Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.157.681
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Jel opet iskon danas nešto u problemima? Danas mi brzina pala na 13,5 sa uobičajenih 21 i kad zovem korisničku službu vele ukoliko imate problema s kontaktnim centrom pritisnite bla bla.

Jel još netko ima smanjenu brzinu danas?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ja imam smanjenu vec par dana. Prijavio kvar iskonu preko aplikacije. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 14:02 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

krivo mjwsto

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 17:51 (Jebodiah).
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
ja vec bitku vodim s njima cjeli prosli tj 2 dana nisam imo neta tv ni telefona i kad su to rjesili da dela lepo mi smanjili upload na jedva 2 mb a u modemu pise da moze do 6 cak sad tu ko koga hebe ...nastavak sutra slijedi hh
Samobor je lepa varoš
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
geek_boy kaže...
ja vec bitku vodim s njima cjeli prosli tj 2 dana nisam imo neta tv ni telefona i kad su to rjesili da dela lepo mi smanjili upload na jedva 2 mb a u modemu pise da moze do 6 cak sad tu ko koga hebe ...nastavak sutra slijedi hh

 Većina nas koji smo u tzv narančastoj zoni smo imali problem s Iskonom. srećom sam taman bio u fazi prebacivanja na T-com i nisu ni htjeli doći nešto popraviti. rekli su; "Nema smisla slati tehničara za tih nekoliko dana jer smo dobili nalog isključenja vaše usluge"  pa sam lijepo puna tri dana bio bez tv.a, neta i telefona.

došao tehničar iz T-coma i odmah sve radi uz brzine 60/10...

Oj Iskone zbogom i nikada te više ne vidio.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Kod mene problem sa pogoršanjem parametara riješen. Pukla žica na spoju u PTT ormariću. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tuarete z xotk tcd 24x9/125 zna li ko kakav je ovo kabel videl ga ispred kuce sad slucajno? ta oznaka pise na njemu proteze se kroz cijelu ulicu tanki kabel ponadal se da je za internet neki to...
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Iskon "iskustvo"!

da, optički kabel

 

idi na web i ukucaj samo tsd 24x9/125 kabel i idi na slike...

dakle, ne tcd već tsd

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 10:48 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

ehh ispalo je da je to  optika samo od drugog operatera 4tel odma bi se prebacil kod njih al ugovor me veze jos 10 mjeseci sigurno bi masne penale platil kad bi htel prekinut iskon :(((

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozdrav,

 

Imam jedno općenito pitanje ... Uglavnom prebacio uslugu s T-com na Iskon i sada imam problema oko WiFi-a. Doma imam alarmni sustav i uredno sam se na njega kačio preko ZTE routera od T-coma ali sada kako na Iskonu imam crni Zyxel router nikako alarmni sustav ne mogu zakačiti na WiFi, pa me zanima da li netko možda ima kakvu ideju koju postavku u routeru treba promijeniti da se mogu kačiti s alarmom na njega, sve drugo - mob, laptop i TV normalno kačim na WiFi. Ili mi eventualno ostaje opcija da Zyxel prebacim u bridge mode i probam eventualno s drugim routerom da li radi ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
njofra13 kaže...

Pozdrav,

 

Imam jedno općenito pitanje ... Uglavnom prebacio uslugu s T-com na Iskon i sada imam problema oko WiFi-a. Doma imam alarmni sustav i uredno sam se na njega kačio preko ZTE routera od T-coma ali sada kako na Iskonu imam crni Zyxel router nikako alarmni sustav ne mogu zakačiti na WiFi, pa me zanima da li netko možda ima kakvu ideju koju postavku u routeru treba promijeniti da se mogu kačiti s alarmom na njega, sve drugo - mob, laptop i TV normalno kačim na WiFi. Ili mi eventualno ostaje opcija da Zyxel prebacim u bridge mode i probam eventualno s drugim routerom da li radi ...

Ako je ugašen, probaj upaliti 2.4 GHz WiFi u postavkama routera.

8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Taj ruter i ima samo 2.4GHz WiFi
11 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Evo sad se igrao s postavkama routera i nikako ne uspijevam natjerati alarm da se zakači na njega, čak mi alarm detektira i WiFi od televizora ali Zyxel router nula bodova ...

 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

...da ti nije u wifi postavkama Zyxel rutera ugašen prikaz SSID  ili za modulaciju umjesto b,g,n stavljeno fiksno "n" a kamera možda koristi "g" , a  neki uređaji nevide 12 i 13 kanal(CH) pa postavi kanal fiksno na npr. 9 CH.

Ako sve to ne upali probaj ugasiti zaštitu (WEP, WPA2 AES..) i vidjeti da li je do nje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 18:58 (AF139).
11 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
AF139 kaže...

...da ti nije u wifi postavkama Zyxel rutera ugašen prikaz SSID  ili za modulaciju umjesto b,g,n stavljeno fiksno "n" a kamera možda koristi "g" , a  neki uređaji nevide 12 i 13 kanal(CH) pa postavi kanal fiksno na npr. 9 CH.

Ako sve to ne upali probaj ugasiti zaštitu (WEP, WPA2 AES..) i vidjeti da li je do nje.

 Router je postavljen 802.11 b/g/n tako da nije do toga, probao mijenjati kanale ne pomaže ni to .... Uglavnom odustajem ali hvala na odgovorima ... Još ću eventualno probati uzeti drugi router i ovaj gurnuti u bridge a a ko ni to ne pomaže bliži se božićno vrijeme i možda padne novi alarm ...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Neki ruteri su jednostavno nekompatibilni sa nekim uređajima i mozes sta oces, il ne vide wifi il se nezele spojit a lozinka tocna il ne dobio ip od dhcp-a.
Uglavnom oko wifija, uvjek postoji mogucnost da nesto s necim ne radi
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Anđeo bez falinge A jesi ti genije, kao Iskon nije ista stvar kao T-com?? Pa Tcom je vlasnik Iskona. Imao sam MaxTV i imao masu problema non stop, a o TV sučelju koje je kao iz 18 st. da ne pričam..

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 21:48 (master943).
6 godina
protjeran
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
master943 kaže...

Anđeo bez falinge A jesi ti genije, kao Iskon nije ista stvar kao T-com?? Pa Tcom je vlasnik Iskona. Imao sam MaxTV i imao masu problema non stop, a o TV sučelju koje je kao iz 18 st. da ne pričam..

 E, baja, i ti si otkrio Ameriku.

T-com je 100% vlasnik Iskona no Iskon ima svoju "uređivačku politiku" a T-com svoju.

Iskon me nije mogao spojiti na gFast dok T-com je.

Kako to, a "ista firma" ?!

 

Kad nešto nije u redu u razvodnom ormariću Iskon tehničar mora ići u t-com po ključ jer nemaju svoj.

 

Od kad mi je pružena ta usluga niti jednom mi nije pukla linija.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Evo mojeg iskustva sa Iskonom. Imao sam ugovor na 24 mj. od 05.2014. do 05.2016.g. Nakon toga sam nastavio koristiti istu uslugu i još uvjek ju "koristim" . Kako je VIP odnosno sada A1 provukao optiku Gornjom Dubravom , došao je njihov agent i ponudio mi njihovu uslugu Duo paket na optici . To je bilo početkom 9.mj. i kako su mi uvjeti odgovarali potpisao sam ugovor na 24 mj. uz prenos broja sa Iskona na A1. 05.10.2018. došli su tehničari i spojili me optikom na A1. Dakle Iskon koji je spojen preko bakrene parice još uvijek je u funkciji , iako ga naravno ne koristim. Kada su dobili papire za prijenos zovu iz Iskona i pokušaju me odgovoriti , to je bilo 30.10.2018. što sam ja odbio. I tako iako ne koristim njihovu uslugu , što su i sami vidjeli , došao je račun za prošli mjesec što je recimo u redu. Danas je već 12.11. prenosa broja još nema , usluga je dakle aktivna i doći će račun i tko zna dokle će to trajati , jer nema nikakve obavijesti . A1 ne požuruje jer oni su uslugu spojili , a Iskonu se ne žuri jer nekorištenu uslugu uredno naplačuju. E sad molio bih nekoga tko zna kako riješiti ovaj problem , odnosno da ne plačam do ko zna kada ono što ne koristim. Kada sam prelazio sa Metroneta na Iskon riješeno u kratkom roku jer je išlo preko istih žica . Ovako A1 spojio optiku , a Iskon nikako da odspoji parice i prepusti stari broj telefona. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
To A1 treba riješit s iskonom, jer kad si ti potpisivo ugovor A1, dao si im ovlasti da u tvoje ime raskinu ugovor kod Iskona i preuzmu broj.

Te taj prenos broja treba forsirati A1, a sta su zajebali, ko ce ga znat.

Ti sa iskonom i dalje imaš sklopljen ugovor, po uvjetima iz ugovora, samo ti je istekla ugovorna obveza od 24 mjeseca.
Znaci obavezo si se na 24 mjeseca bit kod njih ili platit penale.
Ali ugovor je potpisan na neodređeno vrijeme dok ga jedna od strana ne raskine ili u tvojem slucaju A1 umjesto tebe.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Gledam iskustva kolega s foruma i vidim da smo više manje svi u istom košu. Jedva čekam istek ugovora (zatražio sam prošli tjedan prijevremeni raskid - 3mjeseca ranije bez penala) i na pristojan način sam dobio odj*b

Ne mogu igrat online igre već tjednima i zbog toga pucam po živcima, VDSL2+ je prahistorijska tehnologija i razmišljam prijeći na A1 4G.

 

Sad se navlačit s Hakomom mi nema smisla, izdržat ću još mjesec i pol, a onda ćao đaci i više nikad s tim lihvarima potpisivat išta.

 

(prvotno sam potpisao 35/5 pred dvije godine - minimalna zagarantirana je bila 24mbps. danas mogu mjeriti od 13-22 ovisno kada mjerim, a majstori su u međuvremenu promjeniti minimalnu zagarantiranu na 14 tako da sam taman na granici)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Tebi nesto noje ok s tim žicama i to je to.
Trebali binposlati HT da ispitaju i poprave.
Cudno da ne salju nikoga.

Kod mene doma s iskonom sve perfekt, nikaki problema, al svi kabel od izvoda do kuce su potpuno novi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Novi sam na Iskonu, čisti bakar 10mbps i sve radi ok.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Kako mogu provjeriti dali mi je dostupan priključak na FTTC ormar?

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Nazovi podršku. Oni će poslati na provjeru.
Ili provjeri hoće li ti preko provjere dostupnosti na njihovoj stranici pokazati dostupnost.
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ostavio sam Iskon starcima i burazu, za svoju sobu sam uzeo A1 Homebox (tako da samo ja imam fest net) :)

Po danu se spusti na 40-60mbps/20-25mbps, ali tako i tako ako se nešto skida, skida se po noći jer se od 00-08 ne broji tarifa od 100gb

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Može pomoc?

Iskon net.

 

Imam 30mbps brzinu ali mi tu i tamo zna zaglaviti na 10.

Dovoljno je samo ustekati kabel u drugi port i sve se vraca u normalu. 

Ali nakon nekoliko sati se problem ponovi i opet zavlacenje ispod stola i promjena porta.

 

Jel vam treba vise info?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Probao s drugim kabelom, računalom? Zvao SZK?
9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Ima li ovdje neki korisnik Iskon mobile usluge?Trenutno imam kod iskona net i telefon, a mob na tomatu. Plaćam oko 170 kn net+tel i oko 100 kn mob. Nude mi prelazak na Iskon mobile i onda bi imao cijenu od 140 kn za net+tel i 100 kn za Iskon mobile (dakle, na papiru bi to bilo cca 30 kn jeftinije).

Sad me zanima kako ste zadovoljni Iskon mobile uslugom? Kakav je signal? Radi li preko T-com odašiljača ili sl. Mislim, za sad sam zadovoljan ovom kombinacijom koju imam, ali ako bi nešto mogao dobiti jeftinije, a da je po kvaliteti slično, zašto ne?

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Radi preko T-com odašiljača. U pravilu, gdje radi dobro na T-comu, radit će i na Iskon.Mobile.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice