Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

poruka: 55
|
čitano: 85.799
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

znaci ujak mi ima 10 gb prometa u paketu i prosjecno trosi 8 gb na mjesec i sad mu je javilo da je vec potrosio 18 gb, on sumnja da se netko od susjeda spaja na njega. ima wpa2-psk zastitu i sifru od 13 znakova, 8 brojeva i 5 slova. kako provjerit dal se netko spaja na njega?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
mar123 kaže...

znaci ujak mi ima 10 gb prometa u paketu i prosjecno trosi 8 gb na mjesec i sad mu je javilo da je vec potrosio 18 gb, on sumnja da se netko od susjeda spaja na njega. ima wpa2-psk zastitu i sifru od 13 znakova, 8 brojeva i 5 slova. kako provjerit dal se netko spaja na njega?

uđeš u router ideš na protokol spajanja i tamo se sve fino vidi kojeg datuma i u koje vrijeme se netko spajao. stoji i ime kompjutera i mac od njegovog wlan. 

13 godina
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
pijanstvo kaže...
mar123 kaže...

znaci ujak mi ima 10 gb prometa u paketu i prosjecno trosi 8 gb na mjesec i sad mu je javilo da je vec potrosio 18 gb, on sumnja da se netko od susjeda spaja na njega. ima wpa2-psk zastitu i sifru od 13 znakova, 8 brojeva i 5 slova. kako provjerit dal se netko spaja na njega?

uđeš u router ideš na protokol spajanja i tamo se sve fino vidi kojeg datuma i u koje vrijeme se netko spajao. stoji i ime kompjutera i mac od njegovog wlan. 

malo glupo pitanje.kako se ulazi u ruter?

15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

ok hvala puno, zanima me jos dal mogu tu osobu nekako tuzit ili nesto, jer kreten je nabio dosta velik racun.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Tomy Lee kaže...
pijanstvo kaže...
mar123 kaže...

znaci ujak mi ima 10 gb prometa u paketu i prosjecno trosi 8 gb na mjesec i sad mu je javilo da je vec potrosio 18 gb, on sumnja da se netko od susjeda spaja na njega. ima wpa2-psk zastitu i sifru od 13 znakova, 8 brojeva i 5 slova. kako provjerit dal se netko spaja na njega?

uđeš u router ideš na protokol spajanja i tamo se sve fino vidi kojeg datuma i u koje vrijeme se netko spajao. stoji i ime kompjutera i mac od njegovog wlan. 

malo glupo pitanje.kako se ulazi u ruter?

gore u internet pregledniku upises adresu za svoj ruter, za -com je 192.168.1.1, za amis 192.168.1.254 a za ostale neznam. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre

Za Iskon, po defaultu, 192.168.5.1. Pogledaj u uputstva koja si (vjerojatno) dobio u paketu s routerom - tamo bi trebala biti IP adresa routera, te administratorovo korisničko ime i lozinka.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
1. idi na RUN
2.utipkaj cmd , stisni enter
3.utipka ipconfig , ENTER

i pokaže ti se link do routera

primjer 192.168.1.1

ako ti netko krade internet, možeš ga tužiti , a on ce platiti kaznu koja je čak do 20 000 kn
klikni na RUN klikni na RUN
2. utipkaj cmd 2. utipkaj cmd
3.utipkaj    ipconfig 3.utipkaj ipconfig
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Niti jedan od ovih odgovora nije baš potpuno dobar za nekoga tko se ne kuži u to.

Ono što tebe zanima je adresa od Default Gateway-a. To je adresa preko koje se tvoje računalo spaja na ruter. Tu adresu možeš saznati tako da napraviš što je predložio korisnik pijanstvo. Kada to napraviš, ispiše ti se niz teksta i ti moraš naći pravi komad. Ono što ti tražiš izgleda nešto kao:

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix
...
...
...
Default Gateway: tu piše nešto tipa 192.168.1.1 ili 192.168.1.254.

Ukucaš tu adresu u Internet explorer i stisneš Enter. Ovo te izravno povezuje na ruter. E sad, ovo je dobra metoda ako imaš username i password od rutera i ako ti ruter ima te podatke (tj, prikazuje ih kad se logiraš)...moguće je i da ne prikazuje.

Postoji i druga metoda, a to je da instaliraš program http://securitystartshere.org/page-training-oswa-assistant.htm#moocherhunter. Ovaj programčić se koristi za triangulaciju ljudi koji ti kradu wireless, tako da u teoriji možeš saznati TOČNO gdje živi taj koji krade. Nadalje, imaj na umu da ako on može ući u tvoju mrežu, postoje načini i da ti uđeš u njegov komp. Ako imaš nekoga tko se kuži u računala, možeš ga fino prestrašiti, ako ništa drugo.

Ono što svakako moraš napraviti jest promijeniti zaštitu na ruteru. Tamo gdje ti sad piše WEP (pretpostavljam), promijeni u WPA2, a pod enkripciju stavi AES ili AES-TKIP...već što se nudi. Pod lozinku možeš upisati nešto jednostavno, ali probaj smisliti nešto da ima bar jedno veliko slovo, bar jedno malo i par brojeva. Neka kombinacija tipa ImeženeDatumrođenjaImeoca.

Osim ovoga, možeš se osvrnuti natrag na onaj ipconfig ispis. Ako utipkaš IPCONFIG /ALL, dobit ćeš malo veći ispis. Opet potraži Ethernet adapter Local Area Connection i ovaj puta pogledaj stavku Physical address. Ova adresa je JEDINSTVENA za tvoje računalo. Niti jedno računalo na zemlji nema istu takvu. Ovo ti omogućava da u ruteru složiš filter koji će propustiti samo tu adresu na internet.

Zapiši si MAC adresu i ponovno se ulogiraj na ruter. Nađi u opcijama nešto tipa Security -> MAC adress filter ili slično. Upiši adresu u tom obliku u kojem si je pročitao xx-xx-xx-xx-xx-xx i stisneš ALLOW. Ovo će složiti ruter da propušta promet SAMO toj adresi.

Imaj na umu da to ujedno znači da ako se u kući nalazi više računala, moraš za svako računalo saznati MAC adresu i upisati je pod allow.

To ti je drugi sloj zaštite. Zajedno sa WPA2 enkripcijom, više ti nitko ne bi smio proći u tvoj wireless...

Treći sloj bio bi da saznaš tko se spaja (njegovu IP adresu) i opet otvoriš ipconfig.

Zatim utipkaš: ping x.x.x.x (njegovu adresu), a kada se izvrti 4 paketa pinga, utipkaš 'arp -a' bez navodnika. Na popisu koji ti se otvorio nađi njegovu IP adressu i MAC adresu. Zapiši si MAC adresu i ponovno se ulogiraj u ruter. Nađi MAC adress filter i utipkaj NJEGOVU adresu, te stisni DENY. Ovo će zabraniti promet specifično njegovom računalu.

Znam da je dug post i malo off-topic, ali kad je već šteta učinjena, ne škodi zaštiti se za ubuduće :)
The Chinaman is not the issue here!!!
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

stvar je u tom da je zastita wpa2-psk i ima 8 brojeva i 5 slova, tako da je gotovo nemoguce upast u to, ali ja bi ipak provjerio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Čuj, onda si provjeri da ujko ne dere po njavi u HD-u poskrivećki :) Mislim, ako je fakat stavljen WPA2-PSK, to zbilja nema šanse da se provali. Možda ima stavljeno da mu računalo služi kao access point pa da tu negdje zaštita šteka, mada mi je to far fetched... Ili je možda dao lozinku nekome u dobroj namjeri pa se proširilo...

Možeš pokušati i sa Wiresharkom sniffati wireless promet oko večeri pa vidi kakva je komunikacija gore. http://www.wireshark.org/download.html
The Chinaman is not the issue here!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre

Uskoro dolazi giveaway http://www.bitsdujour.com/software/mylanviewer   pa možda tako možeš viditi tko je spojen na ruter, neznam za wireless ili jeli može antivirus blokati da ga lan viewer vidi, možda netko može odgovoriti ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 13:11 (Logi73).
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

ma on je sad odlucio uzet flat ali zeli znat ko se spajo na njega. navecer cu otic do njega i provjerit to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre

flat nije ništa jer ako je netko spojen na ruter može ti usporiti brzinu neta i to drastično ako lik koji se spojio maximalno skida ili uploda.

15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

znam da, zato cu i ic provjerit dal se netko spaja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Abatwa kaže...
Ovaj programčić se koristi za triangulaciju ljudi koji ti kradu wireless, tako da u teoriji možeš saznati TOČNO gdje živi taj koji krade.

Koliko vidim, ne radi se o triangulaciji, već se šećeš laptopom i tražiš gdje je signal najjači. To možeš i bez tog programa..

Btw, nema neke koristi od filtriranja mac adrese.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Definitivno preporučam Wireshark. Kad ga upališ za wireless controller, činit će ti se da se nebo otvorilo jer on prati doslovce sve mrežne protokole i sav promet na liniji...

Znači, upališ wireshark na wireless controller kad sumnjaš da se netko spojio i čekaš... Kad ti se pojavi nešto tipa 'ime njegovog računala, workstation...' znaš da je netko spojen. Ako se ne pojavi ništa sumnjivo, znači da najvjerojatnije nije nitko niti spojen, ali ja bih svejedno odradio ono sa mac address filtriranjem...točnije, ja to JESAM odradio sebi doma na ruteru. Složio sam si za 2 računala, TV i 2 mobitela da se mogu spojiti i nitko drugi... I doista se nitko nemre spojiti bez dodatnih intervencija, koje baš i ne kuže svi.


@bed - od filtriranja MAC-a ima itekako velike koristi jer 99% smoochera nisu IT profići koji spoofaju MAC, već papci kojima je teško dati 60kn mjesečno za net tipa moja bivša cura i moj kolega s posla... Kad se ne bu mogel spojit, naći će drugu žrtvu... Naravno da postoji šansa da lik JE malo sposobniji i da spoofa MAC u njegov MAC, ali onda je i tak nemoguće zaustaviti ga jer to znači da je i probio WPA2... :) Kaj se tiče triangulacije, nije to baš to per-se, ali je ipak bolje od praćenja signala. Ovo ti daje preciznost do 2m (navodno), a signal strenght baš i ne :)
The Chinaman is not the issue here!!!
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

evo ga sad me zvao, pito je u t-comu i rekli su da je to upload sve, i da svaki dan je otislo gigabajt na upload. sad mene to cudi jer sto je on uopce upload-ao i kako je moguce da pri tako maloj brzini upload-a(mislim da 256 kilobita) u jednom danu moze napravit 1 gb a pc mu radi oko 4-5 sati dnevno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Pa ako je skidao torente,nakon sto se file preuzme,a ne izbriše ga se iz torent clienta ili ne zaustavi,on ostane upaljen i vrši upload,možda je to....
11 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
mar123 kaže...

evo ga sad me zvao, pito je u t-comu i rekli su da je to upload sve, i da svaki dan je otislo gigabajt na upload. sad mene to cudi jer sto je on uopce upload-ao i kako je moguce da pri tako maloj brzini upload-a(mislim da 256 kilobita) u jednom danu moze napravit 1 gb a pc mu radi oko 4-5 sati dnevno.

Iskljuci WLAN i rijesi se takvih problema, PC spoji putem lan kabela.

clock2much
15 godina
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
thejura kaže...
Pa ako je skidao torente,nakon sto se file preuzme,a ne izbriše ga se iz torent clienta ili ne zaustavi,on ostane upaljen i vrši upload,možda je to....

da ali nemoguce je da u 14 dana on apload-a deset gb na vezi od 256 kilobajta i stim da komp radi 5-6 sati dnevno.

14 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

Da li koristi torrent?

Prestigoše me.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 20:18 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

da koristi, skinuo je jedan film u zivotu i nemoguce da je zbog tog.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
mar123 kaže...

da ali nemoguce je da u 14 dana on apload-a deset gb na vezi od 256 kilobajta i stim da komp radi 5-6 sati dnevno.

Moguce je.Dovoljno je da netko ima sifru i da se modem ne iskljucuje iz struje.

clock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre

Kao što ti je netko več rekao, odi na ruter stavi WPA2 enkripciju, stavi password koji hočeš, text sa znakovima %/(test"%&/"(   i to je to. WPA2 enkripciju još nije moguče probiti tako da je siguran što se tiće wirelessa. Osim ako nedođe do grmljavine pa se ruter resetira na default (moguče..).

15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

ponovit cu tisuciti put, zastita je wpa2-psk i ima 8 brojeva i 5 slova sto nijedan covjek nebi mogao probit, osim ako mu netko ne kaze sifru inace nista.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

Gle vraga,za se ovo nisam niti znao,ali posto sam flat,niti me je puno zanimalo.

No gle ja nasao nekoga Tomislav PC,kao na mome routeru(barem mislim),taj bogme nisam ja!

Mozete li detaljnije objasniti postupak kako da otkrijem vrijeme,datum.....?!

 

-I jos nesta,jel to ima kakve veze sto ja jednostavno ne mogu iskljuciti wireless,stiskajuci tipku,restartirajuci router koliko god hocu,wireless mi je uvjek ON!?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

u postavkama rutera mozes ugasit wireless, pod opcijama za wireless trebas imat negdje disable opciju.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
mar123 kaže...

u postavkama rutera mozes ugasit wireless, pod opcijama za wireless trebas imat negdje disable opciju.

Ma pretpostavio sam to,ali cesto mobitel spajam na wireless tako da ga necu ugasiti.

Ma ono,u biti pitao sam jel mi samo tipka shebana ili je taj famozni Tomislav uradio neki kuhac da ga ne mogu ugasiti rucno?

Znas li kako ide ovo sa datumom,vremenom i to?

 

"Vise volim stvari rijesavati na starinski nacin,ljepo i kulturno sa ciglom ili letvom otici do Tomislava,jer u krugu od 200 m od mene zivi samo jedan Tomislav koji je koliko-toliko sposoban uciniti nesta takvo"

12 godina
neaktivan
offline
Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mrezu?

Jednostavno resetiraj ruoter na tvorničke postavke i onda postavi wireless wpa2-psk šifru .

Smejem se a plače mi se,tražim lepu minu,minu da odletim u p**** materinu
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako provjeriti dal se netko spaja na moju mre
Nemoj ga odspajat.
Faktor iznenadjenja je veci ako se na vratima pojavis sa palicom il tak nesta.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice