Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.027
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Dočekao nakon dugo vremena spajanje INT Trend Bit paketa do 60 Mbps, a dobio samo 10 Mbps. Statistika je dole na slici.

Agenti u SZK tvrde da ce kroz par dana pustiti maximalu, a meni se po statistici čini da je već puštena.Dali je moguće da HT blokira attainable rate, kao što tvrde u SZK-u.

Kako to da je atenuacija kod uploada 0 dB...innbox nešto zablesavio ili....

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Pozz može mi netko reči što tu ne valja i što se može učiniti ?Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 11:47 (mirko6).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

Dočekao nakon dugo vremena spajanje INT Trend Bit paketa do 60 Mbps, a dobio samo 10 Mbps. Statistika je dole na slici.

Agenti u SZK tvrde da ce kroz par dana pustiti maximalu, a meni se po statistici čini da je već puštena.Dali je moguće da HT blokira attainable rate, kao što tvrde u SZK-u.

Kako to da je atenuacija kod uploada 0 dB...innbox nešto zablesavio ili....

Da, sudeci prema routeru linija ti je u banani... download atenuacija 40 db, to je prilicno visoko i pod takvim uvjetima ti sigurno nece pustiti 60 mbps.. kolika je udaljenost od centrale? Moguce je i da router nije u redu, svakako ih opet kontaktiraj i zatrazi da provjere u cemu je problem

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 11:45 (CrossDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mirko6 kaže...

Pozz može mi netko kazati što, tu ne valja i što se može učiniti ?Hvala.

 Daj status linije pa cemo vidjeti

8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Evo slike

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

 S obzirom na gusenje i marginu, to ti je super

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
ivan.busic kaže...

Dočekao nakon dugo vremena spajanje INT Trend Bit paketa do 60 Mbps, a dobio samo 10 Mbps. Statistika je dole na slici.

Agenti u SZK tvrde da ce kroz par dana pustiti maximalu, a meni se po statistici čini da je već puštena.Dali je moguće da HT blokira attainable rate, kao što tvrde u SZK-u.

Kako to da je atenuacija kod uploada 0 dB...innbox nešto zablesavio ili....

Da, sudeci prema routeru linija ti je u banani... download atenuacija 40 db, to je prilicno visoko i pod takvim uvjetima ti sigurno nece pustiti 60 mbps.. kolika je udaljenost od centrale? Moguce je i da router nije u redu, svakako ih opet kontaktiraj i zatrazi da provjere u cemu je problem

 Ovi u optimi ne znaju jer je usluga preko HT-a, dok otprilike znam da je centrala cca. 2km od mene, dok je FTTC kojih 200m.

Rekli su da pričekam tjedan dva, dok traje testna faza jer do tada ne mogu prijaviti kvar HT-u.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2018 12:34 (ivan.busic).
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

A vidi, da.. pricekaj malo, mozda te spoje na taj ormaric pa ce biti puno bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
dok otprilike znam da je centrala cca. 2km od mene, dok je FTTC kojih 200m.

 Da, vjerojatno onda nisu obavili jos migraciju na taj fttc jer po trenutnim statsima ne mozes tih 60.

8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Dali bi pomoglo da se skrati linja za 40 metara ?

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

400 metara bi i pomoglo ali ovako ne znam :D

Ako si u mogucnosti, skrati.. nece skoditi.. pod uvjetom naravno da taj tko ce to raditi zna sto radi..

Ima slucajeva gdje su dvije kuce jedna do druge, a ne mogu imati iste brzine npr

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

HT-koperanti bi mi skratili jer bi se izbjegao jedan presijek to jest stup, sad ide sa izvoda na drugi stup kutiju pa onda na moju kuču . Sa izmjenom bi od izvoda do kuče bilo krače.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
mirko6 kaže...

HT-koperanti bi mi skratili jer bi se izbjegao jedan presijek to jest stup, sad ide sa izvoda na drugi stup kutiju pa onda na moju kuču . Sa izmjenom bi od izvoda do kuče bilo krače.

 Svakako nek ti ovo naprave jer je moguce da

a) u toj petlji ima slabih spojeva pa baca vecu atenuaciju nego sto bi trebala bit

b) moguce da je jos i vece smanjenje da zica ide i duljim putem.

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Izgleda da su me prespojili na FTTC.

Zvao SZK da puste veci upload, ali ne moze nista vec je poslao zahtjev HT-u. 

Cudan mi je ovoliki nesrazmjer,zar nije za ocekivati na 15 Mbps uploada barem 40 downa.

prije prije
poslije poslije
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 22:05 (ivan.busic).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

Izgleda da su me prespojili na FTTC.

Zvao SZK da puste veci upload, ali ne moze nista vec je poslao zahtjev HT-u. 

Cudan mi je ovoliki nesrazmjer,zar nije za ocekivati na 15 Mbps uploada barem 40 downa.

Hmm ne znam bas

Da si stvarno 200 metara udaljen od fttc-a, bilo bi puno bolje stanje od ovog

I dalje tu nesto ne stima, pricekaj i vidi sta ce ht odgovoriti

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Igra tu ulogu dosta toga. Ja sam kao Iskonov korisnik spojen na FTTC ormar. Prije dok sam bio spojen na centralu imao sam max 20/1.2mbps sad je stanje ovakvo:

 

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 7.694 Mbps 45.998 Mbps
Actual Net Data Rate: 7.695 Mbps 45.999 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.0 dB 6.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.6 dBm 9.8 dBm
Receive Power: -10.3 dBm -7.8 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 19.8 dB 17.7 dB
Attainable Net Data Rate: 28.603 Mbps 46.320 Mbps

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Igra tu ulogu dosta toga. Ja sam kao Iskonov korisnik spojen na FTTC ormar. Prije dok sam bio spojen na centralu imao sam max 20/1.2mbps sad je stanje ovakvo:

 

VDSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 7.694 Mbps 45.998 Mbps
Actual Net Data Rate: 7.695 Mbps 45.999 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.0 dB 6.4 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 9.6 dBm 9.8 dBm
Receive Power: -10.3 dBm -7.8 dBm
Actual INP: 53.0 symbols 51.0 symbols
Total Attenuation: 19.8 dB 17.7 dB
Attainable Net Data Rate: 28.603 Mbps 46.320 Mbps

 

 

 ma nema do optike ili eventualno kabela  

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
Cudan mi je ovoliki nesrazmjer,zar nije za ocekivati na 15 Mbps uploada barem 40 downa.

 Iako su ti slike jako sitne pa mi je tesko razaznat brojke cini mi se da ti je pisalo prije 10ak u downu a sad je nekih 23-4?!

Znaci tu ocito nesto ne stima jer ti je u velikom nesrazmjeru taj download i upload. 15mbs uploada i 23-4 downloada je jako lose i treba netko pogledat sto je s tom linijom (ako pise 15mbs u uploadu ne vidim brojke).

Ovo vec prije receno, nema tu bas 200m. Da je 200m imao bi nekih 100 u downu i 40ak u uploadu.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imam problem sa preskakanjem slike i zvuka na tvu pa me zanima zbog cega je to tako ako neko zna. Spojio sam uticnicu direkt na ulaz u stan jel mi se tu dijelila na 4 linije i mislio sam da je zbog tog problem ali nije, Spajanjem uticnice na ulaz u stan mi se max propusnost digla sa 39 na 47 a margine sa 10 na 13.6 evo parametri

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
ivan.busic kaže...
Cudan mi je ovoliki nesrazmjer,zar nije za ocekivati na 15 Mbps uploada barem 40 downa.

 Iako su ti slike jako sitne pa mi je tesko razaznat brojke cini mi se da ti je pisalo prije 10ak u downu a sad je nekih 23-4?!

Znaci tu ocito nesto ne stima jer ti je u velikom nesrazmjeru taj download i upload. 15mbs uploada i 23-4 downloada je jako lose i treba netko pogledat sto je s tom linijom (ako pise 15mbs u uploadu ne vidim brojke).

Ovo vec prije receno, nema tu bas 200m. Da je 200m imao bi nekih 100 u downu i 40ak u uploadu.

Stavio sam u priješnji post veće slike.

 

Sad gledam po ovoj mapi: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1Z_coSbn1YXHm6Y_3qD-vtd3Pl74&ll=45.344110930222016%2C14.417801680005482&z=16 cestovno su mi FTTC-i udaljeni od najbližeg na 220 m pa 310 m zatim 900 m i 1100 m

i centrala na 2 km. Radi se o Rijeci i tu gdje živim odvojci ulica su na sve strane, tako da me ne bi čudilo da je stvarna duljina kabela puno veća.

 

U međuvremenu me kontaktirao optimin tehničar kako je primio prijavu i da će je proslijediti HT-u, ali najzanimljivije je što ni tehničar ni agent u SZK-u ne vide da mi je trenutna propusnost 24/16, već stare vrijednosti 10/3.

Nadam se sljedeci tjedan odgovoru od ht tehničara, ako me ne budu odkantali jer sam na optimi.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 22:30 (ivan.busic).
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Poprilično mi je mutna slika pa ne vidim najbolje, ali moguće da ima grešaka na liniji pa one onda uzrokuju to trzanje. Ako nije to problem, onda može biti do samog lan kabela između STB-a i rutera. Kod mene je to bio problem.
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
cestovno su mi FTTC-i udaljeni od najbližeg na 220 m pa 310 m zatim 900 m i 1100 m

i centrala na 2 km. Radi se o Rijeci i tu gdje živim odvojci ulica su na sve strane, tako da me ne bi čudilo da je stvarna duljina kabela puno veća.

 I sad su slike sitne ali ok, barem se brojke razaznaju.

Gle, ocito tu nesto ne stima, pogtovo ako ti je veza prije radila na onih 4db margine, sto znaci da je veza odlicna. Samim time, nesto ti stvara ta gusenja koja treba odredit da li je jer si spojen predaleko, ili jednostavno negdje nesto ne stima. I kad si nabrojao toliko fttca oko tebe, stvarno bi bila steta da ti ovoliko lose stanje ostane. Svakako se nadam da ce tehnicar hta to pogledat a ne te otpilit jer si na optimi (a postoji sansa da se to dogodi). Ako budes mogao pokusaj s njim popricat u fino i da se bas cujete i da dodje kod tebe kuci a ne samo da ti se javi iz centrale i kaze da je sve ok. Pokusaj mu pokazat ove podatke jer ce vidjet da nesto ne stima.

dmx kaže...

Imam problem sa preskakanjem slike i zvuka na tvu pa me zanima zbog cega je to tako ako neko zna. Spojio sam uticnicu direkt na ulaz u stan jel mi se tu dijelila na 4 linije i mislio sam da je zbog tog problem ali nije, Spajanjem uticnice na ulaz u stan mi se max propusnost digla sa 39 na 47 a margine sa 10 na 13.6 evo parametri

 Na toliku marginu, preskakanje slike moze bit uzrok samo 2 stvari.

a) imas negdje los spoj koji prekida samo na, recimo, vlazno vrijeme, tako da kad gledas sad statse, sve je fino, i onda nekad popusti. Za ovako nesto bi bilo dobro da si stavis snimanje margine u router (ako ti router podrzava ona 2-3 softa sto to rade, ima tu negdje u temi) i da pratis kako se margina kretala. Ako je stalno na tih 10-13, onda nije do toga onda je b)

b) lose postavljen profil, za ovo moras njih kontaktirat, samo me strah da ti ne smanje brzinu radi povecanja margine jos vise (sto nema smisla). Pokusaj ovako nesto testirat da opteretis vezu potpuno, znaci full upload/download pusti (nadji par public popularnih torenta da ti maksimalno povuce sve) i vidi dal se onda dogadja na tvu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2018 22:59 (sandokan111).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

12 sati mi je bio ukljucen dslstats i margina je uvjek ravna crta ne pada ni ne raste uvjek je 13.6 a dok nisam spojio na ulaz u stan neg imo u boravku spojeno bila je 10 jedino sto ide gore dolje u programu je crc i fec error ( fec preko 10000 u minuti). i to crc i fec raste iako ni ne koristim net ni tv katastrofa.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 0:27 (dmx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
     Gle, ocito tu nesto ne stima, pogtovo ako ti je veza prije radila na onih 4db margine, sto znaci da je veza odlicna. Samim time, nesto ti stvara ta gusenja koja treba odredit da li je jer si spojen predaleko, ili jednostavno negdje nesto ne stima. I kad si nabrojao toliko fttca oko tebe, stvarno bi bila steta da ti ovoliko lose stanje ostane. Svakako se nadam da ce tehnicar hta to pogledat a ne te otpilit jer si na optimi (a postoji sansa da se to dogodi). Ako budes mogao pokusaj s njim popricat u fino i da se bas cujete i da dodje kod tebe kuci a ne samo da ti se javi iz centrale i kaze da je sve ok. Pokusaj mu pokazat ove podatke jer ce vidjet da nesto ne stima.

 Ovo sa 4 dB marginom je na adresi u Sisku bilo kad sam još bio na optima adsl-u sa syncom od 20, a mjerio mislim 14-16. Na vdsl me nisu htjeli spojiti sve dok nisam podnio zahtjev za prijenos broja na iskon, onda mi ponudili bitstream vdsl. Dole su statusi od adsl-a na optimi i vdsl-a na iskonu.

 

Ovisi i tko ce naletiti...kad su dolazili prije spajanja jedan ht tehničar samo spojio tone generator na utičnicu i nije našao signal na stupu, za to okrivio kućne instalacije. Par dana poslije HT kooperant bez problema našao izvod na stupu. Nadati se je samo da neće ovaj prvi doći.

optima+adsl+sk optima+adsl+sk
iskon+vdsl+sk iskon+vdsl+sk
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 0:40 (ivan.busic).
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dmx kaže...

Imam problem sa preskakanjem slike i zvuka na tvu pa me zanima zbog cega je to tako ako neko zna. Spojio sam uticnicu direkt na ulaz u stan jel mi se tu dijelila na 4 linije i mislio sam da je zbog tog problem ali nije, Spajanjem uticnice na ulaz u stan mi se max propusnost digla sa 39 na 47 a margine sa 10 na 13.6 evo parametri

 Instaliraj si Iskon aplikaciju za mobitel (ako nisi) idi u podešavanja i napravi reset rutera to bi trebalo pomoći (bar kod mene radi jer ovi *eronje iz HT-a te bacaju na servere bogu ispod nogu) 

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dmx kaže...

12 sati mi je bio ukljucen dslstats i margina je uvjek ravna crta ne pada ni ne raste uvjek je 13.6 a dok nisam spojio na ulaz u stan neg imo u boravku spojeno bila je 10 jedino sto ide gore dolje u programu je crc i fec error ( fec preko 10000 u minuti). i to crc i fec raste iako ni ne koristim net ni tv katastrofa.

 O pa dslstats si vec postavio, odlicno. Ostavi da to radi malo dulje. Crcovi koje vidis su uzrok problemima na tvu. FECove sa sad zanemari, njih ne primjecujes. Jedino kad vidis ovakav spike kako si tu napisao bi trbalo pogledat ostale parametre jos sto se promjenilo na liniji. Poprati ovo malo dulje od 12 sati pa gledaj. Vidi dal margina igdje pada. Ipak bi mogao bit los spoj negdje a kad stvara probleme na ovoliku marginu trebalo bi to lako locirati. Ja bi ovo popratio par dana, snimio te grafove i onda prijavio gresku te pokazao tehnicaru. Errori rastu nevezano za to koristio ti tv ili ne, to je jasno, ne razlikuju greske jel to promet od interneta ili iptv-a.

Provjeri ovo s opterecenjem linije jos za svaki slucaj, sto ti vise stvari sam provjeris bolje jer oni su traljavi a ovo je lako provjerit.

ivan.busic kaže...

Ovo sa 4 dB marginom je na adresi u Sisku bilo kad sam još bio na optima adsl-u sa syncom od 20, a mjerio mislim 14-16. Na vdsl me nisu htjeli spojiti sve dok nisam podnio zahtjev za prijenos broja na iskon, onda mi ponudili bitstream vdsl. Dole su statusi od adsl-a na optimi i vdsl-a na iskonu.

Ovisi i tko ce naletiti...kad su dolazili prije spajanja jedan ht tehničar samo spojio tone generator na utičnicu i nije našao signal na stupu, za to okrivio kućne instalacije. Par dana poslije HT kooperant bez problema našao izvod na stupu. Nadati se je samo da neće ovaj prvi doći.

 Malo sam se sad zbunio. Jesu li to statsi na istoj adresi na kojoj si sada ili ne? Jer ako si stavio statse od druge adrese to nema smisla :) Jer ove dvije nove slike koje si stavio su drasticno razlicite od one gdje imas na vdslu 10 max i kasnije 20. Tako da ako to nije ista adresa nemoj to opce stavljat jer je nebitno. Krivo sam brojke vidio, mislim da je margina ipak 5.7 i 6 na one gore dvije slike, a ne 4.

Uglavnom da, ovisi ti tko ce ti doci. Ako ti ne spoji barem acternu na liniju znaci da traljavi, to ces odma vidjet kad dodje.

jozo65 kaže...

 Instaliraj si Iskon aplikaciju za mobitel (ako nisi) idi u podešavanja i napravi reset rutera to bi trebalo pomoći (bar kod mene radi jer ovi *eronje iz HT-a te bacaju na servere bogu ispod nogu) 

 ??

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 8:52 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
jozo65 kaže...
dmx kaže...

Imam problem sa preskakanjem slike i zvuka na tvu pa me zanima zbog cega je to tako ako neko zna. Spojio sam uticnicu direkt na ulaz u stan jel mi se tu dijelila na 4 linije i mislio sam da je zbog tog problem ali nije, Spajanjem uticnice na ulaz u stan mi se max propusnost digla sa 39 na 47 a margine sa 10 na 13.6 evo parametri

 Instaliraj si Iskon aplikaciju za mobitel (ako nisi) idi u podešavanja i napravi reset rutera to bi trebalo pomoći (bar kod mene radi jer ovi *eronje iz HT-a te bacaju na servere bogu ispod nogu) 

 zasto jednostavno ne resetirati router na samom routeru?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže... 

 Malo sam se sad zbunio. Jesu li to statsi na istoj adresi na kojoj si sada ili ne? Jer ako si stavio statse od druge adrese to nema smisla :) Jer ove dvije nove slike koje si stavio su drasticno razlicite od one gdje imas na vdslu 10 max i kasnije 20. Tako da ako to nije ista adresa nemoj to opce stavljat jer je nebitno. Krivo sam brojke vidio, mislim da je margina ipak 5.7 i 6 na one gore dvije slike, a ne 4.

Uglavnom da, ovisi ti tko ce ti doci. Ako ti ne spoji barem acternu na liniju znaci da traljavi, to ces odma vidjet kad dodje.

One dvije slike sa adsl 20 na vdsl 40 je linija u Sisku, i mislio sam da si se sjetio da si baš ti komentirao kad sam slao statse sa 4dB marginom koja je šljakala jedno vrijeme na adsl-u.

Prve dvije slike su linija u Rijeci sa 10 vdsl na 20 vdsl.

 

Došao je tehničar (ipak onaj prvi što nije našao izvod na stupu i okrivio kućne instalacije) s jednim uređajem (valjda ta acterna) kojeg je spojio na liniju i pokazao se neki graf...komentirao nešto da ide samo jednom granom.

Lijepo sam mu rekao za nesrazmjer između down-a i up-a, nakon toga izašao na teren mjeriti...ugl. navečer me dočekali statsi dole sa slike.

U međuvremenu dobio poziv govornog automata da je sve riješeno.

Ovi u SZK-u totalno beskorisni...sad mi izgleda preostaje zvati dok se ne javi netko da nešto zna tamo. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2018 22:58 (ivan.busic).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
komentirao nešto da ide samo jednom granom.

Lijepo sam mu rekao za nesrazmjer između down-a i up-a, nakon toga izašao na teren mjeriti...ugl. navečer me dočekali statsi dole sa slike.

 Opet ne vidim po slici sta pise. Moras malo vece slike stavit stvarno ne razaznajem brojke.

Jel ti ovo sad pise attainable 30 u downu i 29 u uploadu?

 

Uglavnom opet sajli gresku dok to netko ne popravi jer ako je to sto pise, onda je ocito da je on nesto radio ali ti s 29 u uploadu bi morao imat 60-70 ko iz sale.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice