Iskon VS Tele2 Pokućni internet

poruka: 19
|
čitano: 29.783
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Pozdrav svima,

Dvoumim se između Iskona i Tele2 pokućnog interneta. Dosad sam imao Iskon Internet + TV koji je radio odlično s
prosijekom brzine od 35/10 mbita. Preselio sam se u Pulu te sam htio nastaviti koristiti svoj dosadašnji
paket međutim iz iskona su mi izmjerili brzinu od maksimalno 10mbita te mi ponudili opciju raskida ugovora jer nemogu
isporučiti ugovorenu brzinu. Maksimalna brzina na mojoj novoj adresi je 10mbita. To mi je premalo za internet+tv i jos mobitele..
Ima opcija Tele2 pokućni internet koji su brzine u praksi od 30 mbita pa nadalje ali sam čitao da blokiraju
torrente. Internet koristim za skidanje,surfanje, gledam i ip tv.
Zanima me jel ima itko iskustva s tele2?
Isplati li se probati s tele2 ? (brine me brzina zbog zakrčenosti mreže da mi neće pasti na 1-2 mbita)ili uzeti iskon
tih 5-10 mbita s kablom?

 

Još bolje ako ima netko istustva kako sve to funkcionira u Puli. Svi savjeti dobrodošli 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Ja imam Optimu uz pokućni na optimi sam na paketu od 10 mbita , kad sam uzeo pokućni brzina mi je bila  do 80 mbita upl do 45 mbita ee sad pošto sam u Zadru zbog turista i opterečenja mreže tjekom 7 mjeseca sam imao brzine max do do 20 mbita download a upl je uvjek 40 do 45 mbita, sad se situacija popravlja turisti odlaze brzina se diže tako da trenutno mjerim brzine od 40 do 60mbita ovisno o doba dana, što se tiče trrenta ja nemam problema nema ograničenje nikakvog , kodi radi bez problema , moj savjet da uzmeš na testiranje pokućni il bar karticu od tele2 ubaciš u mob il ako je neko na tele2 mreži nek testira brzinu tu gdje živiš pa ćeš se lakše moć odlučit a imaš i temu ovdje tu na forumu sve o tele 2 pokućnom

 

http://www.bug.hr/forum/topic/tele-2/neograniceni-internet-tele2/249781.aspx

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Pročitao sam sve to ali ima još nekih nejasnih stvari.

Jel to stvarno flat ili imamo ograničenja?

Koliko je dopušten promet dnevno ili mjesečno prije nego brzina padne?

8 godina
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet
Nakon 1000GB to padne brzina između 18 i 23 sata, sve ostalo vrijeme je brzina normalna, odnosno ona koju dobivaš.
10 godina
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Nisam primjetio da blokiraju torente.

ništa mi se neda
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

na koju brzinu padne jel možda znaš?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Jucer uzeo Tele2+Xbox 284 kn mjesecno. Spojio sve brzina navecer bila 25/30 puno brže nego iskon i zadovoljan sam. Vidjet cemo kad turisti odu i kad padne promet kako ce onda ici. 

Sad ću par dana testirati ali mislim da cu ostati na tome. Možda samo kupiti dodatnu antenu ako to igra ikakvu ulogu.

12 godina
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Sve ovisi za što ti treba internet. Koristio sam i Iskon i Tele2, a sad sam na H.telekomu.

 

Bez obzira na kvalitetu Tele2 pokućnog interneta, ako vam nije potrebna mobilnost interneta tj. da ga nosite sa sobom, onda preporuka je ipak neki telekom. Ipak mislim da je kvalitetniji i stabilniji internet preko kabela.

 

A sad sve ovisi za što ti treba...

 

 

 

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Treba mi za posao, ali nmg se priuštiti luksuz od nekih 6-8 mbita ipak je to presporo. Mobilnost je samo jedna od opcija. Kad budem imao mogućnost većih brzina vraćam se na žicu tj na optiku a sad ćemo vidjeti testirat ću ga u različito doba dana. Jutros sam ga opteretio torrentima, update-tima, youtube i mobilnim uređajima i podnio je to junački. 

12 godina
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet
Ja sam ga imao mjesec dana. Smeta mi to sto kod mene previse varira.. u kuci sa zidovima debelim 1 metar brzina bude 30 do 40 a kad stavim na luster bude i do 60... stavim u dvoriste na visinu i bude 90... tako da previse varira. Kupio sam bio i antenu ali nije pomogla
Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Meni iskreno nesmeta ako će varirati samo nek nepada ispod 20 i sve ok. Ako će hvatati  60-90 stavit ću ga i na luster :)

14 godina
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Prešao sa iskona na pokučni i poprilično puca kod gledanja youtubea i sl danas navečer več 5 puta pa se ruter mora resetirat da to pucketanje prestane, malo mi je zao sto sam zamjenio iskon sa ovim, sad bez penala nemogu natrag, vidjet cu jos sta napraviti ili mozda uzeti bolji ruter tipa dlink u linksu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 20:53 (danmega).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Sve zavisi gdje se nalaziš. Meni dosad nije nijednom pukla veza. Imam 6 uređaja spojenih na router i torrent je stalno ON i zasad nema problema. Ja još nisam ni tražio idealnu poziciju nego sam ga uključio u prvu slobodnu utičnicu.Moram još vidjeti s dodatnom antenom jel bi bilo što bolje. Ja nebi prelazio s Iskona da su mi mogli isporučiti brzinu. 

12 godina
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Ovako, imam H1 žičani internet brzine 10mb/s i EvoTV sa HBO paketom koji uključuje HBO GO.

Kad gledam filmove ili serije preko HBO GO-a na TV-u čini mi se da slika nije neke ekstra kvalitete, pa sam razmišljao da uzmem Tele2 pokućni internet. Imao sam ga ranije na probi i brzine su bile vrlo dobre (ne sjećam se točni al mislim preko 50mb/s).

 

Jel bi mi tad i slika preko HBO GO-a bila kvalitetnija?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Iskreno nemam nikakvoh iskustva s H1 tako da o tome nemogu govoriti. Na svojoj lokaciji sam zadovoljan s tele2 iako uvjek može bolje. Moram provjeriti malo po stanu i najbolju lokaciju za router kao i kupiti dodatnu antenu. 

Kako misliš nisu extra kvalitete? Dolazi do trzanja slike ili? To nebi trebalo imati veze s internetom ako nemaš trzaja jer tv troši oko 4-5 mbita tako da tebi ostane i viška neta. 

Kakav je TV u pitanju? Jel taj kanal u FHD ili? 

Kakva ti je slika na ostalim kanalima?

12 godina
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Ma ne trza, al ne čini se da slika nije u HD rezoliciji iakio neki kažu da bi trebala biti. HBO u živo nije jer ga U HD niti ne emitiraju (preko EVOTV-a). U pitanju je LG fullHD televizor koji na sebi ima aplikaciju HBO GO.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon VS Tele2 Pokućni internet

To je 100% do njih, sigurno nedaju program u HD. Probaj i njih kontaktirati i provjeriti s njima, ali nije ti do neta.

12 godina
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

Jel vama na Iskonu slika ponekad malo zatrza?

 

Ja sam na bakru s brzinama od 40-50 u downloadu )što je sasvim OK).

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Iskon VS Tele2 Pokućni internet

....

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 10:58 (Barracuda727).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice