Instalacija Wireless-a na laptop

poruka: 45
|
čitano: 80.916
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop
eterna luchar kaže...
e tnx robi ,ali probao sam i sa stranice i sa strane, ali ništa dok... nisam mislio da ću ovo napisati ali, god bless windows update :D

 dakle, sada radi?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop
da da, sad je u funkciji :D hehe sad vidim da nisam do kraja napisao :D
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Wireless-a na laptop

Može li mi neko pomoći u Instalaciji Wireless-a na laptop HP ProoBook 4510s VQ546EA?

 

Hvala unaprijed!

 

{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop
SarDam kaže...

Može li mi neko pomoći u Instalaciji Wireless-a na laptop HP ProoBook 4510s VQ546EA?

Skini ovdje odgovarajući driver za wlan:

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/DriverDownload.jsp?prodNameId=3934829&lang=en&cc=us&prodTypeId=321957&prodSeriesId=3934828&taskId=135

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop

Tnx!

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Instalacija Wireless-a na laptop

Dobra vecer,

 

molim za pomoc....

imam iskon internet i jedan laptop na kojem imam wireless mrezu... E sad, trebam spojit novi komp na taj isti modem, i pokusavala sam nesto ali ne uspijeva jer ne poznajem dovoljno tu tematiku... Molim vas da me uputite. ako sam na krivoj temi mozete me savjetovat di da pisem.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop

@ (ne)zna,

ako 'novi komp' znači PC, bez wirelessa, tad se možeš (moraš) spojiti žicom. Spajanje žicom je u većini slučajeva sve što treba napraviti, jer će windowsi instalirati mrežni driver (96%) i preko DHCPa dobiti potrebne postavke.

- ak to ne radi, raspiši se u nekoj temi konkretnim opisom (bez podataka nema rjeđenja).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop

da PC je u pitanju. ne znam ima li wireless u tome mi i je problem. kako da ja to saznam? riječ je o ovom računalu sa Windows 7 

 

http://www.dell.com/us/business/p/optiplex-380/pd

15 godina
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop

-desktop računala nemaju (defaultno) ugrađenu wireless karticu, samo žičanu. Osim ako si je dodala kao moguću opciju (ali bi tad to znala.., muže biti ugradbena ili vanjska recimo USB..).

 

-sve što je potrebno je spojiti router (ona kutija za internet..) mrežnim kabelom na PC. Nemožeš pogriješiti .... (ipak, možeš, sve se može....)

-npr t-com ima označeno žuto -internet, crveno -TV... to bi trebalo biti samoobjašnjavajuće?

Postoji još 2-3% šansa da router nije podešen... ali prvo uštekaj kabel i (možda) možeš surfati...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop

puno ti hvala na odgovoru ali pokušala sam i preko kabela i ne ide... Router bi trebao biti podešen tako da može više računala biti spojeno. Ne kužin u čemu je problem :(

15 godina
offline
RE: Instalacija Wireless-a na laptop
nezna kaže...

puno ti hvala na odgovoru ali pokušala sam i preko kabela i ne ide... Router bi trebao biti podešen tako da može više računala biti spojeno. Ne kužin u čemu je problem :(

 -počni tako da opišeš problem (detaljnije, što-kako si probala..) i možda u prigodnoj temi

''... pokušala sam i preko..'' znači da si pokušala i na neki drugi način? :)

za početak, kad priključiš kabel, mrežne lampice na routeru i PCu moraju reagirati.. i sami windowsi. -to treba opisati.

npr, ako nije instaliran mrežni driver... pogled u device manager (nešto neprepoznato?)... -indikator mrežne kartice se nalazi dolje desno kod sata.... ako ga nema, vjerojatno nije instaliran driver.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Instalacija Wireless-a na laptop

E ljudi, molio bi da pomognete ako mozete..

Imam mini laptop neki kineski il sta je i ko je proizvodjac to neznam, al evo uspio sam pronaci sliku.. 

http://www.google.ba/imgres?q=d425&um=1&hl=hr&biw=1024&bih=499&tbm=isch&tbnid=sNLUL7S1k9VCnM:&imgrefurl=http://www.diytrade.com/china/4/products/8082111/10_2_S30_D425_MINI_LAPTOP_PC_WIFI_1_80_GHz_WIndows_XP_Vista_1GB_160GB_PayPal.html&docid=5t-rJFh06AD8jM&imgurl=http://img.diytrade.com/cdimg/1376915/19573785/0/1300265239/10_2_S30_D425_MINI_LAPTOP_PC_WIFI_1_80_GHz_WIndows_XP_Vista_1GB_160GB_PayPal.jpg&w=800&h=533&ei=YLUlT_nUKoyHswbFm6jIDg&zoom=1&iact=rc&dur=246&sig=105024426629712823756&page=2&tbnh=139&tbnw=138&start=10&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:10&tx=65&ty=60

 

na njemu sve sto pise je sljedece:

Intel atom TM CPU D425 1.8GHZ(BGA) 667MHz FSB 512K L2,

intel GMA 3150, 

802,11b/g wireless lan

 

 

Eh, sad problem je taj sto mi ne radi wireless, sve na ruteru ispravno medjutim ne radi..

razne sam drivere probao inst, skoro sve sto sam nasao vezano za ovaj laptop ali ne radi..

na njemu je bio xp ali sam u nadi da ce povuci sam sebi driver instalirao sedmicu..ali ni ona nije pomogla.

 

Lampica plava za wireless na njemu ne svijetli, ali je 2x sam sebi nalazio mrezu koju sam mogao koristit 5-10 minuta i onda se opet izgubi.vec evo par mjeseci je vise nije nalazio..hehe.

AKO NEKO ZNA DO CEGA JE, NEKA SE JAVI, MOLIM VAS.. POZZ

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Wireless-a na laptop
mencun kaže...

E ljudi, molio bi da pomognete ako mozete..

Imam mini laptop neki kineski il sta je i ko je proizvodjac to neznam, al evo uspio sam pronaci sliku.. 

http://www.google.ba/imgres?q=d425&um=1&hl=hr&biw=1024&bih=499&tbm=isch&tbnid=sNLUL7S1k9VCnM:&imgrefurl=http://www.diytrade.com/china/4/products/8082111/10_2_S30_D425_MINI_LAPTOP_PC_WIFI_1_80_GHz_WIndows_XP_Vista_1GB_160GB_PayPal.html&docid=5t-rJFh06AD8jM&imgurl=http://img.diytrade.com/cdimg/1376915/19573785/0/1300265239/10_2_S30_D425_MINI_LAPTOP_PC_WIFI_1_80_GHz_WIndows_XP_Vista_1GB_160GB_PayPal.jpg&w=800&h=533&ei=YLUlT_nUKoyHswbFm6jIDg&zoom=1&iact=rc&dur=246&sig=105024426629712823756&page=2&tbnh=139&tbnw=138&start=10&ndsp=15&ved=1t:429,r:7,s:10&tx=65&ty=60

 

na njemu sve sto pise je sljedece:

Intel atom TM CPU D425 1.8GHZ(BGA) 667MHz FSB 512K L2,

intel GMA 3150, 

802,11b/g wireless lan

 

 

Eh, sad problem je taj sto mi ne radi wireless, sve na ruteru ispravno medjutim ne radi..

razne sam drivere probao inst, skoro sve sto sam nasao vezano za ovaj laptop ali ne radi..

na njemu je bio xp ali sam u nadi da ce povuci sam sebi driver instalirao sedmicu..ali ni ona nije pomogla.

 

Lampica plava za wireless na njemu ne svijetli, ali je 2x sam sebi nalazio mrezu koju sam mogao koristit 5-10 minuta i onda se opet izgubi.vec evo par mjeseci je vise nije nalazio..hehe.

AKO NEKO ZNA DO CEGA JE, NEKA SE JAVI, MOLIM VAS.. POZZ

Ako već nikako ne možeš pronaći drivere za to i ne radi ti wlan nabavi USB-wlan mrežnu karticu. Recimo OVU i raditi će... najbolje rješenje ti je to..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Wireless-a na laptop

ok, hvala.sutra cu bas to da uzmem, pa cu vidjeti.pozz

15 godina
offline
Re: Instalacija Wireless-a na laptop
mencun kaže...

..

na njemu sve sto pise je sljedece:

Intel atom TM CPU D425 1.8GHZ(BGA) 667MHz FSB 512K L2,

intel GMA 3150, 

802,11b/g wireless lan

 

 

Eh, sad problem je taj sto mi ne radi wireless, sve na ruteru ispravno medjutim ne radi..

razne sam drivere probao inst, skoro sve sto sam nasao vezano za ovaj laptop ali ne radi..

na njemu je bio xp ali sam u nadi da ce povuci sam sebi driver instalirao sedmicu..ali ni ona nije pomogla.

 

Lampica plava za wireless na njemu ne svijetli, ali je 2x sam sebi nalazio mrezu koju sam mogao koristit 5-10 minuta i onda se opet izgubi.vec evo par mjeseci je vise nije nalazio..hehe.

AKO NEKO ZNA DO CEGA JE, NEKA SE JAVI, MOLIM VAS.. POZZ

.. nekoliko mogućih rješenja:

-pročitaj oznake s doljnje strane, uobičajeno je da su podatci za wlan (kao MAC) napisani, možeda ispod baterije ili poklopca.

-skini neki linux LiveCD (OpenSUSE, Ubuntu, Mint... desktop-ISO-x32, snimi CD na njanižoj brzini i bootaj, 90% šanse da će raditi...).

-otvori system properties (device manager), vidi koji je neprepoznat uređaj, detaljne podatke (koje windowsi vide) kao PCI-USB VEN/SUBSYS... i to progooglaj.

-instaliraj neki util kao Everest pa vidi kako prepozna wlan.

To sve je za saznati koji driver je potreban. Tad kad to saznaš, vjerojatnoneki od: Realtek, Atheros, Intel, Broadcom ... i skineš ga.

Postoji šansa da je to neka kopija npr Asusa.. pa probaj s ovim driverima (ako je sve isto, moglo bi raditi ili neki sličan model..).

 

- Ako su Win7 uspjeli spojiti se (na par minuta) tad nije stvar u driveru (ili bi barem trebao pisati točan naziv uređaja) nego u postavkama ili je ugašena (traži prekidač) ili neispravna wlan.

- Win7 ne dozvoljava spajanje na nezaštićenu mrežu, tako da može problem biti u loše podešenom routeru (modemu).

- Za neke modele je potrebno instalirati poseban tools-utils kojim se pali-gasi wlan (ili ima prekidač). Obavezno provjeri u BIOSu dali je 'enabled'.

 

itd..

 

ovdje kažu da ima i LAN, spoji ga žicom na internet i win7 bi mogao sam instalirati (ako prepozna uređaj).

 

Bingo! (?) {#}

ovdje kažu, da je to VIA: Wireless: VIA6656 (802.11b/g).
Ako u windowsima pod detaljima pročitaš ovo: Device ID: USB\VID_160A&PID_3184 .. ili VIA 6656, Skini i instaliraj: Driver-1 ili Driver-2.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2012 1:11 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice