Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.374
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pusti FECove, prati ove crcove sad.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Pusti FECove, prati ove crcove sad.

 Za 7 sati rada 3 CRC-a, i 28 HEC-a, no nerijetko se zna desiti da se u kratko vrijeme nakupi brdo tih grešaka. 1 dan je dobro, drugi dan oscilacije. I nekad mi ne svijetli ona lampica telephone pa moram gasit palit router da proradi.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:09 (Shockwave).
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Bok. Molim hitno pomoć. Da bi iskoristio MAX 2 ili MAX 3 pogodnost, moram uzeti jednu mobilnu tarifu (Magenta 1). Zanima me da li mogu ja nakon nekoliko mjeseci raskinuti navedenu mobilnu tarifu i dalje se vratiti na bonove? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kukec kaže...

Bok. Molim hitno pomoć. Da bi iskoristio MAX 2 ili MAX 3 pogodnost, moram uzeti jednu mobilnu tarifu (Magenta 1). Zanima me da li mogu ja nakon nekoliko mjeseci raskinuti navedenu mobilnu tarifu i dalje se vratiti na bonove? 

Mozes nakon 12 ili 24 mjeseca, ovisi kakav ugovor potpises

Ili ranije uz placanje penala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CrossDeath kaže...
Kukec kaže...

Bok. Molim hitno pomoć. Da bi iskoristio MAX 2 ili MAX 3 pogodnost, moram uzeti jednu mobilnu tarifu (Magenta 1). Zanima me da li mogu ja nakon nekoliko mjeseci raskinuti navedenu mobilnu tarifu i dalje se vratiti na bonove? 

Mozes nakon 12 ili 24 mjeseca, ovisi kakav ugovor potpises

Ili ranije uz placanje penala

 Pitam, jer bio u t-centru i tvrde da se mogu nakon mjesec dva vratiti na bonove, te da pogodnost za MAX 2 ili MAX 3 ostaje. Nudi mi MAX 2 za 159 ili MAX 3 za 249 sa uključenimo TurboMix opcijom, što mi se čini povoljno.  Tvrde da je navedeno provjereno i moguće. Malo mi je to sumnjivo, pa se ne bi baš htio zaletjeti. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 17:23 (Kukec).
6 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kukec kaže...

 Pitam, jer bio u t-centru i tvrde da se mogu nakon mjesec dva vratiti na bonove, te da pogodnost za MAX 2 ili MAX 3 ostaje. Nudi mi MAX 2 za 159 ili MAX 3 za 249 sa uključenimo TurboMix opcijom, što mi se čini povoljno.  Tvrde da je navedeno provjereno i moguće. Malo mi je to sumnjivo, pa se ne bi baš htio zaletjeti. 

Ako će ti dati to napismeno (ili navesti tu opciju na ugovoru), onda OK. :)

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Shockwave kaže...

Za 7 sati rada 3 CRC-a, i 28 HEC-a, no nerijetko se zna desiti da se u kratko vrijeme nakupi brdo tih grešaka. 1 dan je dobro, drugi dan oscilacije. I nekad mi ne svijetli ona lampica telephone pa moram gasit palit router da proradi.

 O tome se i radi. Ti na ovu marginu ne bi smio imat puno tih gresaka, ako ti na ovu marginu tako skoci broj crcova, vjerojatno negdje probija vlaga, i onda to netko treba doc sanirat. Sad je zahladilo, prati za kisnih/vlasnih dana pa pogledaj dal ti tad skace, ako je, radi prijavu da to tehnicar sanira, odnosno pokusa otkrit di je ako je nadzemno. Ako je podzemno nista, dok se ne prijavi veliki broj gresaka na tom podrucju to nebudu kopali.

11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Živim u gradskom  kotaru grada Splita i korisnik sam T-comove adsl2+ usluge sa nevjerovatnom brzinom od 10Mbit/640Kbit u 2018 godini. Prije par dana sam radio traceroute i primjetio da imam na prvom hopu iza mog routera 100% packet loss. 

 

link na traceroute rezultat

 

Zvao sam T-šljam i objasnio im o čemu se radi, oni su poslali tehničara koji je ustanovio da je parica ispravna (to sam znao i bez njega jer se modem bez problema sinhronizira sa dslamom) i zatvorio nalog. Na moje inzistiranje ponovo su poslali tehničara koji me je nazvao nakon što je stigao u centralu i pitao u čemu je problem. Ja sam mu rekao da imam 100% packet loss na prvom hopu iza mog routera na što mi je on mrtvo hladno odgovorio:  Vi ste spojeni na Ericssonov ADSL port a ericssonovi portovi su poznati po dropanju paketa i ja vam tu ne mogu pomoć. Pošto su svi VDSL portovi na vašoj centrali popunjeni mislim da morate čekati bolja vremena i poboljšanje telekomunikacijske infrastrukture u vašem mjestu koja bi se trebala dogoditi za godinu ili dvije. 

Pošto zaista više nemam nimalo strpljenja i već odavno mi je dozlogrdilo čekati na neka bolja vremena dok u bosanskim selima ljudi već godinama imaju brzinu od 40/10 i više megabita a ja sa svojim uploadom na pragu 2019 godine ne mogu uploadat sliku pošteno a kamoli neki veći video a za vrijeme video poziva u skypu sugovornici su mi nerijetko u kockicama iako imaju velik upload i nije problem u njihovim linijama nego u mojoj liniji sa 10 Mbit/s downloada punog packet loss-a, moje pitanje glasi:

 

imam li zakonsko pravo da barem te bezobrazne idiote iz T-šljama natjeram da mi riješe problem packet loss-a kako god znaju ako ih već zakon i HAKOMOVE regulative štite kad su u pitanju ovakve smiješne internet brzine i nisu barem za sad dužni pružit nešto brže i prebacit me na nešto bolje od prastarog ADSL-a?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 20:23 (SC0RPl0N).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Možda samo uređaj na drugom hopu ima zabranu odgovaranja na echo upite, pa je sve u redu, samo ti ne dobiješ odgovor od njega?

Ovi koji se kuže će znati više :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Imam mikrotik router i u njemu mogućnost traceroute-a ne samo sa icmp(ping paketima) nego i sa udp paketima također. Kad pravim traceroute iz routera udp paketima opet izbacuje 100% packet loss na drugom hopu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 20:46 (SC0RPl0N).
6 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Dokle god imaš pristup Internetu u propisanim uvjetima i granicama i sukladno potpisanom ugovoru regulatora ne brinu tvoji problemi s gubitkom paketa, a operater ti nije dužan niti obvezan išta drugo pružiti, čak niti, nazovimo to tako, naprednu podršku.
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Lol ovaj i dalje "gubi" pakete :)))))) Nista on ne gubi samo ne kuzi kako protokoli rade. Ne vidim sto pise, al i bolje.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Lol ovaj i dalje "gubi" pakete :)))))) Nista on ne gubi samo ne kuzi kako protokoli rade. Ne vidim sto pise, al i bolje.

 LOL ovaj ne zna kako se uveća slika sa image hosting site-a al "zna" kako protokoli rade. I eto ja ništa ne gubim samo kad se spojim na bf4 i bf1 servere ikona o gubitku paketa ne prestaje svijetlit. To što sugovornike u skypu često vidim u kockicama isto nije do gubitka paketa nego je u pitanju nešto drugo al siguran sam da ovaj "zna" o čemu je riječ

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 11:50 (SC0RPl0N).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
SC0RPl0N kaže...

Imam mikrotik router i u njemu mogućnost traceroute-a ne samo sa icmp(ping paketima) nego i sa udp paketima također. Kad pravim traceroute iz routera udp paketima opet izbacuje 100% packet loss na drugom hopu.

 

Traceroute uvijek radi podjednako, šalje UDP paket i čeka ICMP poruku pogreške o isteklom TTL. Nešto si ti opasno pobrkao. Taj drugi HOP (bio to DSLAM, ili BRAS) je vjerojatno podešen da ne vraća ICMP pogreške, ili ih vraća sa premalim TTL-om da stignu nazad do tebe. Opusti se, ne gubiš nikakve pakete.

 

Rađe provjeri u routeru broj FEC/CRC grešaka koje se dešavaju na DSL-u, vjerojatno ih ima pa dolazi do retransmisije i tu gubiš sliku kad gledaš kakav video.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 13:47 (wAlpha).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
wAlpha kaže...
SC0RPl0N kaže...

Imam mikrotik router i u njemu mogućnost traceroute-a ne samo sa icmp(ping paketima) nego i sa udp paketima također. Kad pravim traceroute iz routera udp paketima opet izbacuje 100% packet loss na drugom hopu.

 

Traceroute uvijek radi podjednako, šalje UDP paket i čeka ICMP poruku pogreške o isteklom TTL. Nešto si ti opasno pobrkao. Taj drugi HOP (bio to DSLAM, ili BRAS) je vjerojatno podešen da ne vraća ICMP pogreške, ili ih vraća sa premalim TTL-om da stignu nazad do tebe. Opusti se, ne gubiš nikakve pakete.

 

Rađe provjeri u routeru broj FEC/CRC grešaka koje se dešavaju na DSL-u, vjerojatno ih ima pa dolazi do retransmisije i tu gubiš sliku kad gledaš kakav video.

u routeru nemam opciju provjere za FEC ili CRC greške a na modemu mi izbacuje svake sekunde istu grešku :

 

Err <EVENT> pppoe-relay[898]: PADO packet from 88:a2:5e:1c:f8:69 on interface nas1 does not have Relay-Session-Id tag

 

i nešto rjeđe ovu grešku:

 

War <EVENT> scm: 049-00-00 PPP:: various error, keep on trying in [60000 msec].

 

u sučelju modema također nemam uvid u FEC/CRC

 

 

 

 

 

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

"Gubi" on pakete zadnje 2 godine.... Ja sam davno odustao :)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz evo kod mene opet mijenjali , Dal je to uredu mislim CRC, FEC ? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Malo mi to izgleda puno crcova na tu marginu. Resetiraj router pa prati kako se povecavaju. Dal vidis greske po tv-u gdje se obicno ti crcovi vide.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala nemam max -tv.

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Možete li molim vas prokomentirati ove parametre. Udaljenost od centrale je nekih max 500-600m i brzina bi trebala biti 20 Mb/s u preuzimanju po ugovoru, ali često se dogodi da brzina pada i ispod 5mb/s

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jano Polić kaže...

Možete li molim vas prokomentirati ove parametre. Udaljenost od centrale je nekih max 500-600m i brzina bi trebala biti 20 Mb/s u preuzimanju po ugovoru, ali često se dogodi da brzina pada i ispod 5mb/s

 

 

 Ova slika je toliko sitna, al jel se meni cini da tebi pod "attainable" pise 67/29? Ako je to, onda nikakvih problema ti tu ne bi smio imat, pogotovo ne na 20mbita i ako imas, ocito je problem negdje na infrastrukturi. Povecaj malo sliku, nista se ne vidi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 19:42 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nezz, zašto je loša kvaliteta slike, ali pokušat ću ponovno.

 

 

EDIT: možda bolje putem linka: https://ibb.co/P904CBs

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 15:55 (Jano Polić).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da, dobro sam onda pretpostavio. Tebi je maksimala 67/29, atenuacija 16, margina 22. Ne da mozes vise od 20, nego ti jos treba pogledat zasto to i nije bolje nego tih 67/29. Uglavnom moras moc 50 a ne 20. Zasto te ne spajaju, naravno, nezna se. ima u drugoj temi mozebitni razlog, a to je da ti ta brzina nije zavedena u sustav, pa iako ti prikazuje da mozes, oni u sustavu imaju valjda zavedenu staru brzinu koju si mogao (jer pretpostavljam da ti je u medjuvremenu stavljen negdje fttc). I sad moras njih kontaktirat da se to ispravi. I naravno, apsolutno nikakvih problema ti ne smijes imat na 20mbita.

Dal to sto vidis bude na wifiju ili zici, ako je na wifiju to je nesto drugo, ali ako je na zici moras s njima vidjet u cemu je problem jer ti je veza dobra.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2018 16:11 (sandokan111).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Hvala. Ono što sam siguran je da je ta brzina ugovorena od starta s A1 telekomom i da nema nikakvog ormarića postavljenog u međuvremenu već je jednostavno kuća jako blizu centrale. Najgore mi je u svemu što kad zovem SZK oni nešto kao provjere i kažu da je s njihove strane sve ok te okrivljuju laptop, a nisu u pravu jer preko moba se događa isto. Morat ću još istestirati sve s LAN kabelom iako i preko wifi nebi trebalo biti problem, budući da je udaljenost od routera 10 m bez fizičkih prepreka.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Preko wifija mozda jednostavno nema taj router dobar wifi. Moras vidjet da li je preko kabela, jer je to jedino relevantno.

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozz. Moze info za moju paricu. Naime, koristim turbo mix ali mi je kao i vecini nedovoljno tih 100GB pa da mi onda spusti brzinu na 4mb/s.

Koliko vidim, na vdsl profilu sam, udaljen sam oko 1300m (odokativno znam kuda idu kabeli). Takoder, koristim i maxtv i telefon. Sudeci prema ovom screenshotu, dali bih mogao imati nekih 18-20 plus maxtv i tel.

Hvala.

 

Ps.kada zovem szk, njima tobože niti je vidljivo da sam na vdslu niti mi mogu povecati brzinu jer imam turbo mix, iako sam turbo mix dobio dok sam imao 10mbps na adsl-u (kojih sad vise nemam nakon potrosenih 100gb) nego onih 4. A koliko znam, turbo mix ne ide  nikako onima koji imaju mogucnost preko 10mbps. Vise mi nista tu nijr jasno....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Skinny9281 kaže...
Ps.kada zovem szk, njima tobože niti je vidljivo da sam na vdslu niti mi mogu povecati brzinu jer imam turbo mix, iako sam turbo mix dobio dok sam imao 10mbps na adsl-u (kojih sad vise nemam nakon potrosenih 100gb) nego onih 4. A koliko znam, turbo mix ne ide  nikako onima koji imaju mogucnost preko 10mbps. Vise mi nista tu nijr jasno....

 Pa skini se s tog turbomixa. Po ovome urednih 10+tv+tel mozes imat, a za 20 je upitno bi li islo, al ako bi ti nastimavali liniju dalo bi se izvuc vise od 10. Za pocetak naravno, makni se s turbomixa.

Jedino neznam zasto si opce na turbomixu ako ti je ovo dostupno sto ti je dostupno i ako si imao tih 10mbita na adslu.

 

edit:

Malo su mi parametri po tom routeru ispremjestani, nisam siguran koliko se mozes pouzdat u te podatke, tako da i ova gore procjena je upitna sad.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 14:01 (sandokan111).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Trazio sam vracanje na 10mbit i ukidanje turbomixa. Kazu da ne moze 10mbit zbog tehnicnih mogucnosti, naravno....

 

A parametri na adsl2+ su bili isti osim sto je attenuacija na uploadu bila 30 i nesto a ne 102

 

Max attainable je bio 22 i nesto na adsl2+

 Za ostalo neznam....

 

 

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Skinny9281 kaže...
Max attainable je bio 22 i nesto na adsl2+

Za ostalo neznam....

 Naravno da nije to moguce, tako da je pitanje sto ti taj router pokazuje. Ta atenuacija i ta maksimala nisu moguce, znaci netko laze, ili atenuacija ili maksimala, al obicno je to maksimala. Salji pismeno screenshot i ako treba nek ti zamjene taj router za neki drugi onda koji ce prikazivat pravilnije podatke ako to sto pise nije moguce, a iz samog prikaza podataka neke stvari ne stimaju.

5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Parametri su uvijek bili isti na svakom routeru kojeg sam imao u zadnje 3 god (neke male razlike u snr i to je sve).Tako je bilo i sa ovim hibrid routerom dodok me prije 10ak dana nisu prebacili na vdsl. 

Prije tih 10 dana, svaki router pa tako i ovaj je pokazivao 99% iste parametre. Uvijek je max max aanable bio 22 i nesto, upload malo vise od 1.5mbps, attenuacija za down 31, up 29.

Nakon prebacivanja na vdsl.....ono u screenshotu.

 

Ps.jednom prilikom mi je netko iz szk rekao da mozda podaci za moju liniju nisu azurirani u njihovom sustavu....sto bih onda trebao poduzeti po tom pitanju ako je uopce do toga?

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice