Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.204
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

 Opet ne vidim po slici sta pise. Moras malo vece slike stavit stvarno ne razaznajem brojke.

Jel ti ovo sad pise attainable 30 u downu i 29 u uploadu?

 

Uglavnom opet sajli gresku dok to netko ne popravi jer ako je to sto pise, onda je ocito da je on nesto radio ali ti s 29 u uploadu bi morao imat 60-70 ko iz sale.

Ovo sa slikama nezz sto je, valjda bug smanji rezoluciju...evo linka sa statsima https://postimg.org/image/witk9j2ph/

36 je u downu, upload si dobro pročitao.

Zaboravio sam napisati...ako je vjerovati tom tehničaru ipak sam spojen na onaj najbliži fttc, ali je linija duga cca 500m.

 

12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
jozo65 kaže...
dmx kaže...

Imam problem sa preskakanjem slike i zvuka na tvu pa me zanima zbog cega je to tako ako neko zna. Spojio sam uticnicu direkt na ulaz u stan jel mi se tu dijelila na 4 linije i mislio sam da je zbog tog problem ali nije, Spajanjem uticnice na ulaz u stan mi se max propusnost digla sa 39 na 47 a margine sa 10 na 13.6 evo parametri

 Instaliraj si Iskon aplikaciju za mobitel (ako nisi) idi u podešavanja i napravi reset rutera to bi trebalo pomoći (bar kod mene radi jer ovi *eronje iz HT-a te bacaju na servere bogu ispod nogu) 

 zasto jednostavno ne resetirati router na samom routeru?

 Zato što te uglavnom odmah vrate na tvoj domicilni server a kad me bace na druge servere i meni slika na tv-u trza toliko da nije gledljivo.

geo ip geo ip
Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
sandokan111 kaže...

 Opet ne vidim po slici sta pise. Moras malo vece slike stavit stvarno ne razaznajem brojke.

Jel ti ovo sad pise attainable 30 u downu i 29 u uploadu?

 

Uglavnom opet sajli gresku dok to netko ne popravi jer ako je to sto pise, onda je ocito da je on nesto radio ali ti s 29 u uploadu bi morao imat 60-70 ko iz sale.

Ovo sa slikama nezz sto je, valjda bug smanji rezoluciju...evo linka sa statsima https://postimg.org/image/witk9j2ph/

36 je u downu, upload si dobro pročitao.

Zaboravio sam napisati...ako je vjerovati tom tehničaru ipak sam spojen na onaj najbliži fttc, ali je linija duga cca 500m.

 

 Ali imao bi puno bolju liniju da si zapravo na 500 m 

Ili je linija bas u banani

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...

Ovo sa slikama nezz sto je, valjda bug smanji rezoluciju...evo linka sa statsima https://postimg.org/image/witk9j2ph/

36 je u downu, upload si dobro pročitao.

Zaboravio sam napisati...ako je vjerovati tom tehničaru ipak sam spojen na onaj najbliži fttc, ali je linija duga cca 500m.

 O pa to je to. Da, reklo bi se "radi po jednoj grani" kako oni to vole nazvat. Sad je to vec puno ocitije i da, vjerojatno si na tom fttcu od 500m. Sad oni samo moraju popravit na infrastrukturi zasto ti je download toliko u bedu jer ovaj upload taman odgovara negdje toj daljini a download je u ogromnom nesrazmjeru. Nista, salji dalje i opisi da nemoze toliko mali bit download na takav upload. Download bi ti trebao biti barem 70ak na ovaj upload, tako da dok ne dobijete takve slicne brojke neka traze gdje nevalja.

Zlu ne trebalo, pokusaj ti sam zamjenit kabel od routera do ulaza u stan (ako vec nisi) cisto da ne bi bilo da je do toga.

jozo65 kaže...

Zato što te uglavnom odmah vrate na tvoj domicilni server a kad me bace na druge servere i meni slika na tv-u trza toliko da nije gledljivo.

 Kakvi domicilni server? Pomjesao si sve loncice. Taj geoip je nebitan i nema veze s nikakvim iptvom ni slicnim stvarima i ne trza ti slika na tvu radi toga 100%, jer jednostavno to nema smisla nikakvog.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 14:27 (sandokan111).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

ruter mogu stoput reset napravit bilo kak i ne pomaze al eto uhvatio sam sa programom pad margine jos mi je i veza prvi put tad pukla tak da je onda vjerovatno neki spoj u pitanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Jesi li prijavio problem u szk?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

jesam jos u 8 mjesecu prosle godine pa su dizali samo margine mjesecima tek nedavno bio tehnicar i spojio mi utp kabal u stanu na uticnicu samo 2 zice a prije bilo svih 8 zica spojeno, oso nes van prcko i reko problem u instalaciji zgrade i oso. ja prijavio upravitelju pregledali spojeve do ormarica u zgradi sve ok sa zgradom. Da li je moguce da je kabal neispravan il ruter? Od ulaza u stan do tog ormarica u zgradi imam oko 20 metara pa sam razmisljo da provucem novi kabal jel ovak sam vise lud.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dmx kaže...

ruter mogu stoput reset napravit bilo kak i ne pomaze al eto uhvatio sam sa programom pad margine jos mi je i veza prvi put tad pukla tak da je onda vjerovatno neki spoj u pitanju.

 Ma zaboravi reset routera. To je to, znaci margina pada, crcovi narastu. Nista, sad prijavljuj..

dmx kaže...

jesam jos u 8 mjesecu prosle godine pa su dizali samo margine mjesecima tek nedavno bio tehnicar i spojio mi utp kabal u stanu na uticnicu samo 2 zice a prije bilo svih 8 zica spojeno, oso nes van prcko i reko problem u instalaciji zgrade i oso. ja prijavio upravitelju pregledali spojeve do ormarica u zgradi sve ok sa zgradom. Da li je moguce da je kabal neispravan il ruter? Od ulaza u stan do tog ormarica u zgradi imam oko 20 metara pa sam razmisljo da provucem novi kabal jel ovak sam vise lud.

 Ma to s instalacijama u zgradi je floskula da te se otarase. Da ne trazim sad, jesi na tcomu ili neki drugi provider? Jer obicno sam takve odgovore cuo kad je neki drugi provider u pitanju (konkretno kod mene je bio H1). Mislim mozes ti uvijek provuci taj kabel ali je pitanje da li je to stvarno u pitanju a ne samo izgovor pa onda kad to provuces ce stvar ostat ista.

12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ma na Iskonu sam, cirkus operater tek su nedavno prvi put poslali tehnicara nakon par mjeseci problema. Dok sam bio na HT-u uvjek je tehnicar se javio i doso u roku 48 sati . A probat cu jos kabal provuc, jel imas mozda preporuku koji da provucem i marku ak ima veze? Sad imam utp cat5e star je 9 godina kolko i zgrada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
dmx kaže...

Ma na Iskonu sam, cirkus operater tek su nedavno prvi put poslali tehnicara nakon par mjeseci problema. Dok sam bio na HT-u uvjek je tehnicar se javio i doso u roku 48 sati . A probat cu jos kabal provuc, jel imas mozda preporuku koji da provucem i marku ak ima veze? Sad imam utp cat5e star je 9 godina kolko i zgrada.

 To je dovoljno.

A to je to, na "sporednom" si isp-u i na tim ispima cesto imaju te glupe izgovore jer im se ne isplati da tehnicar ht-a izlazi za jednog korisnika.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
sandokan111 kaže...

 Opet ne vidim po slici sta pise. Moras malo vece slike stavit stvarno ne razaznajem brojke.

Jel ti ovo sad pise attainable 30 u downu i 29 u uploadu?

 

Uglavnom opet sajli gresku dok to netko ne popravi jer ako je to sto pise, onda je ocito da je on nesto radio ali ti s 29 u uploadu bi morao imat 60-70 ko iz sale.

Ovo sa slikama nezz sto je, valjda bug smanji rezoluciju...evo linka sa statsima https://postimg.org/image/witk9j2ph/

36 je u downu, upload si dobro pročitao.

Zaboravio sam napisati...ako je vjerovati tom tehničaru ipak sam spojen na onaj najbliži fttc, ali je linija duga cca 500m.

 

Gle kao prvo vjerojatno na Optimi si jos uvijek na paketu 20/2mbps ili koji vec paket imaju. Tako da imas i 100/50mbps đabe ti kad ti nije aktiviran veći paket tj. trebaju iz HT-a postaviti određeni profil da ti referentna agregirana brzina bude recimo 40/10mbps. 

 

sandokan111 kaže...
ivan.busic kaže...

Ovo sa slikama nezz sto je, valjda bug smanji rezoluciju...evo linka sa statsima https://postimg.org/image/witk9j2ph/

36 je u downu, upload si dobro pročitao.

Zaboravio sam napisati...ako je vjerovati tom tehničaru ipak sam spojen na onaj najbliži fttc, ali je linija duga cca 500m.

 O pa to je to. Da, reklo bi se "radi po jednoj grani" kako oni to vole nazvat. Sad je to vec puno ocitije i da, vjerojatno si na tom fttcu od 500m. Sad oni samo moraju popravit na infrastrukturi zasto ti je download toliko u bedu jer ovaj upload taman odgovara negdje toj daljini a download je u ogromnom nesrazmjeru. Nista, salji dalje i opisi da nemoze toliko mali bit download na takav upload. Download bi ti trebao biti barem 70ak na ovaj upload, tako da dok ne dobijete takve slicne brojke neka traze gdje nevalja.

Zlu ne trebalo, pokusaj ti sam zamjenit kabel od routera do ulaza u stan (ako vec nisi) cisto da ne bi bilo da je do toga.

 

Ne bih rekao da baš upload odgovara duljini petlje od 500m, prije 200m. Prolistaj stranicu prije gdje sam ja postavio svoje parametre i imam isto max oko 28mbps upload i 46mbps download a do FTTC ormara bi taman tu negdje moglo biti oko 200m duljine bakrene parice.  

 

Kod mene je je nesrazmjer vjerojatno zbog velikog zagušenja pošto na isti FTTC ide oko 5-7 zgrada po 20 stanova. 

Kad pogledaš moje SNR margine 21db upload koji je odličan no 6.2db je na samoj granici bit će da sam u pravu i u idealnim uvjetima ja bi trebao imati download max oko 65-70mbps.  

 

Kod njega je već nešto drugo u pitanju iako igra ulogu isto zagušenje no nekako njegove SNR margine mi kažu drugačije tj. mislim ako je stvarno fizička udaljenost 500m FTTC-a od zgrade i ako pogledamo novu Referentnu tablicu ovisnosti brzine o duljini za FTTC bez vektoringa od HT-a (Slika ispod), tih 36mbps downloada koje on ima odgovara 500m a u tom slučaju upload bi max mogao biti oko 15-17mbps. 

 

 

 

 

 

 

 

+Referentna+tablica+ovisnosti+brzine+o+duljini+za+FTTC+bez+vektoringa +Referentna+tablica+ovisnosti+brzine+o+duljini+za+FTTC+bez+vektoringa
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 20:51 (froxie24).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

 

Gle kao prvo vjerojatno na Optimi si jos uvijek na paketu 20/2mbps ili koji vec paket imaju. Tako da imas i 100/50mbps đabe ti kad ti nije aktiviran veći paket tj. trebaju iz HT-a postaviti određeni profil da ti referentna agregirana brzina bude recimo 40/10mbps. 

Sto ce mu namjestat profil kad mu je attainable u banani ionako. Treba dobit 60 mbita, dok to ne rjese ne treba opce spominjat profil.

froxie24 kaže...

 

Ne bih rekao da baš upload odgovara duljini petlje od 500m, prije 200m. Prolistaj stranicu prije gdje sam ja postavio svoje parametre i imam isto max oko 28mbps upload i 46mbps download a do FTTC ormara bi taman tu negdje moglo biti oko 200m duljine bakrene parice.  

Pa to sto ti imas ne znaci da kod tebe valja?

Ni kod tebe nevalja jer ako imas 28 u uploadu i 48 u downloadu nije dobro. Na 200m od ormarica on vuce 100/40 bez beda. Ja sam to vukao na 300m od ormarica. Ti takodjer na te parametre nisi ni blizu 200m od ormarica.

froxie24 kaže...

 

Kod mene je je nesrazmjer vjerojatno zbog velikog zagušenja pošto na isti FTTC ide oko 5-7 zgrada po 20 stanova. 

Zagusenja cega?

froxie24 kaže...

 

Kad pogledaš moje SNR margine 21db upload koji je odličan no 6.2db je na samoj granici bit će da sam u pravu i u idealnim uvjetima ja bi trebao imati download max oko 65-70mbps.  

Na kakvoj granici? Nisi ti na nikakvoj granici. Tvoja margina samo upucuje da ti je pusten maksimalni download s target marginom, sto jos vise upucuje da ni kod tebe stvari nisu dobre jer ti je to ujedno i attainable, a na taj upload ne valja.

froxie24 kaže...

 

Kod njega je već nešto drugo u pitanju iako igra ulogu isto zagušenje no nekako njegove SNR margine mi kažu drugačije tj. mislim ako je stvarno fizička udaljenost 500m FTTC-a od zgrade i ako pogledamo novu Referentnu tablicu ovisnosti brzine o duljini za FTTC bez vektoringa od HT-a (Slika ispod), tih 36mbps downloada koje on ima odgovara 500m a u tom slučaju upload bi max mogao biti oko 15-17mbps.

Kod njega nista drugo nije u pitanju nego vec prije navedeno. Mislim da ne razumijes ulogu margine u svemu ovome. Njegove margine su u skladu isto kao i tvoje. Njemu je pustena dosta manja brzina od moguce i samim time marigna moze rasti. Koliki je target ti tu ne vidis.

Sto se tice slike, malo su oni pomjesali te svoje razdaljine, ali to trenutno i nije najbitnije dal je on 200m ili 500m ili 1500m. On ima podatke za moguci upload i download. Pogledaj si svoju tablicu koliko bi na njegov upload on trebao imat downloada. S tim se slazem, stoga, ako ima toliki upload, nema nikakvog razloga, ako je sve u redu, da nema toliki i download. Cak i da postoji gusenje iz vana na bas odredjenom spektru downloada pa da je radi toga download u nesrazmjeru (znaci da nije do spoja negdje), to bi bilo jako lokalizirano zracenje koje bi opet mogli ustanovit, a i bio bi prisutno drugim korisnicima. Problem ovdje je da se ta dijagnostika jako lagano obavi, ako nista, dijagnostika gdje je kvar i radi cega (jer kvara ima), samo je problem da nema volje za to, ili barem nema dok ih ne ugnjavis dovoljno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Gle kao prvo vjerojatno na Optimi si jos uvijek na paketu 20/2mbps ili koji vec paket imaju. Tako da imas i 100/50mbps đabe ti kad ti nije aktiviran veći paket tj. trebaju iz HT-a postaviti određeni profil da ti referentna agregirana brzina bude recimo 40/10mbps. 

Ugovoren je INT Trend Bit do 60/10...min 20/1 (odnosno 14/0.7), ali izgleda nešto zapinje u komunikaciji Optima-HT.

Svaki agent u SZK vidi drugačije trenutne i maksimalne brzine, čak me jedan uvjeravao da je attainable rate staro stanje...da je max kod mene 21 pušteno, a statsi kod mene pokazuju pušteno 24 od 36 hehe

sandokan111 kaže...

O pa to je to. Da, reklo bi se "radi po jednoj grani" kako oni to vole nazvat. Sad je to vec puno ocitije i da, vjerojatno si na tom fttcu od 500m. Sad oni samo moraju popravit na infrastrukturi zasto ti je download toliko u bedu jer ovaj upload taman odgovara negdje toj daljini a download je u ogromnom nesrazmjeru. Nista, salji dalje i opisi da nemoze toliko mali bit download na takav upload. Download bi ti trebao biti barem 70ak na ovaj upload, tako da dok ne dobijete takve slicne brojke neka traze gdje nevalja.

Zlu ne trebalo, pokusaj ti sam zamjenit kabel od routera do ulaza u stan (ako vec nisi) cisto da ne bi bilo da je do toga.

 Taj termin da "radi po jednoj grani" baš nisam shvatio, dali misli da određeni frekvencijski spektar ne vodi bitove tj. negdje kuršlus na liniji ili nešto drugo.

 

Zvao sam opet SZK koji je prijavio kvar, da bi sat vremena kasnije dobio poziv govornog automata da je kvar riješen. Ponovno ja kontaktirao SZK, javila se agentica koja kaže da je vraćena prijava i da je maksimalno 21...kao da ja onih 36 attainable vidim od prije degradacije linije jer nisam resetirao ruter 

Sad mi je izgleda jedina opcija neki prigovor složiti da mi barem puste 35/10...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 0:30 (ivan.busic).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
 Taj termin da "radi po jednoj grani" baš nisam shvatio, dali misli da određeni frekvencijski spektar ne vodi bitove tj. negdje kuršlus na liniji ili nešto drugo.
Zvao sam opet SZK koji je prijavio kvar, da bi sat vremena kasnije dobio poziv govornog automata da je kvar riješen. Ponovno ja kontaktirao SZK, javila se agentica koja kaže da je vraćena prijava i da je maksimalno 21...kao da ja onih 36 attainable vidim od prije degradacije linije jer nisam resetirao ruter 

Sad mi je izgleda jedina opcija neki prigovor složiti da mi barem puste 35/10...

 To "radi po jednoj grani" je pretpostavljam da ide samo preko 1 zice, jer parica su 2 zice.

Moj savjet je da ne odustajes, ili predjes na tcom koji ce to nekim cudom promptno rijesit :)

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Juhuuu

napokon imam internet

u srijedu mi je otisao Thomnson Speedtouch, zvao ISP i rdobio sam ruter UBEE TVW625 i tek sad proradio

OK je ruter zasad, sad moram sve uredaje nanovo soajati

Medutim primjetio sam da ovaj ruter ima dosta vise info nego stari thomson.

a jedno me jako zbunjuje  da ili sam kivo gledao ili su mjere drugacije izrecene.

Pa svakako korisnici UBEE nek mi se jave  o statistika DSL jesam li pravo uzeo

prilazem  starog na dan kad je poceo cesto gasiti i paliti, pa slika 2 kad je novi ukopcan a nema interneta i slika 3 sad kad imam internet.

Naravno da znam gdje sam ali vrijednosti mi drugacije prikazuju  ili.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Atenuacija 49, margina 10 i brzina 10 mbps?? Hahaha prvi put to vidim

Bome su ti nastimali liniju.. svaka im cast 

To ti je predobra brzina s obzirom na stanje linije...

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Naravno da nema teorije da on na 49db atenuacije ima maksimalu 14 :) Malo je taj ubee soft pisao neki kinez na rakiji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

JEl de.......

Thomson je bar normalnije pisao

Istina je da sam jako daleko od centrale 2.6km.

mozda je ovo jos zelen riter valjda ce koji update kasnije malo bolje ustimati.mislim onako ugrubo.

dva dana nisam imao internet, nije isprva povrukao pa su malo po parametrima i eto bar mi radi.

razllika od ranijeg modela je sto mi je ping 38 a kod starog je bio 28 Ping

download je isti ali je upload nesto bolje 0.84 a na starin ruteru nikako vise od 0.65

ne znam zasto mi handy i tablet (Wi-fiI imaju upload 1.1 , hmm

Nema veze bit ce kod mene jos 8 mjeseci , samo neka bude ovako

a ruter ionako je  nov na trzistu mislim, pojma nemam

Wi-Fi je zasad dobro pokriven, Budem iducih dana malio Wi-Fi analizerom po kuci i vrtu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 22:20 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
McNEKONTROLIK kaže...
CrossDeath kaže...

pa realno ako sad imas propusnost od 30 mbit/s, ne vidim razlog zasto i kod drugog operatera ne bi mogao imati tu istu brzinu

ali daj malo vise podataka (margina, atenuacija...) da ti mozemo sa sigurnoscu odgovoriti

 

 trenutno sam na poslu, imam onaj novi Speedport W724V type Ci 11ac ruter, gdje da točno nađem više podataka pa napravim screenshoot kad dodem kući!


e ne bih znao tocno jer nemam taj router, ali mora biti medu postavkama

ulogiraj se router, pa otvori ovaj link:

 

http://speedport.ip/html/engineer/gmenu.htm

 

 

 ovaj link ne funkcionira a nemogu nigdje dalje naći detaljnije informacije o liniji...ima li netko ideju kako d ana tom ruteru vidim sve info o liniji koje i vi ostali imate jednotavno nemogu naći tu opciju u ruteru???

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
McNEKONTROLIK kaže...

 

 ovaj link ne funkcionira a nemogu nigdje dalje naći detaljnije informacije o liniji...ima li netko ideju kako d ana tom ruteru vidim sve info o liniji koje i vi ostali imate jednotavno nemogu naći tu opciju u ruteru???

 Moras se prvo ulogirat u router.

Znaci odi na http://192.168.1.1/ (ili kako je on napisao) http://speedport.ip/html/login/index.html, ulogiraj se, te tek onda odi na http://speedport.ip/html/engineer/gmenu.htm (ili http://192.168.1.1/html/engineer/gmenu.htm)

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
McNEKONTROLIK kaže...

 

 ovaj link ne funkcionira a nemogu nigdje dalje naći detaljnije informacije o liniji...ima li netko ideju kako d ana tom ruteru vidim sve info o liniji koje i vi ostali imate jednotavno nemogu naći tu opciju u ruteru???

 Moras se prvo ulogirat u router.

Znaci odi na http://192.168.1.1/ (ili kako je on napisao) http://speedport.ip/html/login/index.html, ulogiraj se, te tek onda odi na http://speedport.ip/html/engineer/gmenu.htm (ili http://192.168.1.1/html/engineer/gmenu.htm)

Naravno da sam se ulogirao u ruter,  ali ovaj prvi link i dalje ne radi, ali ovaj drugi u zagradi radi bez beda :D
ugl evo podataka o liniji :D

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Vrlo losa margina, atenuacija tako-tako...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
McNEKONTROLIK kaže...
ugl evo podataka o liniji :D

 To sto imas je to. Linija ima nisku marginu ali radi tako da je to ok. Nije margina losa, takva je kakva je i ako radi odlicno, iako se ovi crcovi pojavljuju pa neznam dal ih osjetis na liniji/tv-u

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ahhaha pa sta je onda losa margina ako ovo nije lose...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...

Ahhaha pa sta je onda losa margina ako ovo nije lose...

 Pa to je to, nema "lose" margine. Margina je tolika kolika treba biti ako drzi veza i obavlja ono sto korisnik treba.

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Slazem se s tim da ako mu veza ne puca da je to okej, ali uzasno je niska i pri manjim smetnjama (npr vanjski utjecaji, opterecenje...) moze ocekivati pucanje veze... i actual rate veci od attainable rate hahah

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Eto, znaci nije losa. Samo je niska, ali veza i dalje drzi s niskom marginom tako da je opet dobra veza jer postoje veze s slicnim parametrima a ne mogu drzat 4db marginu :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa eto, ocito imamo razlicito poimanje sto je losa margina, po meni je to losa margina, po tebi nije, ionako na vecini stranica pise sve ispod 10 db je lose, ali dokle god njemu tako radi, neka to iskoristi...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...

Pa eto, ocito imamo razlicito poimanje sto je losa margina, po meni je to losa margina, po tebi nije, ionako na vecini stranica pise sve ispod 10 db je lose, ali dokle god njemu tako radi, neka to iskoristi...

 Ta slika koju si napisao, treba je spalit i zakopat negdje duboko u bespucima interneta da vise nikad neiskrsne (ista takva je skopirana i tu na pocetni post i na mnogim drugim forumima, kako stranim tako nasim). Taj tko je to napisao je pokrenuo lavinu pomutnje medju laicima pa radi toga i imas ovakvo tumacenje "ispod 10db je lose". Routeri prikazuju marginu, ne ratio. Ratio je nesto potpuno razlicito od margine i samim time, da, ratio ispod 10 je los, margina ispod 10 je samo margina ispod 10.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 21:26 (sandokan111).
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Haahaha bilo kako bilo, 4.8 db je jako lose...

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice