net ili nesto pa se dobiju puno vece brzine u konacnici?
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Dok ne budem vidio brži i jeftiniji internet neću vjerovati. Bilo bi lijepo kada bi bilo istinito.

 
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Kemijaju jer im je to jeftinije nego imati normalne centrale-od opreme do održavanja. To je jedini razlog.

 

 

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

ne vjerujem.mislim da su prazna obecavanja!djela nikad na vidjelu.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet

Može i jeftiniji,za početak. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet

Ako država ponudi  za dobre novce infrastrukturu  lako bi se našao investitor  i novi ISP.Mada ovaj HAKOM je .......izgleda da pod pritiskom T-HT-a odnosno T-coma namjerno ne dopušta snižavanje cijene za krajnjeg korisnika,iako T-com tvrdi suprotno .

11 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

hm sumnjam :(

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet
PC - stručnjak kaže...
Vjerojatno oslobadaju frekvencisko podrucje. Sam sto ce bubnit na raspon od 300 - 4000 Hz.. Mozda postoji nekakva tehnologija koja to koristi za net ili nesto pa se dobiju puno vece brzine u konacnici?

 

Pranja kaže...

Kemijaju jer im je to jeftinije nego imati normalne centrale-od opreme do održavanja. To je jedini razlog.

 

Kemijaju zato jer s ulaskom u EU, provider NE SMIJE naplaćivati POTS (plain old telephone system); VOIP bez obzira što je suštinski isti klinac kao POTS, SMIJEŠ naplaćivati.

 

Ne brinite se, ne rade to oni da nama bude bolje {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
15 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Možda bude jeftinije, a možda bude i skuplje:

 

Hakom spriječio HT da iskopča 130 tisuća korisnika H1 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

http://www.netindex.com/download/2,30/Croatia/

 

Jad i bijeda HR interneta. {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

citiram korisnika papar

 

 

 

Četiri činjenice:
1. RH na telekomunikacijske usluge troši dvostruko veći udio BDP-a od EU i ima dvostruko manji telekom promet po stanovniku od EU. Telekom promet u EU se svakih 18 mjeseci udvostručuje.
2. Regulator tržišta HAKOM praktično zabranjuje smanjenje cijena i nove usluge većeg kapaciteta.
3. Najveći pružatelji usluga T-HT i VIP imaju najveću operativnu dobit u Europi.
4. Tri najveća alternativna operatora i nakon šest godina posluju s gubicima i trenutno imaju obaveze koje premašuju dvije milijarde kuna. Godišnje im obaveze rastu 7%.
Ukratko stanje je katastrofalno, uništava konkurentnost hrvatskog gospodarstva, pogubno djeluje na sve segmente društva posebno na školstvo i visoko obrazovanje. Dakle katastrofalne posljedice na gospodarstvo trenutno, kratkoročno i dugoročno. Osim što je stanje katastrofalno jasno je da postojeći uvijeti određuju da će stanje biti još gore….

Ukratko u HT izvlaći novce, a “konkurencija” pere novce…!!!

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Neki dan gledam na TV neko selo u prip*zdini Rumunjske. Ono ko da je ispalo iz filma 'Borat', ali brate mili kad ja malo bolje pogledam  ...... ono optički kabel razvučen preko šljiva i štale do kuće {#} 

 

 

Bogte jedan rumunjski seljak ima 100/100, a mi o tome možemo samo sanjat {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 0:56 (memulica).
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

 

Aprililililili. Samo su se za datum zeznuli, ali to u RH već duže vrijeme prolazi (dok ima ovaca bit će i šišanja)!

 

 

Sve bi ja to rođo, šmajserom!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
U Hrvatskoj do kraja godine JEFTINIJI internet?

Cini mi se, ako od toga nesto i bude, da ce kod nas biti opet neki nameti i opet sve dođe na isto! {#}

TrustNo1
 
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice