Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.529.778
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Skinny9281 kaže...

Uvijek je max max aanable bio 22 i nesto, upload malo vise od 1.5mbps, attenuacija za down 31, up 29.

Sto je naravno fizicki nemoguce. Nemogu bit tolike atenuacije s tolikim dostupnim brzinama na adslu. Takodjer, pri prelasku na vdsl se atenuacija dodatno mijenja.

Skinny9281 kaže...
Ps.jednom prilikom mi je netko iz szk rekao da mozda podaci za moju liniju nisu azurirani u njihovom sustavu....sto bih onda trebao poduzeti po tom pitanju ako je uopce do toga?

 To svakako moze bit slucaj, salji pismeno da updateaju situaciju.

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

Zamolio bih da mi prokomentirate još i  ove parametre. Može li se tu dobiti VDSL i malo veća brzina.

 

Trenutna brzina interneta je oko 11Mb/s s tim da je na liniji spojen i IPTV

 

Brzina uzlazne linije (kbit/s):  

1106

Brzina preuzimanja (kbit/s):  

16027

Maksimalna brzina uzlazne linije (kbit/s):  

1143

Maksimalna brzina silazne linije (kbit/s):  

18104

Koeficijent sigurnosti uzlaznog šuma (dB):  

9.7

Koeficijent sigurnosti silaznog šuma (dB):  

10.8

Uzlazna dubina međuprostora:  

4

Silazna dubina međuprostora:  

96

Linijski standard:  

ADSL_2plus

Uzlazno linijsko prigušenje (dB):  

14.3

Silazno linijsko prigušenje (dB):  

19

Izlazna snaga od mreže prema terminalu (dBm):  

12.2

Izlazna snaga od mreže prema terminalu (dBm):  

17.5

Vrsta kanala:  

Naizmjence

Uzlazne CRC pogreške:  

33

Silazne CRC pogreške:  

28

Uzlazne HEC pogreške:  

35

Silazne HEC pogreške:  

0

Uzlazne FEC pogreške:  

152

Silazne FEC pogreške:  

871

DSL vrijeme rada:  

0 dana 0 sati 16 minute 37 sekunde

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Možda bolje da ipak stavim na engleskom, router je na HR sučelju pa je i meni samom malo čudno :-)

 

Upstream line rate (kbit/s):  

1110

Downstream line rate (kbit/s):  

16539

Maximum upstream rate (kbit/s):  

1136

Maximum downstream rate (kbit/s):  

18636

Upstream noise safety coefficient (dB):  

9.5

Downstream noise safety coefficient (dB):  

10.4

Upstream interleave depth:  

4

Downstream interleave depth:  

192

Line standard:  

ADSL_2plus

Upstream line attenuation (dB):  

14.1

Downstream line attenuation (dB):  

18.8

Upstream output power (dBm):  

12.2

Downstream output power (dBm):  

17.7

Channel type:  

Interleaved

Upstream CRC errors:  

0

Downstream CRC errors:  

0

Upstream HEC errors:  

0

Downstream HEC errors:  

0

Upstream FEC errors:  

254

Downstream FEC errors:  

387

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Español ?

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Jano Polić kaže...

Možda bolje da ipak stavim na engleskom, router je na HR sučelju pa je i meni samom malo čudno :-)

 Prijevod je, kao i dosta nasih stvari, uzasan.

Treba te prebacit na vdsl pa ces vjerojatno moci vise, na adslu ne.

10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Može pomoc?

Iskon net.

 

Imam 30mbps brzinu ali mi tu i tamo zna zaglaviti na 10.

Dovoljno je samo ustekati kabel u drugi port i sve se vraca u normalu. 

Ali nakon nekoliko sati se problem ponovi i opet zavlacenje ispod stola i promjena porta.

 

Jel vam treba vise info?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?
Pozdrav ekipa!
Sutra mi dolazi tehničar priključiti kabel na kutiju na banderi. (bakrene žice)
Kako nisam htio da kabel ide zrakom, provukao sam ga podzemno, i ideja je da nema spoja na tavanu, već da taj kabel ide direktno do routera. Znači, žice bez spojeva su od bandere do routera, duljine cca 20 metara.

Molim vas za savjet što da napomenem tehničaru koji bude došao spajati, kako bih bio siguran da je na centrali spojio na najbolje slobodno mjesto?
U SZK (Optima) su mi rekli da vide tamo da je na mojoj adresi moguće 20 Mbit download, ali može li kako tehničar provjeriti na završetku moje žice, i na banderi da li možda može i više?

Hvala!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ZdravacVZ kaže...
Molim vas za savjet što da napomenem tehničaru koji bude došao spajati, kako bih bio siguran da je na centrali spojio na najbolje slobodno mjesto?
U SZK (Optima) su mi rekli da vide tamo da je na mojoj adresi moguće 20 Mbit download, ali može li kako tehničar provjeriti na završetku moje žice, i na banderi da li možda može i više?

 Spojit ce te na slobodno mjesto, ne gdje ti hoces. On moze provjerit brzinu na bilokojem spojnom mjestu, ili dijelu zice. Sad je samo pitanje hoce li to htjet napravit i hoce li imat opremu, jer lako moguce da nema nista s sobom osim routera :P Ako ti je duljina 20ak metara onda vjerojatno ne bude on to posebno nista provjeravao vec ce ti kuci spojit i provjerit. Ako se brzine slazu po razdaljini to je to.

12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Koliko ovo može potegnuti? 

 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 0:59 (Shockwave).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pise, 93/42. Stavljen ti je vectoring kako vidim tu pise, al boli me glava od citanja ovih prijevoda.

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Shockwave kaže...

Koliko ovo može potegnuti?  

 Pa po tim parametrima možeš imat komotno sadašnju trenutno maksimalu 50/10Mbps i ako danas sutra puste Turbo veće brzine na vectoringu mogao bi imat bez problema 80/20Mbps

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...

Koliko ovo može potegnuti?  

 Pa po tim parametrima možeš imat komotno sadašnju trenutno maksimalu 50/10Mbps i ako danas sutra puste Turbo veće brzine na vectoringu mogao bi imat bez problema 80/20Mbps

 Kolega je na VIP-u i ukljucili su mu vectoring, ja sam na T-scamu i jedva imam 10 mbita, a blizu sam njega. Koristi li VIP svoje centrale za DSL ili su sva u vlasništvu T-com?? Pitam jer ih mislim opet zvat i malo agresivnije natjerati da me prebace na bližu centralu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
8 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Shockwave kaže...
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...

Koliko ovo može potegnuti?  

 Pa po tim parametrima možeš imat komotno sadašnju trenutno maksimalu 50/10Mbps i ako danas sutra puste Turbo veće brzine na vectoringu mogao bi imat bez problema 80/20Mbps

 Kolega je na VIP-u i ukljucili su mu vectoring, ja sam na T-scamu i jedva imam 10 mbita, a blizu sam njega. Koristi li VIP svoje centrale za DSL ili su sva u vlasništvu T-com?? Pitam jer ih mislim opet zvat i malo agresivnije natjerati da me prebace na bližu centralu.

 A gledaj nemam pojma da ViP uopće ima te nove FTTC kabinete oni imaju pretežno HFC i FTTH + to šta i njihovo ide preko parica ide obično preko T-com centrala... valjda neznam nemam pojma ali svakako bi i ti trebao ispitat posebno ako si na T-comu imaš li išta novoizgrađeno u tvojoj blizini tipa ovi novi FTTC kabineti i takve stvari .I u tom slučaju te mogu prebacit na najbliži izvod.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...
Seki001 kaže...
Shockwave kaže...

Koliko ovo može potegnuti?  

 Pa po tim parametrima možeš imat komotno sadašnju trenutno maksimalu 50/10Mbps i ako danas sutra puste Turbo veće brzine na vectoringu mogao bi imat bez problema 80/20Mbps

 Kolega je na VIP-u i ukljucili su mu vectoring, ja sam na T-scamu i jedva imam 10 mbita, a blizu sam njega. Koristi li VIP svoje centrale za DSL ili su sva u vlasništvu T-com?? Pitam jer ih mislim opet zvat i malo agresivnije natjerati da me prebace na bližu centralu.

 A gledaj nemam pojma da ViP uopće ima te nove FTTC kabinete oni imaju pretežno HFC i FTTH + to šta i njihovo ide preko parica ide obično preko T-com centrala... valjda neznam nemam pojma ali svakako bi i ti trebao ispitat posebno ako si na T-comu imaš li išta novoizgrađeno u tvojoj blizini tipa ovi novi FTTC kabineti i takve stvari .I u tom slučaju te mogu prebacit na najbliži izvod.

 Za jednu FTTC centralu sam siguran da je od T-coma i ona mi je duplo blize nego ova trenutna centrala na koju sam spojen, a ta druga na koju je spojen kolega nisam siguran da je od T-coma, no i ja pretpostavljam da je jer VIP ulaže u drugu tehnologiju. Više puta sam zvao tehnicku sluzbu i uvijek su mi dali odgovor da ta centrala nije namijenjena za mene i ne mogu me spojiti, komedija.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2019 17:42 (Shockwave).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nisam upoznat da A1 gradi fttcove, tako da pretpostavljam da je to tcom infrastruktura, samim time, ako ima on, valjda i ti mozes ako ste jedan do drugog.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Nisam upoznat da A1 gradi fttcove, tako da pretpostavljam da je to tcom infrastruktura, samim time, ako ima on, valjda i ti mozes ako ste jedan do drugog.

 6 minuta hoda udaljeni, ali eto kako kaže T-scam te 2 FTTC centrale u kvartu nisu namijenjene za moj dio kvarta .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 14:32 (Shockwave).
12 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

 Ekipa, koliko bi mogla na VDSL-u potegnuti ova infrastruktura. Unaprijed hvala.

Bara1983
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
bara1983 kaže...

 Ekipa, koliko bi mogla na VDSL-u potegnuti ova infrastruktura. Unaprijed hvala.

 Na VDSL-u ajmo reći nekih 40mbps max no da budemo sigurni 35mbps je vjerojatno sigurno. 

11 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav, ako biste mi mogli reći koliko bi linija s ovim specifikacijama mogla potegnuti. Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Malo se cini da tu atenuaciju za down krivo ocitava. 1.5db je strasno blizu, a za upstream daje 17, ne bi smio biti toliki nesrazmjer.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Sorry, napravio sam refresh. Bio sam u procesu povećavanja brzine pa otud vjerojatno te čudne brojke. Šaljem današnje.

 

5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Mode: VDSL2
Traffic Type: PTM
Status: Up
Link Power State: L0

Downstream Upstream
Line Coding(Trellis): On On
SNR Margin (0.1 dB): 136 133
Attenuation (0.1 dB): 217 0
Output Power (0.1 dBm): 139 89
Attainable Rate (Kbps): 59919 17793

Path 0 Path 1
Downstream Upstream Downstream Upstream
Rate (Kbps): 34329 8190 0 0

 

Zasto je tolika razlika izmedju attainable i stvarne/pustene brzine?

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa jel imaš uključen i maxtv?  Ako nije ti možeš tu komotno imat veću brzinu sve do sad dostupnih 50/10Mbps.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 18:56 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
keptico87 kaže...

Sorry, napravio sam refresh. Bio sam u procesu povećavanja brzine pa otud vjerojatno te čudne brojke. Šaljem današnje.

 Da, prije bi bilo bolje vidljivo jer na vdslu je tesko procjenit po atenuaciji samo. Po margini bi se reklo da si blizu maksimale, jer da nisi trebala bi rast (iako ni to nije pravilo jer to nekad ne puste).

e34 kaže...

Attainable Rate (Kbps): 59919 17793
Rate (Kbps): 34329 8190 0 0

 

Zasto je tolika razlika izmedju attainable i stvarne/pustene brzine?

 Zato jer ti nisu pustili vise :) Imas 30 mbita pusteno, po prikazanome mozes imat vise pusteno. Sad jel to povezano s paketom koji si kupio ili ne, neznam, ali ocito mozes vise.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Nemam MaxTV, placam najvecu brzinu. Imao sam vecu brzinu na T-com-u, onda sam se prebacio na Iskon i vjerojatno su nesto zeznuli kod prebacivanja.
Zalio sam se Iskonu, oni su proslijedili u T-com, ali su rekli da T-com moze to i odbaciti. Sad cekam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 20:39 (e34).
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Zna se to dogodit, da ti jave "ne moze vise" a naravno da moze. Uglavnom, moze vise, ako placas vecu brzinu trazi je.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da, ali ako sad prvi put odbiju, ovi iz Iskona su mi rekli da ni nema smisla dalje zahtjevati, jer ce T-com odmah odbiti i svaki sljedeci zahtjev. Sto uopce mogu u tom slucaju? Kontaktirati Hakom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 21:56 (e34).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa kontaktiraj sve koje mozes kontaktirat. Nisam se s tim procesima bavio jer kad god je trebalo povecanje sam ga imao, a jedan put kad mi nisu htjeli povecat (h1) sam zamjenio operatera jer mi je ionako isticao ugovor i bilo je brze rjesenje. Zna se da tcom nekad ne pusta budget ispovima u svom vlasnistvu sve sto pusta tcomovcima. Ak ti je jos dugo ugovora posalji pismeno s slikom i da to prosljede tcomu tako da ti pismeno moraju dat odgovor, ovako usmeno ne vrijedi pisljiva boba, a to sto oni kazu "ako jednom odbiju uvijek ce odbit" je vrlo vjerojatno postapalica da te obeshrabre da ih ne gnjavis vise.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

@sandokan111 - evo najnovije stanje moje parice za koju si rekao da je preko 2km a ja ti objašnjavao da je do 400m.

Zadnjih 2mjeseca se sa tog kabla za grad odspojilo i prešlo na A1 optiku masa korisnika pa mi je iz dana u dan moguća brzina rasla uslijed manjih smetnji.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Imam jos cijeli ugovor na 24 mjeseca, prije par dana mi je tek aktivirano; a i da se switcham na nekog drugog providera koji koristi T-com-ovu inf., vrlo je upitno da ce mi i tamo T-com odmah pustiti full brzinu.

 

Nadam se da ce ipak T-com to rijesiti to sljedeci tjedan (pretpostavljam da ne rade to preko vikenda).

 

Pod pismeno mislis i na e-mail ili bas postom? Imam skoro svu komunikaciju s njima u mail-ovima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice