Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

poruka: 16
|
čitano: 3.944
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Pozdrav, svima. U zadnje vrijeme dosta igram jedan fps (4h dnevno+pogledam koji stream, malo analiziram i tako), i htio bih se uključit u competitive scenu. Oprema mi je dobra, izuzev interneta. Trenutno imam Iskon 8mBita, i to je najviše što mi mogu isporučit. Na speedtestu mi je ping 19, u igri 60-70. Ako moji doma koriste internet, spojim se preko mobitela (t-com) koji mi daje oko 20 mBita downloada (izvan kuće mi daje 40). Na njemu mi speedtest daje ping 24, no u igri mi je 55-60. Veza je čak stabilna. To nije toliko loše za rekreatvino igranje, ali teško se mjerit s igračima koji imaju ping 20-30-40. Živim u Sesvetama.
Je li postoji kakav način, neka vrsta (žičani, bežični, mobilni) interneta, nešto, da spustim taj ping barem na 40?

Puno hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 19:10 (Nak555).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Ak ti je Bnet dostupan,uzimaj. Meni je ping 0-8. Oduvijek.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
Nak555 kaže...

Pozdrav, svima. U zadnje vrijeme dosta igram jedan fps (4h dnevno+pogledam koji stream, malo analiziram i tako), i htio bih se uključit u competitive scenu. Oprema mi je dobra, izuzev interneta. Trenutno imam Iskon 8mBita, i to je najviše što mi mogu isporučit. Na speedtestu mi je ping 19, u igri 60-70. Ako moji doma koriste internet, spojim se preko mobitela (t-com) koji mi daje oko 20 mBita downloada (izvan kuće mi daje 40). Na njemu mi speedtest daje ping 24, no u igri mi je 55-60. Veza je čak stabilna. To nije toliko loše za rekreatvino igranje, ali teško se mjerit s igračima koji imaju ping 20-30-40. Živim u Sesvetama.
Je li postoji kakav način, neka vrsta (žičani, bežični, mobilni) interneta, nešto, da spustim taj ping barem na 40?

Puno hvala!

 Pa uvijek je manje na speedtestu jer mjeris ping odakle si do najblizeg speedtest servera, a u igrama je odakle si do najblizeg servera na kojem je server znaci  Dubrovnik -> Zagreb (speedtest server)    Dubrovnik -> London   (igra-server)

 

Tu ti jedino optika moze pomoc, koliko? jbga zavisi..

www.aocsource.com
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
gocc01 kaže...

Ak ti je Bnet dostupan,uzimaj. Meni je ping 0-8. Oduvijek.

 Ako ti je nula onda mjeriš ping sam do sebe. 0 je nemoguće.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

#kresimir4
To znam, naravno. Ja bi želio sve te pingove spustit barem za 30%.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 20:11 (Nak555).
10 godina
offline
Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

0 sam vidio samo jednom kad je bio tehničar kod mene pa kombinirao da mi izvuče brži wifi. 

 

Trebao bih imat 120Mbita al wifi ne dopušta. 

 

Ovo su screenovi s mobitela.

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Lijepo, ali meni žica neda više od 8mbita.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
gocc01 kaže...

0 sam vidio samo jednom kad je bio tehničar kod mene pa kombinirao da mi izvuče brži wifi. 

 

Trebao bih imat 120Mbita al wifi ne dopušta. 

 

Ovo su screenovi s mobitela.

 

 Ajde testiraj prema Frankfurtu, Amsterdamu gdje se često nalaze serveri s online igrama.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
11 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Kao što ti je već krešimir napisao, do servera ti je. Bojim se da nećeš to moći spustiti baš. Ja sam igrao competitive dosta tih igara, gdje bi mi ping na svakoj varirao, znači od igre do igre i od servera do servera, a moj internet je bio uvijek opterećen jednako i u istim uvjetima, i imao sam većinom ping kao ti do sada, i nije baš da sam imao problema (moba, mmo, fps)

12 godina
offline
Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Za najmanji ping T-com, optika. Paket koji hoćeš (najjeftiniji).

Na žalost, mislim da je ovo najskuplja verzija, ali ako tražiš najmanji ping, to je to.

Po brzini ti dalje ide optika od Iskona (za ostale ne znam).

I onda vdsl.

 

P.S. I obavezno spajanje žicom na router!

A ako hoćeš u ekstrem, onda kupiš i svoj router, koji su u pravilu dosta bolji od ovih koje dijele provideri. Bolje dijele vezu, staviš koji PC ima prioritet, i dobiješ još koju ms pinga manje :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 22:12 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
gocc01 kaže...

0 sam vidio samo jednom kad je bio tehničar kod mene pa kombinirao da mi izvuče brži wifi.

 Nemozes imat 0...

Svejdno, ovi pingovi su odlicni ako su van HR, al nisi stavio koji server si gledao, tako da je vjerojatno neki bnetov, sumnjam da je ovo van HR. Stavi frankfurt/amsterdam kako je navedeno, to su glavna cvorista kuda vecina ruta ide.

6 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
CyberDemonVZ kaže...

Za najmanji ping T-com, optika. Paket koji hoćeš (najjeftiniji).

Na žalost, mislim da je ovo najskuplja verzija, ali ako tražiš najmanji ping, to je to.

Po brzini ti dalje ide optika od Iskona (za ostale ne znam).

I onda vdsl.

 

P.S. I obavezno spajanje žicom na router!

A ako hoćeš u ekstrem, onda kupiš i svoj router, koji su u pravilu dosta bolji od ovih koje dijele provideri. Bolje dijele vezu, staviš koji PC ima prioritet, i dobiješ još koju ms pinga manje :)

 Hvala na odgovoru. Nažalost optika nije provedena do mene, tako da je ne mogu uzet. Doma sam spojen preko wifi-a, iako ne vidim tu neku razliku. Testirao sam da se spojim preko žice, i ping mi je bio isti...

12 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
Nak555 kaže...

 Hvala na odgovoru. Nažalost optika nije provedena do mene, tako da je ne mogu uzet. Doma sam spojen preko wifi-a, iako ne vidim tu neku razliku. Testirao sam da se spojim preko žice, i ping mi je bio isti...

 Kod bežičnog signala se tu i tamo mogu dogoditi padovi brzine, ili kratki porast pinga... normalnom korisniku potpuno nebitno.

Ali ako netko traži najbolji net, onda bez razmišljanja žica.

Kod ADSL-a postoji nekoliko profila. Ja sam kontaktirao providera i stavili su mi u centrali profil koji ignorira greške (nije dobro na lošijoj liniji) i smanjio mi se ping za preko 10ms!.

Mislim da toga nema na VDSL-u, ali mogao bi provjeriti :D

 

P.S. dok nema optike i žične veze, nema ni najmanjeg pinga koji možeš dobiti u HR.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?
Meni ti je na b-netu 120/15 za 145kn ping na overwatchu 25-35 ms ping nakon sto sam otvorio portove, bez otvaranja 30-40.
6 godina
offline
Koja mreža/opcija do najmanjeg pinga?

Samo da javim. Zvao sam Iskon, i od nedavno imaju profil za igrače. To su mi uključili i spustili ping za jedno 10. Kad nije opterečna mreža, ping mi padne na 50 što je osjetno bolje...

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice