Iskon VDSL statička IP adresa

poruka: 5
|
čitano: 5.051
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
suspendiran
offline
Iskon VDSL statička IP adresa

Pozdrav, zna li netko kako postaviti na VDSLu da koristi "statičku" IP adresu, odnosno 192.168.5.X umjesto da mi svaki put kad napravim restart napravi novu (uglavnom je jedna znamenka gore/dolje, što nije najzgodnije rješenje).

Ako postavim statičku IP adresu tada mi se brzina sa VDSL 35 megabita spušta na ADSL 10 megabita. Ne kužim što radim krivo.

 

IP adresa: 192.168.5.XXX

Subnet: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.5.1

 

DNS: 8.8.8.8

DNS alternative: 8.8.4.4

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VDSL statička IP adresa

Brkaš pojmove, adsl/vdsl nemaju nikakve veze sa IP adresama.

 

ADSL/VDSL su standardi prema kojima modem modulira/demodulira signal (nule i jedinice) i šalje ga putem žice na neku veću udaljenost.

 

Router je taj kojemu su bitne IP adrese, on jednom kad zaprimi paket gleda sadržaj i proslijeđuje taj sadržaj na pravo odredište. Router i modem su dvije odvojene el. komponente, ali ISPovi zbog jednostavnosti instalacije i održavanja, te uređaje obično strpaju u istu kutiju i direktno su povezani jedno na drugo.

 

Ako želiš da pojedino računalo se uvijek koristi istom IP adresom, onda ju moraš upisati u mrežnu karticu tog računala, upustva ima brdo, progooglaj a ako želiš da se računalo koristi IP adresama u nekom range-u (npr. 192.168.5.XXX), onda moraš ući u router i iskonfigurirati DHCP server da dodjeljuje uređajima koji se spajaju na njega adrese iz tog range-a.

 

Znači IP adresa računala u mreži nesmije utjecati na brzinu prijenosa, ti vjerovatno kad se igraš sa dodjeljivanjem IP adresa uključiš neki ethernet protokol koji ne radi iznad 10mbit.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 13:23 (wAlpha).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VDSL statička IP adresa
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pozdrav, zna li netko kako postaviti na VDSLu da koristi "statičku" IP adresu, odnosno 192.168.5.X umjesto da mi svaki put kad napravim restart napravi novu (uglavnom je jedna znamenka gore/dolje, što nije najzgodnije rješenje).

Ako postavim statičku IP adresu tada mi se brzina sa VDSL 35 megabita spušta na ADSL 10 megabita. Ne kužim što radim krivo.

 

IP adresa: 192.168.5.XXX

Subnet: 255.255.255.0

Gateway: 192.168.5.1

 

DNS: 8.8.8.8

DNS alternative: 8.8.4.4

 

 Ajmo sad pojasnit neke stvari. Pričaš li ti o unutarnjoj ip adresi na računalu (lan) ili vanjskoj "internet" ip adresi (wan)?

pero_HR
14 godina
neaktivan
offline
Iskon VDSL statička IP adresa

Prica o LAN cim su mu adrese 192.xxx.....

 

Po meni najbolje napraviti dhcp rezervaciju za racunala na kojima zeli imat "niske" IP adrese i bok.

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Iskon VDSL statička IP adresa

Ili na samom ure₫aju podesit statističku adresu, I kakve veze ima ip adresa sa brzinom interneta?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice