Iskon carnet

poruka: 58
|
čitano: 25.760
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Iskon carnet

Usluga DUO.CARNet je širokopojasni pristup Internetu  koji se temelji na tehnologiji pristupa CARNet mreži putem ADSL tehnologije.

Osnovnim paketom usluge DUO.CARNet dobiva se pristup Internetu (ADSL2+) brzinom do 5Mbps/512kbps*, jedna telefonska (analogna) linija i jedan telefonski broj, neograničen internet promet preko CARNet mreže i najam modema.

*Ako linija ne omogućava maksimalnu brzinu, Iskon će isporučiti najveću moguću koju linija može podržati. Isporuka brzine ovisi o mogućnostima linije.

 

Zainteresiralame ta ponuda pa me zanima jer ju itko ima ili možda radi u iskonu,pa mi može odgovoriti gdje je ovdje kvaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Iskon carnet

Nema kvake Osmijeh   onak je kak piše.

Što ti nije jasno?  (ja sam korisnik Iskonovih usluga već par godina pa znam ponešto o istima.. doduše nisam nikada imao DUO.CARNet jer ga nažalost još nije bilo dok sam ja studirao Belji se)

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
Iskon carnet

Činilo mi se primamljivo, pa se odlučio nazvati i raspitati se oko toga. Na kraju sam saznao, da ta nova linija je zapravo novi broj (ostane i stari ht-ov), pa kada nekoga zoveš njemu ispiše taj novi dobiveni broj, a kada tebe netko zove može te zvati na stari ili novi broj. Znači nemaš dva nova broja da bi mogao zvati iz bilo kojeg hočeš, već stari ht-ov je zamjenjen novim iskonovim.

Uh, valjda sam bio jasan.

Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Ja nemam providera znać nemam fiksni telefon niti od t-coma niti od iskona niti od metroneta znaći nikoga.To smo razjasnili.
Zanima me samo jer oni daju fiksnu liniju ako nemam niti jednog providera ili sve ide preko t-coma?
16 godina
offline
Iskon carnet

sve preko t-coma, uvijek sve preko njih... Ionako je vlasnik Iskona t-com.

Antec 900, P5K Deluxe, Core 2 Quad 2.4, 4gb (DDR3 800Mhz) RAM, Nvidia 8800gtx, 640gb HDD, Dell 2007WFP, Vista Ultimate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
A metronet?
optima?
16 godina
neaktivan
offline
Iskon carnet

Metronet ima svoju infrastrukturu koja je još nažalost nedostupna u većini krajeva. Zasad par većih gradova, u ostalima (govorim za svoj grad) samo su se neke firme prebacile na metronet, dok je to još nedostupno kučnim korisnicima. Za optimu ne znam... provjeri na stranicama.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
jer moguće naprimjer preko iskona uzeti taj paket iako nemam fiksnu liniju.Ali da me uvrste u t-com korsnik.Znaći bez puno zajevacije kako ne bi svakog providera čekao
mjesec dana da mi dođe instalirat liniju?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet

Moguće je zatraziti novu liniju kod iskona...plačaš ju 0(nula) kuna, oni papirologiju riješavaju sa t-comom, ali(naravno) t-com moze bez beda odkantat iskon i rec im da nema slobodnih parica....to je bio slucaj samnom...drugim rijecima nemogu ti dati liniju...kada SAM odes do t-coma i zatrazis liniju dobijes ju bez problema jer ju platis 600 kn...zanimljivo jelda(sto sam na kraju i napravio), isti je slucaj bio i sa mojom curom koju su odkantali iz istog razloga...a dam se kladit da bi njoj linjiu dali...uz placanje naravno. U iskonu su mi rekli da je to slucaj u odprilike 40 ljudi od 200-tinjak.

 

nije mi zao za sto sam pljunuo 600 kn za novu liniju jer se nisam vezao za t-com, pare sam vratio kroz 6 mj flat neta i pretplate za telefon...ukupno 170kn\mj+pozivi ista stvar u t-comu dode dakle180kn flat +60 kn telefon? 240kn ...kada uzmem u obzir jeftinije impulse odprilike izade 6 mjeseci....

 

ako ti nije bed spusiti 3 tjedna na cekanje eventualnog odkantavanja iskona od strane t-coma...probaj, ako ti ta 3 tjedna nesto znace u zivotu onda odi direkt po liniju u t-com, nemoj potpisivati nikakve ugovore...dakle samo zahtjev za liniju...pa se prebacis na iskon i adio pretplata za fontele+ ako imas u obitelji ucenika ili studenta gornjih 170 kn se pretvara u 100kn\mj za flat net i telefon + pozivi...po meni nemas sto razmisljati. t-com mi se gadi...sluzba za korisnike se svaki put svađa samnom...i skupi su.

 

pozdrav

15 godina
protjeran
offline
Iskon carnet

slazem se sa tonfom, mene je t-com isto tako otkantao kad sam predao zahtjev iskonu..sto se tice 40 u 200, sumnjam da je takav omjer(prije 100 u 200), ali dobro...

 

 

btw, mislim da t-com nije vlasnik iskona vec vlasnik t-coma ima dionice iskona, nek me se ispravi ako grijesim..

Intel C2Q q8200 @3 GHz/Gigabyte EP35-DS3/ Sapphire HD 4870 512 Mb/ 4GB OCZ Platinum @ 1000MHz/ HDD Seagate 500 GB,7200.10, 32Mb /OCZ StealthXStream 500W/ Chieftec midi tower BH-02B-B-B/ Samsung SM2233BW
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Iskon carnet

A da li se tko prebacivao s T-Coma na Iskon? Ja bi isto uzeo Iskon DUO.Carnet, pa me znaima dal bi mi ovi u T-Comu stvarali probleme kakve samo čitao da ljudi imaju kad prelaze na Optimu ili neki drugi.

Where can I hook up my modem?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iskon carnet

Kakve zapravo probleme očekuješ? Jedini problem je ako imaš ugovornu obavezu prema T-Comu, ali uz određenu naknadu (tj. uz plaćanje svih preostalih pretplata), oprostili bi ti.

15 godina
neaktivan
offline
Iskon carnet

jel ima još netko Iskonov internet i kakva su iskustva ..i mene zanima

volio bi majko mila da se ovo samo sniva...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon carnet

Moj prijatelj ima taj Iskon CARNet i sa tehniče strane sve mu je super, brzina je tu, kvaliteta isto ali nesmije skidati torente i sl. (ilegalne) već su mu bar 10 puta poslali opomene i par puta su ga isključivali zbog toga što po meni ubija smisao brzog interneta i flat paketa ali šta je tu je.

 

 

Imam samo jedno malo pitanje, je li uopće legalno u RH nadzirati korisnika na taj način i zabranjivati mu skidanje? Zar se ne krši tako zakon o zaštiti privatnosti?

Nitko nebi trebao znati šta netko skida i pratiti ga tako, evo onaj Sarkozy je htio to uvesti u Francusku, to nadgledanje ali nije mu uspjelo prvi put.

 

 

Frend je zvao par puta da vidi o čemu se radi i ugl ispada da niej do Iskona nego da je CARNet taj koji to nadgleda pa neznam kakva je situacija sa obićnim Iskon DSL-om.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.4.2009 13:21 (Vido).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

Moj prijatelj ima taj Iskon CARNet i sa tehniče strane sve mu je super, brzina je tu, kvaliteta isto ali nesmije skidati torente i sl. (ilegalne) već su mu bar 10 puta poslali opomene i par puta su ga isključivali zbog toga što po meni ubija smisao brzog interneta i flat paketa ali šta je tu je.

 

 

Imam samo jedno malo pitanje, je li uopće legalno u RH nadzirati korisnika na taj način i zabranjivati mu skidanje? Zar se ne krši tako zakon o zaštiti privatnosti?

Nitko nebi trebao znati šta netko skida i pratiti ga tako, evo onaj Sarkozy je htio to uvesti u Francusku, to nadgledanje ali nije mu uspjelo prvi put.

 

 

Frend je zvao par puta da vidi o čemu se radi i ugl ispada da niej do Iskona nego da je CARNet taj koji to nadgleda pa neznam kakva je situacija sa obićnim Iskon DSL-om.

Radi potpune istine tu treba navesti i koliko je tog ilegalnog materijala bilo. Jer ovo "koliko" je ključno u priči, a sam prekršaj nije u tolikoj mjeri.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

Moj prijatelj ima taj Iskon CARNet i sa tehniče strane sve mu je super, brzina je tu, kvaliteta isto ali nesmije skidati torente i sl. (ilegalne) već su mu bar 10 puta poslali opomene i par puta su ga isključivali zbog toga što po meni ubija smisao brzog interneta i flat paketa ali šta je tu je.

 

 

Imam samo jedno malo pitanje, je li uopće legalno u RH nadzirati korisnika na taj način i zabranjivati mu skidanje? Zar se ne krši tako zakon o zaštiti privatnosti?

Nitko nebi trebao znati šta netko skida i pratiti ga tako, evo onaj Sarkozy je htio to uvesti u Francusku, to nadgledanje ali nije mu uspjelo prvi put.

 

 

Frend je zvao par puta da vidi o čemu se radi i ugl ispada da niej do Iskona nego da je CARNet taj koji to nadgleda pa neznam kakva je situacija sa obićnim Iskon DSL-om.

  Sve piše u ugovoru koji potpišeš.
Carnet nije komercijalni telekom, nego su računalna mreža CARNet-a i njezine usluge na raspolaganju korisnicima radi obavljanja posla,
odnosno za učenje, podučavanje i istraživanje.

Pravila prihvatljivog korištenja CARNet mreže:
16 godina
offline
Iskon carnet

Da, jbg

 

Ugl, CARNet mene neće nikad vidjeti makar davali net besplatno jer hebeš brzine i flat ako nemaš šta skidati osim nekih legalnih sadržaja kojih nema puno u odnosu na ove druge. Mislim, ja sigurno neću davati 200-400+ kn za bilo kakvu igru ili program prije nego ga prvo isprobam i znate što, ništa što sam do sada probao po meni nije vrijedno tih novaca, jednio su CoD2 i 4 tu blizu (mislim  na onaj orig CD-key od 150ak kn).

 

 

Inaće, ako ne skidatš niš ilegalno, dobra izbor. Jedino je bezveze što je router koji je frend dobio (Thompson) kad je uzeo CARNet u bridge, a ne u routing modu i mislim da se ne da promjeniti, barem ne bez petljanja po BIOSU ali tu je i telefon preko istog routera pa onda bolje niš ne dirati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

Da, jbg

 

Ugl, CARNet mene neće nikad vidjeti makar davali net besplatno jer hebeš brzine i flat ako nemaš šta skidati osim nekih legalnih sadržaja kojih nema puno u odnosu na ove druge. Mislim, ja sigurno neću davati 200-400+ kn za bilo kakvu igru ili program prije nego ga prvo isprobam i znate što, ništa što sam do sada probao po meni nije vrijedno tih novaca, jednio su CoD2 i 4 tu blizu (mislim  na onaj orig CD-key od 150ak kn).

 

 

Inaće, ako ne skidatš niš ilegalno, dobra izbor. Jedino je bezveze što je router koji je frend dobio (Thompson) kad je uzeo CARNet u bridge, a ne u routing modu i mislim da se ne da promjeniti, barem ne bez petljanja po BIOSU ali tu je i telefon preko istog routera pa onda bolje niš ne dirati.

1. U čemu je problem s "bridge-modom"?
2. Za isprobavanje softvera imaš probne i vremenski ograničene inačice velike većine programa.
3. CARNet, kao i svi drugi, brani da se njegovi resursi troše za ilegalni prijenos podataka. No naprosto nije istina da se, kao i kod svih drugih, to ne može zloupotrijebiti. To nije istina. To je možda istina ako netko skida stotinjak i kusur gigabajta mjesečno, ali to je (barem u ovom trenutku u povijesti i pri ovim veličinama softvera) naprosto krajnje bezobrazno. (Sumnjam da bi to itko dopustio.)
16 godina
offline
Iskon carnet

1. moraš se pojiti na net ručno na kompjuteru, nije ti stalno upaljen. koliko ja znam u bridgeu samo jedan komp može na net (nekad sam isprobavao to sa starom Kasdom ali nije htjelo nikako, zato se valjda i zove bridge, svi "kanali" se preusmjeravaju na jedan, kao i na pojačalima kad stereo staviš u bridge, barem sam ja to tako shvatio.

 

2. Da, imaš ali pola njih je na neki način osakačeno dok ostali koji nisu mi ponekad zatrebaju a ponekad ih ne koristim više tjedana i onda kad ponovno hoću da ih koristim mi ne da jer je kao istekao rok i onda se moram zahebavati sa time.

Svaka čast WinRAR-u na ovom području jer i kad istekne trial program radi bez ikakvih problema.

 

3. Ne, nije bezobrazno, bezobrazno je toliko naplačivati sve te programe/filmove/muziku/igre/ostalo. I btw, dopuštaju svi u RH osim CARNeta koliko sam ja informiran, jedino CARNet prtlja u tuđu privatnost i onda šalju opomene i sl. Ne bi oni uopće trebali da znaju šta netko skida jer je to povreda privatnosti te osobe ali očito imaju nekakvo dopuštenje.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

1. moraš se pojiti na net ručno na kompjuteru, nije ti stalno upaljen. koliko ja znam u bridgeu samo jedan komp može na net...

 

 

 Nije točno.

Kao prvo, moguće je namjestiti da se dial-up konekcija pokreće odmah prilikom starta Windowsa.

Drugo, ne postoji ograničenje u spajanju računala - moguće je imati ih više spojeno istovremeno, i to čak sa istim CARNet-ovim korisničkim računom.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

1. moraš se pojiti na net ručno na kompjuteru, nije ti stalno upaljen. koliko ja znam u bridgeu samo jedan komp može na net (nekad sam isprobavao to sa starom Kasdom ali nije htjelo nikako, zato se valjda i zove bridge, svi "kanali" se preusmjeravaju na jedan, kao i na pojačalima kad stereo staviš u bridge, barem sam ja to tako shvatio.

 

2. Da, imaš ali pola njih je na neki način osakačeno dok ostali koji nisu mi ponekad zatrebaju a ponekad ih ne koristim više tjedana i onda kad ponovno hoću da ih koristim mi ne da jer je kao istekao rok i onda se moram zahebavati sa time.

Svaka čast WinRAR-u na ovom području jer i kad istekne trial program radi bez ikakvih problema.

 

3. Ne, nije bezobrazno, bezobrazno je toliko naplačivati sve te programe/filmove/muziku/igre/ostalo. I btw, dopuštaju svi u RH osim CARNeta koliko sam ja informiran, jedino CARNet prtlja u tuđu privatnost i onda šalju opomene i sl. Ne bi oni uopće trebali da znaju šta netko skida jer je to povreda privatnosti te osobe ali očito imaju nekakvo dopuštenje.

 

 1. Netko je već odgovorio prije, a ja kao korisnik nikad nisam imao posebnih problema. Baš ću probati, kad skupim nekoliko prijenosnika, sve odjednom spojiti na Internet pa da i tu famu jednom za svagda riješimo.
2. Naravno da je na neki način osakaćeno! Pa kad ne bi bilo tako onda ih nitko nikada ne bi platio. Zato to i jest probna inačica.
3. Da jeste bezobrazno. Ako malo pogledamo, 100 gigabajta je oko 140 CD-a ili dvadesetak DVD-a, odnosno bar isto toliko filmova i igara. Ako su filmovi diviksani ili nisu u visokoj rezoluciji, onda je to još puno, puno više filmova. "Običan" softver, glazbu ili fotografije uopće neću ni spominjati jer takvoga u stotinjak gigabajta stane od nekoliko stotina do nekoliko tisuća komada. Teoretski je nemoguće da netko to skine s Interneta i sve stigne pogledati te ozbiljno istestirati u mjesec dana. Jedino ako apsolutno ništa drugo ne radi u životu. Osim toga, prije nego nešto skineš, prvo pročitaš opis softvera (ili sažetak radnje filma) pa onda odlučiš da li te to uopće zanima.
To da li netko nešto skupo naplaćuje ili ne naplaćuje je posve drugi par rukava.
Što se tiče toga tko sve ograničava, prije par brojeva je u Bugu pisalo tko sve ograničava neograničeni pristup i skoro nijedan ISP ne gleda blagonaklono na promete od po stotinjak gigabajta te su skoro svi odlučni da takvima stanu u kraj. E sad, ja nisam sve ISP-ove testirao, ali ni s jednim do sad (koristio sam T-Com i Iskon+CARNet kombinaciju) nisam imao nikakvih problema niti sam od ikoga dobio bilo kakvo upozorenje. Dakako, moj promet je za barem red veličine manji od tih 100 gigabajta mjesečno.
16 godina
offline
Iskon carnet

Hm, ne razumijem se jako u te routere i sl. ali meni na Kasdi kad je bila u bridgeu na net je mogao samo jedan komp, a sad može li se kako potjerati više kompova to neznam. Naravno, na jednom korisničkom računu za net jer sigurno neću u svojoj kući za dva-tri kompa plaćati 2-3 računa Osmijeh

 

 

 

Ja sam na T-comu i kad sam dobio flat prva dva mjeseca bilo je 200GB+ prometa, a vjeruj mi nisam baš jako puno skinuo. A što se filmova tiće, ne skidaju svi samo najnovije "hitove" nego i one stare koje je dosta teško naći, a da ih netko seeda i to treba poskidati dok ima još nekog da seeda to.

Pošto svako malo izlaze nove i često bolje verzije programa volim uvijek biti up to date i zato ih nikad ne kupujem jer bih bacao pare. Evo npr, čim izađe Win 7 i čim ga netko probije i pokaže se da to radi evo njega na mom kompu i pa pa Vista koja je tu tek 2 mjeseca. Ne bi mi se baš isplatilo kupovati Vistu zar ne?

A za igre, pa to je u današnje doba hrpetina smeća sa pokojom iznimkom. Skinuo sam si RA3, bolje da nisam, odmah uninstall i brišem iso, sve šareno i bezveze. Skinem CoD5, igram ga 5 dana i dosadi mi, vratim se dvojci, brišem ga da mi ne zauzima prostor na disku. Skinem najnoviji NFS, užas, dam mu šansu sa onim HD teksturama, i dalje užas, uninstall. itd. itd. Zamisli da sam sve to kupio? Demoe neću da instaliravam jer su žešće smeće i samo opterečuju komp i ne predstavljaju igru onakvom kakva stvarno je, samo mali dio koji često nije dovoljan da bi kupio igru jer možda je ta misija iz dema ok ali su druge šrot pa bolje da niti ne riskiram sa kupovinom. A čak i da njih skidam opet bi napravio dobar promet.

 

Evo, samo te 3 igre gore su 15-20GB + recimo da sam skinuo 10 filmova od 1.5GB kakve najčešće skidam to je još 15GB + skinem si nešto muzike što mi je oko 5GB mjesečno + pusti programi (od kojih su mnogi freeware), neke i po više puta jer ih slućajno izbrišem, nađem novu verziju i sl. 10GB. Sve skupa oko 50GB downloada + oko 20GB uplouda jer ne možeš samo skidati preko torenta. I dobijem oko 70GB prometa mjesečno. Reci šta hoćeš ali to nije puno, ne u današnje doba.

 

A što se prženja tiće, ne sjećam se kad sam zadnji put nešto spržio, ne skidam za prženje. Skinem film, pogledam ga, izbrišem ga, skinem igru, ako je loša brišem odmah, ako je dobra pređem i sačuvam .iso na disku ako mi dođe da ponovno zaigram jednog dana i sl. Evo npr. sad kad su bili praznici išao sam na put na par dana i prije puta sam si skinuo 5-6 epizoda Star Treka koji je sada na televiziji kako bi ih pogledao da se ne opterečujem sa tim preko praznika. Pogledao sam ih i pobrisao i to je to, ne skupljam baš previše i ne distribuiram to dalje, nisam pirat, skidam za sebe i svoj gušt jer nemam para na bacanje, a kad već imam komp želim ga iskorititi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 10:11 (Vido).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Iskon carnet

Sry, dupli post

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.4.2009 9:47 (Vido).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

Hm, ne razumijem se jako u te routere i sl. ali meni na Kasdi kad je bila u bridgeu na net je mogao samo jedan komp, a sad može li se kako potjerati više kompova to neznam. Naravno, na jednom korisničkom računu za net jer sigurno neću u svojoj kući za dva-tri kompa plaćati 2-3 računa Osmijeh

 

 

 

Ja sam na T-comu i kad sam dobio flat prva dva mjeseca bilo je 200GB+ prometa, a vjeruj mi nisam baš jako puno skinuo. A što se filmova tiće, ne skidaju svi samo najnovije "hitove" nego i one stare koje je dosta teško naći, a da ih netko seeda i to treba poskidati dok ima još nekog da seeda to.

Pošto svako malo izlaze nove i često bolje verzije programa volim uvijek biti up to date i zato ih nikad ne kupujem jer bih bacao pare. Evo npr, čim izađe Win 7 i čim ga netko probije i pokaže se da to radi evo njega na mom kompu i pa pa Vista koja je tu tek 2 mjeseca. Ne bi mi se baš isplatilo kupovati Vistu zar ne?

A za igre, pa to je u današnje doba hrpetina smeća sa pokojom iznimkom. Skinuo sam si RA3, bolje da nisam, odmah uninstall, sve šareno i bezveze. Skinem CoD5, igram ga 5 dana i dosadi mi, vratim se dvojci. Skinem najnoviji NFS, užas, dam mu šansu sa onim HD teksturama, i dalje užas, uninstall. itd. itd. Zamisli da sam sve to kupio? Demoe neću da instaliravam jer su žešće smeće i samo opterečuju komp i ne predstavljaju igru onakvom kakva stvarno je, smao mali dio koji često nije dovoljan da bi kupio igru jer možda je ta misija iz dema ok ali su druge šrot pa bolje da niti ne riskiram sa kupovinom. A čak i da njih skidam opet bi napravio dobar promet.

 

Evo, samo te 3 igre gore su 15-20GB + recimo da sam skinuo 10 filmova od 1.5GB kakve najčešće skidam to je još 15GB + skinem si nešto muzike što mi je oko 5GB mjesečno + pusti programi, neke i po više puta jer ih slućajno izbrišem, nađem novu verziju i sl. 10GB6. Sve skupa oko 50GB downloada + oko 20GB uplouda jer ne možeš samo skidati preko torenta. I dobijem oko 70GB prometa mjesečno. Reci šta hoćeš ali to nije puno, ne u današnje doba.

 

A što se prženja tiće, ne sjećam se kad sam zadnji put nešto spržio, ne skidam za prženje. Skinem film, pogledam ga, izbrišem ga, skinem igru, ako je loša brišem odmah, ako je dobra pređem i sačuvam .iso na disku ako mi dođe da ponovno zaigram jednog dana i sl. Evo npr. sad kad su bili praznici išao sam na put na par dana i prije puta sam si skinuo 5-6 epizoda Star Treka koji je sada na televiziji kako bi ih pogledao da se ne opterečujem sa tim preko praznika. Pogledao sam ih i pobrisao i to je to, ne skupljam baš previše.

 Smijeh ista stvar kod mene samo sto ja to przim ponekadSmijeh
Napojnica je ulaganje u buducnost
15 godina
offline
RE: Iskon carnet
Vido kaže...

Hm, ne razumijem se jako u te routere i sl. ali meni na Kasdi kad je bila u bridgeu na net je mogao samo jedan komp, a sad može li se kako potjerati više kompova to neznam. Naravno, na jednom korisničkom računu za net jer sigurno neću u svojoj kući za dva-tri kompa plaćati 2-3 računa Osmijeh

 

 

 

Ja sam na T-comu i kad sam dobio flat prva dva mjeseca bilo je 200GB+ prometa, a vjeruj mi nisam baš jako puno skinuo. A što se filmova tiće, ne skidaju svi samo najnovije "hitove" nego i one stare koje je dosta teško naći, a da ih netko seeda i to treba poskidati dok ima još nekog da seeda to.

Pošto svako malo izlaze nove i često bolje verzije programa volim uvijek biti up to date i zato ih nikad ne kupujem jer bih bacao pare. Evo npr, čim izađe Win 7 i čim ga netko probije i pokaže se da to radi evo njega na mom kompu i pa pa Vista koja je tu tek 2 mjeseca. Ne bi mi se baš isplatilo kupovati Vistu zar ne?

A za igre, pa to je u današnje doba hrpetina smeća sa pokojom iznimkom. Skinuo sam si RA3, bolje da nisam, odmah uninstall i brišem iso, sve šareno i bezveze. Skinem CoD5, igram ga 5 dana i dosadi mi, vratim se dvojci, brišem ga da mi ne zauzima prostor na disku. Skinem najnoviji NFS, užas, dam mu šansu sa onim HD teksturama, i dalje užas, uninstall. itd. itd. Zamisli da sam sve to kupio? Demoe neću da instaliravam jer su žešće smeće i samo opterečuju komp i ne predstavljaju igru onakvom kakva stvarno je, samo mali dio koji često nije dovoljan da bi kupio igru jer možda je ta misija iz dema ok ali su druge šrot pa bolje da niti ne riskiram sa kupovinom. A čak i da njih skidam opet bi napravio dobar promet.

 

Evo, samo te 3 igre gore su 15-20GB + recimo da sam skinuo 10 filmova od 1.5GB kakve najčešće skidam to je još 15GB + skinem si nešto muzike što mi je oko 5GB mjesečno + pusti programi (od kojih su mnogi freeware), neke i po više puta jer ih slućajno izbrišem, nađem novu verziju i sl. 10GB. Sve skupa oko 50GB downloada + oko 20GB uplouda jer ne možeš samo skidati preko torenta. I dobijem oko 70GB prometa mjesečno. Reci šta hoćeš ali to nije puno, ne u današnje doba.

 

A što se prženja tiće, ne sjećam se kad sam zadnji put nešto spržio, ne skidam za prženje. Skinem film, pogledam ga, izbrišem ga, skinem igru, ako je loša brišem odmah, ako je dobra pređem i sačuvam .iso na disku ako mi dođe da ponovno zaigram jednog dana i sl. Evo npr. sad kad su bili praznici išao sam na put na par dana i prije puta sam si skinuo 5-6 epizoda Star Treka koji je sada na televiziji kako bi ih pogledao da se ne opterečujem sa tim preko praznika. Pogledao sam ih i pobrisao i to je to, ne skupljam baš previše i ne distribuiram to dalje, nisam pirat, skidam za sebe i svoj gušt jer nemam para na bacanje, a kad već imam komp želim ga iskorititi.

Gotovo sam siguran da si sa 70 gigabajta takvog prometa (legalan promet ti nitko ne zbraja) blizu gornje granice za T-Com.

 

Što se tiče kvalitete prometa, sve si sam rekao. Previše nepotrebnih stvari...

 

(Potaknut ovim dopisivanjem, pogledao sam svoj promet od 23. III. do 23. IV. i utvrdio nekih 12 gigabajta, a i tu je bilo "smeća"...)

16 godina
neaktivan
offline
Iskon carnet

Sutra dobivam Iskon carnet i sad me zanima sljedece:

 

  1. mogu li 2 osobe u isto vrijeme biti spojene na internet (ja i moja sestra npr.) bez dodatnog routera (jedan spojen na drugi)
  2. moze li se firmware updateati, ako da moze li mi netko dati dobru verziju firmware-a da mogu router postaviti u router(routing?) mode?
  3. ako je jedini nacin da 2 osobe budu u isto vrijeme spojene na internet spajanje drugog routera na iskonov, moze li mi netko dati link gdje je taj postupak objasnjen?
Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet

Koristim Iskon carnet vec 4 mjeseca! Posto zivim u zgradi gdje su svi studenti, skoro kao mali studentski dom, podjelili smo net i racun. Spajas se tako da kreiras konekciju na net sa carnet userom kojeg dobijes u svojoj obrazovnoj ustanovi! Konkretno na jedan router se spajaju dvije osobe preko lana, i dvije preko w-lana, u isto vrijeme, svaka pozivajuci konekciju sa svojim userom i passom. Cak i skidanje torrenta fino ide, smanjili smo broj dolaznih konekcija i stavljen je limit na 1/4 brzine, tako da ostali mogu surfat ako netko nesto skida! Sto se tice flashanja na zalost ne mogu odgovoriti jer nije bilo potrebe za tim!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Quiem kaže...

Koristim Iskon carnet vec 4 mjeseca! Posto zivim u zgradi gdje su svi studenti, skoro kao mali studentski dom, podjelili smo net i racun. Spajas se tako da kreiras konekciju na net sa carnet userom kojeg dobijes u svojoj obrazovnoj ustanovi! Konkretno na jedan router se spajaju dvije osobe preko lana, i dvije preko w-lana, u isto vrijeme, svaka pozivajuci konekciju sa svojim userom i passom. Cak i skidanje torrenta fino ide, smanjili smo broj dolaznih konekcija i stavljen je limit na 1/4 brzine, tako da ostali mogu surfat ako netko nesto skida! Sto se tice flashanja na zalost ne mogu odgovoriti jer nije bilo potrebe za tim!

 

ja nisam dobio nikakve podatke od faxa za carnet (mislim na username i password za carnet mrezu), cak nisam ni trebao iskonu donjeti potvrdu o redovnom studiju sto mi je jako cudno.

 

jedine korisnicke podatke sam dobio od iskona (postom mi poslali): username, password i wep kljuc

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet

User name i pass koje dobijes od Iskona koliko me sjecanje sluzi su za pristup korisnickim stranicama. A ti kreiranjem VPN konekcije sa userom i passom od carneta (tvojuser@tvojfaks.hr) dobijas taj subvencionirani promet, a jedino placas brzinu Iskonu. Fakulteti podjele usere na pocetku prve godine cesto, ili imaju zasebnu sluzbu gdje ti moras ici s indeksom pa otvaraju racun kad kome treba. Nadam se da sam pomogao!

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2010 0:01 (Quiem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iskon carnet
Quiem kaže...

User name i pass koje dobijes od Iskona koliko me sjecanje sluzi su za pristup korisnickim stranicama. A ti kreiranjem VPN konekcije sa userom i passom od carneta (tvojuser@tvojfaks.hr) dobijas taj subvencionirani promet, a jedino placas brzinu Iskonu. Fakulteti podjele usere na pocetku prve godine cesto, ili imaju zasebnu sluzbu gdje ti moras ici s indeksom pa otvaraju racun kad kome treba. Nadam se da sam pomogao!

 

ahaaaaa! joj dobro da si mi rekao, nis, sutra cu onda otici u racunarski centar faxa s indexom po username i pw za konekciju.

 

jos jedno pitanje: znaci meni moj fax da moj username i password, a imam sestru koja je takodjer student i ona moze otici na svoj fax da i njoj daju njezin username i password - i na kraju se svatko od nas spaja sa svojim podacima preko VPN konekcije na internet?

 

EDIT: sto u biti znaci da mozemo oboje biti u isto vrijeme spojeni na net bez ikakvih komplikacija?

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2010 0:30 (AA-d00d).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice