Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.160.900
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...

Ako želišrasoravljatio ugovorima, pravdi i ne znam čemu, napravi temu, a ovdje dolaze ljudi koji imaju stvarne probleme i trebaju pomoć. 

 Jozimire, udahni duboko i smiri se, trefit će te kap. Sve sam već odavno napisao, ali ti slabo razumiješ napisano.

 

Ostalo što si napisao ne želim komentirati da ne počnem otvoreno vrijeđati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.4.2018 9:16 (ridealong).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
kipo kaže...
ridealong kaže...

Tko je napisao da će mi išta dati na lijepu riječ? Daj prati raspravu. Isti si kao i ovaj kojemu je ugovor jednak ugovornoj obavezi. Jedini ugovor koji se isplati je onaj bez ugovorne obaveze. Ne pada mi na pamet imati ikakvu ugovornu obavezu. Radije ću plaćati mobilni internet koliko mi paše i kada mi paše. Nisam lud davati više nego što moram bahatim telekomima koji ne ulažu dovoljno u infrastrukturu.

 

Evo još jednom, očito ti je bilo preteško skužiti od prve:

 

 

 da da, samo ti to fino naplate, nitko od tih papčina da ne kažem goru riječ neće ti dati uslugu bez ugovora, ili bez da plaćaš bez ugovorni odnos, jedino optima mi se čini daje opciju bez ugovora, a i oni muljaju po pričama ljudi jer kažu da im svejedno pošalju ugovor na adresu. prema tome, te bajke o tome kako će ti operatorski manijaci koji ovise o tome da im budeš pretplatnik ne 2 već 22 godine dati bez ugovora to su fantazije, oni da mogu obvezali bi nas do smrti da budemo na njihovoj usluzi neovisno kakva je, evo ja sam podnjeo zahtjev 19.04 i još uvijek čekam tehničare T.coma. a zapravo se radi samo o tome, da banda čeka da istekne 14 dana, jer je to krajnji rok kad ja mogu terminirat ugovor, dakle ja sada s ovim usranim iskon ruterom moram čekat toliko dana na lošoj vezi gdje ne mogu ni stranice otvarat normalno a kamoli nešto drugo, kada dođem umoran s posla, moram se još i s time zajebavat. nitko od tih govnjara, nije niti će biti na usluzi "malom čovjeku" a vi što ih branite ste obične ovce za šišanje.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
JozoBozo121 kaže...
ridealong kaže...

 Pročitaj još jednom: ne mogu dobiti fiksni internet bez potpisa ugovora. Jesam li spomenuo ugovornu obavezu? Nisam.

 A nego što bi ti? Da ti telekom dostavi router i opremu na lijepu riječ da ćeš ti to plaćati? Bože mili, što ja sve neću čuti u životu 

 točno tako, ti šupci bi trebali dostavit opremu na naša vrata a mi bi bili obvezni istu vratit kada odlučimo preći na drugo operatora, to bi bilo normalno, a ne da oni mene zbog ionako usrane usluge i još usrnaijih rutera koje valjda u runadi ne daju više ovakve idiotarije kakve oni nama daju, očekuju da ću potpisat ugovor s njima i to na 2 godine. općenito ugovori su ništa drugo, nego kamatarenje, i to je uvijek tako bilo, a ovaki ko ti samo brane ko poslušne ovce svoje krvnike, vukove iz Telekoma.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
CroDexter kaže...
ridealong kaže...
Tjera me potreba da budem povezan na internet. Ne očekujem da bude besplatno, ali itekako očekujem da ponuda bude po fair cijeni i da usluga ne šteka. A to je teško dobiti. Ili je cijena previsoka, ili je usluga slaba (od malih brzina do kvarova i loše korisničke službe). Prema tome, diši malo i odspavaj prije nego što odgovoriš. Potpisivanje na 24 mjeseca treba već sutra ukinuti jer se time onoga koji plaća stavlja u podređeni položaj gotovo bez mogućnosti da taj položaj stvarno promijeni. O raskidu ugovora... Nije promjena cijene nego promjena uvjeta korištenja usluge na štetu korisnika. Neisporuka zagarantirane brzine? U HR je minimum 1 megabit (" Hrvatski telekom (HT) kao proglašeni operator univerzalnih usluga u elektroničkim komunikacijama od 1. siječnja iduće godine (objavljeno 2014. godine, znači od 1.1.2015.) omogućit će korisnicima koji to zatraže pristup internetu s većom brzinom nego do sada, a najmanje od 1 megabit po sekundi "). Negdje je i to velik problema. Kao i raskid ugovora. Osim u rijetkim situacijama u kojima provider shvati da stvarno ne može isporučiti bilo kakvu uslugu. A toga ima. Informiraj se. Ljudi čupaju kosu od jada koliko ih se radi budalama za njihov novac. Ništa nije izmišljeno. Frizeri spuštaju cijenu da privuku mušterije. Samo je frizera previše, pa nemaju svi posla. A kod nas je providera premalo tj. okupljeni su pod dvije kape nakon što ih se mic po mic pokupovalo, pa pravog izbora niti nema. Kome možeš otići?

Ajd prestani toliko tipkati i odgovori na dva jednostavna pitanja. Tko te tjera da potpišeš ugovor? Možeš li dobiti internet bez da potpišeš ugovor?
Tema je potpisivanje ugovora, a ne tvoja ljudska prava.
Meni je super potpisivanje ugovora na 24 mjeseca. Dobio sam jeftiniju uslugu kod Iskona za 40 kn. Meni super.

 baš lijepo, bit će ti isto super kad ti 3 mjeseca pred kraj ugovora, počne naglo nenadano kao meni "pucat veza" a da prije toga u više od 1.5 dana nije pukla ni tri puta. pa ćeš se čudit, kada ti dođu tehiničari i kažu to je nemoguća misija mora da je do vaših instalacija kućnih, pa kada ti budu savijetovali da ima T.com novu centralu da ideš kod njih, i tako sve je to fino na papiru, ali to su šupci samo takvi, da su oni uslužna djelatnost kao što nisu, kao što nitko u ovoj usranoj državi ne daje i ne radi ono što treba, onda bi to sve izgledalo potpuno drugačije nego što izgleda, i ono najvažnije funkcioniralo potpuno drugačije, jer izgled sam po sebi i nije bitan. već funkcija.

ali jbg, to objašnjavat likovima kao ti, koji se pecaju na 30 kuna jeftinije, i moj burza se isto pecao pa smo sada tu gdje jesmo. 5 puta sam ih zvao, i 5 puta nisu riješili ništa, i još su se počeli bahatit da je to problem do mene, u biti prvi put sam ih trebao odmah odjebat i preći kod drugog operatora, žao mi je što nisam odmah to napravio, jer će mi sad doći dva računa za uslugu, jedan za aktualni mjesec, a jedan za ovaj što dolazi, poznavajući te šupke oni će prebacit borj u T.com taman kad krene ići novi mjesec da mi mogu zaručnat pun račun. jer jebiga tako je ljepše za njih, sve napravit da uvijek ide u korist firme, a nikako ne u korist onoga tko prima uslugu. prema tome, slažem se s ridalegom, sve u ovoj državi je u krasnom kurcu, a organizacija same države je posebna priča, bez zajebancije Ruanda će biti megadržava za nas za koju godinu. mentalitet ljudi je ono što ovu državu jebe na veliko, i pristup riješavanju problema, kada se problem ukaže. i svatko misli samo na sebe, zato nam i je ovako, jer svakome je njegova guzica na prvom mjestu.

i 5-3570K
8 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Banda lopovska, još očekuju da plačamo račune, i to na vrijeme, samo na sebe misle! Tko misli da bi njihove usluge trebale biti besplatne nek digne dva prsta! 

 

Šalu na stranu, po tvom pisanju ovdje na forumu vidi se da baš nisi upućen u pravni sustav, svoja prava i obaveze i općenito ono što potpisuješ pa nije ni čudo da si sav u grču. Mislim da tebi najbolje odgovara kartica na bonove, fino si zemeš jednu, odvojiš mjesečno na nju onoliko koliko imaš, ne moraš čak nit svoje ime i prezime ostaviti, a kamoli staviti potpis.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 16:35 (wAlpha).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Tebi GoodAngel  je najbolje da lijepo isključiš internet. Gle sreće nemaš, znanja još manje. Ja sam promijenio četiri operatera. 

S svakim sam imao drugačiji problem, svi su mi sve riješili. Bilo je zafrkancije, ali poznam branšu tako da je sve rješivo.

Inače mijenjam operatere samo zbog cijene.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.4.2018 13:46 (bonzai).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
wAlpha kaže...

Banda lopovska, još očekuju da plačamo račune, i to na vrijeme, samo na sebe misle! Tko misli da bi njihove usluge trebale biti besplatne nek digne dva prsta! 

 

Šalu na stranu, po tvom pisanju ovdje na forumu vidi se da baš nisi upućen u pravni sustav, svoja prava i obaveze i općenito ono što potpisuješ pa nije ni čudo da si sav u grču. Mislim da tebi najbolje odgovara kartica na bonove, fino si zemeš jednu, odvojiš mjesečno na nju onoliko koliko imaš, ne moraš čak nit svoje ime i prezime ostaviti, a kamoli staviti potpis.

 ja mislim da račune treba platit ali ne način da oni namjerno puštaju da dođe novi mjesec pa das plaćam dva računa za isti mjesec, što glumiš kretena ovdje ?

jebe mi se za pravne obveze i za to što ti sereš, što imam biti upućen u te vaše birokratske kretenarije, ne zanimate me ni vi ni država ni pravo ni pravosuđe, ja sam ti radikalni anarhist bezakonje je moje srednje ime, i uz put rečeno nisam komunjara već više naginjem desno ali sam veliki neprijatelj sistema i svih onih koji rade za sistem, nebitno jel na vlasti drug tito poglavnik ante mitraljezac Zorangutanović Muljanvić ili Kolinda gdje je stala moja štikla. kužiš, jebe mi se za sve njih, i njihove zakone, ti budi ovca i drži se njih i njihovog sistema, ja ću uvijek gledat da iz svega toga iskočim ako je ikako moguće, i da budem uvijek izvan dosega njihovih zakona i pravnih regulativa, jer kad te oni dohvate JEBO SI JEŽA, bio ti drug fašist bijelac crnac kinez, najebo si.

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 16:16 (GoodAngel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
bonzai kaže...

Tebi GoodAngel  je najbolje da lijepo isključiš internet. Gle sreće nemaš, znanja još manje. Ja sam promijenio četiri operatera. 

S svakim sam imao drugačiji problem, svi su mi sve riješili. Bilo je zafrkancije, ali poznam branšu tako da je sve rješivo.

Inače mijenjam operatere samo zbog cijene.

 ono što meni treba je da me ne nadmudruju već da odjebu od mene s ugovorima, i zavrzlamama koje mi nameću, piše mi da će račun biti 249 kuna, ajmo se kladit da nema teorije da bude 249, dam se kladit da će biti oko 300 kuna ako ne i veći, znaš zašto je to tako ? zato jer su ljudi ovce, i jer nikada ne idu protiv sisteam, uvijek dozovoljavamo da nas guze i prave budale od nas, ne samo Tcomovci već svi koji su tu ne da misle na nas, već na sebe. T.com KAO I SVE mega kompanije kapitalizma misli prvo na svoj kapital, a tek onda na nas svoje korisnike, i zato se osigurava ugovorima. o tome ja pričam, a ne o tome da su oni šupci jer mi šalju račun na kraju mjeseca.

fino dajte ljudima uslugu, ruter najbolji koji imate, korisnik će vam vratit nazad isti ako ne valja usluga i kraj priče. što fali tome, jednostavno da ne može biti jednostavnije, dok god budem zadovoljan a to može biti i idućih 10+ 20+ godina, bit ću njihov okorisnik ali oni moraju imati takvu ponudu i kvalitetu usluge ,da ni ne pomislim otići s nje, ovako je lakše kada oni svou odgovornost prepuštaju na nas korisnike, a to čine potpisivanjem ugovora.

dalje uvalili su mi ovu magentu 1 dakle neki mobilni broj koji kao bit će isti račun 249 kuna kao MAX2 paket, da imam 2000 jedinica jel 2000 minuta plus 2GB interneta plus 2000 smsa, doduše manje jer ako potrošim nečega više onda imam manje na ostalom, ali uglavnom ne vjerueem da će račun biti takav, ako ispadne da bude, prvi ću se posut pepelom, da ne govorim da će iskon sigurno poslat dva računa pošto smo ušli u peti mjesec, dakle za 4 i ovaj 5 i onda Tcomovo uključenje, pa sad vi zbrajajte koliko je to keširanja za jednu uslugu prebacivanja broja.

ali platit ću, znate zašto ću platit zato jer mogu potegnut 109 mbs danas mi reko tehničar, ali ja sam uzeo turbo 50 brzinu i to mi je dosta, ako budem u budućnosti imao potrebu za više uključit ću. za sad mi ne treba više. samo govorim općenito da sve te kompanije nije to samo moja mržnja prema Tcomovcima već svim tim mega kompanijama, onim parolama tvornice radnicima, a u tvornicima radnika nema niti itko radi niti je itko radio a i kada je radio nije od toga mogao pristojno živjet, kao ni danas. prema tome, šuplje priče za budale. a raja neka se pecas na budalaštine, ja ću platit sve što treba platit jer znam da sam isto dio vašeg ovčjeg stada, samo se trudim za razliku od vas što češće biti izvan njega, jer ne želim biti ovca za šišanje, kužite majstori ? e tako vam je to kod mene, neki su više za sebe, a neki su više za šišanje vune. tako to ide danas, ljudi su G a s G treba naučit živjet.

slažem se da je sve riješivo, i ja znam puno toga o njima svima, pa me svejedno uvijek na neki način zajebu, vidiš kako je to, znaš sve i opet te zajebu, zato jer su u poziciji da te mogu zajebat, eto zašto. daju ti nešto što nitko drugi ne daje, i onda moraš na šišanje vune kod Tcoma.

i 5-3570K
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...


fino dajte ljudima uslugu, ruter najbolji koji imate, korisnik će vam vratit nazad isti ako ne valja usluga i kraj priče. što fali tome, jednostavno da ne može biti jednostavnije, dok god budem zadovoljan a to može biti i idućih 10+ 20+ godina, bit ću njihov okorisnik ali oni moraju imati takvu ponudu i kvalitetu usluge ,da ni ne pomislim otići s nje, ovako je lakše kada oni svou odgovornost prepuštaju na nas korisnike, a to čine potpisivanjem ugovora.

 

 O tome ja tupim u brojnim svojim porukama. Drago mi je da se našao netko tko razumije bit svega. Ali fućkaj ti to... Ima ovdje zaposlenih kod raznih telekoma, indoktriniranih do ibera, s kojima se ne da uopće ljudski razgovarati. 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ridealong kaže...
GoodAngel kaže...


fino dajte ljudima uslugu, ruter najbolji koji imate, korisnik će vam vratit nazad isti ako ne valja usluga i kraj priče. što fali tome, jednostavno da ne može biti jednostavnije, dok god budem zadovoljan a to može biti i idućih 10+ 20+ godina, bit ću njihov okorisnik ali oni moraju imati takvu ponudu i kvalitetu usluge ,da ni ne pomislim otići s nje, ovako je lakše kada oni svou odgovornost prepuštaju na nas korisnike, a to čine potpisivanjem ugovora.

 

 O tome ja tupim u brojnim svojim porukama. Drago mi je da se našao netko tko razumije bit svega. Ali fućkaj ti to... Ima ovdje zaposlenih kod raznih telekoma, indoktriniranih do ibera, s kojima se ne da uopće ljudski razgovarati. 

 

 

 sto ljudi sto ćudi, nemam ja problema s njihovim mišljenjem, već s time da se brani kompanije koje vrte miljarde. imaju oni dovoljno svojih odvjetnika i bez nas. ne moramo ih još i mi zastupat.

a što se tiče same usluge, ja nemam ništa ni protiv potpisa ugovora ali česot sam imao osjećaj da sam izigran nakon istog, zato ne volim te ugovore zbog njihovih prevara u prošlosti. a ne zato jer mi je mrsko platit uslugu koju tražim.

i to je ono što većinu siguran sam motivira na takvo reznoiranje oko potpistivanja "ugovora", nisu ljudi džabe protiv toga. jer ipak oni obvezuju, doduše ti dobiješ neki simbolični popust na njihove usluge u tom periodu, ali sve je to kurčina ako na koncu nisi zadovoljan onime što plaćaš, a meni je to u mom slučaju bio slučaj, sada ne znam, mislim da sam konačno riješio taj problem i da će Tcom biti dobar i da me u budućnosti više nikad ali baš NIKAD! neće ljutit.

i 5-3570K
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Tko ti kriv što ugovor ne čitaš.
Isto tako, ako te za*ebu n puta, nekako mi se čini da te ipak ne za*ebu već ti sam nešto za*ebeš, pa su ti ostali krivi.

Na kraju, nauči razliku između ugovora i ugovorne obveze. Ugovor potpisuju svi, a ugovorna obveza ima određeno trajanje, kao i određene povlastice. S obzirom na tvoje trabunjanje o povlasticama "na ugovor", red je da bar naučiš pojmove o temi o kojoj tako žarko raspravljaš.

Ako ti je dosta ovog svijeta, gdje 90% ljudi uredno funkcionira, samo ti ne, znaš gdje su planine, šuma, etc.
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Isto tako, u sustavu bez ugovora, oni tebe mogu tužiti da si imao njihovu uslugu i nisi plaćao, pa ti dokazuj. Oni sve papire imaju (osim ugovora, koji de facto potvrđuje da si njihov korisnik, jer zakonski ne treba) Kad shvatiš da ugovorom (ne ugovorna obveza), štite i tebe (postoji ona stavka da moraju ispoštovati to i to. To što ljudi ne znaju kako bi i što bi, iako su sve info dostupne, nije ni moj ni ničiji tuđi problem.) počet ćeš drugačije razmišljati.
5 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

Iskon je opijum za narod 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Tko ti kriv što ugovor ne čitaš.
Isto tako, ako te za*ebu n puta, nekako mi se čini da te ipak ne za*ebu već ti sam nešto za*ebeš, pa su ti ostali krivi.

Na kraju, nauči razliku između ugovora i ugovorne obveze. Ugovor potpisuju svi, a ugovorna obveza ima određeno trajanje, kao i određene povlastice. S obzirom na tvoje trabunjanje o povlasticama "na ugovor", red je da bar naučiš pojmove o temi o kojoj tako žarko raspravljaš.

Ako ti je dosta ovog svijeta, gdje 90% ljudi uredno funkcionira, samo ti ne, znaš gdje su planine, šuma, etc.

 dobro je, znam da radiš u Tcomu, pa si sad našo pametovat i vodit bitke za firmu. ali džabe ti trošenje tinte, jer me nećeš uvjeriti u suprotno, em sam tvrdoglav ko magarac, em smatram da imam puno jače argumente od tvojih "odi u šumu". nisam partizan.

ugovor i ugovorna obveza meni je to isti kurac, da su pravi i da imaju muda, pošto su se tako junački isprsili dali bi nam internet džabe. dakle nula kuna, uživaj narode, da su indijanci na vlasti u hrvatskoj sve bi bilo džabe, pa i internet.

https://imgur.com/JvCjrYi

a što se tiče T.coma, evo imam brzinu 20mbs 1mbs a oni mi u ruteru izbacuju 60-12, vidiš o takvim prevarama ja pričam, ali ajde neću ih još ništa kontaktirat vjerojatno podešavaju moju liniju još uvijek. ali ako mi piše u ruteru 60-12, kako je moguće da na testu brzine imam 20-1mbs ????

 http://www.speedtest.net/result/7291194787.png

ja ne znam jesi ti čuo za izreku, "tko se jednom opeče, puše i na hladno?"

ps inače nije tema, ali civilizacija je žeći kurac, indijanci su imali puno kvalitetniji život, bez interneta i bez velikih gradova. znali su da je život u okruženju majke prirode, puno zdraviji i normalniji nego urbanluk današnjeg doba. sve je bilo besplatno, a ne ko kod nas, uključi ovo 400 kuna, popravi auto 1000 kuna, kupi čevape 100 kuna, plati vodu 300 kuna, plati smeće 200 kuna. itd itd itd, kad ste vidjeli indijance da plaćaju odvoz smeća ?


indijanci su bili ljudi u skladu s prirodom, zato u njihovo vrijeme nije bilo "globalnog zatopljena" kao danas, a i majka priroda je bila puno sretnija jer su šume bile šume iako u njima nije bilo partizana. a danas ekocid živi, samo zato da bi imali sve na dohvat ruke, i naravno turbo 150 brzinu interneta.

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 5:36 (GoodAngel).
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Imaš kod HAKOM-a skinut "hakometar" pa po uputama izmjeri brzine da se imaš čime (dokaz) žaliti.

Normalno na ruteru treba isključiti wifi i ostaviti spojen lan kablom jedan PC na kojem mjeriš.

9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...

a što se tiče T.coma, evo imam brzinu 20mbs 1mbs a oni mi u ruteru izbacuju 60-12, vidiš o takvim prevarama ja pričam, ali ajde neću ih još ništa kontaktirat vjerojatno podešavaju moju liniju još uvijek. ali ako mi piše u ruteru 60-12, kako je moguće da na testu brzine imam 20-1mbs ????

 Nije prevara, nije ti pokliko sve na centrali taj tehnicar, prijavi i rjesit ce.

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...


i to je ono što većinu siguran sam motivira na takvo reznoiranje oko potpistivanja "ugovora", nisu ljudi džabe protiv toga. jer ipak oni obvezuju, doduše ti dobiješ neki simbolični popust na njihove usluge u tom periodu, ali sve je to kurčina ako na koncu nisi zadovoljan onime što plaćaš, a meni je to u mom slučaju bio slučaj, sada ne znam, mislim da sam konačno riješio taj problem i da će Tcom biti dobar i da me u budućnosti više nikad ali baš NIKAD! neće ljutit.

 Ako uzmem 2D paket kod Iskona, u 24 mjeseca dobit ću popust u ukupnom iznosu od 320 kuna. I da ja za 320 kuna budem nekome obavezan 24 mjeseca, a on meni nudi uslugu "od - do" u skladu "s tehničkim uvjetima". Eh.

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Isto tako, u sustavu bez ugovora, oni tebe mogu tužiti da si imao njihovu uslugu i nisi plaćao, pa ti dokazuj. Oni sve papire imaju (osim ugovora, koji de facto potvrđuje da si njihov korisnik, jer zakonski ne treba) Kad shvatiš da ugovorom (ne ugovorna obveza), štite i tebe (postoji ona stavka da moraju ispoštovati to i to. To što ljudi ne znaju kako bi i što bi, iako su sve info dostupne, nije ni moj ni ničiji tuđi problem.) počet ćeš drugačije razmišljati.

Pa i sada uz ugovor moraš povremeno dokazivati da si platio sve račune. Ljudi imaju velikih problema dokazati da su platili razne usluge, pa se dokazi (potvrde, odresci od uplatnica i sl.) o plaćenim računima čuvaju doživotno, a ne prema važećim pravilima kada nešto pada u zastaru. Malo prati što se zbiva oko tebe.

 

 Kada bi sve bilo idealno, ne bi bili potrebni niti ugovori niti bilo što drugo, a kamoli sudovi. Oni nešto moraju ispoštovati? Na papiru. U stvarnosti je to - daj što daš, jer ti na papiru kao korisnik imaš "prava", a u stvarnosti dobivaš šaroliku uslugu. Pa ni sami tehničar ponekad ne znaju što više uopće mogu napraviti da poprave situcije. A na papiru i dalje piše da ti nešto moraju dati. Figu frišku.

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Antoniio22 kaže...
Ako ti je dosta ovog svijeta, gdje 90% ljudi uredno funkcionira, samo ti ne, znaš gdje su planine, šuma, etc.

 Nisu u pitanju ljudi, nego firme. U tom slučaju ih nije 90% nego puno manje. Možda da direktori tih firmi odu u šumu?

6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...

Imaš kod HAKOM-a skinut "hakometar" pa po uputama izmjeri brzine da se imaš čime (dokaz) žaliti.

 

 U tome i jest poanta svih priča o telekomima. Plati, pa se žali. Pa nije smisao mog života natezati se s telekomom (bilo kojim). Ne idem vulkanizeru da bi mi na felge stavio gume različitih proizvođača - jer samo to ima na lageru tj. nema 4 gume jednog/istog proizvođača. A telekomi nude baš takvu uslugu "od - do", "možda ovako, možda onako","ne možemo bolje", "a što bi vi htjeli" i sl. U mojoj ulici radovima su se u zadnjih 30 godina izredali svi radi poboljšanja infrastruktureu - voda, plin i kanalizacija + tadašnji DCM, a današnji BNET/VIP za kablovsku TV. Svi ostali koriste prastaru infrastrukturu i još bi da im se obavežem na 24 mjeseca. Kako da ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 14:25 (ridealong).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ridealong kaže...
AF139 kaže...

Imaš kod HAKOM-a skinut "hakometar" pa po uputama izmjeri brzine da se imaš čime (dokaz) žaliti.

 

 U tome i jest poanta svih priča o telekomima. Plati, pa se žali. Pa nije smisao mog života natezati se s telekomom (bilo kojim). Ne idem vulkanizeru da bi mi na felge stavio gume različitih proizvođača - jer samo to ima na lageru tj. nema 4 gume jednog/istog proizvođača. A telekomi nude baš takvu uslugu "od - do", "možda ovako, možda onako","ne možemo bolje", "a što bi vi htjeli" i sl. U mojoj ulici radovima su se u zadnjih 30 godina izredali svi radi poboljšanja infrastruktureu - voda, plin i kanalizacija + tadašnji DCM, a današnji BNET/VIP za kablovsku TV. Svi ostali koriste prastaru infrastrukturu i još bi da im se obavežem na 24 mjeseca. Kako da ne.

 ne bi vjerovo, točno to mi je kreten od operatere rekao, da imam normalnu liniju i da linija uredno radi, a to što mi nisu omogućili brzinu turbo 50 se kreten nije sjetio spomenut, iako sam ja tražio baš tu brzinu a ne 20 i 1mbs upload, koji su to prevaranti, točno sam znao da seru i da neće dati što tražim, ma nakon 2 godine Tcom me neće vidjeti nigdje, imam njihovu liniju i u vikendici kraj paga, i to ću zagasit, s tim govnjarima više neću imati posla to je sigurno. samo neka probaju da mi ne dignu brzinu na 50/10 kako sam tražio, malo je za reć da sam nadrkan na te njihove igrice, a svaki put ista priča, baš svaki put. to je do vas, nije do nas, ma naravno kretenu di bi bilo do vas uvijek je do mene tako je sigurno vama puno lakše.

i 5-3570K
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Neznam zašto pišeš o vodovodu i kanalizaciji i sličnim glupostima , stavio si sliku DSL svog rutera https://imgur.com/JvCjrYi po kojoj se vidi da ti je spojeno 60Mbps a linija podržava preko 110Mbps za download..... pa oči nas ne varaju osim ako ti ne koristiš za mjerenje te brzine od 20Mbps preko WiFi što nije relevantan podatak !

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...

Neznam zašto pišeš o vodovodu i kanalizaciji i sličnim glupostima , stavio si sliku DSL svog rutera https://imgur.com/JvCjrYi po kojoj se vidi da ti je spojeno 60Mbps a linija podržava preko 110Mbps za download..... pa oči nas ne varaju osim ako ti ne koristiš za mjerenje te brzine od 20Mbps preko WiFi što nije relevantan podatak !

 https://imgur.com/gkZaiMx

frende koristim žićnu liniju category 5e, misilm da ima 8 žica unutra, i ne vidim zašto bi išta štekalo, jedino što sam provuko kabel od dnevnog do sobe po zidu ali to nikakve veze nema, kabel je dugačak 8 metara, ma da je 80 ne bih smio izgubit niti jedan jedini mbs na uploadu i download, nisam neki stručnjak niti se kužim u sve po pitanju ovoga, ali ipak neke osnove razumjem, nisam glup i ne dozvoljavam da me farbaju.

ako su ponudili turbo 50 opciju, na 10 upload zašto ne bih imao takvu brzinu, zbog lijenosti i nemara nekog kretena u Tcomu ???? e pa neće to tako više ići, ako nešto plaćam, boga mi ću to i dobit, makar sudovao.

uostalom ako me mogu ugovorom obvezat, onda mogu i ja od njih nešto potraživat, to bi bio neki normalni reciprocitet u odnosu. ali ipak to tako ne ide, uvijek je korisnik taj koji plaća nečiji nemar. ja se ne ljutim na ništa drugo nego na taj naš usrani mentalitet, da korisnik sto puta mora zvati operatere da naprave svoj posao iz prve, i sada da ja nisam zvao i hebao sve po redu, mogu mislit kad bi riješili do sudnjeg dana.

http://www.speedtest.net/result/7292868414.png

sada imam preko 50 download, ali ne kužim zašto me hebu s uploadom kada mogu imati 50 a oni puštaju jedva 3 ??? pijana posla.

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 19:56 (GoodAngel).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...

a što se tiče T.coma, evo imam brzinu 20mbs 1mbs a oni mi u ruteru izbacuju 60-12, vidiš o takvim prevarama ja pričam, ali ajde neću ih još ništa kontaktirat vjerojatno podešavaju moju liniju još uvijek. ali ako mi piše u ruteru 60-12, kako je moguće da na testu brzine imam 20-1mbs ????

 Nije prevara, nije ti pokliko sve na centrali taj tehnicar, prijavi i rjesit ce.

 prijavio sam, i još uvijek kasne na uploadu više nego duplo, imam 3 i pol a trebao bi imati 10, da doguraju do 8 neću im ništa srat, ali ovako previše su u minusu. ako za par dana to ne riješe, zovem opet, ma dosađivat ću im bit ću gori od najgoreg proljeva, ali natjerat ću ih da mi riješe sve kako sam i platio, tko plaća ima pravo da i određuje brzine, a ja plaćam, stoga diži to bando lopovska, OVE GODINE, A NE DOGODINE NA MARSU!

i 5-3570K
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Ako ti se nesvidja. Random puta dnevno iskljuci ukljuci ruter i reci nakon par dana da imas pucanja veze. Ja sam se tako rjesio gamadi.
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
GoodAngel kaže...

ako za par dana to ne riješe, zovem opet,

 Kakvih par dana? Opet zovi i reci da sad upload ne stima i da to netko rjesi kako spada. Cemu cekanje par dana za nesto sto se rijesi u par minuta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Spacecraft kaže...
Ako ti se nesvidja. Random puta dnevno iskljuci ukljuci ruter i reci nakon par dana da imas pucanja veze. Ja sam se tako rjesio gamadi.

  http://www.speedtest.net/result/7295007938.png

ma ide sve ko urica sada, ali još sam malo kratak, ali zadovoljan sam, ako bude stalno ovako i ne budu padale brzine i ne bude nekih nenormalnih štekanja, neću ih više davit. ovo sada leti samo tako, imao sam prije 8mbs dow i 0.380 upload, ne moram ti ni pričat koja je to sada razlika, ko da sam iz fiće sjeo u ferarija.

i 5-3570K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
GoodAngel kaže...

ako za par dana to ne riješe, zovem opet,

 Kakvih par dana? Opet zovi i reci da sad upload ne stima i da to netko rjesi kako spada. Cemu cekanje par dana za nesto sto se rijesi u par minuta.

 https://i.imgur.com/F9Qu3J8.png

 dobar si ti, sve znaš, zato me ne mogu muljat ovi iz Tcoma, čim ti kažeš da mora to odmah ja znam jer imam iz "prve ruke" informaciju pa znam da mogu nastupit oštro. haha





 http://www.speedtest.net/result/7295199688.png

i tako, uspješno smo se lansirali u svemir, i neko vrijeme neću dosađivat svojim traumama nikome. adio techno prijatelji, vidimo se na nekom drugom virtualnom mjestu, moje traume su uspješno okončane.


i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.5.2018 14:41 (GoodAngel).
8 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

Živio ti nama i uživaj u novim brzinama preko bakra nakon što si dugo godina bio na 5-8/0.5Mbps ovo te je vjerujem preporodilo.

A kad uključe vectoring moćeš ti prema onoj tvojoj prikazanoj propusnosti bez problema imat i 100/20Mbps.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ma ne odustaj tako lako!

Još uvijek te varaju, daju ti 2,25Mbps u downstreamu i 0,77Mbps u upstreamu VIŠE, gamad!

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice