Iskon internet nepoštivanje roka isporuke

poruka: 8
|
čitano: 6.036
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Iskon internet nepoštivanje roka isporuke

Pozdrav ekipa,

 

imam užasno iskustvo sa Iskon internetom. Naime naručili smo si optiku u novouseljeni stan cca 15.06 sa naznakom da nam je hitno jer šta ti je stan bez neta :D .

U trenutku pisanje ovog posta (dakle 11.08) se ekipa iz Iskona još nije udostojila doći na lokaciju i osposobiti nam net usprskos milijun poziva i molitva da nas razriješe muka kako bi mogli surfati po toj njihovoj smrdljivoj optici.

Tu je također bilo i lažnih izjava poput tehničar će vam doći danas, pa ga čekaš cijeli dan da se ne pojavi i još mnogo lažnih informacija, da ne spominjem da je račun UREDNO došao za 7.mjesec. U biti tretiraju nas užasno s obzirom na situaciju.

Jučer su, napokon, došli tehničari iz HT-a da spoje optiku u stan (optika je već bila sprovedena do našeg stana od prije - al opet se čeka 2 mjeseca za boga pitaj šta) te su imali problema sa aktivacijom uređaja (neki konverter optike u utp) jer su u radnom nalogu imali krivu adresu i prezime (WTF?). Dok su tehničari nakon 45minuta poziva sa HT centralom otklonili problem uređaj je napokon proradio... Ali nema neta, treba se čekati iskon da dođu spojiti njihov router na taj uređaj - SUPER!!! I tako jadan sav nikakav ponovno se moram obratiti beskorisnom iskonu da ih zamolim da donesu taj smrdljivi uređaj na što mi oni odgovaraju da su proslijedili nadležnom odjelu i to ti je to. Od nadležnog odjela ne dobiješ nikakve informacije niti ja, a niti njihov support, tako da te sa tom rečenicom "proslijedili smo nadležnom odjeli" blago odje**.

Čovjek bi pomislio da će se smilovati i dofurat router jer sve što trebaju je iskonfigurirati ga i donijeti na lokaciju (novi zagreb), al neee, nadležni odjel je majka. Puj.

 

Ok, možda nebitne informacije za ovu temu, ali samo želim iskazati svoje nezadovoljstvo sa nesposobnom i jadnom firmom. Keep in mind - ako vam treba internet brzo izbjegavajte nesposobni Iskon pod svaku cijenu!!! 

Ono što me zanima i što je tema ovog posta jest njihov članak 3. stavka 10 koji glasi :

10. U slučaju da Iskon ne isporuči ugovorenu uslugu u roku iz stavka 2. ovog članka, a do kašnjenja nije došlo iz razloga koji su posljedica radnji treće strane niti se Pretplatnik pisanim putem suglasio sa produljenjem roka isporuke usluge, Pretplatnik ima pravo na naknadu za kašnjenje u iznosu od dvjestočetrdeset (240) kuna po danu za svaki dan kašnjenja do dana realizacije usluge ili dana raskida ugovora, odnosno u slučaju prekida rada usluge uslijed prelaska na novog operatora dužeg od jednog dana za svaki započeti dan prekidala  Iznos naknade se obračunava za najviše petnaest (15) dana kašnjenja odnosno prekida usluge. Pravo na naknadu zbog nepravovremenog prijenosa broja isključuje pravo na ostvarivanje ove naknade. Zahtjev za isplatom naknade podnosi se pisanim ili elektroničkim putem u roku od sedamdesetpet (75) dana od sklapanja ugovora.

 

Dakle rok za isporuku im je 45 dana nakon čega vrijedi ovo pravilo. U mojem slučaju kasne 57 dana.

Da li je itko zatražio ovakvo nešto i koja je procedura?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke
Na koju foru su ti mogli ispostaviti račun za uslugu koja ti nije aktivirana/ispostavljena?

Ja sam isto nedavno prešao na Iskon, meni su ispoštovali rokove, a sve su mi riješili tehničari HT-a, proveli optiku u stan, a sa sobom su imali i svu opremu.
Tehničar je odmah znao da će biti problema s prostupom Internetu jer prema njegovim riječima u podršci im radi puno studenata koji baš i ne znaju što rade.
Problem je bio u konfiguraciji routera koji u Iskonu moraju odraditi nakon što tehničari sve spoje, čovjek je bio kod mene sat vremena i zvao Iskon 4 puta dok napokon nije dobio nekoga tko zna što treba napraviti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon internet nepoštivanje roka isporuke

Ima tu negdje je netko dobio pare za svaki dan kasnjenja, napisao je u nekom threadu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke

Meni ovo izgleda kao nova zgrada koja nije bila priključena na optiku.

Jesi jedan od prvih stanara u zgradi?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke
Eyekool kaže...
Na koju foru su ti mogli ispostaviti račun za uslugu koja ti nije aktivirana/ispostavljena?

Ja sam isto nedavno prešao na Iskon, meni su ispoštovali rokove, a sve su mi riješili tehničari HT-a, proveli optiku u stan, a sa sobom su imali i svu opremu.
Tehničar je odmah znao da će biti problema s prostupom Internetu jer prema njegovim riječima u podršci im radi puno studenata koji baš i ne znaju što rade.
Problem je bio u konfiguraciji routera koji u Iskonu moraju odraditi nakon što tehničari sve spoje, čovjek je bio kod mene sat vremena i zvao Iskon 4 puta dok napokon nije dobio nekoga tko zna što treba napraviti.

To ti je Iskon, račun uredno stigne a usluge ni na vidiku.

 

Da u pravu si, meni su tehničari rekli istu stvar da kada izađu na teren spoje svu potrebnu opremu, ali da su im nedavno Iskonovci zabranili da to rade iz nepoznatog razloga. Znači procedura je prvo HT sa uređajem pa ovi jadnici iz Iskona sa modemom koji se kači na taj uređaj.

Tako sam i mislio da su studenti u podršci... vjeruj mi tražio sam brojeve "nadležnih" osoba ili bilo kojeg drugog kontakta osim onoga na njihovoj stranici (obični support/prodaja) ali mi ga nisu dali. Na upit imaju li nadređeni neki broj su rekli da nemaju... Nemaš se kome drugome obratiti nego običnome supportu koji ne znaju šta se događa većinu vremena. Useless.

 

 

CroDexter kaže...

Meni ovo izgleda kao nova zgrada koja nije bila priključena na optiku.

Jesi jedan od prvih stanara u zgradi?

Nope, grada je stara ali, kao što rekoh gore, optika je već provedena kroz nju i ispred stanova. To su mi i HT tehničari rekli kada su došli na lokaciju, citiram "pa ovdje već ima optika provučena do stana - zašto ste toliko dugo čekali pojma nemam"... 

Užas.

 

Prosrčam još malo po forumu za tog lika koji je dobio naknadu, jer po ovome mi trebaju isplatit cca 3 soma kuna! Da mi je znat koju će laž smislit kako bi ovo izbjegli.

 

8 godina
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke
Optika je možda mogla biti provedena kroz zgradu, no to ne znači da je zgrada dalje bila priključena na istu. I što se tiče procedure, uvijek ide HT prvo (njihova optika), stavljaju konverter i nakon toga ide tehničar koji spaja ruter koji već je iskonfiguriran za optiku (Innbox V51), tako da ne vidim što bi dodatno trebalo konfigurirati. Spajali kod buraza, proradilo za 5 minuta.

Da, u podršci im rade studenti, ali tehničar na instalaciji nema veze niti kontaktira samu podršku, već ako ima problema, odjel aktivacije ili održavanja mreže.

I kakve veze imaju problemi s pristupom internetu i njihovo pojavljivanje sa time tko radi u podršci? To valjda ovisi o opremi, korisnikovoj i centrali. Podrška ti ili problem rješava ili šalje tehničarima, svojim ili HT-ovim.

U svakom slučaju, PM, pa u ponedjeljak provjerim što je točno bilo.

Btw, 15.06. si tražio uslugu, odnosno poslao tek zahtjev ili baš potpisao ugovor?
16 godina
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke
Kad sam napisao podršku mislio sam na odjel aktivacije, krivo sam se izrazio.
Kod mene su sve odradili HT-ovi tehničari, kazu da su takav nalog imali, prema njihovim riječima i tamo rade studenti koji uglavnoj ne znaju što rade, (ako laže on lažem i ja).
Kaže čovjek svaki put problem s tom konfiguracijom, nisam mu bio prvo taj dan s tim problemom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon internet nepoštivanje roka isporuke
Takav su nalog imali jer moraju. Njihova je optička infra. s njima je dogovoreno da oni rade spajanje konvertera. Moguće da je ruter isto bio preko njih, ali sigurno je da ne rade studenti tamo. Moguće da je i bilo nekih poteškoća, ali s obzirom na to da automatika radi sve nakon spajanja rutera (eventualno tvornički reset na ruteru), ne bi trebalo biti problema, barem prema mom iskustvu i iskustvu ljudi koji su uzeli optiku, a koje znam.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice