Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.525.560
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

Ivica Prasičko baš maloprije u prijenosu utakmice dinamo-osijek  0:1  najavio da bi sljedeću nedjelju možda mogli prenosit derbi hajduk-dinamo u 4K rezoluciji na maxtv platformi na Areni.E sad hoćemo li mi kojima su brzine na bakru 50/10mbit/s moć to isto gledat ili je to samo ove sa optikom.Iako se je ogradio da to još nije 100% sigurno šta mu god to značilo.

 Ajde ako je najava istinita,  onda nam budi Oko i Usi,     ;)

Ako nemas tv 4K . stvarno si nas razocarao i osramotio.

Ako imas , svakako gledaj kako ide slika i internet. da li su nam dovoljni 50 Mbps da bismo uzivali u tv kanalima 4K ubuduce.

Ako promasis .....zatrazit cemo povecanje tv pretplate tebi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 23:58 (Jebodiah).
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

NEMAM 4K tv 

Ali valjda će i na FHD televizoru se vidit taj 4K? Ili ne? Planiro sam ga nabavit tek tamo za svjetsko ovo ljeto u rusiji ali mi žao ovaj još radi dobro a nevolim kupovat nove stvari dok stare još šljakaju.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 8:25 (Seki001).
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...

NEMAM 4K tv 

Ali valjda će i na FHD televizoru se vidit taj 4K? Ili ne? Planiro sam ga nabavit tek tamo za svjetsko ovo ljeto u rusiji ali mi žao ovaj još radi dobro a nevolim kupovat nove stvari dok stare još šljakaju.

 Ja imam FHD. I nadam se eksperimentalnom kanalu u FHD:

Iskustvo mi govori ovako. frendov brat ima HD Ready TV i ne moze gledati taj HRT 2 HD ( eksperimentalni kaval FHD)  pa tako i za 4K mislim . ako mas FHD da neces moci gledati 4K.

Ne znam da li modetni tv FHD mogu ista prikazivati 4K cisto sumnjam.

Da imas neki monitor u 4k i preko HDMI gledas taj kanal mozda bi tu mogao vidjeti kako sve to sljaka.

Ma nema veze imamo mi jos Rudi Cajevac. taj uvijek sljaka. Hvala Bogu, da smo mi talp spori u razvoju TV tehnologije.

 

A lijepo je vidjeti da pocinjemo davati nekakav 4K kanal.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 12:30 (Jebodiah).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Iako nema veze sa kvalitetom parice neka se nađe. Ovakve vijesti su uvijek dobro došle. 

Donesen plan razvoja agregacijske mreže na područjima gdje telekomi nemaju interesa

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
froxie24 kaže...

Iako nema veze sa kvalitetom parice neka se nađe. Ovakve vijesti su uvijek dobro došle. 

Donesen plan razvoja agregacijske mreže na područjima gdje telekomi nemaju interesa

 Iskreno, ja tu ne vidim kako će to išta pomoći. Do svakog tog mjesta već postoji HT-ov backbone, a last mile i dalje moraju izgraditi operateri. A last mile instalacije su najveći dio troškova.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

sto seru s ovom 5g mrezom..

 

"Pritom treba naglasiti da u svemu tome treba uzeti u obzir i činjenicu da dolaskom 5G mreža velikih brzina i to svakako može biti rješenje koje se može ponuditi korisnicima za brzi pristup internetu bez obzira da li je riječ o mobilnom ili fiksnom pristupu."

 

to nikada nece biti potpuno rjesenje za one kojima nije dostupan brzi fiksni internet.. jedino rjesenje je postavljanje kabela i/ili skracivanje petlji

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...
Iskustvo mi govori ovako. frendov brat ima HD Ready TV i ne moze gledati taj HRT 2 HD ( eksperimentalni kaval FHD)  pa tako i za 4K mislim . ako mas FHD da neces moci gledati 4K.

Ne znam da li modetni tv FHD mogu ista prikazivati 4K cisto sumnjam.

 Hd ready nema hd. To je bila najveca prevara u tim tvovima sta ljudi nisu znali da moraju jos dodatno nesto ugradit da bi gledali hd program :)

Hd ekran ce uredno prikazivat 4k, cak ce i bolje izgledat nego "fhd" program radi nacina kodiranja slike jer je u biti downscale slike s 4k na fhd u biti pravi fhd, a ono sto dobijes na fhd i/p je nekakva muljaza. Zaboravio sam vec, davno sam to prosao i bio je samo jedan kolegij al ima veze s kodiranjem slike.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Je li tko aktivirao Turbo 100 na bakru preko HT-a? Vidim stavili su u ponudu od danas.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Ag008 kaže...

Je li tko aktivirao Turbo 100 na bakru preko HT-a? Vidim stavili su u ponudu od danas.

  Nikakvu oni još Turbo 100 brzinu preko fttc nisu niti stavili  a niti ponudili neizmišljaj to šta si ti vidio je osnovna ponuda za turbo 100/20 na optici a ne preko bakra.

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ali evo nešto sam i ja načuo sa jedne druge strane izgleda da si u pravu planiraju uskoro ponudit veće brzine preko FTTC! Napokon koliko sam čuo planiraju ponudit 100/40Mbps preko bakra zasad najviše a  počeli su sa testiranjem i većih vectoring brzina preko 30a i 30b profila ovo sad bi išlo jedno vrijeme samo preko 17a profila vectoring.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 22:47 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Radi se na pripremi internih sustava, turbo 100 preko bakra još nije komercijalno u ponudi. Ali bude, ubrzo 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mogu li očekivati da mi neki novi profil (30?) i vectoring pomognu? Inače, fizički sam na nekih 750, 800 metara od centrale, to je sigurno jer sam osobno išao s tehničarem po trasi kabela i mjerili smo. Nisam spojen na FTTC ormarić nego na običnu centralu. Hoće li vectoring uopće ići na običnim centralama? Doma su instalacije nove, istu brzinu smo dobili kad je mjerio na onom inox razvidnom ormariću, tako da tu ne mogu ništa. Ovo je profil za 2 MaxTV-a i 10 megabita.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 23:27 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
JozoBozo121 kaže...

Mogu li očekivati da mi neki novi profil (30?) i vectoring pomognu? Inače, fizički sam na nekih 750, 800 metara od centrale, to je sigurno jer sam osobno išao s tehničarem po trasi kabela i mjerili smo. Nisam spojen na FTTC ormarić nego na običnu centralu. Hoće li vectoring uopće ići na običnim centralama? Doma su instalacije nove, istu brzinu smo dobili kad je mjerio na onom inox razvidnom ormariću, tako da tu ne mogu ništa. Ovo je profil za 2 MaxTV-a i 10 megabita.

 Kao da se max propusnost i atenuacija ne slazu bas, mozda router prikazuje netocne podatke

 

Ugl, evo tablica na kojoj vidis kakvu brzinu s obzirom na udaljenost od centrale mozes ocekivati s vectoringom

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
Jebodiah kaže...
...................

 Hd ready nema hd. To je bila najveca prevara u tim tvovima sta ljudi nisu znali da moraju jos dodatno nesto ugradit da bi gledali hd program :)

Hd ekran ce uredno prikazivat 4k, cak ce i bolje izgledat nego "fhd" program radi nacina kodiranja slike jer je u biti downscale slike s 4k na fhd u biti pravi fhd, a ono sto dobijes na fhd i/p je nekakva muljaza. Zaboravio sam vec, davno sam to prosao i bio je samo jedan kolegij al ima veze s kodiranjem slike.

 Znaci ni tu ne bismo trebali obratiti pozornost kako ce ti downscaled kanali uzimati internet propusnost. jer je na nivou FHD vekicine.?

Pa onda je to dobro nece bas uzimati propusnost.

i 50 Mbos ce bviti taman. Teorija je jendo.

16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

#Onokad ti unutar dvije godine linija toliko degradira da ti brzina s preko 40Mbps padne na jedva 30...

4.2018. 4.2018.
 
3.2016. 3.2016.
 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
JozoBozo121 kaže...

Mogu li očekivati da mi neki novi profil (30?) i vectoring pomognu? Inače, fizički sam na nekih 750, 800 metara od centrale, to je sigurno jer sam osobno išao s tehničarem po trasi kabela i mjerili smo. Nisam spojen na FTTC ormarić nego na običnu centralu. Hoće li vectoring uopće ići na običnim centralama? Doma su instalacije nove, istu brzinu smo dobili kad je mjerio na onom inox razvidnom ormariću, tako da tu ne mogu ništa. Ovo je profil za 2 MaxTV-a i 10 megabita.

 30a i 35b ce se osjecat do nekih 500-600m. Vectoring ce ti svakako poboljsat situaciju, samo je pitanje dal ce ga stavljat na centrale na tim daljinama, pretpostavljam da da, jer sto im je vise linija vektorirano veci su benefiti.

CrossDeath kaže...

Kao da se max propusnost i atenuacija ne slazu bas, mozda router prikazuje netocne podatke

 Atenuacija na vdslu i atenuacija na adslu nisu iste, samim time, kalkulatori na netu rade s adsl atenuacijom ne vdsl za procjenjivanje razdaljine.

Jebodiah kaže...

Znaci ni tu ne bismo trebali obratiti pozornost kako ce ti downscaled kanali uzimati internet propusnost. jer je na nivou FHD vekicine.?

Pa onda je to dobro nece bas uzimati propusnost.

i 50 Mbos ce bviti taman. Teorija je jendo.

 Nisam na to mislio, vec na kodiranje slike. Do tebe ce i dalje dolazit 4k signal i zahtjevat propusnost 4k signala.

Al nisam bas siguran da ce 4k tako brzo kod nas.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...

Radi se na pripremi internih sustava, turbo 100 preko bakra još nije komercijalno u ponudi. Ali bude, ubrzo 

 Nekima je na moj telekomu postao dostupan 100 pa response baca

"IsSuccess": false, "Message": "Ponuda TURBO 100 FTTB - (van paketa) ne može se dodati na Halo 051***", "TransactionId": 0, "AgreementID": null

 

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jebodiah kaže...
sandokan111 kaže...
Jebodiah kaže...
...................

 Hd ready nema hd. To je bila najveca prevara u tim tvovima sta ljudi nisu znali da moraju jos dodatno nesto ugradit da bi gledali hd program :)

Hd ekran ce uredno prikazivat 4k, cak ce i bolje izgledat nego "fhd" program radi nacina kodiranja slike jer je u biti downscale slike s 4k na fhd u biti pravi fhd, a ono sto dobijes na fhd i/p je nekakva muljaza. Zaboravio sam vec, davno sam to prosao i bio je samo jedan kolegij al ima veze s kodiranjem slike.

 Znaci ni tu ne bismo trebali obratiti pozornost kako ce ti downscaled kanali uzimati internet propusnost. jer je na nivou FHD vekicine.?

Pa onda je to dobro nece bas uzimati propusnost.

i 50 Mbos ce bviti taman. Teorija je jendo.

 Kod nas se fhd kanali nikad nece emitirati tako da naprave downscale od 4k kanala, tako da sto se tice propusnosti, ne mijenja se nista (ostaje onaj minimum za fhd kanale). Logicno, 4k kanali trebaju puno vecu propusnost. Ali kao sto je kolega napisao, nacekat cemo se mi jos dok to dode kod nas.

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Evo da postavim ovo ovdje, da vide ljudi sto mogu ocekivati s obzirom na udaljenost

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. Dali se to odnosi na nas koji smo na VDSL2 i bakrenoj parici, ili samo na one koji su na optici? Ja sam na 1600 m.

Lp

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

To se odnosi na duljinu bakrene parice

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

i opet cemo izvisit mi koji imamo 10 mbita..ovi sa vise ce profitirat zbog tog vectoringa, ovi sa manje mogu na turbo mix..mogu i ja sa 10, al me baca na 4 nakon 100 giga, tak da..nije nikakvo rijesenje..

da li ce biti kakva mogucnost da se i nama tim vectoringom bar malo poveca propusnost?

ovo je moja situacija, taman mi fali 10ak mbita da mogu imati 20net + hdtv

1300m od centrale,vdsl2

 

ovi errori su se nakupili u cca 15 dana od zadnjeg restarta rutera

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 16:12 (shilev).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Ne, vectoring nosi samo bližim korisnicima boljitak.

Dapače, možda radi većih međusobnih smetnji i "jačeg signala" bližih korisnika, oni koji su udaljeniji i imaju manji max će moći još manje.

 

Kao kada ti neki susjed isključi paricu ili pređe na bnet pa ti osjetiš poboljšanje, isto osjetiš ako ti neki susjed s adsl-a pređe na vdsl.

 

Ja čekam da HT kreira profile za STB+Turbo 100.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A kad tek krenu uključivati 30 i 35b profile...

 

Zanimljivo mi je kako kolega dva posta iznad ima istu propusnost kao i ja, ali on je na 1300m dok sam ja na nekih 700m.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 16:51 (JozoBozo121).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

da, i meni je to cudno sto JozoBozo kaze.

@ag008, znaci ja cu biti u jos goroj situaciji nego sad..genijalno..glavno da trg bana jelacica u zg uskoro ocekuje 1 terabit brzina..a pola RH ko hebe..
nisam te dobro shvatio, kada mi susjed predje s adsl na vdsl ja gubim dio brzine? recimo neki dan je prvi susjed presao s adsl na vdsl i ima att rate 33mbit, a ja 30. on je 20m blize centrali

 

sto su ovi 30 i35b profili?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 17:04 (shilev).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kako misliš da će profitirati samo bliži korisnici? Pa profitirati će sve parice koje su u jednoj bonding grupi, neovisno o njihovoj duljini...

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Vectoring je teoretski unčikovit do nekih 800m mislim. No istražujući to naletio sam na jedan članak u kojem maximalna udaljenost ispada oko 400m nakon čega iskoristivost pada. 

 

For reference purposes, VDSL2 Vectoring can deliver downstream speeds of 100Mbps @400m using the VDSL2 17a profile, and faster speeds at shorter distances. Using the VDSL2 35b profile, speeds of 250Mbps are achieved at the same distance.

 

Tehnički neće svi korisnici u istom kablu imati koristi. Samo oni u rangu do 400m, naravno to ne znaći da ostali korisnici neće biti na vectoringu jer moraju biti upravo radi toga da bi eliminacija preslušavanja među paricama bila učinkovita. No i najudaljeniji korisnici ne bi trebali biti zabrinuti jer večina spada u bijelu zonu koja je obuhvačena NGA programom. Samo je bitno da kao prvo jedinice lokalne samouprave tj. JLS-ovi odrade dio posla koji se od njih traži i da izrade projekat s kojim bi pomoću sredstava iz ESI fondova izgradili NGA pristupnu mrežu u tim bjelim zonama. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 17:33 (froxie24).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
moze ovaj zadnji odlomak na hrvatskom? :)

inace, cuo sam od tehnicara da su osigurana sredstva od EU da cijela moja zupanija dobije optiku, bas svaka kuca kao...mada mi je to malo cudno, kako ce se isplatiti ikome stavljat optiku recimo u sela od par desetaka stanovnika bogu iza nogu
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
moze ovaj zadnji odlomak na hrvatskom? :)

inace, cuo sam od tehnicara da su osigurana sredstva od EU da cijela moja zupanija dobije optiku, bas svaka kuca kao...mada mi je to malo cudno, kako ce se isplatiti ikome stavljat optiku recimo u sela od par desetaka stanovnika bogu iza nogu

 Tome i služe EU sredstva, gdje trenutno nije isplativo da se ipak nešto provede. Makar nisam čuo za to.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
shilev kaže...
moze ovaj zadnji odlomak na hrvatskom? :)

inace, cuo sam od tehnicara da su osigurana sredstva od EU da cijela moja zupanija dobije optiku, bas svaka kuca kao...mada mi je to malo cudno, kako ce se isplatiti ikome stavljat optiku recimo u sela od par desetaka stanovnika bogu iza nogu

 O ovome kolega prica

 

https://vlada.gov.hr/vijesti/vlada-donijela-nacionalni-program-razvoja-sirokopojasne-agregacijske-infrastrukture/23735

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice