Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na moj WLAN?

poruka: 65
|
čitano: 46.085
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
pitanje

znaimalo me dali je moguce vidjeti dali je jos netko osim mene spojen bezicno na moji router i ako jest mogu li ga nekako kikat iz mog routera?

 

imamt-com ov thompson speed touch 780 wl

Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Najpametnije bi ti bilo zaštiti wireless konekciju Osmijeh a ne dežurat nad njom

Ojla!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Mislim da je moguće (bar kod mene) tako da u browser (Firefox ili IE) tamo u adresu stranice upišeš 192.168.1.1. Password bi trebalo biti 0000 ili 1234. Ne znam kakvo sučelje ima tvoj ruter pa tu ne mogu puno pomoći, no možeš tražiti pa ćeš valjda naći.

92% tinejđera sluša turbo folk.Ako si ti među onih 8% koji slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax 800MHz | Chieftec 550 W (\__/) (='.'=) (")_(") Copy & paste Bunny into your sig to help him gain world domination
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
autorov komentar

naravno da je zasticena ali wap je nesto najlakse probit na ovom svijetu..

 

a problem je u tome da imam 10mb/sec vezu a sve mi je uzasno sporo..

 

stranice se bolesno dugo otvaraju a test datoteka na t-com stranici se skida 50kb/sec

youtube video moram cekat 20min..

 

speedtest.net pokazuje 10mb..

 

pretpostavljam da je previse ljudi spojeno na mene te da je stoga veza zagusena..

Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
15 godina
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
Red Devil kaže...

Najpametnije bi ti bilo zaštiti wireless konekciju Osmijeh a ne dežurat nad njom

 
MOgao si napisati i kako...
The blue screen of death is the best game I've ever played.
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
autorov komentar
crystal6 kaže...

Mislim da je moguće (bar kod mene) tako da u browser (Firefox ili IE) tamo u adresu stranice upišeš 192.168.1.1. Password bi trebalo biti 0000 ili 1234. Ne znam kakvo sučelje ima tvoj ruter pa tu ne mogu puno pomoći, no možeš tražiti pa ćeš valjda naći.

 taj ip mi pokazuje samo bijelu stranicu i nemam se gdje logirati..

inace nije bilo tako..
Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
Vane kaže...

naravno da je zasticena ali wap je nesto najlakse probit na ovom svijetu..

 

a problem je u tome da imam 10mb/sec vezu a sve mi je uzasno sporo..

 

stranice se bolesno dugo otvaraju a test datoteka na t-com stranici se skida 50kb/sec

youtube video moram cekat 20min..

 

speedtest.net pokazuje 10mb..

 

pretpostavljam da je previse ljudi spojeno na mene te da je stoga veza zagusena..

 mislim da ako ti speedtest pokazuje tih 10mb/s da nitko nista ne skida, a ako samo surfa (taj netko) onda youtube video nebi trebala toliko cekati... mozda je problem u samoj vezi stvarno neznam...
Bolje ispasti budala nego iz aviona.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Nije wpa/wep jedina zaštita, napravi filter po mac adresi, tj. namjesti da je jedina mac adresa koju router prihvaća, mac adresa tvojeg wireless adaptera.

A wapa/wep i nije tako lako probiti.

15 godina
protjeran
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
autorov komentar

@leo_819

 

ljubljana je 9.7mb  varazdin je 800kb..

 

nesto nije u redu ni sa speedtest.net

 

@bed

 

kako?

Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 20:44 (Vane).
16 godina
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Ako se dobro sjecam iz uputstava za taj router trebala bi stalno treperiti zuta lampica (wlan) ako je netko zakacen na mrezu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
Vane kaže...
crystal6 kaže...

Mislim da je moguće (bar kod mene) tako da u browser (Firefox ili IE) tamo u adresu stranice upišeš 192.168.1.1. Password bi trebalo biti 0000 ili 1234. Ne znam kakvo sučelje ima tvoj ruter pa tu ne mogu puno pomoći, no možeš tražiti pa ćeš valjda naći.

 taj ip mi pokazuje samo bijelu stranicu i nemam se gdje logirati..

inace nije bilo tako..
 U cmd upiši ipconfig i default gateway je ip adresa tvog routera, pa kad ju saznaš upišeš u browser i odeš u setup routera.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2009 20:48 (bed).
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
autorov komentar
Eld kaže...

Ako se dobro sjecam iz uputstava za taj router trebala bi stalno treperiti zuta lampica (wlan) ako je netko zakacen na mrezu.

 naravno da je netko spojen..

ja sam..
Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
Vane kaže...
crystal6 kaže...

Mislim da je moguće (bar kod mene) tako da u browser (Firefox ili IE) tamo u adresu stranice upišeš 192.168.1.1. Password bi trebalo biti 0000 ili 1234. Ne znam kakvo sučelje ima tvoj ruter pa tu ne mogu puno pomoći, no možeš tražiti pa ćeš valjda naći.

  taj ip mi pokazuje samo bijelu stranicu i nemam se gdje logirati..

inace nije bilo tako..
  Da ali se moraš spojit na ruterom sa kablom i tek onda moreš upsiat taj 192........ i onda šifriu pa ćeš ući u postavke rutera.I da možeš vidjet ako ti je tko spojen na njega, i naravno promjenit pass...(stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja)
16 godina
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

:) mislio sam da si sa kablom spojena. Onda ces nekako morati uci u postavke routera. Ja ti ne mogu pomoci za t-com jer sam na iskonu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
  Da ali se moraš spojit na ruterom sa kablom i tek onda moreš upsiat taj 192........ i onda šifriu pa ćeš ući u postavke rutera.I da možeš vidjet ako ti je tko spojen na njega, i naravno promjenit pass...(stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja)
 
Ne lupetaj, može i bežično.
A odkud ti te ideje 'stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja' ???
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
bed kaže...
  Da ali se moraš spojit na ruterom sa kablom i tek onda moreš upsiat taj 192........ i onda šifriu pa ćeš ući u postavke rutera.I da možeš vidjet ako ti je tko spojen na njega, i naravno promjenit pass...(stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja)
 
Ne lupetaj, može i bežično.
A odkud ti te ideje 'stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja' ???
  pa mislim da sam negdje čiatao...da su uspjeli probit wpa, a wpa2 samo djelomično......a i novi je pa... 
16 godina
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
prihvaćeno rješenje

t-com nekaj brca opet, i kod mene je tak

People who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Ma nema veze kak si spojen na ruter, možeš uvjek pristupit ruteru. Pogledaj koji ti piše default gateway na wireless konekciji i upiši tu adresu u internet preglednik, mislim da je defaultna šifra admin i 0000.

 

Kad odeš u ruter tamo ti piše tko je i kako je spojen na tvoj ruter.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
  pa mislim da sam negdje čiatao...da su uspjeli probit wpa, a wpa2 samo djelomično......a i novi je pa... 
 Znam ja kako probiti i wpa i wep (ne pitajte neću govoriti).
Prilikom filtracije po mac adresi znači da se može spojiti isključivo uređaj koji ima mac adresu zadanu u routeru.
Čini mi se da je problem što cura ne zna ip adresu routera da bi ušla u setup..
A ip adresa se može i mjenjati pa ne mora biti 192.168.1.1, to je samo default.
Pa ukoliko je spojena, a kaže da je, ip routera će saznati tako da u command prompt upiše ipconfig i ip routera je default gateway.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
  Znam ja kako probiti i wpa i wep (ne pitajte neću govoriti).

  nisi se pohavlio kako znaš probit i wpa2....sad si razmišljam zaš bi nebi bilo pametno predložit da si stavi wpa2 tip zaštite....
15 godina
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Za Speedtouch je sifra Administrator (veliko A), a IP 192.168.1.254,naravno ako nije u nekom paketu mijenjano.

Otici na Network Connections,desni klik na mreznu vezu preko koje se spaja,Status,tab Support,IP pod Default Gateway je IP rutera.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
gengar kaže...
  Znam ja kako probiti i wpa i wep (ne pitajte neću govoriti).

  nisi se pohavlio kako znaš probit i wpa2....sad si razmišljam zaš bi nebi bilo pametno predložit da si stavi wpa2 tip zaštite....
 Nije poanta priče da li staviti security mode, naravno da treba. 
Treba staviti najviši stupanj zaštite koji oba adaptera dopuštaju.
Poanta je da to nije dosta, nego je treba staviti filter po mac-u, a poželjno je i hide ssid.
16 godina
neaktivan
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Namjesti WPA2 protekciju, 504-bitnu (63 znaka), stavi MAC filter, sakrij SSID i isključi DHCP.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
autorov komentar
macak kaže...

Namjesti WPA2 protekciju, 504-bitnu (63 znaka), stavi MAC filter, sakrij SSID i isključi DHCP.

 kako?
Nesto lijepo? ma da... Ali grize.. Grrr (da ja sam na avataru)
16 godina
neaktivan
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

Ako želiš vidjeti tko je sve spojen upiši u browser 192.168.1.1  username admin password 0000 i odi pod Home network i pod home network - devices.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
prihvaćeno rješenje

Evo ovdje ima manual, koliko vidim sve piše. Ukratko, Home network - WLAN - Configure. Tamo za enkripciju odabereš WPA-PSK.

 

Tamo odrediš key sa 63 znamenke. Evo, da ne mozgaš, ovdje ima generator.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 0:39 (macak).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
macak kaže...

Namjesti WPA2 protekciju, 504-bitnu (63 znaka), stavi MAC filter, sakrij SSID i isključi DHCP.

 E, ovo se naziva Paranoja.
 

@ Vane
Dovoljno je WPA ili WPA2 s 13 i više znakova, nema potrebe za ostalim.
Koji router imaš, u Zyxelu i ST ostaje zapisano naziv compa i mac adresa
kartice. kako se ova dva podatka "fejkaju" to ti ništa ne znači. No možeš
utvrditi je li te ko "posjetio".

Btw. nice avatar ;-)))))))
mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 1:06 (Verbatim).
15 godina
neaktivan
offline
Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?

ženska je iz Grčke...zar tamo može ići 192.168.1.1.?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
gengar kaže...
  Da ali se moraš spojit na ruterom sa kablom i tek onda moreš upsiat taj 192........ i onda šifriu pa ćeš ući u postavke rutera.I da možeš vidjet ako ti je tko spojen na njega, i naravno promjenit pass...(stavi si WPA2...puno bolje od Wpa ili onog filtriranja)
 Nije istina,može se to odraditi i preko wireless-a.
Osim toga,kod T-coma je router (SpeedTouch,ja ga imam)
defaultno kriptiran WEP key-om,tako da se netko zbilja morao potrudit da to hack-ira.

P.S. Da,žena je iz Grčke...no trenutno je u Hr.
       Ili je moguće da se na  router u Hr može
       bežično spojit skroz iz GrčkeNamigivaBelji seCool
Raziel666
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.3.2009 1:51 (fromcelltohell).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako da vidim koliko je ljudi spojeno na mene?
fromcelltohell kaže...
 Nije istina,može se to odraditi i preko wireless-a.
Osim toga,kod T-coma je router (SpeedTouch,ja ga imam)
defaultno kriptiran WEP key-om,tako da se netko zbilja morao potrudit da to hack-ira.


 Da, to je užasno teško, svega 10 do 15 min. ;-)
mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice