Kako imati brzinu optike ako nema optike?

poruka: 11
|
čitano: 6.863
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kako imati brzinu optike ako nema optike?

Pozdrav!

Trenutno živim u kući i imam B.net optiku(120/15) i super mi je. E, postoji mogućnost da se selim na periferiju drugog grada, no tamo nema optike i vjerojatno neće biti godinama. Budući da mi za posao treba brz internet doma(ne uvijek, ali kada zatreba...), a i jer sam razmažen, ne mogu ići na ništa ispod 80-100 Mbit/s.

Mjesto gdje je zemljište je pokriveno 4G signalom i još u krug par kilometara, pa me zanima, kakve se realno brzine mogu očekivati od 4G kućnog interneta.
I ako netko ima neki savjet, slobodno. :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?

1. Prema adresi pregledaj sve ponude providera, možda netko iznenadi

2. Ako imaš, ili posudi neki od high end mobitela (koji nije zaključan) pa s njim izmjeri brzinu na toj lokaciji da čim više kartica možeš

3. To isto napravi sa nekim 4G routerom. Ima ih dosta na Njuškalu, možda bude netko spreman za mogućeg kupca isprobati uređaj na terenu.

 

I ako je brzina važnija od cijene, uzmi karticu operatera s najvećom brzinom. To će možda ispasti t com ili VIP..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
chutac kaže...

Pozdrav!

Trenutno živim u kući i imam B.net optiku(120/15) i super mi je. E, postoji mogućnost da se selim na periferiju drugog grada, no tamo nema optike i vjerojatno neće biti godinama. Budući da mi za posao treba brz internet doma(ne uvijek, ali kada zatreba...), a i jer sam razmažen, ne mogu ići na ništa ispod 80-100 Mbit/s.

 Kako imati optiku ako nema optike, a mislim da ni sada nemas optike obzirom koji paket imas i jer si na bnetu :P Ulazi ti svjetlovodni kabel u kucu? Ako ne, nije optika.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
CyberDemonVZ kaže...

1. Prema adresi pregledaj sve ponude providera, možda netko iznenadi

2. Ako imaš, ili posudi neki od high end mobitela (koji nije zaključan) pa s njim izmjeri brzinu na toj lokaciji da čim više kartica možeš

3. To isto napravi sa nekim 4G routerom. Ima ih dosta na Njuškalu, možda bude netko spreman za mogućeg kupca isprobati uređaj na terenu.

 

I ako je brzina važnija od cijene, uzmi karticu operatera s najvećom brzinom. To će možda ispasti t com ili VIP..

 Budem pogledao, ali 99% da nema, to ne spada pod grad, mjesto je izvan grada. Što bi se reklo selo, ali novo selo bez seoskih životinja :)

Najbolje što mogu je probati na Z5 na VIP-u, ništa drugo.

 

A Tele2 recimo nudi pravi flat? Frend ima T-Com preko mobilne mreže i nakon 100 GB smanje brzinu, a ja radim u prosjeku 350 GB mjesečno.

sandokan111 kaže...

 Kako imati optiku ako nema optike, a mislim da ni sada nemas optike obzirom koji paket imas i jer si na bnetu :P Ulazi ti svjetlovodni kabel u kucu? Ako ne, nije optika.

 Ulazi antenski kabel.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
chutac kaže...
CyberDemonVZ kaže...

1. Prema adresi pregledaj sve ponude providera, možda netko iznenadi

2. Ako imaš, ili posudi neki od high end mobitela (koji nije zaključan) pa s njim izmjeri brzinu na toj lokaciji da čim više kartica možeš

3. To isto napravi sa nekim 4G routerom. Ima ih dosta na Njuškalu, možda bude netko spreman za mogućeg kupca isprobati uređaj na terenu.

 

I ako je brzina važnija od cijene, uzmi karticu operatera s najvećom brzinom. To će možda ispasti t com ili VIP..

 Budem pogledao, ali 99% da nema, to ne spada pod grad, mjesto je izvan grada. Što bi se reklo selo, ali novo selo bez seoskih životinja :)

Najbolje što mogu je probati na Z5 na VIP-u, ništa drugo.

 

A Tele2 recimo nudi pravi flat? Frend ima T-Com preko mobilne mreže i nakon 100 GB smanje brzinu, a ja radim u prosjeku 350 GB mjesečno.

 Ne znam koja su im ograničenja. Pogledaj u temu Neograničen internet u Tele2 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
chutac kaže...

 Ulazi antenski kabel.

 Pa to nije optika...

9 godina
offline
Kako imati brzinu optike ako nema optike?

Napisao sam mu ja vec, pretpostavljam da je shvatio. Ovo je valjda ta nova bnetova spika gdje prodaju "optiku" koja nije optika i onda ljudi misle da je to optika kad im je tako receno jer je valjda prodajni kanal dobio upute da na taj nacin reklamira 120mbps brzine.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Kako imati brzinu optike ako nema optike?

Mislim da oni koriste FTTB što u neku ruku jest optika, ali nije FTTH. Meni osobno kabel ne radi tek neznatno lošije nego FTTH, a imao sam sve na raznim adresama. 
Na 4G vjerojatno možeš očekivati brzine oko 50/30, jer gdje je slabija pokrivenost manje je i kanala zauzeto pa dođe na isto. Ja evo upravo na mobitelu doma u ZG izmjerio 74/33 uz ping 20.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
jozef kaže...

Mislim da oni koriste FTTB što u neku ruku jest optika, ali nije FTTH.

 Sumnjam. Nemoze se to direktno usporedjivat jer nakon sto signal izadje iz optickog kabela stvari se bitno razlikuju. Obicno je optika puno dalje od zgrade.

12 godina
offline
Re: Kako imati brzinu optike ako nema optike?
chutac kaže...

Pozdrav!

Trenutno živim u kući i imam B.net optiku(120/15) i super mi je. E, postoji mogućnost da se selim na periferiju drugog grada, no tamo nema optike i vjerojatno neće biti godinama. Budući da mi za posao treba brz internet doma(ne uvijek, ali kada zatreba...), a i jer sam razmažen, ne mogu ići na ništa ispod 80-100 Mbit/s.
Mjesto gdje je zemljište je pokriveno 4G signalom i još u krug par kilometara, pa me zanima, kakve se realno brzine mogu očekivati od 4G kućnog interneta.
I ako netko ima neki savjet, slobodno. :)

 I, kaj si otkrio? :D

Baš me netko nešto slično pitao, pa da prenesem tvoja iskustva.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Kako imati brzinu optike ako nema optike?

Ništa, imao sam posla pa se nisam ni bavio time 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice